Keresés

Részletes keresés

stoobie Creative Commons License 2008.02.14 0 0 302

Kösz a tanácsokat! Nem dühöngő őrült, ha pórázt lát... Csak baromi gyorsan a kert másik végében terem :)

Eszem ágában sincs házilag megoldani a problémát! Nem értek én ahhoz! Olyan jámbor, csipkelelkű emberke vagyok, hogy ha rajtam múlna, 70 kutya rohangálna az udvaron... (ősemberként én lettem volna az első vegetáriánus. Vegetáriánus: ősi indián szó, jelentése: béna vadász :)  )

 

Előzmény: Maxocska (301)
Maxocska Creative Commons License 2008.02.13 0 0 301

Szia!

 

Vannak szukák, akik ezt csinálják.. Sajna ösztönhiba. Emiatt tenyésszukákat is ki kell vonni a tenyésztésből.

 

Arra a kérdésedre, hogy melyiket kell ivartalaníttatni egyértelmű a válasz. A szukát. Mert a szukát akkor megdugja egy másik kan....

Ha nem lehet elvinni, akkor egyszerűen meg kell beszélni az állatorvossal, hogy adjon neki nyugtatót, ha meg ez se elég, el kell altatni, és úgy elvinni a rendelőbe, ahol műtik. Igaz, kétemberes egy alvó kaut berakni egy kocsiba, de ha máshogy nem megy, ez van...

 

A seduxen és a frontin teljesen biztos, hogy erre a célra alkalmatlan... Ezek embereknek való gyógyszerek, és embernél se arra valók, hogy dühöngő őrülteket fékezzünk meg vele. Erre mát használunk... Ja. Egy póráz ellen tiltakozó kau kb megfelel a dühöngő őrült állapotának...

 

Valszeg én megoldanám a problémát házilag, de Te nem fogsz hozzáférni ezekhez a szerekhez. (szerencsére:-D)

Ja, meg nekem nincs ilyen problémám...

 

Mindenképp beszéld meg az állatorvossal. Ha már nyugtató, akor sedalin a megfelelő dózisba...

 

Sok sikert!!!

Előzmény: stoobie (292)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.13 0 0 300
Hát olyan "lábas"..jó erős lábú.
Előzmény: Törölt nick (299)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.12 0 0 299

Sziasztok!

Mi az hogy lábas?Egyébként 10 hetes.Igazi ördögfióka.Az idegeneket már most megugatja és nem haggya magát megsímogatni.A két duroc malaccal játszik a leg szívesebben,de "megtámad" tyúkot,birkát,mindent még minket is.

A nadrágom a megmondhatója,hogy milyen "böszme",ha "bevadul".Imád rongyozni és soha nem nyugszik bele ha veszít.

A 10 hónapos szukámat lepróbáltuk.Hárman egyszerre támadták be kikötve.A középső ember kezéből kitépte az ütőzsákot.Bár most ott áltam mögötte és a jelenlétem biztosan pozitívan hatott rá,nagyon büszke vagyok a bátorságára.Remélem lánc nélkül ,szabadon és egyedül is önnállóan megállja majd a helyét.De ez egy következő lépés lessz...

Ha leszokik az állatokkal való játékról,nagyon jó,megbízható juhászkutya lehet belőle.

stoobie Creative Commons License 2008.02.12 0 0 298
Oké, mihelyst kimásznak a házból :)
Előzmény: Törölt nick (296)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.11 0 0 297

Jó lábas kutya.

Milyen idős a képen?

Előzmény: Törölt nick (296)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.11 0 0 296

Gratulálok!

Majd tegyél fel fotót,ha tudsz!

 

 

Vazul lett a neve:

stoobie Creative Commons License 2008.02.10 0 0 295

Megszülettek a kutyuk!

7 kölyök, a nemüket még nem néztem. 2 fekete (egyenlőre), a többi Bell-színű.

Szóljon, aki igényt tart egyre (vagy többre)!!!!

Előzmény: stoobie (294)
stoobie Creative Commons License 2008.02.07 0 0 294

Hmm....

Még megálmodom.

Előzmény: Törölt nick (293)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.07 0 0 293

Adjál neki 1mg frontint,vagy szeduxent.De lehet kapni az állatpatikákban állatoknak való nyugtató pasztát.Valahogyan mégiscsak meg kell oldani az odaszállítást az állat felesleges kínzása nélkül,nem.?Persze az orvos tudtával.

Ezzel a műtéttel megelőzöd a méhnyakrákot,a petefészek rákot,gyulladást és felére csökkented az emlőrák kockázatát.És ezek nem elhanyagolandó dolgok,akár a kutya élethosszát életminőségét,akár a pénztárcádat nézzük.(a rák gyógykezelése forintosítva akár többszázezres tétel is lehet és nincs garancia a gyógyulásra.) 

Előzmény: stoobie (292)
stoobie Creative Commons License 2008.02.05 0 0 292

Nem tenyésztem őket!!!!!

Nem is tudom elajándékozni őket, úgyhogy ez a "természetes szelekció" még jól is jön.... Ezt már részleteztem korábban. Őt ivartalanítani lenne a leglogikusabb, de nem tudnánk elvinni állatorvoshoz..... Kölyökkora óta nem tűri még a nyakláncot sem. A faluban lakik ugyan a körzeti állatorvos, de a műtétet 20 km-rel odébb végeznék el.

Előzmény: Törölt nick (291)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.05 0 0 291
Háromnapos kortól tejpótló tápszerrel fel lehet nevelni őket anya nélkül is,de ha tudsz béranyát,az mégjobb.Persze csak ha nem sok a kölyök.
Előzmény: stoobie (288)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.05 0 0 290
És egyel:))
Előzmény: Törölt nick (287)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.05 0 0 289
Egyszerűen rossz anya.
Előzmény: stoobie (288)
stoobie Creative Commons License 2008.02.05 0 0 288
Nem frissen pusztítja el őket, hanem egy-két naposan, hetesen. És általában éjszaka ellik. Reggelre már ott nyivákol 5-10 aprójószág...
Előzmény: Törölt nick (287)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.05 0 0 287

Két füllel nagyobb lessz!!!

Most nem veszek,csak vizsgálódok,de majd később hozok tőlük,ha tényleg jók a felmenők.

 

stoobie!

Az elléskor szedd le az összes kölyökről a burkot,ha van és a méhlepénnyel együtt dobd ki!Ne hagyd,hogy a kutya megegye!Így talán van pár százalékkal nagyobb esélyed a kicsik megmentésére.

Előzmény: Törölt nick (285)
stoobie Creative Commons License 2008.02.05 0 0 286

Hahó! Felhívás!

Úgy néz ki, lesznek kölyökkutyák! (anyaállat kaukázusi, apaállat franctudjamilyenkeverék, de a kau dominál)

Ha megérik a 2-3 hónapos kort, elvihetők! (Feltéve, hogy anyuci nem nyírja ki őket, mint az utolsó két almot. Tudja vki, hogy ez mért lehet? Egyébként mindig 10 körüli kölyke szokott lenni.)

INGYEN!!!!!!!!!!!

Törölt nick Creative Commons License 2008.02.04 0 0 285

He he he..ez jó.Méghogy nagyobbra nő.:)))

Ez hülyeség.

Hozol még kutyát?

Előzmény: Törölt nick (284)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.04 0 0 284

A héten megyek ukrajnába kutyaügyben.Már szinte mindegyiknek meghaggyák ott is a fülét.Szerintem sokkal szebb így.Egyébként amelyiknek meghaggyák a fülét az nagyobbra nőll.Ez bizonyított tény!

 

 

 

 

                                 

Előzmény: Törölt nick (283)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.03 0 0 283

Furcsa így fűllel.

 

Előzmény: Törölt nick (281)
Betyaar Creative Commons License 2008.02.03 0 0 282
Nagyon ari.:o)
Előzmény: Törölt nick (281)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.03 0 0 281

Sziasztok!

Mostanában sok a dolgom,de azért még élek.

Sikerült lefotózni ezt a ruszki kis dögöt!Nem áll meg egy pillanatra sem.Majd még próbálkozok.Tüzel a kis szukám,úgyhogy van gond elég.Éjszakai kutyaugatás,nyüszítés ,vonyítás hegyek!!!A kanom nem hagy aludni.

 

A barátomnak ellopták Pannonhalmáról a 10 hetes sötét ordas kau kanját.Fehér zoknis és mellfoltos.Aki tud valamit,kérem szóljon!

stoobie Creative Commons License 2008.01.31 0 0 280

májusban lesz 4 éves.

Hahó! Valaki! Ki tudja nekem megmondani, kit kéne ivartalanítani? A nőstényt vagy a hímet? A kant egyszerűbb lenne, meg olcsóbb is, de lehet hogy Bell asszonyság tüzeléskor szétszedné a kerítést. Ha viszont ő lenne elkötve, akkor egymásra mászhatnának, de nem lenne tizenvalahány kiskutya. Azt meg tudja nekem valaki magyarázni, hogy mér' nyírhatta ki az utóbbi almokat? (tudom, önző vagyok, de még mindig jobb, mintha nekem kellett volna...)

Előzmény: Törölt nick (279)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.30 0 0 279

Nem ugyazaz azért,legalábbis én nem látom őket olyan egyformának.

Szép hosszú szőre van.

Milyen idős?

Előzmény: stoobie (277)
stoobie Creative Commons License 2008.01.30 0 0 278

GYŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐZELEEEEEEEEEEEEEEM!!!!!!!!!!!!!

Szóval ő a gyönyörűséges Bell. Tegnap meg akartam mérni a marmagásságát, de nem hagyta...

Előzmény: stoobie (277)
stoobie Creative Commons License 2008.01.30 0 0 277
Bell
stoobie Creative Commons License 2008.01.30 0 0 276
na akkor ismét nekifutok...
Előzmény: Törölt nick (275)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.30 0 0 275
Ha alul megvan a kép amikor beteszed akkor asszem beszurással tudod betenni a nagy keretbe amibe a szöveget is szoktad írni.,
Előzmény: stoobie (274)
stoobie Creative Commons License 2008.01.30 0 0 274
mit nem csináltam jól? Kiválasztottam a képet, adtam neki nevet, feltöltöttem, feltöltötte, de mégsem látja senki. SEGÍÍÍÍÍÍÍTSÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉG!!!!!!!!!!
Előzmény: Törölt nick (273)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.29 0 0 273
megmégegyszer:)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!