Keresés

Részletes keresés

József1950 Creative Commons License 2019.08.30 0 0 450

Tuzorke ! Még egy kérdés az előbb kimaradt: Ha végül is jobb szállást találok mint amilyet a meghívólevélnél megjelöltem és változtatok nem kell semmit tennem úgy tudom???

Előzmény: Tuzorke (448)
József1950 Creative Commons License 2019.08.30 0 0 449

Tuzorke  ! Köszönöm az értékes információidat,nagyon hasznosak !!

A meghívó levél igénylőt (angol) végül is végig ékezetek nélkül töltöttem ki,ahogy a vízum igénylő lapot is semmi gond nem volt Debrecenben elfogadták,remélem minden rendben lesz és szeptember 4-én megkapjuk a vízumot.   A vízum központban aug.27-én adtam be. Mi elsőbbségi beszállással, semmi értékesebb dolgot nem tartalmazó csomaggal és némi pénzzel  (EURO????,Rubel??,)akarunk utazni Debrecenből összesen 5 napra.   Így szerintem a zöld folyosón mehetünk és nem kell vámáru nyilatkozatot kitölteni.  Kérdésem a 3 napos utazási kártya naptári napra vagy 72 órára szól ?,,

Előzmény: Tuzorke (448)
Tuzorke Creative Commons License 2019.08.30 0 0 448

Meghívó levél igénylő angolul

   Sziasztok! Szerintem a vaucher igénylőt angol nyelven az útlevélben szereplő adatok szerint fonetikus, meg távirati átírás nélkül, egyszerűen csak a magánhangzók ékezeteinek elhagyásával kell kitölteni. Abból gondolom, hogy a vízumkérelmet is be lehet adni angolul és a vízumra is az a név kerül majd, amit ott megadtok. Saját tapasztalat angolból nincs, én oroszul szoktam mindent kitölteni, de a vízumkérőn van egy rovat, ahova az orosz adatlapon is be kell írni angolul is a nevet, ott egyszerűen el szoktam hagyni a magánhangzó ékezeteket a mássalhangzók változatlanul hagyása mellett és mindig jó volt úgy. Az útlevél fotós oldalán alul vannak érdekes gép által generált névátírások, de nehogy azt nézze valaki! Ne költs feleslegesen és érezd magad jól!

 

Korábbi hozzászólásaim:

447 Vámolás

446 Útlevélkezelés

416 Családi utasbiztosítás

405 Gondolatok Fehéroroszország felőli beutazásról

404 Vízum igénylés

403 Régi autós kaland

387 Repjegy érvényesség

385 Beeline SIM kártya vásárlás

384 Vízum vadászat

380 Orosz vízum

379 Moszkva Tömegközlekedés

378 Moszkva, Libegő

377 Kommunikáció Moszkvában

376 UPC Wi-Free

346 Libegő, új metró körgyűrű, Trojka kártya

349 Buszjegy Vnukovón

335 Utazás Сергиево Посад-ba

Tuzorke Creative Commons License 2019.08.30 0 0 447

Vámolás

   Sziasztok! Hazafele menet volt szerencsém a piros folyosóhoz, negyven percbe fájt, majdnem lekéstem a gépet miatta. Egy régi tárgyat hoztam kiviteli engedéllyel. Már a vámnyilatkozat kitöltéséhez is segítség kellett, majd sokáig nem volt főnök a közelben, aki aláírta volna a papírokat. Az eredeti kiviteli engedélyt, amin az értékbecslés is szerepelt elvették és csak egy fénymásolatot sikerült kicsikarni hosszú könyörgés árán. Számoljatok időt az esetleges tökölésre és készüljetek több eredeti példánnyal, ha otthon is szükség lesz az eredeti iratokra! 500 eurós értékhatárig díjmentes volt az ügyintézés, fölötte nincs tapasztalat. A tárgyat is be kellett mutatni, tehát nem szabad feladni addig a csomagot, amíg meg nem nézték. Ez is időveszteség, de a kézipoggyászba nem tennék ilyesmit, mert a hülye motozók már kidobattak velem pár dolgot. Pl. halkonzerv, szünetmentes tápegység, egy decinél kicsit nagyobb ürtartalmú üveg, amiben nem volt egy deci folyadék ... sose tudhatod milyen lábbal kelnek.

Oroszországba be szabad hozni 10.000,- euró készpénzt, öt liter alkohol tartalmú italt, a sört is beleszámítva. A pénzről nem kell vámnyilatkozat, a szitykóból meg három liter vámmentes, a másik két liter meg tíz-tíz euró leszurkolása mellett vihető be. Az éppen szolgálatban levő vámos szóbeli tájékoztatója után hazudok, ha ez nem igaz. Ne költs feleslegesen és érezd magad jól!

Tuzorke Creative Commons License 2019.08.30 0 0 446

Útlevélkezelés

   Sziasztok! Vnukovóra folyamatosan jönnek a gépek, rengeteg az utas, az emberek a buszokról rohannak befele az épületbe mint az állatok. Nem tudsz az elsők között lenni, hacsak nem vagy egy tolakodó típus. Kis sorbanállás ezért szokott lenni, de villámgyors az útlevélkezelés, úgy negyed óra alatt biztosan megvan még migrációs kártya kiadással is. Nem számoltam, de van vagy harminc ablak. A nép általában megáll az első ablakoknál, ha nagyon sietős a dolog, akkor szaladjatok legalább a terem közepéig! Ott kevesebben lesznek és az orosz utasoknak fenntartott ablakok között gyorsan be lehet jutni a felületes szemlélő számára alig látható hátsó sorban levő nemzetközi ablakokhoz. Felül a falon világító felirat mutatja, hogy melyik működik. Ne költs feleslegesen és érezd magad jól!

József1950 Creative Commons License 2019.08.30 0 0 445

Azt szeretném megkérdezni,hogy az 1-2-3 napos közlekedési bérletek naptári napra, vagy 24-48-72 óra érvényesek?

József1950 Creative Commons License 2019.08.27 0 0 444

Szeretném megkérdezni a Vnukovo-i reptéren mennyire gyors  az útlevélkezelés, a vám. Egyáltalán ezek a formaságok hogy zajlanak.Kell-e kitölteni vámáru nyilatkozatot a  bevitt készpénzről stb  :(Rubel,Euro ,Dollár) ????A Hotel Ermitage-ről van -e személyes tapasztalat valakinek. Szeptember 25-29 Debrecenből megyünk.

Adrike40 Creative Commons License 2019.08.22 0 0 443
Sziasztik, csak infoként annyit hogy nekem az orosz nagykövetség konzuli osztályára volt idöpontom vízum ügyintézésre. Mindenki nagyon korrekt volt, fogadtak azonnal. Kaptunk egy csekket amit be kellett postán fizerni, Bajza utcában van egy kis posta. Majd vissza kellett vinni a csekkett a pénztárba. 11025 ft volt fejenként a díj amit be kellett fizetni. A meghívó levelet 9,90 EURért vettem per fő. Így nagyjából 14500 Ftra jött ki a total vizum ügyintézéshez kapcsolódó díj fejenként.Ami szerintem igazán korrekt összeg.
József1950 Creative Commons License 2019.08.21 0 0 442

Sziasztok ! Fontos lenne számomra válasz !

Kérdésem: a meghívólevél igénylésnél ( angol nyelven) az űrlapon ékezetes betűt ne használjak ugye???

 

quad Creative Commons License 2019.08.18 0 0 441
Előzmény: József1950 (440)
József1950 Creative Commons License 2019.08.18 0 0 440

Kérdésem: az 1..3 napos utazási bérlet " Единый"érvényes-e az Aeroexpress vonatra ? Van-e belőle 7 napos ?

József1950 Creative Commons License 2019.08.17 0 0 439

A Kremlbe előzetesen online vásárolt jegyeket előzetesen vagy csak azon a napon lehet átvenni amikorra szól ???

quad Creative Commons License 2019.08.16 0 0 438

Erre azért nem vennék mérget.

E szerint az oldal szerint jelen pillanatban a Raifeisen és az OTP is jobban vált mint a Sberbank.

 

http://napiarfolyam.hu/%C3%A1rfolyam/Orosz+Rubel/valuta/

Előzmény: pandabarát (437)
pandabarát Creative Commons License 2019.08.15 0 0 437

A Sberbanknál legjobb az árfolyam, mivel orosz bank.

Előzmény: József1950 (436)
József1950 Creative Commons License 2019.08.15 0 0 436

Szeptemberben utazunk  Moszkvába,. Érdeklődtem a rubel vételről pénzváltókban Nyíregyházán.Eléggé drámai (6,27/RUB) Kérdésem érdemesebb-e dollárt vagy eurót kint átváltani és melyik a jobb a dollár vagy az euro??

quad Creative Commons License 2019.08.15 0 0 435

Baloldali oszlop, felülről a második a vásárlás (Pakupka) menűpont. Dátumot, darabszámot kell megadni 

Előzmény: myacsuda (434)
myacsuda Creative Commons License 2019.08.15 0 0 434

köszönöm! Még egy kérdésem lenne: Az elektricskára online szerettem volna megvenni a jegyet, de a megadott linken www.aeroexpress.ru nem lehet megvenni, csak a menetrendet hozza. Tudnál segíteni?

 

Előzmény: Adrike40 (430)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2019.08.08 0 0 433

Moszkvában 5 napos tartózkodáshoz melyik  tömegközlekedési kártyát , (napijegy vagy 20....60 jegyet tartalmazó kártyát) érdemes vásárolni ?   A Vnukovo-i repülőtéren van-e lehetőség  tömegközlekedési jegy vásárlására?

Adrike40 Creative Commons License 2019.08.07 0 0 432
Köszi, ki is nyomtattam szìnesben :). Az Andrassy út 104- be kell menni ugye? Mert van Andrassy út 100 is meg Bajza utca is...
Előzmény: Apama (431)
Apama Creative Commons License 2019.08.07 0 0 431

Mi biztosra mentünk és színesben nyomtattuk :) Beszállójegy nem kell, csak a repülöjegy vásárlás visszaigazoló, amin rajta van a járat szám és a dátum. 

Szállásfoglalás papírt nem is kérték el (a meghívólevélen úgyis rajta van, hogy elvileg hol fogsz lakni). 1 hét alatt volt kész. 

Előzmény: Adrike40 (429)
Adrike40 Creative Commons License 2019.08.06 0 0 430
A Kremlbe itt meg tudod venni online:
Ticket.kreml.ru
Előzmény: myacsuda (421)
Adrike40 Creative Commons License 2019.08.06 0 0 429
Kösziii :)! Már meg is vettem a meghívó levelet. Ennyiért nem is láttam sehol.
Ezt elég kinyomtatnom fekete fehérben vagy inkább színes a jobb? Illetve az lenne még a kérdésem hogy a repjegyfoglalást és a booking.com-on a szállásfoglalalást is simán csak kinyomtatom. Beszállójegy nem kell ugye? Pont tegnap láttam hogy visszafele Moszkvából nem is tudok online becsekkolni.
Előzmény: Apama (428)
Apama Creative Commons License 2019.08.05 0 0 428

Turista vízumhoz simán elfogadták a kinyomatott meghívólevelet. 

mi itt intéztük (ez volt akkor a legolcsóbb :) ) 

https://visatoruss.com/

 

Előzmény: Adrike40 (417)
quad Creative Commons License 2019.07.26 0 0 427

Reptéren még nem olyan nagy a gond, mert ha nem több mint 72 óra a túltartózkodás akkor helyben, kb 30 Euróért meghosszabbítják a vízumot. (mellesleg, ha a repülőtársaság hibájából történik a késés, akkor kutya kötelességük ezt megtéríteni)

 

Rosszabb lenne a helyzet ha vonattal akarod elhagyni Oroszországot és az késik, és ezért nem tudod időben elhagyni az országot, mert akkor leszállítanak a vonatról és mehetsz vissza a legközelebbi (értsd: akár több száz kilométerre lévő) nagyvárosba, hogy meghosszabbítsák a vízumod.

Előzmény: JÓZSEF5010 (425)
henteskeee Creative Commons License 2019.07.26 0 0 426

A késik esetében semmi gondod nem lesz

Előzmény: JÓZSEF5010 (425)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2019.07.26 0 0 425

Kimenni kimegyek,    de ha nem tudok elrepülni,mert késik/törlik a járatot  akkor mi van ha lejárt vízumom ??

Előzmény: henteskeee (424)
henteskeee Creative Commons License 2019.07.26 0 0 424

Ha például késik a gép ,akkor nem fogsz időben kimenni a reptérre ?

Előzmény: JÓZSEF5010 (422)
quad Creative Commons License 2019.07.26 0 0 423

Kérni kérhetsz, de kapni nem fogsz. :-(

Előzmény: JÓZSEF5010 (422)
JÓZSEF5010 Creative Commons License 2019.07.26 0 0 422

Kérhetek-e vízumot 1-2 nappal hosszabb időre ,mint ahogy a repjegyem és a szállás foglalásom szól ?? Arra gondolva,hogy esetleges repülő járat késés, törlés miatt nem tudok visszautazni csak később.

myacsuda Creative Commons License 2019.07.18 0 0 421

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy nagy sorban állás várható-e a Kremlnél vagy a Novogyevicsi Kolostornál. Érdemes-e előre online megvenni a belépőket? És ha igen, hol tudom megvenni?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!