Keresés

Részletes keresés

Ty Law Creative Commons License 2003.11.29 0 0 3863
Na igen, le se lehetne tagadni, hogy ez a magyar honvédségnél történt meg...
Semmire nem tudják használni a gerinctörött embert, de azért benn tartják, etetik, fizetik a zsoldját, ahelyett, hogy hagynák normálisan dolgozni, adózni.
Megint csak gratulálni tudok agyatlan barmainknak.
Hiába, a magyar honvédség magasan világrekorder az 1 négyzetméterre jutó hülyeségben...
Előzmény: Törölt nick (3861)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.29 0 0 3862
bocs, ennyire nem jó sztori... :))

qrva indekc... :)

Előzmény: Törölt nick (3861)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.29 0 0 3861
van egy jó sztorim... :)

egyik körlettársamat anno (tavaly novemberi sorozás) gerinctörése (!) után is behívták a seregbe, igaz, hogy gyakorlatilag mindenből fel volt mentve (tesi, tartós állás, őrszolgálat, 24 órás szolgálat, nehéz fizikai munka) de akkor is végig kellett szenvednie (már ha szenvedés az, hogy minden délután kimehetett, délelőttönként meg tengett-lengett) a 6 hónapot

ezt csak azért, hogy néha kevés az orvosi papír is...
egyébként megfigyeltem, hogy pszichológiai problémákkal sokkal könnyebben megadják az alkalmatlant, mint tényleges orvosi bajokra...

én nem bántam meg, hogy bevonultam, egy életre szóló emlékekkel gazdagodtam, igaz 6 havi fizetéssel meg szegényedtem... :))

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.29 0 0 3860
van egy jó sztorim... :)

egyik körlettársamat anno (tavaly novemberi sorozás) gerinctörése (!) után is behívták a seregbe, igaz, hogy gyakorlatilag mindenből fel volt mentve (tesi, tartós állás, őrszolgálat, 24 órás szolgálat, nehéz fizikai munka) de akkor is végig kellett szenvednie (már ha szenvedés az, hogy minden délután kimehetett, délelőttönként meg tengett-lengett) a 6 hónapot

ezt csak azért, hogy néha kevés az orvosi papír is...
egyébként megfigyeltem, hogy pszichológiai problémákkal sokkal könnyebben megadják az alkalmatlant, mint tényleges orvosi bajokra...

én nem bántam meg, hogy bevonultam, egy életre szóló emlékekkel gazdagodtam, igaz 6 havi fizetéssel meg szegényedtem... :))

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.29 0 0 3859
van egy jó sztorim... :)

egyik körlettársamat anno (tavaly novemberi sorozás) gerinctörése (!) után is behívták a seregbe, igaz, hogy gyakorlatilag mindenből fel volt mentve (tesi, tartós állás, őrszolgálat, 24 órás szolgálat, nehéz fizikai munka) de akkor is végig kellett szenvednie (már ha szenvedés az, hogy minden délután kimehetett, délelőttönként meg tengett-lengett) a 6 hónapot

ezt csak azért, hogy néha kevés az orvosi papír is...
egyébként megfigyeltem, hogy pszichológiai problémákkal sokkal könnyebben megadják az alkalmatlant, mint tényleges orvosi bajokra...

én nem bántam meg, hogy bevonultam, egy életre szóló emlékekkel gazdagodtam, igaz 6 havi fizetéssel meg szegényedtem... :))

Elm Creative Commons License 2003.11.26 0 0 3858
Hogyne lenne, mit gondolsz, azokot kikkel toltik fel? Onkent jelentkezo kenyszersorozottakkal? A mostani helyzetben, ahol orszagosan 10-15% (a 5-8 helyett), illetve pesten 50% koruli (a 15 helyett) a sorozasrol valo logas, ott nincs sok talonban levo besorozhato szerintem...
Biztos lesznek sorozasok.
Előzmény: Planney (3857)
Planney Creative Commons License 2003.11.25 0 0 3857
De csak behivas lesz 2005 januarjaig, igaz? Vagy sorozas is? :(
En 2004.oktobereig elvezek "vedettseget" (ez tiszta Survivor terminologia :))), addig minden erommel sorozast bujok abban a remenyben, hogy utana ill. idokozben mar lekopnak rolam...
Előzmény: Elm (3855)
KorI Creative Commons License 2003.11.24 0 0 3856
köszi a gyors választ,

igen , én is úgy gondolom, hogy bármeddig elhúzhatják a zsoldosrendszert, hiszen annak idején az egyéves katonaságot is igen lassan alakították át fél évesre (bátyám természesen az utolsók egyikeként vonult be 1 évre...) szóval ideje lesz valamit kitalálni, a sorozásra nemigaz?

...

Előzmény: Elm (3855)
Elm Creative Commons License 2003.11.24 0 0 3855
Utana meg biztos, leven, hogy a mar osszel kijott rendeletben benne van, hogy 2005 tavaszan meg lesznek behivasok. Hogy utana? Azt isten se tudja, ha a politikai akarat felulkerekedik egyszer a katonak ellenallasan, akkor talan utana mar nem, de egy uj rendeletet kiadni, es akarmit beleirni mar csak ujjgyakorlat a HM-nel...
Előzmény: KorI (3854)
KorI Creative Commons License 2003.11.24 0 0 3854
hali

ki tudna arra nekem válaszolni, hogy mikor lesz utoljára behívás?
én 74'es vagyok, eddig halasztgattam: az utolsó kérelmememet 2004 májusig kaptam meg... szerintetek utána még hivnak majd?
üdv:
KORI

koch Creative Commons License 2003.11.23 0 0 3853
Sziasztok,

koszonom a valaszokat! Tovabbra is azt latom legjobb megoldasnak, hg nem megyek el a sorozasra, mert akkor van esely, hg esetleg behivnak. Ha viszont nem megyek el, akkor nem lehet mas csak az, hg keresnek es legfeljebb kikuldik a szuleimhez a rendorseget.... en meg pont nem leszek ott....:-), viszont ha besoroznak, akkor mar nagyon nehez meguszni... vagy rosszul ertem az ide irottakat?

Udv. koch

hade21 Creative Commons License 2003.11.23 0 0 3852
A www.hadkiegeszites.hu szerint (ez a honvédség hivatalos oldala) a lakcím v. tartózkodási hely változást csak önkormányzatnál/okányirodánál kell bejelenteni. Valszeg ezért nem csesztettek szabálysértéssel engem, amikor Bp-re költöztem, nekik meg "elfejetettem" szólni.

Ha költözéssel próbálsz manipulálni, a legjobb, ha olyan címeket váltoogatsz, emalyek más hadkieghez tartoznak. Tehát, ha monjuk lesoroztak Bp-en, akkor hazaköltözéskor jelntekezz be mondjuk egy érdi címre, mert az már nem a Fővárosi, henm a Pest-megyei hadkieghez tartozik. Az adatok sajna gyorsan átkerülnek, de ott talán 1 jószándékú előadóhoz kerül az ügyed (mert higyétek el, vannak ilyenek!).
Közben 1000-rel menj el a létező összes szakorvoshoz (na jó, a nőgyógyászt kihagyhatod:o)) persze már itthon, "hátha" találnak egy olyan betegséget, amire kérheted az újrasorozásodat.
A kulcsszó: IDŐ!!!

Üdv:
Há'de..?!

u.i:
Mivel a dokik nem találtak ez idáig nálam "C","I", vagy akár "E" betűs betegséget, folytatom a félbehagyott sulit. A halasztási kérvényt az iskolalátogatásival elküldtem! Szurkoljatok!

Előzmény: koch (3847)
idw Creative Commons License 2003.11.23 0 0 3851
Kollegak...
Tud valaki egy szombathelyi ugyvedet aki Btk 334-335 ugyekben mar jart el sikeresen?
feripol Creative Commons License 2003.11.22 0 0 3850
koch,

10 évvel ezelőtt soroztak?
Akkor szerintem újra kell sorozniuk...

Tudom, hogy az új rendelet szerint nem kell már újrasorozni, de állítólag ez a "régen" sorozottakra nem érvényes visszamenőleg.

Tud valaki pontosabb információt?

Előzmény: koch (3847)
idw Creative Commons License 2003.11.22 0 0 3849
Ez tokkkeletes megfogalmazas:
"KURVA ISTEN ROHASSZA RA A KATONASAGRA AZ EGET."
Előzmény: Peetie_ (2697)
mEdvE Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3848
Annyit tudok, hogy - nem 100%-os info! - a lakóhely szerint illetékes jegyző év elején küldi el a hozzá tartozó hadköteles fiatalok listáját a honvédségnek. Ebből az következne, hogyha kibírnád mondjuk februárig, hogy bejelentkezz itthon, máris nyertél egy évet. Elvileg.
Átjelentkezgetés azért nem jó szerintem - ettől eltekintve -, mert ha küldenek levelet a régi címedre, és az visszapattan, akkor le tudják kérdezni, hogy hová jelentkeztél be. Persze azt is meg lehet csinálni, hogy a kijelentkezéskor nem adsz meg új címet az önkorminál, persze ezt nem szokták díjazni ("ilyet nem lehet csinálni"), de tenni kell rájuk magasról.
Ennyi jutott eszembe.
Előzmény: koch (3847)
koch Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3847
Sziasztok,

koszonom a gyors valaszokat.

A problema igazabol az, hg most szeretnek hazakoltozni. Amig nincsen munkahelyem addig ugye nem problema, mert se adoszamom, se TAJ kartyam. Ez nem is gond. De ha lesz munkahelyem, akkor lesznek gondok, hg mivel keruljem meg oket.
Olyan tokfejeke voltak mikor felhivtam oket, es a szazados a nevem hallatara fejbol mondta az adataimat- legalabbis szul. datum+lakohely.-
A masik gond, hg kb. 10 evvel ezelott lesoroztak A-val.

Mennyi ido alatt er at a kartonom egyik Had kiegrol a masikra?

A visszaolvasast mar megtettem, meg mint irtam eleg sokaig aktiv tagja voltam topiknak.

Udv. koch

PS: torveny szerint -allitja a honvedseg- nekem kellenne gondoskodnom a tovabbkuldesrol az utolso hivatalos lakcimemrol. Ha ez tenyleg igy van, akkor az tobb mint nevetseges.

Előzmény: mEdvE (3845)
drs Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3846
Hi,

tudtommal, ha an onkormanyzatnal bejelented, hogy kulfoldre koltoztel, ezzel egyutt kivesznek a nyilvantartasbol is, vagyis hogy magyarorszagi allando lakcime megszunt. Azt is tudtommal emelnem ki, hogy ebben az esetben az onkormanyzatnak van bejelentesi kotelezettsege, pontosabban a jegyzonek, hogy tajekoztassa a Magyar Honvedseget, hogy ez es ez a sorkoteles kulfoldre koltozott, allando lakcime megszunt, igy automatikusan valik nem-sorkotelezette. Azzal, hogy a kliens onmaga is bejeleni a Magyar Honvedsegnek, plusszot tesz, igy duplan be van biztositva. Innentol kezdve tennek ra, hogy ki mit kuld a kliens korabbi allando lakcimere. O a bejelentesi kotelezettsegnek elegett. Amen.

Dany

Előzmény: eteleapo (3844)
mEdvE Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3845
Papagáj, papagáj.
Behívó =/= sorozási papír.
Ha még nem soroztak le (nincs betűd), akkor hagyd a fenébe az egészet, úgysem tehetnek semmit (mint azt voltak oly szívesek közölni veled, külföldre nem kommunikálnak).
Ha tényleges behívót küldenének, akkor sincs nagyobb baj, először szóban rádpirítanának, hogy ugyan vedd már át és vonulj be, ha ez nem jön be, akkor elvileg kiadhatnak rád körözést, ami annyit jelent, hogy ne nagyon gyere haza :-)
Most olvasom még egyszer amit írtál: most akkor külföldön vagy, vagy nem? Amúgy olvasgass vissza párszáz hozzászólást, az mindig hasznos. Valószínűleg választ kapsz az összes kérdésedre.
Előzmény: koch (3843)
eteleapo Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3844
Szia Koch!
Mennyire tartós a külföldön való tartózkodásod? Hivatalos engedéllyel (pl letelepedési, munkavállalási, suli stb) vagy kint?!
Ha igen, és 1-2 évig még kint kívánsz maradni, szvsz nagy ívben tegyél az egészre!
Van valami igazolás arról, hogy tájékoztattad a honvédséget (pl tértivevény, vagy akár az ő válaszlevelük)? Ha igen, akkor részedről eleget tettél a tájékoztatási kötelezettségednek! Magukra vessenek!

A sorozás egyébként még nem sok mindent jelent, max szabálysértés (pénzbírság)lehet belőle, ha nem jelensz meg. Vagy Te a bevonulásra gondoltál?

Előzmény: koch (3843)
koch Creative Commons License 2003.11.18 0 0 3843
Sziasztok,

regen nem irtam mar ide a forumba, mert nem nagyon volt idom. Kulfoldre koltoztem es ezt bejelentettem az okmanyirodan is. Sot voltam olyan rendes is, hg a had.kiegnek is irtam levelet, melyben kertem oket, ha eseteleg barmit is akarnanak tolem, akkor kuldjek ki az itteni cimemre. Hat ezek a hulyek pedig nem hajlandoak semmit sem die kuldeni. Felhivtam oket telefonon, hg hiaba kuldik az utolso bejelentett mo.-i cimemre ott nem lakik mar senki, nem lesz aki atvegye, kuldjek die. De nem mert ok kulfoldre nem kuldenek semmit. Jo, kerdeztem ,akkor hg fognak ertesiteni a sorozasrol, hat arrol gondoskodjak en. Szoval nem tuntek valami egyuttmukodonek. Ezert kicsit tartok is a sorozastol nehogy besorozzanak, mert nincsen visszaut. Kicsit ugy erzem, hg direkt vadasznak ram, ez a tipikus csak azert is megmutatjuk, es te pedig be fogsz jonni.
Nem tudom, hg lehetne kibujni az egesz macera alol. Hiaba kuldtem be az orvosi papirjaimat, nem voltak hajlandoak atminositeni, semmi.

Tulajdonkeppen azt lenne jo tudni, hg mennyi idonkent kell uj cimre koltoznom, hg ne erjenek utol a behivoval? Budapest es Pest megye ugyanaz a hadkiegeszito? Veszprem-Budapest- Dabas haromszogben tudnek koltozkodni, de nem tudom, hg ez elegendo-e. (Gyakorisag tetszoleges) Tud valaki errol mondani valamit?

Van mar vegleges hadseregmegszuntetesi idopont?

Valaszokat elore is koszonom!

Udv. koch

Dr. Benjamin Justice Creative Commons License 2003.11.16 0 0 3841
Sziasztok!
Ezt ma kaptam, hatha erdekel valakit.
drBJ

Kedves HEL-tagtársak!

Mellékelem a közgyűlésre szóló meghívót. Kérlek benneteket, terjesszétek, illetve gyertek el a közgyűlésre. Különösen azoknak ajánlom, hogy jöjjenek el, akik még a katonai szolgálat előtt vannak. Meggyőződésem: rendezvényünk sikere siettetheti a sorkatonaság végét!
Ne számítsatok arra, hogy lesznek ott elegen, sajnos, nagyon kevesen szoktunk lenni, közvetlenül érdekelt fiatal pedig alig.

Magyarország már a keleti szférában is lemaradt az élről a modernizálásban. Szlovéniában már megszűnt a sorozás, Csehországban pedig 2004 őszén szerel le az utolsó sorkatona. Románia meg a
jogalkotásban előzött meg bennünket: az új alkotmányuk már nem tartalmazza a hadkötelezettséget. Egészen biztos, hogy nálunk is
lehetne előbbre hozni az áttérést, csak politikai akarat kellene hozzá!

A mellékelt meghívó szabadon terjeszthető, formázható.

Örömmel venném, ha lenne jelentkező a szervezésben segíteni.

A rendezvény max 13 óráig tart, de persze, korábban is ott lehet hagyni.
Fontos lenne, hogy a 10 órás megnyitón legyünk sokan! Persze, az is kivánatos, hogy a tisztújítási részen is elegen legyünk!

Üdv. Henrik

Hadkötelezettséget Ellenzők Ligája www.hel.hu farkashe@c3.hu
Tel.: 3856788

10 éves a HEL

Meghívó

A Hadkötelezettséget Ellenzők Ligája 2003 december 7-én vasárnap 10 órakor tartja közgyűlését a Kossuth Klubban (1088 Budapest, VIII. kerület, Múzeum u. 7., a Kálvin térhez közel)

A közgyűlésre várjuk a HEL tagjait, szimpatizánsait. Meghívjuk a Kezdeményező Felhívás aláíróit, továbbá mindazokat, akik a HEL korábbi
rendezvényein előadást tartottak. Meghívjuk a honvédelem irányítóit, valamint a HEL törekvéseit támogató személyiségeket, írókat, művészeket,
lelkészeket, katonai szakértőket, tudósokat, civil szervezetek aktivistáit. A közgyűlés nyilvános, a sajtó munkatársait és minden érdeklődőt szeretettel látunk.

Házigazda: Merza József

Tervezett napirend.
1. Emlékezünk.
2. Tisztújítunk.
3. Tervezünk.

IntegraL Creative Commons License 2003.11.12 0 0 3840
Egyébként a bennfentes az egy hadkiegi polgári alkalmazottat jelent. Az egyik ismerősöm rokonáról van szó. Hogy ez az onfo mennyire mérvadó?? Nem tudom, de biztatóan hangzott! :)) Mondjuk nekem a halasztásom lejárt augusztus 31-én és azóta nem hívtak!! Bizakodok!
Tiv Creative Commons License 2003.11.12 0 0 3839
Hát Pesten ezt nagy ívben lesz*rják, sőt, nehogy már megúszd alapon a 27-28 év különösen kritikus :((
Előzmény: hade21 (3837)
mEdvE Creative Commons License 2003.11.12 0 0 3838
Hát ha ezt bennfentesektől hallottad, akkor nyilván nem tud róla senki más (talán még ők sem :-)), másrészt pedig ilyet SOHA nem fogsz katonáéktól hivatalosan hallani (maxifon politikuséktól, ha nagyon lecsökken a szavazótábor), szerintem sorozni mindenképpen behívnak (már csak a közelgő 30. évfordulód alkalmából is :-)), viszont könnyen lehet, hogy ha elmész (bár miért tennél ily balgaságot), akkor már nem hívnak be 2005-ig, az meg pont elég. Persze semmi sem biztos.
Előzmény: IntegraL (3836)
hade21 Creative Commons License 2003.11.11 0 0 3837
Hát ha ez igaz, akkor csúnyán megszívtam azzal, hogy tavaly átjelentkeztem Bp-re!:o(( Sajna muszuly volt a céges lakáskölcsön miatt!:o(
Ezért szurkolok a "földiejimnek"!!
Előzmény: IntegraL (3836)
IntegraL Creative Commons License 2003.11.11 0 0 3836
Azt hallottam benfentesektől, hogy a miskolci hadkiegen az 1978 előtt születetteket már nem fogják abajgatni. Hallott valaki már erről? Gondolom ezt nem érinti semmilyen rendelet vagy törvény. Ez afféle mezei rendelkezés lehet, bár csak igaz lenne!!! Én 76-os vagyok és még életemben nem voltam sorozáson. :)
tcm Creative Commons License 2003.11.11 0 0 3835
Érdekes módon engem nov. 18-ra hívtak sorozásra. Most először, 24 elmúltam. De szerintem téged már nem hívnak idén.

Köszönet minden topiklakónak a hasznos információkért! :-)

Előzmény: I.Blasius (3792)
hade21 Creative Commons License 2003.11.10 0 0 3834
"Levele jött Honvéd!" :o(

ggaabboo!
Gratulálok!!! Rendesek voltak a yardon!

Előzmény: Törölt nick (3833)
Elm Creative Commons License 2003.11.10 0 0 3832
Gratula.
Jol tedd el a papirt... :o))
Előzmény: ggaabboo (3831)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!