Keresés

Részletes keresés

Vakond85 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 28279

Hali

 

Mi 2 vagy 3 napon belül mehettünk!

Előzmény: Ferenc Pintér00 (28278)
Ferenc Pintér00 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 28278

Srácok 

Szóltak h megkaptam a hitelt meg a csok-t is és a kérdésem az lenne hogy kb mennyi idő szokott még eltelni mikor aláírhatjuk a szerződést? 

zszska80 Creative Commons License 2018.04.04 0 1 28277

Köszönöm szépen a válaszokat! Valóban nem egyértelmű a helyzet. A használatba vételi engedélyre annyi van, hogy a bejelentésünket elfogadottnak tekintik, külön dokumentum már nincs rá. A beadott engedélyezésen a tetőtérben 1 gyerekszoba, 1 pihenő és 1 fürdő van feltüntetve, ami nem készült el. Valószínűleg ezt személyesen kell megérdeklődnöm, hogy belefér-e a bővítésbe a mi esetünk. Amennyiben érdemi információt kapok megírom majd, hátha másnak is hasznos lesz.

 

 

For-dzsi Creative Commons License 2018.04.03 0 0 28276

Erre a kérdésre nem lehet egyértelmű igen-nem választ adni. Az elvi döntési pont az, hogy a "tetőtér" a lakás részének tekinthető-e vagy sem. A fűtés lényegtelen, egy fűtetlen tárolóhelyiség is a lakás része lehet. A tetőtéri ablak mindenesetre gyanús, ha lépcső vezet fel, mondjuk egy ajtón keresztül, szintén gyanús...  

 

Érdekes lehet, hogy mi áll a tulajdoni lapon, az építési/átalakítási engedélyben mi van...

Előzmény: zszska80 (28266)
For-dzsi Creative Commons License 2018.04.03 0 0 28275

Ha bejelentkeztél a támogatott ingatlanba, akkor minden oké. Ha vizsgálnák a bentlakást, (ilyen gyorsan nem valószínű) hivatkozhatsz arra, amit leírtál. Ebből nem lesz probléma.   

Előzmény: gkviiper (28254)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.04.03 0 0 28274

Nem! :)

Előzmény: -LR- (28273)
-LR- Creative Commons License 2018.04.02 0 0 28273

Köszönöm a válaszod.

 

És ebben az esetben, ha csak a "sima" CSOK-ot igénylejük a plusz hitelt nem, akkor is terhelik jelzáloggal a másik "ingatlant"?

Előzmény: Hitelmentor (28269)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.02 0 0 28272

Szia, igen, jelzálogot tesznek a másik ingatlanra is a hitel visszafizetéséig. (Kérelmezni fogom, mielőtt az 5db lakáskasszám lejár, és mindet a hitelbe törlesztem, hogy szeretném levetetni a pótfedezetes ingatlanunkról a jelzálogot. Hátha belemennek. Amúgy, ha rendesen fizetünk, szerintem nincs nagy jelentősége ennél a fix kamatozású, forinthitelnél a jelzálognak. Mielőtt az 5. éves kamatforduló jönne, betörlesztem több mint a felét a 10M-nak, és ha lesz még lakáskassza, kötök újakat, mert szeretném gyorsan kifizetni a hitelt.)

Előzmény: nitacs (28271)
nitacs Creative Commons License 2018.04.02 0 0 28271

A pótfedezetről kédeznék még. Ez azt jelenti, hogy jelzálogot tesznek a másik ingatlanra? Meddig? Amíg nem készül el a ház vagy amíg a 10 m támogatott hitelt visszafizetitek? Vagy hogy van ez pontosan?

Előzmény: Törölt nick (28264)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.04.02 0 0 28270

Kedves Zsuzska!

 

17/2016 (II.10):

9. § (1) Lakás bővítésének minősül

a) a lakás hasznos alapterületének legalább egy lakószobával történő növelése érdekében végzett építési tevékenység, ideértve az építmény térfogatnövelésével nem járó tetőtér-beépítést is;

 

+ Meg kell nézni, hogy mi szerepel a hatósági engedélyen!

Előzmény: zszska80 (28266)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.04.02 0 0 28269

Szia!

 

Igen, ez nem kizáró ok! 

Előzmény: -LR- (28263)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.04.02 0 0 28268

Szia jroobi!

 

Valóban több bank a vállalt gyermeket hiteként tekinti az ingatlan terhelhetőség szempontjából! Törvényi szabályozás, hogy az ingatlan - várható - forgalmi értékénél több teher nem lehet az ingatlanon! Építésnél van olyan bank aki ennél szigorúbb. Ahogy Te is írtad van olyan bank, aki vállalt gyermeknél is önerőként tekint a csokra, pl: Erste, OTP.

 

Előzmény: jroobi (28252)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.04.02 0 0 28267

Ez sajnos valóban jogi kérdés, azt gondolom, hogy minden észszerű megoldást végig jártatok, innen nincs más megoldás!

Az új kivitelező 27%-os áfával tud majd számlázni, itt az a kérdés hogy mennyire előre haladott az építkezés és a teljesítés, hogy tudtok-e áfát visszaigényelni!

Előzmény: Réka 88 (28247)
zszska80 Creative Commons License 2018.04.02 0 0 28266

Kedves Fórumozók!

 

Próbáltam utána olvasni, de érdemi információt nem találtam, hátha itt tud valaki segíteni. 

 

Pár éve vásárolt használt sorházban a tetőtér is beépített volt. Az engedélyköteles felújítás során a földszint és az emelet mellett a tetőtérre is volt benyújtva átalakítás, de az a rész nem készült el. Most helyszűke miatt szeretnénk folytatni. 

Jelenleg van tetőtéri ablak és lambéria egy légtérben. Az alja sima beton és nincs fűtés, nem lakott, padlásként használjuk.

 

Szeretnénk úgy átalakítani, hogy 2 szoba és 1 fürdőszoba osztású legyen. Ehhez a cserép, cserépléc (reméljük a szarufákat nem kell cserélni), ablak, szigetelés, fűtés, nyílászárók és új padlóburkolat is átalakításra kerülne újabb engedélykötelesség mellett az ablakok variációja miatt. 

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy valaki tudja esetleg, hogy ez belefér a bővítés kategóriába és igényelhető rá 3 gyerek melletti 2,2 millió csok?

 

A választ előre is nagyon köszönöm!

 

Zsuzska

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.02 0 0 28265

Amúgy nem értem, mit értesz megelőlegező CSOK alatt. A teljes költségvetés min. 15%-áig kell önerő, anélkül nem érdemes belefogni szerintem.

Előzmény: jroobi (28252)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.02 0 0 28264

Mi tavaly nyáron kezdtük az építkezést meglévő három gyerekre 10+10-zel, önerővel, telekkel, egyéb hitel nélkül. Sem a telket, sem a 10M-t nem számították önerőnek. Volt önerőnk, azt beépítettük az első szakaszban, ill. + ingatlan pótfedezetünk van, ami meggyorsítja a kiutalást. (Most kb. 80% körüli a készültségünk.)

Mivel utófinanszírozott a konstrukció, mindig az adott készültségi foknak megfelelően utalnak az aktuális hitelbiztosítéki érték 70%-áig, egyenlő arányban a 10M hitelből és a 10M támogatásból, így a törlesztő folyamatosan nő. Első körben kivonják az önerőt az adott készültségnek megfelelő értékből. Ha van megfelelő értékű pótfedezet, meg lehet kapni a 100%-ot az egyes szakaszoknál.

A használatbevételi előtti szakasznál 5% visszatartanak, azt akkor utalják ki, ha meg van a hatósági engedély. (Ezután jöhet az elszámolás a generál kivitelezővel, ami még okozhat meglepetéseket, mert szépen mennek fel az árak...)

Ez OTP, nem tudom máshol hogy van.

Előzmény: jroobi (28252)
-LR- Creative Commons License 2018.04.02 0 0 28263

Sziasztok!

 

Mi most gondolkodunk a CSOK igénylésén.

 

A kérdésem az, hogy ha van a páromnak tulajdonában 100%-ban egy "hegyi pince" az kizárja a CSOK igénylését?

zöldcorsa Creative Commons License 2018.04.02 0 0 28262

Mi a bizonyitékom arra,h egyáltalán a szomszéd tette. Ha őt előszedik,mert feljelentettem,még engem perelhet be rágalmazásért. Egyébként egy idős kattant nőről van szó .Hogy a lábával csinálta e,vagy azt nem is ő tette ezt nem tudom . Mivel nincs bizonyitékom,igy csak ismeretlen ellen tudok feljelentést tenni. 

Ha feltörik a boltomat,sem nevezek meg személyt a feljelentésnél,mert nem tudom,h ki tette . . 

 

 

Előzmény: gkviiper (28261)
gkviiper Creative Commons License 2018.04.02 0 0 28261

Ha feljelentést teszel akkor meg kell nevezned az elkövetőt, kvázi az igazat kell elmondanod, ellenkező esetben a hatóság félrevezetése nevezetű bűncselekményt követed el - ha kiderül, hogy valótlant mondtál. Én azt sem értem, hogy mi értelme lenne falazni egy olyan embernek aki neked szándékosan kárt okozott. Ha felelősségre vonnák, talán még kártérítésre is köteleznék. Azon persze érdemes elgondolkozni, hogy a szomszéddal hogyan tovább. Ezért írtam, hogy a te döntésed a feljelentés.

zöldcorsa Creative Commons License 2018.04.02 0 0 28260

Rongálásra igen fizet a goupama .Az a helyzet ,h igy igy tűz van itt köztünk,amit nem akarok fokozni. Ha csak úgy jelentem le,h valaki megrongálta? Kamera itt nincs,csak lent a liftházban,az meg semmit nem ér .

Tehát a lényeg,h mindenképp kell rendőrségi feljelentés? Gondolom a tettest ők sem fogják megtalálni,ha nem utalok konkrétan a szomszédra. Kérdés ez esetben mit tesz a rendőrség és mit a biztositó .

Előzmény: gkviiper (28259)
gkviiper Creative Commons License 2018.04.02 0 0 28259

Szerintem a biztosító megkérdezi, hogyan keletkezett a kár és ha közlöd, hogy a szomszédod rongálta meg, akkor - amennyiben rongálásra egyáltalán fizet - feltehetően kér majd valami "bizonyítékot" ami egy rendőrségi feljelentési jegyzőkönyv lesz. A szomszédod a rongálással bűncselekményt követett el, ha a kár értéke az 50.000-Forintot meghaladta, ellenkező esetben pedig tulajdon elleni szabálysértést. A te döntésed, hogy feljelented-e..

zöldcorsa Creative Commons License 2018.04.02 0 0 28258

Üdv
Pár hónapja az otp-nél vettem fel hitelt és ott kötöttem lakásbiztositást ,a már tulajdonomban levő panellakásomra a groupamánál. Ez csak alapbiztositás,tehát az ingóságra nem terjed ki.
Viszont sejtésem szerint az ablakokra ,ajtókra kell,hogy legyen kártérités,ha gond van.
Pár hete egy kedves szomszédommal vitáztam,aki előtt bezártam a saját ajtómat,majd ő még tisztességgel elkezdte befele nyomni,hogy ne tudjam bezárni. Végül csak sikerült. Viszont a napokban láttam,hogy az ajtó alja behorpadt,berepedt egy lábnyomásni nagyságban. Ez egy müanyag 12 ponton záródó ajtó,mely nem pár 10ezer ft. Az idegbeteg szomszédot nem tudom lehet e ezért utólag felelősségre vonni,de szerintetek,ha jelentem a biztositónak,kijöhetnek,fizethetnek valamit?

Zeki_ Creative Commons License 2018.04.01 0 0 28257

Max be(fel)jelentésre mennek ki szerintem.  Ide sem jött senki ez ügyben...

Előzmény: gkviiper (28256)
gkviiper Creative Commons License 2018.04.01 0 0 28256

kb 3-4 hetet késik az átadás a szerződésben kijelölt naphoz képest, és erre az időre megfizeti a "kötbért". Persze ezzel együtt se jó ez nekem, de előbb perrel kirakni sem lehetne... A kérdés az, hogy ha ebben a pár hétben kimegy a kormányhivatal ellenőrizni akkor mi lesz? Egyáltalán mi az ellenőrzési gyakorlat?

Zeki_ Creative Commons License 2018.04.01 0 0 28255

Kirakatod onnan, oszt ennyi.

Vagy írtatok valami záradékot, hogy ha xy dátumig nem adja át a kecót, milyen bérleti díjat köteles fizetni?

Ha nem, az ügyvéded úgy szar ahogy van.

Előzmény: gkviiper (28254)
gkviiper Creative Commons License 2018.04.01 0 0 28254

Üdv mindenkinek!

CsOK felhasználásával vettünk használt házat, de az eladó csúszik  a kiköltözéssel. Az ingatlan már az én tulajdonom, de birtokba még nem tudtam venni, viszont a csok igénylés óta már eltelt a 90 nap. Természetesen a bank nyomására bejelentkeztem oda, de még nem tudtam beköltözni. Ha ellenőrzi a kormányhivatal az életvitelszerű ottlakást, akkor figyelembe  veszi - méltányosság alapon - hogy önhibámon kívül nem tudtam még beköltözni?? Volt valakinek hasonló gondja?

 

Zeki_ Creative Commons License 2018.03.30 0 0 28253

Nem tudom tudják-e választ a szakik, de a lakáshitel cafeteria jogosultság az fizetősen kiderítős (az első általában ingyenes).

Nekem 50 ezerbe került, hogy minden szükségest elküldve kiderüljön, kaphatom-e jogosan.

Előtte kaptam, csak nagyobb házba költöztünk. Ilyenkor máris új elbírálás van. A cégem addig nem folyósított semmit, amíg az általuk ajánlott cég rá nem bólintott, hogy okés vagyok lakáshitel cafeteria ügyben.

Előzmény: jeriko2 (28250)
jroobi Creative Commons License 2018.03.30 0 0 28252

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy mi a bankok gyakorlata megelőlegező CSOK + hitel esetében. Jelenleg egy gyermekünk van, még 2-t szeretnénk. Építkezéshez vennénk igénybe a 10+10-et plusz egy kevés piaci hitelt is. Ilyenkor hogy számolnak a bankok? Azt olvastam, hogy nem önerőnek számolják a 10 milliós támogatást, hanem kvázi az egészet hitelnek, amiből a csok rész nem kamatozik. És ez alapján kalkulálják a még felvehető hitelösszeget, az ingatlan értékének 50-60%-val, fedezetként. Hangsúlyozom építési hitelről lenne szó. Van önerőnk, de jelenleg kevéske a Csok nélkül. Hogy van ez akkor most? Mely bankoknál számolják a megelőlegező csokot is önerőként?

 

Köszi!

Kidobóstorta Creative Commons License 2018.03.30 0 0 28251

Ez a terfogat-dolog erdekes, engem is erdekelne, egyelore nem talaltam semmit.... hasznos alapterulet lenne az igazi, de ez nem mindig kivitelezheto

Előzmény: b5614o (28237)
jeriko2 Creative Commons License 2018.03.29 0 0 28250

Cafeteria lakáshitelre történő felhasználással kapcsolatban lenne kérdésem. A méltányolható lakásigény milyen időpontra vonatkozik? A hitel felvételekorra, vagy a jelenlegire. Például ha bővítettem a lakásomat (ház), és már több szoba van, vagy vásárláskor többen költöztünk de nagymama azóta elhunyt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!