Keresés

Részletes keresés

öntőszacsa Creative Commons License 2008.10.27 0 0 7173

Jó szerencsét!

 

Én írtam a megadott elérhetőségre. Eddig még nem jelentkezett senki az SDN-el kapcsolatban.

 

Szacsa

Előzmény: SzendGab (7172)
SzendGab Creative Commons License 2008.10.16 0 0 7172
Jó Szerencsét!

Kedves Erdélyi Kopó! Rendkívüli mód örülök annak, hogy a 2009-es SDN-t időben elkezdtétek szervezni. Ennek remélhetőleg az lesz az eredménye, hogy mindenre marad idő, nem kell az utolsó pillanatban rohangálni szállásért, kajáért, stb.
Személyes jó tanácsaim:
- Feltétlenül keresd meg/fel Szacót az SDN szülőatyját. Vélhetőleg sokat fog segíteni támogatások, kellékek (póló, bögre/korsó, stb.), szervezési ügyek-bajok terén. Azt viszont ne várjátok el, hogy ő végezze el helyettetek a munkát!
- Én biztos megkeresném az 5 évvel ezelőtti miskolci szervező(ke)t. Szerintem fognak tudni tanácsot adni a helyi viszonyok között.
- Szacsát se hagyjátok ki a sorból, hiszen a 2007-es dunaújvárosi rendezvény szervezettsége szerintem mintaszerű volt.
- Érdemes megkeresnetek Csavargót is, aki az idei SDN főszervezője volt. Tőle leginkább azt lehet majd megtudni, hogy milyen buktatókat, hibákat kell elkerülni. Ma már valószínűleg Csavargó is másképp állna neki a szervezésnek.
Egyetlen alapelvet szeretnék ajánlani: ne hagyjatok semmit az utolsó percekre.

Üdv:

Pici

Ui.: Természetesen ha bármiben tudok segíteni, akkor kereshettek engem is. A fentiekben nem más hímtagjával óhajtanám az urtica dioicat csapdosni. És ha arra igény mutatkozik, akkor nagyon szívesen leülök 1-2 sör mellett beszélgetni.
Előzmény: Erdélyi_kopó (7171)
Erdélyi_kopó Creative Commons License 2008.10.15 0 0 7171
Jó szerencsét!

A 2009-es Selmeci Diáknapokkal kapcsolatban írok. Elsősorban azoktol az emberektől várok tanácsokat, javaslatokat, akik már részt vettek SDN szervezésben, de mások véleménye is érdekel.
Az SDN időpontja 2009.04.23.-26., helyszíne Hollóstető (Miskolctól kb 10-12 km).
A program még nincs teljesen kiforrva, még dolgozunk rajta. Majd időben közölni fogom.
Jelen pillanatban a támogatás szerzéssel vagyunk leginkább elfoglalva. Ehhez is kérem a segítségeteket.
Ha hosszabb hozzászólásotok van akkor elküldhetitek e-mailben is, hogy esetleg mást ne zavarjon a fórumon.

Köszönettel Bibó Ferenc a. Erdélyi kopó
e-mail: biboferenc@gmail.com
SzendGab Creative Commons License 2008.10.02 0 0 7170
Jó Szerencsét!

Az már csak szépséghiba, hogy az írás szerzőjét Sarkady Sándornak (k-val) hívják és a Nyme soha nem létezett (tudomásom szerint), legfeljeb NyME vagy ma már hivatalosan NYME. (Legalább a kuruc.info-n illenék tudni, hogy a helyes írásmód Magyarország. A másik lehetőséget le se írom.)

Üdv:

Pici
Előzmény: öntőszacsa (7169)
SzendGab Creative Commons License 2008.09.24 0 0 7168
Ok. Tudtam, hogy bennem van a hiba. Megvan. Köszi.
Előzmény: kissc (7167)
kissc Creative Commons License 2008.09.24 0 0 7167

 

Jó szerencsét!

 

A levelek a főoldalon az ST menü alatt találhatóak, a történelem órák pedig a rendezvények/egyéb rendezvényekben.

Mindkét esetben el vannak választva a régebbicikkektől.

 

Üdv

 

Zűrös Íjász

SzendGab Creative Commons License 2008.09.24 0 0 7166
Jó Szerencsét!

Kedves Csaba! Én elhiszem, hogy felraktad, de hova? Próbáltam megnézni, de egyik oldalon se találtam. Biztos bennem van a hiba.

Üdv:

Pici
Előzmény: kissc (7165)
kissc Creative Commons License 2008.09.22 0 0 7165

 

Jó szerencsét!

 

Újabb frissítések érhetőek el az ST honlapon.

Reggel feraktam a Rektor és Miniszter urakhoz írt levelet valamint a tavalyi történelmi előadások ismertetői is felkerültek.

A taglista még a héten aktualizálva lesz, fel kerül mellé még az erdész valáta elnök lista is.

Igyekszem folyamatosan javítani/aktualizálni a honlapot.

 

Aki tudja Szacó címét azt megkérném küldje el neki az alábbit:

 

Pucus
Ványai Péter
vanyai@ella.hu
0036309770487

 

Köszönöm!

 

Üdv az erdésznek!

 

Kiss Csaba a. Zűrös Íjász

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.08 0 0 7164
Jó Szerencsét!

Köszönjük a linket!


Zeller a. TurmXgép

Előzmény: -csoree- (7163)
-csoree- Creative Commons License 2008.09.08 0 0 7163
No, az előbb nem pakolta be a linket:

http://index.hu/video/2008/09/07/sujtolegrobbanas_es_kakas_szepsegverseny/?p=0

Tatabányai Bányásznapok
-csoree- Creative Commons License 2008.09.08 0 0 7162
Jó szerencsét!
SzendGab Creative Commons License 2008.09.08 0 0 7161
Jó Szerencsét!

Kedves Csaba!

Hirdetményed kapcsán megnéztem a ST honlapját. Véleményem szerint nem ártana aktualizálni vagy az olyan oldalakat, mint pl. taglista, jegyzőkönyvek, stb. törölni, mivel ha jól láttam 2005-ös az utolsó ilyen információ az oldalon. Ha jól sejtem, akkor személy szerint nem neked szól ez az üzenet, de alkalomadtán továbbíthatnád az illetékes(ek)nek.

Üdv az erdésznek!

Pici
Előzmény: kissc (7160)
kissc Creative Commons License 2008.08.15 0 0 7160
Jó szerencsét!


Költözés!

A Selmeci Társaság honlapja ideiglenesen a http://selmecitarsasag.fw.hu/ internet címre költözött. A honlapon a régebbi anyagk is elérhetőek, valamint folyamatosan frissítve, javítva lesz a tanév indulásától kezdve. A költözés technikailag visszalépés(ez a látogató számára remélhetőleg nem tűnik fel), de tartalmilag előrehaladás a jelenlegihez képest.A honlap mindaddig a fenti címen lesz elérhető amíg a jelenlegi át nem íródik az új kódba, folytatása be nem fejeződik.A videókat tartalmazó rész még nem került át, azt továbbra is a régiről lehet elérni. Cél még az is, hogy a honlap a továbbiakban az egyetem szerveréről fusson, ennek megoldása is folyamatban van.E közben a régi honlap is folyamatosan elérhető lesz és az email címe is működik(selmec@freeweb.hu).

A hírek is folyamatosan fognak felkerülni a honlapra. (http://www.freeweb.hu/selmecitarsasag/hirek_elemei/hirek5.htm)

Üdv az erdésznek!

Kiss Csaba a. Zűrös Íjász

ui:
Pici!
Beszéltem Noémival és azt mondta, hogy aug. 18-n postázni tudja a könyveket.
Antenna Creative Commons License 2008.08.06 0 0 7159

Jó szerencsét!

Idén is mint már több száz éve (de egy éve már biztos mert akkor ott voltunk), lesz Vanyarcon Haluska Fesztivál.

Erről azt kell tudni hogy egy kis eldugott faluban Nógrád megyében főznek/főzünk sztrapacskát. Az egész nagy erénye hogy egy kis vidékies falusias hangulatos fesztivál. A helybéliek nagyon kedvesek, segítőkészek és vendégszeretőek.

Tavaly Karrierrel karöltve főztünk (értsd én főztem ők meg odaértek enni) és ezt idén is szeretnénk megtenni.
Várunk mindenkit akit érdekel, akár enni akár egy jót beszélgetni...
A belépés ingyenes ha minden jól megy, ha nem akkor az alapanyag árát osztjuk majd szét annyi felé ahányan vagyunk. Igazából ez ilyen 100-200Ft lesz max.


Akit érdekel a dolog az kérem minél elöbb jelezzen nekem ide:
kocsardi.attila@aliasantenna.com


Időpont: szeptember 13. szombat

üdv
Antenna

Törölt nick Creative Commons License 2008.07.17 0 0 7157
A sörtől nem lehet berúgni. -- ugye megmondtuk...
kissc Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7156
ui: Elfelejtettem írni egy lényeges dolgot: Több helyről is hallottam, hogy a tárna két lezárt, befalazott járata soproni borospincékbe vezet. Kérdem én, hogy tud-e erről valaki valami pontosat, mert akkor esetleg megérné utánajárni és igazolni az elméletet. :)
kissc Creative Commons License 2008.07.02 0 0 7155
Jó szerencsét!


Az szép hely, asszem 2003-ban lett felújítva, szakestek lebonyolítására is alkalmas, persze csak kis létszámúak jöhetnek szóba. A csillén és néhány bányász felszerelésen kívül sok látnivaló nincs benne, de egyszer mindenféleképpen érdemes megnézni. A falain az egyetemmel és a bányászattal kapcsolatos infók vannak, de egyik sem olyan amivel nem találkoztunk volna már.

Sztem Karrier a halászléfőzésre készül(legalábbis remélem, mert megkóstolnám, hogy mit alkot Baján.) úgyhogy megpróbálok Én egy kis segítséget nyújtani.

A táró feltárására több variáció is akad:

1, Erdész dékáni, bár ilyenkor sztem kissé kihalt.Keresd Heni nénéit, hivatkozz rám
2, Múzeum, úgy tudom, hogy az Ő gondozásukban van.(Keresd Vali nénit, itt is hivatkozhatsz rám)
3, Az üvegház mellett keresed Cserpes Tamás bot. kerti munkatársat, vezetőt stb.
Kb délig találhatod meg(F épület mögött).Nála is hivatkozhatsz rám.
4, Augusztusban arra járok és akkor megoldhatjuk a problémát.


Üdv az erdésznek!


Kiss Csaba a. Zűrös Íjász
Előzmény: ZHmen (7150)
Antenna Creative Commons License 2008.07.01 0 0 7154
Jó szerencsét!

Ezzel nincs is semmi gond. Amíg a "vevőnek" is és az "eladónak" is maximális volt az üzleti tevékenység során szerzett elégedettség... :D

Ne felejtsük, "...ki kurvának áll azt megbasszák..."!


A
Előzmény: Erdélyi_kopó (7153)
Erdélyi_kopó Creative Commons License 2008.06.30 0 0 7153
Jó szerencsét!

Már nem tanít az illető. Egyébbként egy idős beteg emberről van szó, persze ez nem mentség a tettére. De vannak ennél dúrvább dolgok is és nem biztos, hogy csak a Miskolci Egyetemen. Olyan esetről is tudok amikor nem a tanár, hanem a könyűvérű diáklány ajánlotta magát egy jó jegyért és a tanár élt is vele. Hozzáteszem, nem csak egy ilyen este történt. Az, hogy melyik karon szerintem teljesen mind1.
Üdv
Erdélyi kopó
tt65 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 7152
Olvastam egy szaftos mickolci ügyet, hogy az elektro tanszéken valaki pénzt kért ha jól emlékszem az aláírásért! Rendőrségi ügy van belőle, tud valaki bővebbet?
bányászkislány Creative Commons License 2008.06.30 0 0 7151
Az idei Fazola-nap 2008. szeptember 12-14 között lesz.
Bővebben olvashatunk róla ha ide kattintunk:

http://www.uni-miskolc.hu/~ombkeeo/ombkel/fazolax.jpg

Jó szerencsét!
ZHmen Creative Commons License 2008.06.30 0 0 7150

Jó szerencsét!

 

A hétvégén volt szerencsém sétálgatni a soproni botankertben, és ismét összefutottam a Szt. Borbála emléktáróval. A létesítményt 4 vagy 5 éve teljesen felújították, de azóta sem sikerült kiderítenek kinek a kezelésében van? Az Egyetemé, az Egyetemi múzeumé (erdészeti múzeum), vagy a Bányászati múzeumé?

És kivel kell egyeztetni ha szeretném megtekinteni, és nem csak a rácson bekukucskálni. Erre vonatkozó információk nincsenek feltüntetve a bejáratánál ami szerintem kicsit szánalmas.

Ha valaki valami érdemlegeset tud erről kérem ossza meg velem.

 

Kun Imre a. Bástya

 

Ui.: Köszönöm Karier. :)

karrier Creative Commons License 2008.06.19 0 0 7149
Tolmácsoltam elégedetlenséged. :)

Hátha történik valami.

Üdv az erdésznek!
Előzmény: SzendGab (7145)
karrier Creative Commons License 2008.06.19 0 0 7148
Most jött a program:

Múzeumok éjszakája az Erdészeti Múzeumban!

A Múzeum június 21-én 16 órától hajnal 2 óráig nyitva tart, folyamatos
tárlatvezetéssel és Középkori fűrészek próbájával.

23 órakor

Vivat Bacchus!

Vidám hangulatú borversekből, bordalokból, valamint a soproni egyetemi
hagyományok diákdalaiból szerkesztett szórakoztató műsor
a Múzeumok Éjszakájára borról, szerelemről, Bacchusról, Ámorról, mámorról,
részegségről, másnaposságról, mindenről, ami a bor kultuszához kötődik,
a témához illő vérbőséggel, vidámsággal és tánccal.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk.
A programok és a múzeumlátogatás ingyenes.
Előzmény: SzendGab (7147)
SzendGab Creative Commons License 2008.06.18 0 0 7147
Részben ezért is megyek el itthonról. Megyei Vadásznap. Még a végén valaki széles jókedvében lövöldözni talál...

Pici
Előzmény: karrier (7146)
karrier Creative Commons License 2008.06.18 0 0 7146
Csőbe! Csőbe!
Csak ne puskacsőbe! :)

Nem baj. Mérgelődj csak, majd továbbítom az illetékeseknek. Hátha egyszer történik majd valami.

Karrier
Előzmény: SzendGab (7145)
SzendGab Creative Commons License 2008.06.18 0 0 7145
Jó Szerencsét! Üdv az erdésznek!

- az ő hibájuk, de én (és még sok mindenki más) bánom
- egy domain regisztráció és fenntartás nem kerül egy vagyonba
- ha én kemény munkával találtam meg, akkor mit lehet várni egy kevésbé érdeklődő embertől?
- kár egy ilyen színvonalas és érdekes múzeum alól ennyire kihúzni a virtuális talajt
- sajnos az Egyetemen is ezt a lesz.rom hozzáállást látom egyre több helyen
- tudom, hogy nem Neked kell morogni ezek miatt, de Te futottál be a csőbe. Bocs.

Üdv:

Pici
Előzmény: karrier (7144)
karrier Creative Commons License 2008.06.18 0 0 7144
Nem hiszem hogy benned lenne a hiba! Miután nem önálló intézmény, hanem az NYME erdészettörténeti és faipari gyűjteménye ezért ne is keresd az önálló honlapját.
És ha nem frissítették, akkor sajna az az ő hibájuk.
A programjuk az játékos ismerkedés az erdővel, erdei melléktermékek bemutatója, madárhanghallgatás, asszem ilyesmi.
Majd rákérdezek pontosan.

Üdv az erdésznek!

Karrier
Előzmény: SzendGab (7143)
SzendGab Creative Commons License 2008.06.18 0 0 7143
Jó Szerencsét!

Kedves Karrier! Megnéztem volna az Erdészeti Múzeum programját, de seholse találom. Google nem is talál ilyen önálló honlapot. Amit pedig az NYME oldalain leltem az összesen egy általános ismertető 2007.09.25-i frissítéssel. Sovány...
Bár biztos bennem van a hiba.

Üdv:

Pici
Előzmény: karrier (7142)
karrier Creative Commons License 2008.06.18 0 0 7142
Jó szerencsét!

Egy hétvégi rendezvényre hívnám fel a figyelmét a kedves kollégáknak!

Szombaton, 21-én, lesz a Múzeumok éjszakája. Ezen az estén az ország nagyon sok múzeuma várja a vendégeket naplamante után is, sok érdekes programmal.
Aki teheti nézzen utána miloyen lehetőségek vannak a közelében, mert biztosan érdekes dolgokat láthat.
Sopronban a Bányászati múzeum, az Edészeti múzeum és a Soproni múzeum is várja a látogatókat.

Remélem nem fog esni az eső! :)

Karrier

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!