Keresés

Részletes keresés

Madaraspisti Creative Commons License 2017.12.02 0 0 6289

 Valószínű egy 27 nm-es lakrész, ami körül van építve.

Előzmény: csiba00 (6287)
csiba00 Creative Commons License 2017.12.02 0 0 6288

Kérdés, hogy mit értünk átverés alatt :) Én a topik címét abban látom, amikor olyan összehasonlításokat olvas az ember, hogy brikettből jóval kevesebb kell, mint fából. Csak ugye azt mindig elfelejtik olyankor leírni, hogy friss vágású fával történik az összehasonlítás. Ez így már viszont átverés, vagy lehet mégsem, mert lehet valahogy fűteni friss fával is, de minek. Aki vegyes tüzelésre rendezkedett be, és van egy kis értelem a fejében, az tudja, hogy a tüzelőt nem fűtési szezon előtt kell megvenni.

 

Jó pár éve használok már vegyes kazánt, talán ebben a szezonban utoljára, de emlékszem olyan brikett kereskedők oldalára, ahol olyan képek voltak, hogy 1 raklapnyi brikett (1 tonna) = 4 db erdei m3-es kalodás fával. De hát van, aki ezt benyeli és el tudják adni.

Előzmény: Tubetown (6284)
csiba00 Creative Commons License 2017.12.02 0 0 6287

Mit fűtesz ki havi 10.000.- Ft-ból? Hány °C-ra, mennyi lég m3, szigetelés?

Előzmény: Tubetown (6284)
eekeili Creative Commons License 2017.12.02 0 0 6286

Sok a téves  elképzelés !

Előzmény: Tubetown (6283)
Tubetown Creative Commons License 2017.12.02 0 0 6285

De tudod mit, már van az utcában egy ideje vezetékes gáz. Kazánnal tervezéssel, beállással, mindennel kb 1-1,5M-ból meg is lenne. Akkor a harmadából fűthetnék gázzal. "Pár" év alatt meg is térülne, ha nem mozdulna a gáz ára sokat. Viszont 1,5M-ból meg telerakom a napos oldali tetőmet napelemmel, ami ugyanannyiba lenne, mint a gáz bevezetése. Csak a megtermelt áramot utána nem kell kifizetnem, mint a felhasznált gázt, még ha harmad annyiba is van. Ja az E-onnal lehet "0"-ás szerződést kötni. Amit nyáron megtermelsz, télen visszakapod év végén meg egyeztetőszámla van. Na ezért nem erőltetem én a gázt. Ha ki lenne építve, biztos nem problémáznék, hogy azzal kell fűteni, de NINCS!

Előzmény: ksanci (6280)
Tubetown Creative Commons License 2017.12.02 0 0 6284

Hát akkor te is át vagy verve, mert ez a fórum arról szól, hogy a brikett és a pellet átverés. Egyébbként bírom, hogy ebben az országban akinek nincs is olyan fűtési megoldása mégis kioktatja, megmagyarázza a másiknak, aki meg használja, tapasztalja, hogy az miért nem jó. Én úgy vagyok vele, ha nekem valami jó, megéri, ne más mondja már meg, hogy az hülyeség. Három évvel ezelőtt is megmagyarázta itt néhány ember, hogy ne fűtsek brikettel, mert az kurva sokba kerül. Ja és volt havonta 10eFt ba a fűtésem brikettből.

Előzmény: ksanci (6282)
Tubetown Creative Commons License 2017.12.02 0 0 6283

Szia! Nem érdekem lopni az áramot, mert fával és brikettel fűtök. Igaz van egy elektromos kazánom is, de azt az előző tulaj használta. Mégpedig csak azzal fűtött 7db radiátorral. A számlája pedig egész évben volt 17500Ft/hó. Benne a kerámia lapos tűzhely, sütő, kombinált hűtő,vasaló, bojler, fűnyíró, meg minden, ami árammal megy. Nincs érdekem az elektromos fűtésben, de hétvégenként dolgozok a Continetal-Contitechben is. Nagyon sok helyen használnak Nordart, Nobo, Adax stb. elektromos fűtőtestek az irodában, műhelyekben. Pedig van gáz, van gőz, forróvíz stb.Kérdeztem is miért. Az volt a válasz, mert megéri. Nem folyamatos üzemben mennek, hanem valami tirisztoros vezérléses, meg mobillal ki be kapcsolható. Télen a kazánt nem kapcsolják ki, mert sok lenne a visszafűtés, pedig gázzal megy. Lenne lehetőség forróvízzel fűteni, mégis mondom sok helyen árammal fűtenek. Nem hiszem, hogy nekik ne számítana a pénz.

Előzmény: ksanci (6280)
ksanci Creative Commons License 2017.12.01 0 0 6282

Ha esetleg valaki nem követte ezt a topikot: én pellettel fűtök.

Nehogy az a vád érjen, hogy Putyin ügynöke vagyok és jutalékot kapok a gázreklámért :D

ksanci Creative Commons License 2017.12.01 0 0 6281

Höhö.

 

a gázt higítják...

 

Katika, csókolom, oszt majd nehogy a bíróság előtt kelljen válaszolgatni holmi rágalmazás kérdésekre.

 

Gondolom, naponta hívod a pénzenergiás emelt díjas számokat is, meg az Astrovonalakat, minden döntésed előtt jósnőhöz mész és meg buzgón olvasgatod a horoszkópokat is, mert az a tuti.

A videó kb. hasonló a kategória :D

 

 

 

 

 

Előzmény: Tubetown (6277)
ksanci Creative Commons License 2017.12.01 0 0 6280

:D

 

Szóval 1kWh fogyasztás az 45 Ft árammal.

Gáznál ha mondjuk csak 30MJ a fűtőértéke, akkor 1m3 gázból max. 8,33 kW energiát veszel ki egy óra alatt.

1 m3 gáz legyen 120 Ft. Vagyis 1kWh gázzal 14,4 Ft. Jé, tényleg a harmada. És rossz fűtőértékkel, magas árral számoltam.

Nem lopod te az áramot? :D

 

 

Előzmény: Tubetown (6276)
a végtelen Creative Commons License 2017.12.01 0 1 6279

 Végtelen hülyeségeket mondott ez a csaj  !

Előzmény: Tubetown (6277)
rotring05 Creative Commons License 2017.12.01 0 0 6278

Nagyon megható ez a videó, de engem nem győzött meg. Például nem derül ki belőle a ház mérete. Aztán, tudtommal az éjszakai áramra nem köthetsz akármit ész nélkül. Máskülönben pedig a hivatkozott gázt nem hígítják, ugyanis a szolgáltatónak az nem érné meg. 

Előzmény: Tubetown (6277)
Tubetown Creative Commons License 2017.12.01 0 0 6277
Előzmény: Tubetown (6276)
Tubetown Creative Commons License 2017.12.01 0 0 6276
Előzmény: Törölt nick (6274)
Tubetown Creative Commons License 2017.12.01 0 0 6275

 

Ezt azért így nem merném állítani.

Előzmény: Törölt nick (6274)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.01 0 0 6274

Háromszor annyiba kerül villannyal fűteni mint gázzal, ez alól csak a hőszivattyús, klímás megoldások képeznek kivételt.

Előzmény: Tubetown (6272)
Téli nap Creative Commons License 2017.12.01 0 0 6273

 Ott is,    meg   földszintes házban is.

Előzmény: Tubetown (6271)
Tubetown Creative Commons License 2017.12.01 0 0 6272

Ennyi pénzért tuti nem lenne gázom inkább infrafűtés harmad ennyiért. A kiépítése is olcsóbb, egyszerűbb. Üzemeltetése sem több a gáztól. Ráadásul használható vezérelt "éccakai" áramról is... Ja nincs érdekem az infrafűtés forgalmazásában.

 

Előzmény: Téli nap (6270)
Tubetown Creative Commons License 2017.12.01 0 0 6271

Gondolom társas házban laksz, azért kell ennyi kémény

Előzmény: Téli nap (6270)
Téli nap Creative Commons License 2017.12.01 0 0 6270

Akkor itt melyik tétel a hamis ?

 

 " gáztervezés    40 eft, 

villany előkészítés /EPH, fi relés áramkör /   40 eft min,

  a kazán amit már írtál      235 eft ,

 kémény szett  60 -  80 eft,

kémény összeszerelés  50m - 60  eft,

kéményseprői ellenőzés, szakvélemény  40 eft,

 gázszerelő 40 eft,

  üzembe helyezés  30 eft

 

ez ugye 550 , de drágább kazánnál és drágább kéménynél bőven lehet az 700 eft "

 

 A beidézés tőlem  egy más érdeklődőnek, más topikban !  Emeletes házban.

 

 Mondjuk  ha a kéményseprő megmakacsolja magát akkor acél tetőjárdát kér vörös szőnyeggel - az sem semmi.

 

 

 Megjegyzem nekem nem kell a 24 kW,  elég egy    10 kW teljesítmény is, amit azért  6 kW-ra lehet beállítani. Kinéztem egy  150  eft kazánt, igaz az nem kondis , de mivel az  jelenlegi jó nem aktuális.

Előzmény: Tubetown (6269)
Tubetown Creative Commons License 2017.12.01 0 0 6269

A kondenzációs kazán miért lenne 600eFt? A kémény métere beépítéssel max. kb. 10eFt. A 22-24Kw-os kazán legyen 300eFt. 

 

Előzmény: Téli nap (6265)
Tubetown Creative Commons License 2017.12.01 0 1 6268

Igen tud ilyet az infra is. Ahhoz lehet hasonlítani, minta napsütés, mikor téli napokon éri az arcodat. Kint fagyos hideg van, de mégis melegít.

Előzmény: rotring05 (6266)
Tubetown Creative Commons License 2017.12.01 0 0 6267

Olvass vissza egy kicsit...

 

Előzmény: a tömeg az tömeg (6264)
rotring05 Creative Commons License 2017.11.30 0 0 6266

Szóval a szüleidnél is csak kiegészítő az infra, ha jól értem. 

Én valahogy idegenkedek ettől a technikától, mégpedig amiatt amit te is írsz: ,,de nem a szoba levegője annyira meleg, hanem az ő hőérzete."

 

Szerintem a hagyományos kályha/kandalló által nyújtott melegnél nemigen akad jobb :)  A leadott hőjüket az épület fel tudja venni, majd le is tudja adni, az infra tud ilyet ? :)

Előzmény: Tubetown (6263)
Téli nap Creative Commons License 2017.11.30 0 0 6265

Így téli napokon egy kicsit a gázfűtésről  !

   Nekem van egy  fég 12 -es cirkóm.      5 év alatt   csak 9 eft-ot költöttem rá.

 A korábbi szintén fég volt. 22 évig ment , ezalatt 4 x lett szerelve,   /hőelem csere, szivattyú csere , hőcserélő, majd egy újabb hőelem csere / mai áron kb. 80 eft, azaz  évi

 80 /22  3600 ft, jó ne legyek kicsinyes évi  4 eft.

 Spekulálok a kondenzációs kazánon is de az mikor térül meg ?

 

  Soha.

 

A jelenlegi gázfűtésem  130 - 140 eft /szezon  szemben állítva egy kondis ka.   600 -800 eft-os beruházásával, a mondjuk évi 30 eft -os megtakarítást. 

 Legyen az alacsonyabb ár - a 600 eft, akkor is  20év, de addigra az a modern kazán kidobásra érett ha előbb nem megy tropára.

 Ja van egy kandallom is. Mindennel fűtök, kivéve brikettel  hideg téli napokon.

Előzmény: Tubetown (6261)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2017.11.30 0 0 6264

   "ha most kellene a saját házamban fűtést kialakítani, akkor az nem gáz, meg radiátor, hanem mennyezeti infrafűtés lenne."

 

 

 Ez mind szép !

Csak hogy vagy nem értesz a fűtésekhez, ezen belül az energia árakhoz, vagy marketingolsz az infra gyáróknak.

 

 

 De hogy jön ez az amúgy nagyon drága brikettekhez ??

Előzmény: Tubetown (6263)
Tubetown Creative Commons License 2017.11.30 0 0 6263

Vettem 3 db Gold-Infrapanelt darabonként 650W-os. Apám 81 lesz és nagyon fázós főleg ebben a korban már. Az ágyuk fölé van felszerelve egy egy darab. Többnyire vegyes tüzelésű kazánnal fűtenek, meg van egy cserépkályha az étkezőben, az befűti a konyhát is. Reggel, mikor felkelnek nem azzal kezdenek, hogy lebicegnek a kazánba begyújtani, hanem az infrapanel kapcsol be. Sokszor az öreg mondja, hogy most már ki kell kapcsolni, mert melege van, de nem a szoba levegője annyira meleg, hanem az ő hőérzete. A harmadik a húgom fodrászüzletében van felszerelve, ott központi fűtés és egy kandalló is van, plusz ez az infrapanel. Vizes hajjal nem jó hidegben ülve várni. A paneleket egy digitális heti programozású termosztát vezérli a hálóban, napi két be és kikapcsolással. Akkor kapcsol be, mikor kint nagy a hideg ekkor fűtésrásegítésként üzemel illetve reggel, vagy ritkán éjjel mikor még/már nincs semmilyen fűtés. Azt tudom mondani, ha most kellene a saját házamban fűtést kialakítani, akkor az nem gáz, meg radiátor, hanem mennyezeti infrafűtés lenne. A padlóval az a baj, hogy eltakarod bútorral, ággyal stb. A mennyezeten, meg jó estben van egy pár fényforrás. Szabadon sugározhat. Én fizetek kb 7-8,000,Ft-ot havonta két fővel, elektromos a sütő, főzőlap, mosógép heti 3 mosással, kombihűtő bojler két tv. Anyámék úgy, hogy a fodrászüzletben megy a hajvasaló, hajszárító, stb, nekik is van bojler, kombihűtő, meg tv, mosógép fizetnek 10-11,000,ft számlát.

Előzmény: rotring05 (6262)
rotring05 Creative Commons License 2017.11.30 0 0 6262

,, és a fogyasztása sem vészes. "

 

Ezt kicsit kifejtenéd bővebben ?

Előzmény: Tubetown (6261)
Tubetown Creative Commons License 2017.11.30 0 0 6261

Hali! Aki nem tud más alternatívával fűteni, ne legyen annyira felelőtlen, hogy nem vesz időben magának tüzelőt, legyen az akár fa, vagy brikett. Szerintem már sz@rrá ki lett vesézve, hogy a brikett, vagy a fa a jobb. Én használom mindkettőt. Megértem, ha valakinek nem jött be a brikett, mert az ő tüzelő berendezéséhez nem passzol. Azt sem mondanám, hogy átverés, bár a mostani árakat túlzónak tartom. De ez elmondható a fáról is. Gázzal fűteni kényelmes, jól szabályozható/vezérelhető. Árammal hasonlóan csak szerintem, ha nincs napkollektorod, akkor a legdrágább. Szüleimnek vettem infrapanelt, mert idősek és nehéz naponta sokszor a pincét megjárni. Meg vannak vele elégedve és a fogyasztása sem vészes. Persze most jöhettek azzal, ha nincs áram, nincs fűtés. De gázkazánnal sincs, mert nem megy a mágnes szelep, meg a keringető. Ha tudnék viszonylag olcsón venni, vagy csinálni brikettprést megérné, mert az alapanyag biztosított lenne hozzá. Nincsenek hatósági árak. A forgalmazó veszi valakitől, aztán rátéve hasznát továbbadja. Most a nálunk 65Ft/kg a brikett. Szeptemberben 55Ft/kg volt. A száraz bükkfát nyáron meg megvettem 25Ft-ért. Ugye nem kell magyaráznom? Persze a bükköt nehéz hasogatni, mert nem igazán akar úgy, mint pl. az akác. De ezért vettem brikettet, mert azt begyújtva lesz akkora hő, hogy a bükk simán begyullad hasogatás nélkül. Amíg 40-50Ft-ért tudtam venni brikettet három telet azzal tüzeltem.

Előzmény: chicagoi (6260)
chicagoi Creative Commons License 2017.11.27 0 0 6260

A baj csak az , hogy aki szilárd tüzelővel tud  fűteni az nem gázzal fűt.

Legyen adott a fa cserépkályhához: 

- na itt mi a baj,  frissen vágott fák közel 50 % nevességtartalommal vannak megáldva

- száraz fa nincs a piacon  / min kétéves vágású  10 - 16 % nedvességgel /

- jón a  vásárlás tele lehetőséggel az átveréshez:

     erdei m3

     normál m3

     fa fajta

     súly ( q )

     nedvességtartalom

     konyhakész

     tekézett

          STB

Ja és a hatósági árak ?????, melyek tükrözik a rezsicsökkentés eredményeit, ja  és még az áruhiány amit a nemtelen kereskedelem eredményez.

 

Lehet folytatni a fatüzelés , fabrikett  erényeit  és árnyait :-))))

 

     

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!