Keresés

Részletes keresés

Soká Creative Commons License 2004.05.12 0 0 2520
Az a bizonyos olcsó aksi nagyon nem akar megérkezni :-((
Pedig reggel éppen fotózni indulok pár napra vidékre - egy 70%-os aksival...
Soká Creative Commons License 2004.05.12 0 0 2519
Így talán értelmesebb:
"Mert az a MF skála az LCD-n tényleg nem sokat ér."
Előzmény: Soká (2518)
Soká Creative Commons License 2004.05.12 0 0 2518
"Találtam egy olyat ,hogy villant egy kicsit a vakú "mér" és utánna ,ha elsütöm jobb eredményt kapok."

Hát ha van ilyen lehetőség, akkor ki kell használni, én nem tudok róla.
Én úgy szoktam ügyeskedni, hogy valamilyen azonos távolságban lévő fényforrásra fókuszálok, majd "MF on" és utána igyekszem tartani a távolságot... több-kevesebb sikerrel :-))
De lehet használni még ilyen kis lézeres "izékét" is, én még nem próbáltam bár van ilyenem.
Egyszer arra is gondoltam, hogy csinálok egy táblázatot, adott zoomálláshoz milyen tavolsag értékek tartoznak a valós távolság függvényében.
Mert az a MF skála az LCD tényleg nem sokat ér.
És még annyit, hogy érdemes kísérletezni, sokszor a sárga (sikertelen) AF ellenére a kép sikerül.
Azt is kifigyelheti az ember, hogy amikor neghal az AF olyankor milyen távolságot választ az automatika. Szerintem egy "köztes" 1-1,5méter körüli értéket. Netán 2-3 métert, de szinte biztos vagyok abban, hgy ez függ a zoom állásától.
Tanácsként annyit, hogy minél kevésbé használod a telét, annál nagyobb az esélyed a jó fotóra.

Előzmény: llacee (2517)
llacee Creative Commons License 2004.05.11 0 0 2517
Én még mindíg az AF -nél tartok :)

Szal akkor kedves Gx tulajok gyenge fényben ha nincs végtelen távolságban a téma akkor mi a bevált szokás ,ha az af nem boldogul.
Találtam egy olyat ,hogy villant egy kicsit a vakú "mér" és utánna ,ha elsütöm jobb eredményt kapok.
Szürkületben tehát hogyan használjátok a gépet ?
Jnnek a nyári telkes buli időszakok nem akarok szenvedni meg homályos képeket lőni egy ilyen jó kis géppel.

Köszi !

Soká Creative Commons License 2004.05.11 0 0 2516
farkzoli,
köszi a linket! Jó!!
Ezzel együtt fentartásaim továbbra is vannak, de csak annyiban, hogy a Photosig oldalon lévő kép minden bizonnyal croppolva van az eredetiből. Legalábbis én a G2-vel és fordított alapobival nem tudok úgy fényképezni, hogy ne lenne nagyon erős vignettálás a képen.
G3-nál az erősebb zoom miatt ez egyáltalán nem jelentkezik?

Egyébiránt a nagy mélységélességen azért lepődtem meg, mert ezt a fordított obis ügyeskedést én csak úgy próbáltam, hogy volt fent egy raynox makro előtét is, és így a kettő már elég durva...

Előzmény: farkzoli (2512)
detri. Creative Commons License 2004.05.10 0 0 2515
Én 5000-ért vettem 2 hónapja 1350 mAh BP511-et, teljesen jól működik eddig.
Volt már itt róla szó, akkumulator.fw.hu.
Előzmény: farkzoli (2513)
Enzo Molinari Creative Commons License 2004.05.10 0 0 2514
Sziasztok!

Canon G5-hez hol tudok venni infra szűrőt Budapesten?

Köszönöm előre is!

farkzoli Creative Commons License 2004.05.10 0 0 2513
Hátha érdekel valakit:
a fotóartmagazinban van egy hirdetés, BP-511(1250mAh) aksik 10 ezerért, Pécsen az Oké Fotóban.
72/215-219
farkzoli Creative Commons License 2004.05.10 0 0 2512
Soká
Nem biztos.
Ezt a képet én csináltam,csak G3 és egy Praktica 1,8/50-el.
A kép még az interneten oly jellemző hülyére fotósoppolás előtt látható :-))
Előzmény: Soká (2511)
Soká Creative Commons License 2004.05.08 0 0 2511
makró: G2+fordított 50mm-es obi
http://www2.photosig.com/go/photos/view;jsessionid=OOALAKNIEKLL?id=1226152

őszintén szólva nekem kicsit nagynak tűnik ez a mélységélesség...

K_Pisti Creative Commons License 2004.05.07 0 0 2510
Köszi detri! Megfelel persze, nagyon köszönöm előre is. Priviben keresni foglak 17-e után (addig külföldön vagyok).

Üdv,
K:Pisti

Előzmény: detri. (2509)
detri. Creative Commons License 2004.05.07 0 0 2509
Linket ugyan nem tudok adni, de adtam már kölcsön a könyvemet fénymásolásra, ha így megfelel szólj, megbeszéljük mikor/hol.

De szerintem a G3 manual tökéletesen meg kell, h feleljen a G5-höz!

üdv:
d.

Előzmény: K_Pisti (2508)
K_Pisti Creative Commons License 2004.05.07 0 0 2508
Hát igen, én is G5 tulaj lettem a mai napon :-) Kíváncsian tekintek a jövőbe, hogyan fog beválni az én kis drágám ;-) Sokat filóztam előtte: G3 vagy G5. Viszont olyan kedvező árat mondtak rá, hogy nem tudtam otthagyni... :-) Ez az első digi gépem az analóg Nikon mellett.

Köszönet pferconak a G3 magyar manuálért!!!

Hasonlót keresnék G5-höz. Létezik? Ha igen, azt nagyon megköszönném! Egy másik fórumon lebeszélték finoman az előttem szóló G5 felhasználót, hogy úgy sem fog találni, akinek meg van, az úgy sem osztja meg vele. Én viszont bízok a Canon G5 userek összetartásában!

Segítsük ki egymást, ha lehet! Ugye jól teszem és várhatok egy linket (lehet ftp is), akár priviben.

Előre is köszönöm!

Üdv,
K:Pisti

Előzmény: pferco (2496)
Soká Creative Commons License 2004.05.07 0 0 2507
"Ez az a bizonyos autófókusz hiba vagy erre mondják ,hogy bizonytalan a G3-as autófókusza ?"

a kettő körülbelül ugyanazt jelenti :-) Ez nem egyedi hiba, tehát adott típuson belül talán felesleges csereberélni. Feltételezem, hogy a gyenge látási körülmények között a segédfény bekapcsolt, de ez leginkább csak másfél méteren belül hatásos. És bizony én tapasztaltam olyasmit is a G2-vel, hogy gyenge fényviszonyok között rosszabb az AF-a mint totál sötétben!!! Utóbbi esetben mintha hatékonyabb lenne a segédfény! És gyorsabban is dolgozik!

Én nem vagyok egy tapizós fajta, így most először volt alkalmam kézbe venni egy másik kompakt gépet, jelesül egy Fuji S602-t, nos első benypmásom az volt, hogy villámgyors az autófókusza. Egyre inkább úgy gondolom, hogy a Canon akarattal butítja a kompaktjait. Na, de ennyire?!

Előzmény: llacee (2506)
llacee Creative Commons License 2004.05.06 0 0 2506
Viszont Én is kérnék egy kis segítséget.

Ha gyengén világított helységben akarok fotózni,mondjuk reggel a nappaliban vagy a fürdőszobában vagy a fészerben akkor elég nehézkesen müködik az autófókusz szinte 5 ből 4x sárga kockát kapok és nem éles.
Kint a szabadban normális fényviszonok melett ez egyszer sem merült fel.
A régi A60-asommal bulikon egy tábori lámpa mellett is simán csináltam a képeket vakuval ,de akkor ezzel nem fogok tudni ? Ez az a bizonyos autófókusz hiba vagy erre mondják ,hogy bizonytalan a G3-as autófókusza ?
Jólenne megtudni ,mert még visszavihetem pár napig ..

Köszi !

llacee Creative Commons License 2004.05.06 0 0 2505
Én 122-ért vettem egy 170cm-es álvánnyal együtt.

A kérdésem a többiekhez ,hogy letöltöttem egy free dead pixel test programot azt irja az egyik raw képemre ,hogy nincs dead pixel viszont az összesre azt irja ,hogy hot pixel.
Ez gondolom hülyeség ,de mivel lehet rendesen letesztelni ?

Előzmény: Törölt nick (2504)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.04 0 0 2504
Sziasztok

Mennyit szabad manapsag egy G3-ert adni ha szep allapotu es meg van mindene? Extrak nelkul.

Tol-ig.

Az mar mas kerdes, hogy mennyire konnyu ilyet beszerezni. :(

Fatergépe Creative Commons License 2004.05.03 0 0 2503
bocs... a Digifotó adok/veszek-be
Előzmény: stro-B rm1X (2502)
stro-B rm1X Creative Commons License 2004.05.03 0 0 2502
az arra az merre? (lévén g5 tulaj)
Előzmény: Fatergépe (2501)
Fatergépe Creative Commons License 2004.05.03 0 0 2501
Ide is beteszem, hátha nem jártok arra...
Canon G5, 32+256 CF. Karácsonyi darab...4 hónapos.(továbbra is analóg párti vagyok). Doboz, magyar gari, meg minden tartozék.
Mailt írjatok, ritkán van időm fórumozni! Köszi.
stro-B rm1X Creative Commons License 2004.05.03 0 0 2500
Köszönöm, már töltöm is!:)

G3 tulajok!Ez azt jelenti, hogy esetleg akkor kérdezhetek tőletek tapasztalatokat is?

Előzmény: pferco (2498)
ma_du Creative Commons License 2004.05.02 0 0 2499
pferco!
Köszönjük az igényesen scannelt G3 leírást.
Előzmény: pferco (2496)
pferco Creative Commons License 2004.05.02 0 0 2498
szerintem a G3 több mint 90% kompatibilis:)
Előzmény: stro-B rm1X (2497)
stro-B rm1X Creative Commons License 2004.05.01 0 0 2497
Sziasztok!

Nem tudna valaki nekem segiteni egy Canon G5 magyar nyelvu leirassal?

Koszonom elore is!

pferco Creative Commons License 2004.05.01 0 0 2496
sziasztok, régen jártam erre s bocs a sok üres ígéretért, sikerült végre feltötltenem a g3 magyar manual szkennelt pdf változatát.

ftp://194.143.225.237/G3%20manual%20hun/

user/psw: ferco

ha sikerült letölteni dobj meg egy maillal.

jó fotózást,

ferco

ja 80mega!!! de kiváló minőségben nyomtatható (referencia: Frajti ;-))

Soká Creative Commons License 2004.04.29 0 0 2495
Két "elvetemült" egy csárdában... :-)))

"Bár szerintem a házról készült kép jó tesztfelvétel, van rajta minden."

Persze, persze és a kritikáimat ne vedd szőrszálhasogatásnak, nagyon örülök, ha valaki veszi a fáradtságot és megosztja velünk tapasztalatait!!!

Előzmény: RAW (2494)
RAW Creative Commons License 2004.04.29 0 0 2494
Soká,
Igazad van, a teljesen korrekt összehasonlításhoz állványról, kézi WB-vel, kézi rekesszel, egyidőben kellene a tesztet végrehajtani. Ez most így sikerült, azért talán így is hasznos, ha egyszerre nálam lesz mindkét előtétkészlet, akkor megismétlem a tesztet.
Mindegyik kép 4.0-ás rekesszel készült, a G5 mindig ezt használja, amíg bírja (portré, tájkép más). Szerintem ez egy jó közepes érték, talán itt kellene az objektíveknek a legjobbat nyújtaniuk (szerintem nem véletlenül ezt erőlteti, az alapobi itt a legjobb).
A homlokzattal igazad van, ott a geometriai torzítások jobban kijönnének (nézted a Soligor wide képen, hogyan ferdül az ereszcsatornám? Esküszöm, nem olyan). Bár szerintem a házról készült kép jó tesztfelvétel, van rajta minden. Esetleg mellé lehetne egy klinkertégla falat is fényképezni.
Mint elvetemült hifista, készítettem olyan CD-t, ami csak szinuszhullámokat tartalmaz, de azt csak mérésre szoktam használni (meg a hangfalam bejáratásához, el is mentünk otthonról...) Az a véleményem, hogy nem fanyalogni kell egy rendszer hangján, hanem élvezni a zenét, ami átjön (ha átjön). Ugyanez igaz a fotózásra. Végülis (nekünk) ez szórakozás.
Előzmény: Soká (2493)
Soká Creative Commons License 2004.04.29 0 0 2493
RAW,
köszi a tesztfotókat, hasznos!
Megjegyzésként annyit, hogy a megfelelő eredmény érdekében ajánlatos:
1. állványt használni
2. olyan témát választani ahol jó "grafikus" részletek vannak a sarkokban (hiszen mindig ez a legkritikusabb
3. olyan témát választani, hogy a kép minden pontja az adott mélységélességen belül legyen, vagyis mindenhol éles legyen a kép, hiszen a rajzolat leginkább így értékelhető
4. a blende ne legyen teljesen nyitott, mert úgy talán egyetlen obi sem adja a legjobb teljesítményt (érdemes valamilyen középértéket választani)
5. az obi geometriai torzításait akkor a legkönnyebb nyomon követni, ha a téma is rendelkezik valamilyen egzakt geometriával

Ezek függvényében én azt tartom a legszerencsésebbnek ha a tesztfotó tárgya például egy épület homlokzata. Ez kitölti a látómezőt, vannak egyenesei, kellően sík ahhoz, hogy mindenütt éles lehessen, részletgazdag.
Mindez saját tapasztalat, tehát a tévedésem nem kizárt.
(bevallom nekem sokszor az mond legtöbbet, ha egy egyenletesen bevilágított kockásfüzet lapját fotózzák le, de ez már hasonlít ahhoz amikor egy elvetemült hifista csak színuszhullámokat hallgat :-)

Előzmény: RAW (2490)
Soká Creative Commons License 2004.04.29 0 0 2492
" utánanéztem és össze vissza beszélnek,"

Ennek minden bizonnyal az az oka, hogy nincs nagy különbség, még az is elképzelhető, hogy a cirkuláris tényleg egyfajta parasztvakítás.
Röviden: én néhány napja vettem egy HOYA CP-t (15e körül) és túl azon, hogy majd 2 blendényit levesz a fényerőből nem bántja a képminőséget, nekem legalábbis nem szúrt szemet. Viszont a festményreprózásban úgy néz ki, hogy nem vált be, bánatos is vagyok :-((
Itt jegyzem meg, hogy a polárszűrőt elsősorban DSLR-en lehet jól (könnyen) alkalmazni. LCD-n csak a durva hatásai érvényesülnek...

Előzmény: -Kirikou- (2489)
Jani_bátyó Creative Commons License 2004.04.28 0 0 2491
Szia -Kirikou- !

Két G2+Raynox lineáris polár szűrővel készült képemet az alábbi címeken tekintheted meg:
Mária kegyhely
Plitvice

Durván egy éve használom a szűrőt, de eddig nem volt problémám vele, vagy csak nem vettem észre.

Előzmény: -Kirikou- (2489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!