Keresés

Részletes keresés

szambea Creative Commons License 2012.03.20 0 0 36024

Basszus..bocsi,hogy így reagálok!

De maximálisan egyet értek a többiekkel!Ez a Ventolin adag rengeteg!!!!

Nekünk éppen ezért írta a seretidet.Mert azt modnta már is rengeteg,hogy 2-3naponta kell 2-3x 2puff,ez nagyon sok mindentől függ,hogy mennyit igényel.És én tényeleg csak akkor fújom ha muszáj!!!

Szerintem ezzel többet ártasz mint használsz!Ha ennyi a ventolin igénye sürgősen menjetek vissza a pulmonológiára éd adnak más gyógyszert állandóra.

Nem akarlak elítélni nincs is jogom hozzá csak saját tapasztalatomból próbálok segíteni.

Nekem Szabi is angyon fulaldós volt pici korától.  200km-re jártunk pulmonológiára 2évig éppen emiatt.

Egyébként baby hallerrel adom és azt mondta a pulmonológus első perctől,hogy 2puff kell ahhoz,hogy 1adag bemenjen.Így is írta fel.

 

 

Előzmény: GordonAnyu (36020)
rollller Creative Commons License 2012.03.20 0 0 36023

haaat en a pulmonologusnak hinnek, foleg, h a flixo ami stabilizal, ha meg fullad, akkor a ventolin az ugyis rohamold, tehat eleg akkor elovenni

Előzmény: GordonAnyu (36020)
VKOrsi Creative Commons License 2012.03.20 0 0 36022

a prevenar nem régóta van az oltási rendben, azért nem találod talán a neten

CSongor is kettőt kapott

sőt ma viszem a 4 hósra, megint 2-t kap.

Előzmény: GordonAnyu (36021)
GordonAnyu Creative Commons License 2012.03.20 0 0 36021

Ma megkaptuk a 2hónapos kötelező oltást. Illetve kettőt is kaptunk, egy-egy combiba. Mindenki kettőt kap? A neten csak HIB-et írnak. Nekem itthagyta a dokinő a papírokat, az egyik Pentaxim a másikPrevenar13. 

GordonAnyu Creative Commons License 2012.03.20 0 0 36020

a pulmonológus szerint semennyit ventolint nem kéne adnom neki, de nem merem leállítani és ezzel a házi doki is egyet ért. Így naponta 3x2 puffot kap, flixotideből meg 2x1. Te miből látod, hogy beválik vagy sem???

Előzmény: szambea (36017)
fantaghiro Creative Commons License 2012.03.20 0 0 36019

Csak RO-ból egy kis bíztatás-

 

Nővérem kislánya decemberben született a 29. héten. Ő nem kapott tüdőérlelőt sem, nagyon gyorsan történtek a dolgok. 1,6 kg val született a pici, szép súlya volt azt mondták, a korához képest, de nem számoták el a terhesség korát, csak nagy baba volt. Pár napig volt csak inkubátorban, egy hetesen kikerült kiságyba már. Semmi komyoly probléma nem volt vele, 6 hetet töltöttek a PIC-en, és mehettek is haza. Most sűrűn járnak kontorollra, egy minimális szívzöreje van, de azt mondták nem kell vele foglalkozni.

 

Nem sokat olvastam itt az ÁEK pic részlegéről, ha nem bánjátok írok pár szót, hátha segítség lesz valakinek.

 

A nővéremnek csak pozitív tapasztalatai voltak. Az orvosok/nővérek nagyon kedvesek voltak, minden nap az orvos odament egyenként a szülőkhöz, és elmondta, hogy milyen a baba állapota, milyen vizsgálatok várhatók, a korábbi vizsgálatoknak mi lett az eredménye. A tesómék már alig 1 naposan kenguruzhattak, napi 2x több órára megkapta mellkasára vagy ő, vagy a férje a picit. Ennek nem volt akadálya az sem, hogy pl valamilyen gépen volt a kicsi, a csöveket az anyukához rögzítették. Gondolom, ha a baba állapota emgedte persze. Ami még eszembe jut, hogy  a kórház védőnője szülés másnapján ment az anyához, és megtanította "jól" fejni, hogy hamar beinduljon a tej. A szoptatást is nagyon pártolják, egészen kicsiknél  is. A tesóm is szoptat, bimbóvédővel ugyan (de kit érdekel :P ) És akikkel egy szobában volt, mind 1 kiló alatti súllyal született picik, náluk is sikerült a szoptatás. Amikor még szondán táplálták a kislányát, abba is próbálták bevonni, megmutatták mit hogyan, és ő "etethette" meg.  Tesóméknál az evés nem ment annyira jól, nem evett elegendő mennyiséget Zsani eleinte. Aztán  belejött, 1,8 kilóvel mentek így haza (sokat veszített a súlyából az első pár napban) , itt nem kell kivárni a 2 kilót .

Előzmény: Fogár (36001)
rollller Creative Commons License 2012.03.20 0 0 36018

szambea ez sose egyszeru, de hidd el, ilyenkor tenyleg jobb, ha a tudo gyogyul, erosodik, a fejlesztest meg behozzatok majd utana

Előzmény: szambea (36017)
szambea Creative Commons License 2012.03.20 0 0 36017

Sziasztok!

Nagyon édes Gordon baba!Annyira beszédes a tekintete:)

Mennyi ventolint kap Gordon?

 

Zsombinak is volt flixotide spray,most seretide-t írtak helyette,nekem Szabolcsnak is az van,remélem ez jobban beválik.

Most nagyon nehezen keveredtek ki a tüdőgyulladásból,1hetet voltunk bent meg még mindíg kap 2féle antibiotikumot Zsombi.

Annyira rossz ez,mert így kimaradnak a fejelsztések.Most azt modnta a pulmonológus míg teljesen rendbe nem jön a kontroll röntgenig semmit sem csinálhatunk vele,ne terheljük.

 

 

 

Előzmény: GordonAnyu (35995)
GordonAnyu Creative Commons License 2012.03.19 0 0 36016

Van kérdésetek? Biztosan van! Ezért is gondoltunk arra, hogy a Babanet Chaten, a Rendelõ szobában online tanácsadást tartunk, ahol meghívott szakértõinktõl kérdezhettek. Elsõ alkalommal vendégünk Dr. Balla Viktória (viktim) neonatológus, a SOTE II. Nõi Klinika szakorvosa lesz, aki a koraszülöttek és a koraszülés kapcsán várja kérdéseiteket 2012. március 21-én, szerdán délután 15-17 óráig. A kérdéseket és az arra érkezett válaszokat késõbb a Rendelõ rovatban is olvashatjátok majd!

Előzmény: Fogár (36013)
Mikolt Creative Commons License 2012.03.19 0 0 36015

alapvetoen az, hogy nincs viz, az nem problema onmagaban, tehat nem abbol lelegzik a baba, vagy hasonlo. tobbek kozott azert jo, ha van, mert az allo burok szigeteli a babat a felszallo fertozesek elol. Tehat jo, ha anyuka kulonosen ugyel pl a kakilas utani torolkozesnel, hogy mindig hatrafele toroljon, illetve hasznaljon nedves torlokendot. de amiatt ne aggodjanak, hogy a babanak baja lesz rovidtavon attol, hogy nincs magzatvizben (ami amugy folyamatosan termelodik).

Előzmény: Fogár (36011)
VKOrsi Creative Commons License 2012.03.19 0 0 36014

tényleg jó helyen vannak! mi is megjártuk ott

Előzmény: Fogár (36013)
Fogár Creative Commons License 2012.03.19 0 0 36013

hát igazából ma kerek 28hetes

de örülök,hogy ilyen jókat írsz :)

 

Előzmény: GordonAnyu (36012)
GordonAnyu Creative Commons License 2012.03.19 0 0 36012

Hát a PIC-es dokit azt nem ők döntik el, de Mindenki tudja a dolgát, illetve Nobilis főorvos úr és Takács főorvos helyettes szinte mindig ott van ha bármi lenne.

Amúgy míg nem szül, lehet, hogy úgy érzi el van hanyagolva, de higgye el amint eljön az idő, a legjobbakat fogja tapasztalni. Nekem se volt választott dokim és mégis teljesen elégedett voltam! :)

Hallottam olyat, hogy napokig bent tartottak babát magzatvíz nélkül. :)

A lényeg, hogy ne aggódjanak!!! A legjobb helyen vannak, egy jó felkészültséggel a hátuk mögött és már a 29.hetet tapossák. :)

Előzmény: Fogár (36011)
Fogár Creative Commons License 2012.03.19 0 0 36011

Gordonanyu-esetleg tudsz vk-t ajánlani-koraszülött osztályról orvost? Vagy hogy megy ez-megvan fixen kinek melyik baba a kis"betege"?

Unokatesóm még egyben-ma már azt mondták,h nagyon kevés a víz- "csak foltokban"-de nem tájékoztatták arról,hogy ez mit jelent,ezzel meddig engedik még-mire számítsanak...hát ettől elég stresszesek.Mivel se nődokijuk nincs ott,se ismerős...eléggé úgy érzik el vannak hanyagolva,és csak mindenkinek a nyűg-jönnek mennek idegen arcok...de gondolom ez mindenhol így van a túlterheltség miatt-szóval megértőek ők,dehát aggódnak a baba/anyuka miatt nagyon.

Előzmény: GordonAnyu (36010)
GordonAnyu Creative Commons License 2012.03.18 0 0 36010

Igen, nem kavarom, tudom hogy mit mire kap Gordon. :)

 

Előzmény: rollller (36008)
rollller Creative Commons License 2012.03.18 0 0 36009

a 12 ora es a 3 adag tudoerlelo az tokjo, most minden plusz perc szamit, aztan majd ha kijott, raernek akkor a konkretumok miatt aggodni, amibol remelhetoleg minel kevesebb lesz

Előzmény: Fogár (36003)
rollller Creative Commons License 2012.03.18 0 0 36008

nem okoskodasbol, csak ebbol neha kavarodas szokottt lenni,

 

szoval a flixotide nem egy altalanos tudoerest segito szer, csak kozvetve, a flixo egy kortikoszteroid (szteroid koznyelvileg szolva), amely alapvetoen a horgocskek gyulladasat, a horgo falanak duzzanatat kell csokkentsek, ezzel segitve a tudo munkajat, kaphat mas hasonlo hatasu gyogyszert is a baba

a ventolin perdig horgotagito hatasu (es szalbutamol a hatoanyaga, nem szteroid, neha keverni szoktak oket)

 

es mind a kettot amugy asztmasok is kapjak, vagy asztmas vagy hasonlo legzesi nehezseggel jaro rohamokban, a flixo egy lassabb hatasu dolog, es azt hosszan szoktak adagolni, a ventolin a rohamoldo, azt

Előzmény: GordonAnyu (35997)
nikol 77 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 36007

Mennek a drukkok oda is! Nem lesz semmi baj! A tüdőérlelők sokat számítanak.Várjuk a híreket! 

Vendi hogy van?

Előzmény: Fogár (36001)
Bibike0714 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 36006

Boldog szülinapot utólag is a kis fürtöskének :)

Előzmény: fozsuzsi (35965)
Bibike0714 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 36005

egy tünemény :)

olvasom a blogodat,mindig az az első,mikor bekapcsolom a gépet.h megnézem Gordont :D

A babakocsiban való tologatással vigyázz,mert rá lehet szokni :D (lakásban)

Bíborka 4 hónapig csak abban volt hajlandó aludni,az sem volt mindegy,milyen tempóban toljuk :)

mikor már kinőtte a mózest,inkább összehúzta magát,de nem volt hajlandó máshol aludni :D

De hát mi is mindent megtettünk,és teszünk most is csakhogy jó legyen neki

puszi

Előzmény: GordonAnyu (35995)
GordonAnyu Creative Commons License 2012.03.18 0 0 36004

Nem lesz baj!!!

Tudom, h olvasod. ;)

Előzmény: Fogár (36003)
Fogár Creative Commons License 2012.03.17 0 0 36003

igen,már 3adag tüdőérlelőt kapott-utolsót ma reggel-szóval azóta is eltelt bő 12óra

oké,átadom nekik az infot-bár szerintem amúgy is halálra vannak rémülve

ma azt mondták,hogy max pár nap-mert olyan ütemben fogy a víz...szegénykém amúgy is 3hónapja már fekszik-csak eddig hematoma miatt (ami éppcsak felszívódott)-és pár napra rá jött ez

 

gordonanyu-tudom,hogy te ott szültél-olvasom a blogodat :)

Előzmény: GordonAnyu (36002)
GordonAnyu Creative Commons License 2012.03.17 0 0 36002

szia!

Én is a sote II. szültem. Ádám a lehető legjobb kezekbe fog kerülni, ha úgy alakul. :)

Az én tapasztalatom az, hogy a 28.hétre született babák elég ügyesen haladtak a fejlődésben , még ha inkubátorba is. 3 hónap alatt míg a sote II. PIC-én voltam minden 28 hetes baba hamarabb ment haza, mint mi. :) pedig mi már tök rég ott voltunk. :P

Gondolom tüdőérlelőt is kapott, így a feltételek a körülményekhez képest a legjobbak!

Ha Takács doki lesz Ádám kezelő orvosa, Ő szokott ijesztő dolgokat mondani, de tudnotok kell, h Ő mindg a legrosszabbat mondja és közben meg... :)

szóval nyugi!

Előzmény: Fogár (36001)
Fogár Creative Commons License 2012.03.17 0 0 36001

sziasztok!

 

szeretnék egy kis drukkot kérni unokatesóm kisfiának-aki még pocakban van,de mivel felső burokrepedése van unokatesómnak-napok kérdése és megszületik a kisfia-holnap lesznek betöltött 28hetesek-és nagyon meg vannak ijedve. 3. kisbaba-olyan 1000g körülire becsülik most őt. SOTE II-őn vannak,fektetik ameddig tudják még bent tartják Ádámot.

 

Hasonló kórtörténet valakinél?

köszönöm,ha gondoltok rájuk-aggódom értük nagyon.

GordonAnyu Creative Commons License 2012.03.17 0 0 36000

hát a hangosan nevetést én is csak hozzá képzelem, mert hogy hang nélkül nevet így. :D

Előzmény: nikol 77 (35998)
GordonAnyu Creative Commons License 2012.03.17 0 0 35999

De, hogy a kérdésedre válaszoljak, Gordon 7hétig majd 10napig volt lélegeztetőgépen, szóval igen elvileg van baj a tüdejével...

Előzmény: sunoir (35996)
nikol 77 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 35998

Egyszerűen gyönyörű az a mosoly! Mit mosoly? Az első képen szinte hallom ahogy hangosan nevet! :)))

Előzmény: GordonAnyu (35995)
GordonAnyu Creative Commons License 2012.03.17 0 0 35997

a Flixotide egy tüdő érést segítő szer, ami az ilyen korai korababáknál szerintem elég gyakori, h szükséges. De mi emellett még a ventolint is használjuk.

Előzmény: sunoir (35996)
sunoir Creative Commons License 2012.03.17 0 0 35996

Jaj, de helyes!

Ez egy hatalmas visszaigazolás!

Mi is nagyon várjuk már!

Más: említetted, hogy Gordon is kapja a flixotide puffot napi szinten. Nála is megállapították a krónikus tüdőbetegséget, vagy más miatt kapja?

Előzmény: GordonAnyu (35995)
GordonAnyu Creative Commons License 2012.03.17 0 0 35995

Végre sikerült megörökítenem Gordon mosolyát :)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!