Keresés

Részletes keresés

csak egy vev Creative Commons License 2019.02.03 0 0 32117

Arról nem beszélve több mint 270.000ft spóroltam meg azóta.

Az 540.000ft egy évben.

Nem semmi............

Előzmény: csak egy vev (32116)
csak egy vev Creative Commons License 2019.02.03 0 0 32116

Több mint 6 hónapja nem dohányzom.

Tavaly július 6-án volt egy infarktusom,akkor letettem.

Remélem nem is fogok már rágyújtani.

Nagy ritkán kívánom ,de azért sem gyújtok rá.

Többet ér az élet mint a cigi. 

dalmata13 Creative Commons License 2019.01.28 0 0 32114

 

Kissé hasonlít a régi, szakállas viccre a módszerem:-)

X:-Képzeld ha kávét iszok nem tudok aludni.

Y:-Nálam pont fordítva van.

X:-?

Y:-Ha alszok akkor nem iszok kávét...

Előzmény: Csempa (32113)
Csempa Creative Commons License 2019.01.27 0 0 32113

Erről a "módszerről" még nem hallottam, és egész jónak tűnik, kipróbálni meg semmibe sem kerül.

Köszönet érte!

Előzmény: dalmata13 (32112)
dalmata13 Creative Commons License 2019.01.27 0 0 32112

Hello! Ma 12 éve ,hogy letettem a cigit.40 évig dohányoztam,a végén már másfél doboz ment el a hosszú sárga Pall Mallből.Semmilyen eszközt nem vettem igénybe.Volt még otthon 15 dobozzal ezeket később elajándékoztam 1 doboz híján..Azóta nem gyújtottam rá ,de még a kezembe sem volt cigaretta.2007 januárjában egy hétvégén történt.Végigaludtam a hét végét.Hétfőn már úgy mentem be dolgozni ,hogy péntek óta nem dohányzok.Azaz péntek szombat vasárnap és ma hétfő azaz már négy napja,ami kissé önbecsapás is volt de végül a négy napból 40 majd 400 meg még több lett.Pontosan 4383:-))

Arazil Creative Commons License 2019.01.26 -1 0 32111

Hello!

En fel eve tettem le a cigarettat.
Este elfogyott a cigim illetve meg pont egy szal volt es ugy voltam vele, akkor innentol off.
Azota sem gyujtottam ra es nem is fogok ( pedig jarok bulikba, baratokkal iszogatni, fesztivalozni es lam megsem gyujtottam ra. Ki lehet birni cigi nelkul a berogzult szokasokat :) es egyaltalan nem lesz rosszabb inkabb mas ami pozitiv). Hogy miert? Azert mert nekem eleg kemeny volt az elvonas es nem szeretnem meg egyszer atelni (hanyinger, emelyges, lataszavar, szedules, depresszio, rossz kozerzet ). Nekem ez boven gatlo tenyezo. Nem hasznaltam se tapaszt se ragot se sprayt. En ugy vagyok vele az ember leteszi es ennyi. Minden mas csak kamu az is penzkidobas. De ezt en gondolom igy. Lehet van olyan akinek igy is sikerul. Amugy egyaltalan nem nehez csak neha rossz de ez nem orokke tart szoval kibirhato. Valojaban 2 het utan mar nem is gondoltam a cigire. Amikor meg ramjottek a rosszulletek csak megjobban elultettem magamban, hogy ezt nem szeretnem megegyszer atelni ezert inkabb eselyt sem adok a ciginek, hogy ujra rosszul legyek. (Az elvonasi tunetek ossze vissza jelentkeztek. Volt, hogy x napig semmi tok jol voltam, majd 1 napig kaki voltam)
Sok folyadekot kell inni az segit az elso 2 hetben atveszelni a dolgokat. Utana elmulik a nikotin ehseg. Nem kell edesseget majszolni meg ragcsakat. A víz boven segit kivaltani a kivanas megszunteteset. Max gyumolcs jo sok. Napi 1000mg C-vitamin, magnezium, D-vitamin. Ezek nekem segitettek.


Akaratero. Ez a titok.  Nem a tapasz, nem a rago nem a spray hanem az akaratero. Tudom kozhely meg konnyen beszelek de tapasztalatbol beszelek. Az en ismerosi korombol mindenki igy tudta csak letenni. Mashogy senkinek nem sikerult.

Elonyok:
-tobb loved marad amit ertelem szeruen elkoltol valami teljesen masra :D
-nem krakogsz es kohogsz reggelente es nem kopsz feketet a csapba ebredes utan
-erzed az illatokat es az izeket
-irto budosnek fogod erezni a tobbi embert aki dohányzik
-fitteb leszel
-kisimultabb lesz a borod es nem lesznek beesett / karikasak a szemeid
-nem leszel budos (amugy rohadtul az vagy ha dohanyzol csak nem erzed) en is az voltam :)
-ha eljutsz 2-3 honapig alabbhagynak a kemenyebb elvonasok felteve ha lesznek. Volt olyan ismerosom akinek kb semmi nem volt. Ez szerintem genetika vagy embere valogatja. Lehet neha "gondolsz" majd a cigire en is szoktam de egy percig meg nem fordult/fordul a fejemben, hogy ragyujtanek. Valoszinuleg azert mert akkor szembekopnem magamat, hogy segget csinaltam a szambol.

Amugy vicces. Neha almodom azt, hogy ragyujtok de mindig olyan buntudattal kelek es olyan megkonnyebbulessel, hogy megsem tettem es ez jo erzessel tolt el.
Es ami fontos! Buszkek lesznek rad azok akik szeretnek akik ismernek es azok is akiket nem is ismersz de elmondod nekik. Szerintem ez karpotol a napi x szal cigiert. 25 evig cigiztem szoval tudom mirol beszelek :) 
En tudom, hogy mindenki kepes letenni anelkul, hogy barmit hasznalna helyette csupan dontsd el, hogy nem es kesz. 
Amugy jo tanacs. Sportolj!!! Lehetoleg valami olyat ami nagyon lefaraszt. Valami jo kardio sportot. Nekem ez sokat segitett pedig elotte is sportoltam :)

Kitartast mindenkinek. Szerintem ha megleped mar erosebb vagy nagyon sok embernel a vilagon. Es azert ez nem semmi superskill :)

peace

Csempa Creative Commons License 2019.01.25 0 1 32110

Köszönöm! :)

 

Akiknek nem megy egyik percről a másikra a leszokás azoknak kell segíteni. Az pedig nem segít semmit rajtuk (rajtunk), hogy "csak ne gyújts rá többet, én is úgy csináltam".

 

Amikor túl leszel rajta, majd írd meg te is a stációidat az utánad következőknek! (Akkor sokaknak te leszel a példakép; én is így csináltam :)

Előzmény: Hello holnap (32109)
Hello holnap Creative Commons License 2019.01.24 0 0 32109

Megtaláltam, 2014.december. Az igazság az, hogy te vagy itt a példaképem! :) 

Előzmény: Hello holnap (32108)
Hello holnap Creative Commons License 2019.01.23 0 0 32108

Csempa! Újra nekifutok. Neked meddig tartott a tapaszos időszak? Sokat visszaolvastam, de nem találom. Most bevetem a tapaszt amit már rég megvettem, mert akaraterőből szimplán nem megy, csak rövidebb időszakokra. Ez eléggé elkeserít. De 25 év, mára 1.5 doboz igen gáz. Minden téren. 

Előzmény: Csempa (32107)
Csempa Creative Commons License 2019.01.17 0 0 32107

Hajrá!

Nekem évekig tartott, mire sikerült megtalálnom  a megfelelő módszert, és annak révén végül sikerült letennem a cigit. Keresni kell, próbálkozni és nem feladni; jól csinálod.

Előzmény: Andi94 (32106)
Andi94 Creative Commons License 2019.01.17 0 0 32106

Sziasztok! Én is azon vagyok, hogy a nem dohányzók táborát erősítsem, de egyelőre még nem jártam maradandó sikerrel… Egyik nap felkeltem, hogy na most leteszem a cigit és soha többé nem nyúlok hozzá. Estére remegő kézzel, fejzúgással nyúltam az életmentő dobozért. Beláttam más módszerhez kell folyamodnom, ha tényleg sikerrel szeretnék járni. Így próbáltam ki több féle nikotintapaszt és rágót, volt ami picit segített, és elnyomta azt a felettem uralkodó kényszeres érzetet, de egyik sem volt annyira hatásos. Most, nem rég próbáltam ki az Antifume-ot http://antifume.hu/antifume-megoldas-minden-dohanyos-szamara
Remélem ez már meghozza az igazi áttörést. Egyelőre jól haladok.

apllo Creative Commons License 2018.11.10 0 3 32103

Az Ön leszokásának eredménye számokban:
dohanyzas.hu

2012/08/14 23:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:
6 év, 2 hónap, 26 nap, 22 óra, 1 perc.
A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 45560 db.
Az így megspórolt költség: 2 397 894 Ft 
 
Egyéb adatok:
Ezen idő alatt nem füstölt el 45,56 kg. dohányt,
nem szívódott fel a szervezetében 91,12 gramm nikotin,
nem mérgezte magát 273.36 gramm kátránnyal és 227,8 gramm szénmonoxiddal.

 

KVW 970 Creative Commons License 2018.11.10 0 0 32102

Ó kedves vagyol nagyon! Köszi.Ő nem hiszem hogy le akarna szokni pedig én mondom neki és rég ( 2 és fél éve)leszoktam és elszoktam a cigiről.nem szeretnék soha már.és nem is fogok.kicsit érdekesen vagyunk hogy ő sokat cigizik mikor velem van én sose.de köszi.

Csempa Creative Commons License 2018.11.10 0 0 32101

A csökkentés nem megy, nem is érdemes erre törekedni.

 

Nikotinos tapasz, rágó vagy szpré (sprey). Egyik sem olcsó, de a napi 2 doboz cigi áránál nem több, és idővel már nem is fog kelleni. Meg persze az elhatározás is szükséges hozzá.

 

Kezdetnek a rágót vagy a sprey-t ajánlom, mert a tapaszt egész napra fel kell tenni és mellette semennyit sem szabd dohányozni, mert azzal csak rosszabb lesz nagyon hamar. A rágó ezzel szemben bármikor helyettesíthető egy cigivel, így lehet felváltva is használni, mondjuk délelőtt rágó, délután meg cigi, ha nem bírja ki cigi nélkül aznap már.

 

Ha valami nem világos, akkor kérdezz nyugodtan, segítünk!

 

 

Előzmény: KVW 970 (32099)
KVW 970 Creative Commons License 2018.11.10 0 0 32100

Ja és könnyen leszoktam róla lehet nem így szokott lenni de könnyen leszoktam.a bartnőm viszont nem szaggatja magát .de tanácsot adhatnátok, sziasztok.

KVW 970 Creative Commons License 2018.11.10 -1 0 32099

24 éves cigánylány vagyok, nem cigizek már,de egy barátnőm  sokat, szeretném ha csökkentené.Mit tegyek.szeretem őt sokat vagyok vele .amúgy én is cigiztem de leszoktam 2 éve tavasszal addig se szivtam sokat ő egy nap alatt többet ( 2 doboz) sziv mint én egy hét alatt akkor. Amúgy iszok és nem dolgozom mint ő se.Párom nincs,de nem is kell még.

Duracellnyuffi Creative Commons License 2018.11.09 0 0 32098

Ma 9 hónapja szívtam el az utolsó szál cigimet. Nem  mondom, hogy életemben az volt az utolsó, de ezt sem hittem volna, hogy ennyi ideig kibírom...A régieknek mondom, hogy a "szagolgatás" megmaradt:-))

Duracellnyuffi Creative Commons License 2018.10.31 0 0 32097

Igazad lehet. Sajnos én jelenleg még nem találtam rá, amivel etethetném a majmomat...Így sajnos tombol...Futni nem szeretek, lusta disznó vagyok..

Előzmény: Csempa (32096)
Csempa Creative Commons License 2018.10.18 0 1 32096

Mivel én is átéltem, ezért veszem a bátorságot okoskodni a téma kapcsán:

 

Megvontál magadtól egy örömforrást. Valamit fel kell kínálnod cserébe a "majmodnak", hogy örüljön. Én futni kezdtem, mert nagyon sok örömet és sikerélményt találtam benne. Valamit találnod kell neked is, ami kompenzálja ezt a veszteséget!

Előzmény: Duracellnyuffi (32095)
Duracellnyuffi Creative Commons License 2018.10.18 0 0 32095

Nekem kb. másfél hónapja tart....És  a hétfejű sárkány hozzám képest kutya fa**a...:-(

Előzmény: Csempa (32094)
Csempa Creative Commons License 2018.10.17 0 0 32094

Nem Champix-et használtam, és nekem is volt ilyen időszakom. Már nem tudom meddig tartott, de nem 1-2 napról volt szó, ahogy azt sem tudom, hogy mitől múlt el, de a lényeg, hogy már rég nincsenek ilyen késztetéseim.

Előzmény: Duracellnyuffi (32092)
Jana18 Creative Commons License 2018.10.16 0 2 32093

Szia! Nekem nagyon tetszik ez az írás és sokat segített, hogy megértsem az elvonási tüneteket és következményeit. Ha van kedved olvasd el. Bár nem nevezi meg az író, szerinten Champixet használt. http://www.szifonline.hu/?cikk_ID=490

Előzmény: Duracellnyuffi (32092)
Duracellnyuffi Creative Commons License 2018.10.16 0 0 32092

8 hónapja hagytam abba,  több, mint két hónapja nem szedem a gyószert sem. Viszont egy pár hete megváltozott a viselkedésem. Agresszív lette, kötözkötő. Kikészítem a családomat. Már saját magamat is utálom. Ma eljutottam addig, hogy felírattam nyugtatót (Frontin 0,25) a háziorvossal...:-((

Lehetséges, hogy a Champix utózengéje? Rengeteg szarságot lehetett olvasni róla..

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.10 0 0 32091

Üdv, nem tudom elfér-e itt de nem találtam jobbat. Családban megmaradt egy doboz Champix 0,5mg-1mg filmtabletta, bontatlan. Szivesen elcserélném papírdarabokra. Akit érdekel írjon petyko74@gmail.com.

Köszi.

V.Gy. Creative Commons License 2018.10.06 0 0 32090

Persze.....hiányzik.Napjában többszőr rámtör a késztetés,a gondolataim pedig percenként a cigaretta körül járnak...de kitartok!!!

 

Menni fog az! Mondom cirka 30 év és most már 2 év után.

 

Mindkét nap 2 nikotinos rágót fogyasztottam...megjegyzem,pocsék íze van.

 

Jó az irány, az ilyenek segítenek! Próbáld meg esetleg a nikotinsprayt. Annak nincs íze, csak kicsit "csípi a nyelvet" spricceléskor. Egy-két spricc órákra elveszi az ember cigi-gondolatait, és szinte azonnal. Nekem sokat segített. Talán hármat, max. négyet használtam el belőle hónapok alatt, aztán már nem volt rá szükség.

Előzmény: Eszter7607 (32088)
Krimi60 Creative Commons License 2018.10.05 0 0 32089

Kívánom, hogy meg tudd csijálni. Kitartás, csak így tovább. 

Előzmény: Eszter7607 (32088)
Eszter7607 Creative Commons License 2018.10.04 0 0 32088

Sziasztok.

42éves vagyok,ebből 25évet cigarettáztam.

Régen foglalkoztatott a leszokás gondolata,...de gyengének éreztem magam☹

Anyósom tegnapelött volt 2 éve,hogy itthagyott minket😭.Gondolom tudjátok mi vitte el.

Kb 2hete készültem erre az "évfordulóra".

Tegnapelött este tudatosan elszívtam az utolsót.

Ha őszinte akarok lenni,azt hittem nehezebb lesz.

Persze.....hiányzik.Napjában többszőr rámtör a késztetés,a gondolataim pedig percenként a cigaretta körül járnak...de kitartok!!!

Mindkét nap 2 nikotinos rágót fogyasztottam...megjegyzem,pocsék íze van.

Kitartás mindenkinek,MEGCSINÁLJUK😉😄

Krimi60 Creative Commons License 2018.10.02 0 0 32087

Gratulálok a kezdeti sikerekhez, én nem tudok - segítő szándékom ellenére sem, - segíteni, én nyilván nem vagyok normális, mert nekem teljesen simán ment, mint írtam két éve tettem le, minden nemű szenvedés. sóvárgás nélkül, amely érzések azóta sem kaptak el. Remélem már nem is fognak. Neked is sok sikert kívánok, és ha írsz beszámolókat, el fogom olvasni.

Előzmény: Leszokóban (32085)
Csempa Creative Commons License 2018.10.02 0 1 32086

A munkám nem engedi meg, hogy ilyen állapotban legyek, de ettől függetlenül én sem bírtam volna ezt ki még a nap végéig sem, ezért feladtam, és nikotinos rágóval álltam neki ugyanennek később.

 

Ha tippelnem kené, akkor azt mondanám, hogy 2 napon belül erősen enyhülnie kell, talán még kevesebb idő is elég, de nincs ilyen tapasztalatom. Bajod nem lesz tőle, s ha kibíród, akkor nagyon nagy lelki erőre teszel szert általa, amit majd csak hetek múlva fogsz megtapasztalni más területeken, de meg fog jelenni, ebben biztos lehetsz!

Előzmény: Leszokóban (32085)
Leszokóban Creative Commons License 2018.10.02 0 0 32085

Köszönöm válaszod.

 

Így érzek most én is.

 

Mennyi idő alatt várható a fejzúgás és szédülés elmúlása?

Nagyon ijesztő!!!!

 

 

Előzmény: Csempa (32084)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!