Keresés

Részletes keresés

winchester kérdés Creative Commons License 2008.02.14 0 0 8155
Egy tanácsot szeretnék kérni, winchester-ügyben:

Egy 120 GB-os Samsung vinyóról van szó, amelyet mobil rack-kel használok a gépemhez (XP). Feltehetően valamilyen vírus kerülhetett rá, mert a rajta levő fájlok nevei minden előjel nélkül értelmetlen karakterekként jelentek meg, és a fájlméretek is teljesen irreális értékeket mutattak.

Újraindítottam a gépet, de ezután ez a vinyó már nem jelent meg a listában (a C: winchesternél, tehát a primary-nél viszont továbbra is minden működik).

A mellékelt fájlban (lásd lejjebb a linket) szerepel, hogy ezt követően a Számítógép-kezelő résznél mi látszott a problémás vinyóból: a "Samsung SP1203N" név átalakult "Wamsung WP5243N $ $ $ $ $ $ $ $ " névre (1. kép), és a kapacitása 600 GB-ra, ami szép lenne, ha igaz lenne:) (2. kép).


Utána párszor még újraindítottam a gépet, ezután a vinyó neve a Számítógép-kezelő résznél már visszaalakult Samsungra, és a méret is 120 GB-ra (lásd 3. és 4. gép), de az Intézőben a mappalistában továbbra sem jelenik meg.

Nagyon fontos dolgok vannak ezen a winchesteren, úgyhogy mindenképpen szeretnék valami ötletet kérni, hogy hogyan lehetne rendberakni a dolgot. Köszi előre is!


A link, ahol a Word dokumentum van a hibák képeivel:

http://www.hotlinkfiles.com/files/985195_1vc90/Hiba.doc


Egyébként a vinyó nem NTFS rendszerű, hanem FAT32, mert néha használom egy régi gépen is.
locsemege Creative Commons License 2008.02.12 0 0 8154
Nem tudom. Ráadásul ez Windows, ha jól emlékszem, s mint ilyen, nem is nagyon bír magával ragadni.
Előzmény: Diótörő (8153)
Diótörő Creative Commons License 2008.02.12 0 0 8153
Kösz szépen, de van megint egy probléma.
Az utóbbi napokban sokszor fordult elő, hogy nem tudok kapcsolatot létesíteni,helyette kiírja a következő hibaüzenetet: Hiba:769. Kapcsolat a következőn keresztül:WAN miniport (PPPOE ). Aztán egyszer csak rendbe jön és sikerül.Semmit sem állítok el,nem tudom, hogy mi lehet az oka.
Aztán bekapcsoláskor sokszor el van állítódva a képernyő 600 x 800 beállítása és ha visszaállítom, akkor lehet az ikonokat a helyükre tenni.Vajon ez is miért van?
Na ha tudtok ezek alapján, segítsetek legyetek szivesek.
Előzmény: locsemege (8150)
robicsek Creative Commons License 2008.02.09 0 0 8152

ezt elbasztad.... rakantittottál arra amit kaptál, mi?

 

no probald meg a www.wigwam.info -n a Féregirtást, de pontosan ugy.

Előzmény: Krampusze34 (8151)
Krampusze34 Creative Commons License 2008.02.09 0 0 8151

Hali Mindenkinek!

 

Van egy problémám amit nem tudok megoldani.

Msn-en kaptam egy csomagot és azóta nem működik rendesen a gépem. Nod32 fut a gépen meg is talál elég sok trójait és vírust csak nem tudja eltávolítani őket. Amikor kijelzi, hogy hol vannak a fertőzőtt fájlok akkor én odamegyek és nem találok olyan névvel és kiterjesztéssel egyetlen féjt sem. Pl: urgon.dll  68.exe  és ehez hasonlo dolgok. Naqgyon bosszantó mert folyamatosan felvillan a képrnyőn a figyelmeztetés és nem tudok vele mit kezdeni:-( Avg-t és az Ad-aware progit is probáltam, de semmi extra ők is csak megtalálják. Légyszives írjatok nekem valami megoldást.

Előre is köszi mindenkinek:-)

locsemege Creative Commons License 2008.02.07 0 0 8150
Várhatóan nem lesz gond, de mivel nem lesz garancia, s jós sem vagy, az is meglehet, hogy elhozod, s másnap már tönkremegy. Nem valószínű, de van egy kis kockázata ennek.
Előzmény: Diótörő (8149)
Diótörő Creative Commons License 2008.02.07 0 0 8149
Kösz szépen, de vajon mi van az élettartammal?
Azért elváratik, hogy vagy 1-2 évet kibírjon.
Előzmény: locsemege (8148)
locsemege Creative Commons License 2008.02.07 0 0 8148
Van, mégpedig azért, mert sokan nem azért válnak meg tőle, mert elromlott, hanem azért, mert van már nagyobb elérhető áron. Amikor én vettem a 19"-os TFT-met, a 17"-osomat az öcsémnek adtam. Most ő vett egy 22"-ost, így azt a 17"-ost, ami eredetileg az enyém volt, aztán az övé, nemrég egy haverjának adta el. Persze lehet, hogy nem is kért érte pénzt, csak elmentek sörözni, s a srác fizetett, nem tudom. :)

Tehát ha nincs újra pénzed, szerintem érdemes lehet használtat venni, de amúgy 1280x1024-es felbontású 17"-osak szerintem igen olcsón elérhetők, mivel már 19" alatt nem nagyon kapsz semmit, de legalább is nem keresik.
Előzmény: Diótörő (8147)
Diótörő Creative Commons License 2008.02.06 0 0 8147
Sziasztok!
Ez nem éppen vírus téma, de ha már itt mondtam el, hogy új a masinám, akkor itt tenném fel a következő kérdést is.Új monitorra már végképpen nem telik, a régi egy 15 "-os crt, 600 x 800 felbontással, amin hát nem nagyon jönnek ki az új gép lehetőségei.
A kérdés, hogy lehet valahol kapni használt monitort? Mennyi ezeknek az élettartama? Mert erre azt hiszem nincs sok adat,hiszen aki 5 éve vette, az csak most fogja eladni és nem tudni, hogy még meddig fogja bírni.
Tehát van értelme egyáltalán használtat venni ?
Nemrossz Creative Commons License 2008.02.05 0 0 8146
Kösz! :o)))
Előzmény: hájbrájen (8139)
Nemrossz Creative Commons License 2008.02.05 0 0 8145
Szíved joga! :o))) (Ámbár könnyebb az élete annak, aki régi motoros és tudja, mire kell figyelni, mint egy kezdőnek, akit csak az elsődleges látvány és kezelhetőség érdekel. - szerintem.)

Amennyit láttam a SmartSecurity-ből, az szimpatikus volt, ámbár a tűzfal konfigja kissé ködösebb, mint a ZA mexokott és áttekinthető ProgramControll opciója. Mélyebben nem sikerült megismerkedtünk, mert -miután a netre kapcsolódáskor kétszer levágott- hamar lekaptam. A NOD32 Antivirus™ 3.0.621.0 viszont szépen upgrade-elt és azóta is finoman dolgozik, az eredetileg megvásárolt határidőt mutatva.
Sajnos úgyis HD csere előtt állok, és akkor megpróbálom úgy feltenni a SmSec-t, hogy még ne legyen fenn semmilyen tűzfal és vírusirtó, hátha akkor nem akad semmivel...

Ja, és kösz! :o)))
Előzmény: Zolcsi Baba (8143)
stewes Creative Commons License 2008.02.04 0 0 8144
Fura. Ez a Gaobot leszedő nem talált semmit, a NAV meg megállás nélkül azt írja, hogy van. :-(
Előzmény: stewes (8142)
Zolcsi Baba Creative Commons License 2008.02.04 0 0 8143
10 éve levelezek (is) az Outlook-al, és nem is kívánom lecserélni a következő 10 évben sem... ;9)

SmartSecurity-t 2 hónapja megvettem; a legjobb amivel eddig találkoztam, csendben-rendben teszi a dolgát interaktív módban is (max fél óra latt bekonfigod, osztjóvan), könnyú, gyors, pontos.
Nem apgréd volt, hanem új beszerzés.
Megrendelés után 2 nappal előre(!) megkaptam a kódot, és néhány nap múlva a számla megérkezésekor utaltam át a zsét netbankon keresztül.
Tiszta, száraz, occsó érzés... :9)
Előzmény: Nemrossz (8127)
stewes Creative Commons License 2008.02.04 0 0 8142
Bah! Buta vagyok, meg nem látok a szememtől. Alábbiak a fertőzőtt fájlok. A vírus W32.HLLW.Gaobot.gen, s a Symantek honlapjáról leszedtem egy erre szakosodott gyilkost. Remélem sikerrel jár. Ezer bocs!
Előzmény: stewes (8141)
stewes Creative Commons License 2008.02.04 0 0 8141
Sziasztok!
A víruskergetőm felvisított, hogy egy koiyie.exe, majd qlyoet.exe vírust talált.
Ennél többet nem tud tenni. (NAV). Interneten egyetlen találatot sem leltem ezekre. Ti tudtok valamit esetleg?
Diótörő Creative Commons License 2008.02.04 0 0 8140
Nem lépem át,ahogy a gépcserét sem léptem át.Csak hát az azért pénzkérdés is volt.Csak a t-online ügyfélszolgálatát 3x kellett felhívnom, amíg be tudtam állítani a kapcsolatot és a levelezőt.Mert hogy milyen számot kell beírni a kis kockákba, azt honnan tudja az ilyesfajta hozzánemértő ember?
Az előzőt 7 évig használtam és ha jött vírus,szrintem nem a levelezőből jött.Most már az XP van, de Mozillával keresgélek.Ujabb témát azért nem telepítek, mert abban már nem fog segíteni az ügyf.sz.
De azért kösz az eddigi segítségeket.
Előzmény: Nemrossz (8137)
hájbrájen Creative Commons License 2008.02.04 0 0 8139
Hello!
Hónapok óta használom az esetsmart angolnyelvű verzióját nekem működik rendesen a tűzfala is, ezt az újraindítást nem tapasztaltam.
Az elmúlt hónapokban írtam már két levelet is a hazai forgalmazónak /sicontact kft/ hogy megvásárolnám a licenszét ha megjelenik magyarul is, még csak válaszra sem méltattak. Tehát marad a havonkénti letöltés, vagy a torrent boltban való vásárlás.
Csak annyi a gondom vele hogy a kezelőfelület gépindításkor nem töltődik be, és ha
új program akar kimenni a netre azt nem engedi ki és mély hallgatásba burkolózik, abban az estben ha a tűzfal interactiv módra van állítva, /auto módban viszont megy minden/
Lehet hogy csak az msconfig-ban hozá kéne adni az indító listához, csak eddig a lustaságom nem vitt rá
Hb.
Előzmény: Nemrossz (8130)
rali Creative Commons License 2008.02.04 0 0 8138
Ez vélhetően így fog történni.
Előzmény: Nemrossz (8137)
Nemrossz Creative Commons License 2008.02.04 0 0 8137
Hiába mondod, átlép...
Előzmény: rali (8136)
rali Creative Commons License 2008.02.03 0 0 8136
Keress egy jobb, biztonságosbb levelezőt.
Előzmény: Diótörő (8134)
Etus Creative Commons License 2008.02.03 0 0 8135

Semmivel sem különb csak jobban tetszik nekem.  (nem tud magyarul)

 

Előzmény: Diótörő (8134)
Diótörő Creative Commons License 2008.02.03 0 0 8134
Szia!
És az mitől különb? Mert az a napi 1-2 levél, ami jön, az befut így is:-))
Előzmény: Etus (8133)
Etus Creative Commons License 2008.02.03 0 0 8133

Nagyon szívesen.

Egyébként bármit amit az asztalra vagy tálcára akarsz tenni (ikont) azt így kell kivitelezni, legalább is én így szoktam.

Régen én is Outlook Expresst használtam, de kb. 5 éve áttértem az incredimailre.

Előzmény: Diótörő (8132)
Diótörő Creative Commons License 2008.02.03 0 0 8132
Kösz szépen,sikerült:-))
Már csak az internet és a levelező beállításoknál 3x kellett felhívnom a t-com Ügyfélszolgálatát,hogy segítsenek:-( . Ezért is nem váltok levelezőt,örülök, hogy működik.
Kösz és szia: D.
Előzmény: Etus (8131)
Etus Creative Commons License 2008.02.03 0 0 8131

Szia!

Start-programok-outlook express.
A Outlook Expressen egy jobb klikk és küldés  Asztal (parancsikon létrehozása) ekkor megjelenek az ikon az asztalon.

A tálcára is ráteheted: a tálca zárolása elöl vedd ki a "pipát" elöször, utána az asztalon lévö ikont odahúzod és kész.   

Előzmény: Diótörő (8124)
Nemrossz Creative Commons License 2008.02.03 0 0 8130
Nakéremszépen:

Miután senki nem válaszolt, kénytelen voltam utánanyomozni...
Szóval:
"Figyelem!

Az új ESET NOD32 Antivirus v3.0 korábban vásárolt, érvényes NOD32 v2.7 licenccel díjmentesen használható.

A magyar nyelvű ESET Smart Security és ESET NOD32 Antivirus v3.0 megjelenése előreláthatólag január végére várható. Az új magyar nyelvű termékek megjelenéséig a megvásárolt licenccel az angol nyelvű változatok, illetve a magyar nyelvű NOD32 v2.7 használhatók.

Amennyiben szeretne értesítést kapni a magyar nyelvű változatok megjelenéséről, kérjük, iratkozzon fel hírlevelünkre: http://www.nod32.hu/hirek/ess
"

Feltettem a SmartSecurityt, szépen települt, aztán az internet-csatlakozáskor restartba kergette a gépemet. -> Uninstall
Feltettem a 3.0-t, szépen muzsikál.

B®
Előzmény: Nemrossz (8129)
Nemrossz Creative Commons License 2008.02.03 0 0 8129
Urak!
Volt arról szó, hogy a NOD32-nek lesz egy komplex megoldása, illetve van már, csak még a magyar késik... Aztán méla csend.
Vannak már tapasztalatok? Hogy vált be? Lehet-e érdemes-e upgrade-elni? A disztribútor felajánlja az upgrade-et, vagy kérni kell?
Szóval?
Nemrossz Creative Commons License 2008.02.03 0 0 8128
Ja, de itt víruskergetőről beszéltünk, nem NAV-ról. :oppp
Amúgy AVG-nek (akárcsak a NOD32-nek) ritkán van hamis riasztása, az is olyankor szok előfordulni, ha másik vírus/spyvare irtó definíciós fájljában vél felfedezni vírustöredéket...
Előzmény: kdezsoe (8126)
Nemrossz Creative Commons License 2008.02.03 0 0 8127
Az tényleg jó hír, viszont miért lenne rajta alapból egy nagyon komoly, fozetős programcsalád ingyenes változata? Tessék letölteni, feltelepíteni, örülni! :o)))

Ha rám hallgatsz, az Outlookot (Szerintem alapból Outlook Express van rajta...) elfeleded -Nem kicsit, nagyon! Ha lehet, ki is irtod.- és valami tisztességesebbel (The BAT, Thunderbird... levelezel.
Előzmény: Diótörő (8124)
kdezsoe Creative Commons License 2008.02.03 0 0 8126

Ebben van valami, de én már jártam úgy, hogy a víruskereső (NAV) hónapokig írkálta egy .exe fájlra, hogy vírusos, (amiről én tudtam, hogy nem lehet az) egyszercsak egy frissítés után abbahagyta.

Jó! Tudom! Azóta már nem használok NAV-ot...

Előzmény: Nemrossz (8125)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!