Keresés

Részletes keresés

ReVeNGeR Creative Commons License 2003.03.05 0 0 4
Egyébként kicsit szomorú, hogy foglalkoznunk kell ezzel a témával. Sajnos a ma készülő tömegcikkek jórészt a garbage szinonímái. Én személy szerint nem nagyon gondolkodom új dolgokban, mert csóró vagyok. A kevés pénzemért nagyon jó auditív értékkel bíró rendszert szeretnék kihozni, ezért csak a vintage cuccokban bízhatok. Úgyhogy hajrá, remélem sokan fognak ide írogatni!
ReVeNGeR Creative Commons License 2003.03.05 0 0 3
Ami vintage még van nekem, az egy Sansui TU-217 tranyós tuner, az is kb. a 70-es évek második feléből. Nagyon jó kis darab, érzékeny, szép hangú! :-))
ReVeNGeR Creative Commons License 2003.03.05 0 0 2
És persze a NAD 3020-ról se feledkezzünk meg! Nem tudom, mi lenne velem nélküle! :-))
Előzmény: quad (-)
Linn Sondek Creative Commons License 2003.03.05 0 0 1
Halló, és köszi, hogy megnyitottad.

Az a helyzet, hogy én biz vintaget hallgatok, a hangfalaim pl. 1974 ből való monitorok: FERROGRAPH S1 )))

Az a helyzet, hogy ami máig fenn tudott maradni, avagy "legendává vált" az bizony egyúttal azt is jelenti, hogy meglehetősen jól eltalált szerkezet volt.

Hát reménykedjünk, jönnek ide is sokan )))

LP 12

mccheese Creative Commons License 2003.03.05 0 0 0
Nyomuljunk:

EAG EA080 5db
BEAG APX-100 2db
Radford STA-25

Mcc

quad Creative Commons License 2003.03.05 0 0 topiknyitó
Már régen gondolkodom ennek a topicnak a megindításán. Annak aki nem ismeri ezt a szót elmondanám, hogy a "Vintage" alatt a régi de most is komoly használati értékkel bíró készülékeket értik - nem csak a hifi/highend terén.
Érdekes módon nem minden készülék teljesíti feltétlenül a hifi normákat (átvitel, torzítás), de a hangjuk attól még nagyon szép lehet.
Arról már rég letettem, hogy új készülékeket építsek, de még mindig szívesen elpiszmogok (vagy piszmognék ha lenne időm) egy régi készülék felújjításával.
A topicot is ilyesminek szánnám: tapasztalatcsere a régi készülékek felújjítása és használata terén, tehát itt a zenehallgatás mellé bekerülne egy jó adag barkács munka is. Remélem mást is érdekel a téma rajtam kívűl.

Bevezetőnek felsorolnám, hogy milyen készülékek voltak, vagy vannak a birtokomban. Néhányukról kapcsolási rajzzal is rendelkezem.

Erősítők:
EAG AE 211, 2x 15 W
EAG AE 233 2x3 W,
EAG AE 782/A, 10W - monó
Bacama (?) 2x15 W (EL 84)
Trió ??-41 2x 15 W erősítő (EL 84)
Philips 2x2 W (EL95)
Quad II, 12W monoblok (KT66)

Pioneer 2x8 és 2x17W receiver (ECL 82, illetve EL-84)
Dynaco PAS csöves előerősítő és FM tuner
Quad 22 előerősítő
McIntosh MAC 1500 2x30W hibrid receiver
McIntosh MX-110 csöves tuner-előerősítő (2. verzió)

Quad ESL elektrosztatikus hangfal

Thorens 124 MK II lemezjátszó
SME 3009 II és III hangkar.
Bang and Olufsen TX-2 tangencionális lemezjátszó
Technics SL-10 tangencionális lemezjátszó

Stax SR-5, Lambda, Lambda pro fejhallgató,
Stax SRD-5, SRD-6, SRD-7, SRM-T1 elektronikák

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!