Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.18 -1 0 101802

remek fényerős oik léteznek hozzá

Előzmény: yashicamat124g (101801)
yashicamat124g Creative Commons License 2015.12.18 0 0 101801

Tudtam, hogy még ma meglesz a megoldás! De a fényerő ott is kellhet . 😊

Előzmény: o0-0o (101798)
yashicamat124g Creative Commons License 2015.12.18 0 0 101800

Úgy értem, hogy ha szűk az50 mm, akkor van a 18-135. Ha 18mm-t használom, akkor általában nagyobb mélységélesség kell, hogy a helyiségben több távolságra levő dolgok is élesek legyenek. Ha erre van szükség. Arról nem is álmodom, hogy 18mm és nagyfényerejű obim legyen. a erre volna zükségem. Bocs a fogalomzavarért.

 

Előzmény: Törölt nick (101796)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.18 -1 0 101799

vagy mikro 4/3 :)

 

Előzmény: o0-0o (101798)
o0-0o Creative Commons License 2015.12.18 0 1 101798

a megoldás 6D vagy 5DIII ;) (fényerő helyett magas ISO)

Előzmény: Törölt nick (101796)
Moris721 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 101797

Biztos jobb, elhiszem, és talán jobb is hogy nem próbáltam ki a 15-85-öt. :) De sajnos most nem tudtam, pontosabban nem is akartam 60-70 ezret még plusz rákölteni. :(

Előzmény: Róka69 (101787)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.18 -1 0 101796

Kellene a nagy fényerő, meg a nagyobb mélységélesség is?

Ez a kettő kicsit üti egymást.

 

Előzmény: yashicamat124g (101795)
yashicamat124g Creative Commons License 2015.12.18 0 0 101795

Van rendszervakum, de nem mindenhol illik, és nem is akarom használni minden esetben, például az említett karácsonyi műsoron szépek voltak a meglévő fények, nem akartam "belerondítani", Illetve a kicsiket nagyon megzavarja a szereplésben, ha arcon villogatom őket. De egyéb helyeken, pl. templomok, vagy más , kirándulásokon megtekintett épületbelsőket sem szoktam vakuzni, az ablakon bejövő fényekkel gazdálkodok.

Itthon szoktam portrézgatni, tehát az 50mm nem rossz azért. De a 18-135 is nagyon jól szerepel, persze indirekt vakuzok itthon.

Illetve ha kell, akkor a 18 mm már sok mindent lát, és itt 3,5-ös blendét tudok használni ha kell, de általában itt meg nagyobb mélységélesség kell.

Előzmény: theraphosa (101793)
Róka69 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 101794

Stm -  et lehet, valamikor tettem fel képet nyitva....ha van kedved keresd meg, már nem tudom mikor.

Előzmény: yashicamat124g (101792)
theraphosa Creative Commons License 2015.12.18 0 0 101793

Beltérben szűk az 50, ha csak nem portrézni akarsz. 50 1.4 1.8-tól már használható. Rendszervakun nem gondkódtál?

Előzmény: yashicamat124g (101791)
yashicamat124g Creative Commons License 2015.12.18 0 0 101792

Az nem lenne rossz. Kicsit olcsóbb, mint az 1,.4-es. Amit állítólag nyitva nem nagyon lehet használni.

 

Előzmény: Róka69 (101790)
yashicamat124g Creative Commons License 2015.12.18 0 0 101791

Jól hangzik ez a trió, de talán évente egyet megvehetnék.

A dilemmám csak az, melyikkel érdemes kezdeni, ezért gondoltam az 50mm-re, de lehet, hogy nem jól látom és a 24mm kellene.

 

Előzmény: theraphosa (101789)
Róka69 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 101790

50 stm nagyon jól viselkedik már 1.8..on is.

Előzmény: yashicamat124g (101788)
theraphosa Creative Commons License 2015.12.18 0 0 101789

24 2.8 STM-el, 50 1.4-el és 100 2.0 sorral nem nyúlnál mellé.

Előzmény: yashicamat124g (101788)
yashicamat124g Creative Commons License 2015.12.18 0 0 101788

Tegnap voltam az általános iskolában megnézni a karácsonyi műsort. 60d+1.8/50 II volt nálam. Gondoltam tesztelem, hogy tudom kihasználni a rossz fényviszonyok között, meg a távolságok tesztelése miatt.

Vegyesek a tapasztalataim. Ma itthon megnézegettem a képeket. Elég pontosan fókuszált szerintem, (csak lassan) de nem mindig tudtam eldönteni, hogy  mi miatt lett rosszabb a kép.

A rossz fókusztól, vagy a bemozdulástól. Sajnos hiába a nagyobb fényerő, többnyire csak 1/60-on tudtam fényképezni, nem akartam túlságosan nagy iso-t, annyira azért nem bírja a 60d sem.

Legtöbbször 2.8-as blendét használtam, itt már jobb a képe, viszont több képen is látszik, hogy túl kicsi a mélységélesség. Pedig aránylag messze voltam a színpadtól.

4-es, 5-ös rekesz már tökéletes volt, de így meg használhatom akár a 18-135 is stm-t is, plusz még stabilizátor is van, ami nagyon is jól működik. 

 

Viszont le tudtam szűrni annyit, hogy az előző hozzászólásomban felsorolt obik közül lehet, hogy az 50 stm-et tudnám általánosságban legjobban kihasználni talán, mert nem tudok úgysem egy kupac obit venni, nem is éri meg, ahhoz keveset fotózom. Egy köztes megoldásnak tartanám, talán bent sem annyira hosszú, "kint is egész jól látni vele" ha kell a fényerő.

 

Lehet, hogy többen nem értik többen minek lecserélni a saját obimat egy másik 50mm-esre. Azt hiszem az stm-en túl az is tetszik, hogy kb 10 centivel közelebb van a közelpontja.

Egy tesztben azt írták, akár kisebb makrónak is jó. Nem tudom, ez is csak 2,8-as blendénél kezd észhez térni, vagy érdemesebb beruházni 1.4/50-re, ha mindenképpen 50-est szeretnék (a fene tudja), 

a tesztek elég különbözőek.

 

Megint hangosan gondolkodtam, de jó lenne, ha a nálam tapasztaltabbak elmondanák mit nem látok jól.

Köszönöm.

 

Róka69 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 101787

Örülök neki sikerült és tetszik, szép fényeket hozzá :-))

Na majd ha kipróbálsz egy 15-85 öst...:-DDD

Előzmény: Moris721 (101785)
taylor67 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 101786

Most én is így vagyok a 85 1,8 USM-el. Múlt hétvégére pont ideális lett volna, olyan rosszak voltak a fényviszonyok, hogy fix f4 6D-vel kevés volt.

De azt is tudom, hogy ritkán használnám, hacsak nem szeretnék bele annyira, hogy le sem veszem róla. Beltérben egész alakoshoz biztos sok lenne arra van 50 1,8 II.

Előzmény: yashicamat124g (101783)
Moris721 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 101785

Igazad volt! Tényleg jobb. :) Piszok gyors és halk a régi IS-hez képest, jobbak a színei,élesebb a képe.És csak 15 ezret kellett hozzátennem a régi árához.(60-ért kelt el)Nem is értem, aki most vesz, az miért sima IS-est vesz.Mikor én vettem, akkor 60e./100e. volt az áruk. 

Előzmény: Róka69 (101771)
Róka69 Creative Commons License 2015.12.15 0 0 101784

Bizony bizony az a birtoklási vágy, na az ne lenne, kipróbálnám ezt azt....ismerős:-))

Eszeveszett pénz!!!!! - de sokat kipróbáltam, és valahogy mindig vissza- vissza tértem a 15-85...höz, szeretem, és sok sok 70-200 F/4..is ..sima volt...azok azért mentek mert na majd mást is kipróbálok...és ez ment ment, egy vigasztal akiknek eladtam jól jártak:-)))

Előzmény: yashicamat124g (101783)
yashicamat124g Creative Commons License 2015.12.15 0 0 101783

Hali!

Nagyon tetszik ez a birtoklási vágy dolog. Nekem is ez a bajom, nem tudom eldönteni, mire nincs szükségem, mi az amit ne hajtsak, ne tervezzek.

Mert így karácsony közeledtével felerősödnek a birtoklási vágyak is.

Nekem a következőképpen (vagy-vagy alapon):

 

24/2.8 stm

85/1.8 stm

vagy  fenti kettő együtt

50/1.8 stm

100/2,8 makro

 

Mindez canon 60d-re, amihez most van egy 18-135 is stm, és teljesen elégedett vagyok vele.

Csak a fényerő hiányzik kicsit, jobban lehetne kreatívkodni, vagy beltérben fotózni, alacsonyabb iso-val, vagy rövidebb idővel.

Nyilván ne tudom megvenni mindet, lehet, hogy egyet sem, és ahogy írtad, az amatőr mindent le akar fotózni.

 

Nem biztos, hogy kell a makro, de hátha..., lehet vele portrézni is, vagy telének használni és csak jókat olvastam róla.

De hosszú lenne sok esetben.

A 24mm véleményem szerint elég jól kihasználható, de akkor meg biztosan hiányolnám a 85mm-t.

A kettő együtt is jól hangzik számomra, de ki tudja, még nem volt ilyen szettem.

 

A fentiek szerint talán az 50mm-re nincs is szükségem. Van egy 50/1.8 II verzióm, de amikor kellene, gyengébb fényben,  akkor szenved a fókusszal., vagy mellélövöldöz. Nem szeretem.

Túl sokat sem fotózom, ezért is gondolkodom sokat. 

Megjegyzem, kaptam már több jótanácsot itt a fórumon, amit köszönök.

 

Még egy észrevétel, vagy kérdés:

Az alábbi szerint a 17-55 csak fényerőben jobb (pici túlzással)?

 

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=398&Camera=736&Sample=0&FLI=0&API=1&LensComp=809&CameraComp=736&SampleComp=0&FLIComp=0&APIComp=0

A 15-85-tel is összehasonlítottam, majdnem ugyanaz, mint 18-135 is stm-mel.

Bocs a hangos gondolkodásért, de hát a birtoklási vágy...

Sziasztok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: rönofan02 (101773)
Róka69 Creative Commons License 2015.12.14 0 0 101782

Ha lehetséges lenne a kettőből egyet, na az lenne az igazi...15-85mm 2.8..al.....:-DD

 

nekem kevés volt az 55...az meg kettő legyen...ha olcsóbb lenne lehetne kettő...bentre a 2.8....kintre a másik:-)

Előzmény: Törölt nick (101780)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.14 0 0 101781

50mm univerzálisabbnak tűnik croppon, a85 mm-nèl már túl messzire kéne menni az alanytól egy egész alakos portréhoz.

Előzmény: Krisztián Marlok (101777)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.14 0 0 101780

Nagyobb, nehezebb és nekem bejött. 17-55 f2.8 apsc-re a legjobb alapzoom, a 15-85 a második legjobb. Mármint szerintem.

Előzmény: Róka69 (101776)
OPi Creative Commons License 2015.12.14 0 0 101779

Valamint az almát a körtével hasonlítod össze - más a két objektív célja.

Előzmény: Krisztián Marlok (101777)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.14 -1 0 101778

85mm nem lesz kicsit hosszú e célra?

Előzmény: Krisztián Marlok (101777)
Krisztián Marlok Creative Commons License 2015.12.14 0 0 101777

Sziasztok!

 

Lehet nem ide tartozik.

A feleségem most szeretne beletanulni a baba portré fotózásba.

Van egy Nikon D-5100-s gépe 18-105-s obija.

Most szeretne venni egy fix  50mm-s 1.8g,vagy 85mm-s 1.8g obit.

Árban nagy a különbség vszinüleg minőségben is.

Melyiket érdemes megvenni?

 

 

 

Róka69 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 101776

Nagyobb , nehezebb és nekem nem jött be :-)

Előzmény: Törölt nick (101775)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.13 0 0 101775

"Igazából egyetlen gondom van vele, sajnos eléggé nehéz darab..."

 

Mert nem próbáltad mellette a 17-55 f 2.8-at. :-)

Előzmény: rönofan02 (101764)
Róka69 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 101774

Igen igazad van a kocsmában kéne, ott "sör" is van :-DD

Előzmény: rönofan02 (101773)
rönofan02 Creative Commons License 2015.12.13 0 0 101773

A kocsmában, nem is olyan régen szó volt róla, hogy meg kell határozni a feladatot és ahhoz kell összerakni a technikát. Igen ám, de mi, lelkes amatőrök, mindent szeretnénk jól lefényképezni! Ehhez viszont vagy baromi sok pénz kell, vagy sok-sok kompromisszum. És egyikkel sem fogunk tudni mindent 100%-osan lekapni...

Beszéltünk, sőt találkoztunk is 70-200 f4 ügyben. Azóta is néha rám jön, hogy kellene egy olyan. De mindig elgondolkozok azon, hogy valóban szükségem van-e rá, vagy csak a birtoklási vágy hajt-e? Aztán győz a józan ész, ameddig nincs fullframe gépem, nagyon jó lesz az STM is, főleg, ha megnézem, mennyiszer is vettem/veszem elő...

Az meg különösen erős fék, ha összeadom, mennyit is költöttem el eddig.... Lehet, hogy jobban jártam volna, ha veszek még egy veterán autót....

:o)

 

(nem tudom, a beszélgetésünk mennyire elfogadott itt, lehet, hogy át kellene mennünk a kocsmába....)

Előzmény: Róka69 (101772)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!