Keresés

Részletes keresés

pentekt Creative Commons License 2003.12.09 0 0 33
Sziasztok!
Mi a Revital lakópark most épülő sorházaiban vettünk egyet, szomszédokat keresünk.
Ha valaki szintén ott vett lakást, légyszi jelentkezzen.
Köszi,
pentekt
vami Creative Commons License 2003.12.09 0 0 32
Valoban az elmult fel evben 235-rol 274-re ment fel. Viszont elotte pedig 2000 tol 2003 tavaszaig 310-rol 235-re ment le. ez pedig 10 M Ft-os hitelnel 2.5 M Ft nyereseg. nos, most melyiket nezzem....

Sztem februarban a hitel folyositasanak idejen 270-280 kozott lesz az arfolyam, es mivel az Euro a dollarhoz kepest is felul ertekelt, es a forinthoz is magas lett, sztem olyan igazan nagyot bukni talan kevesbe lehet... de persze mint mondtam, ha beszakad a forint, es ezt a penzt magyarorszagi korulmenyek kozott kell megkeresni, akkor gaz van. mivel a keresetem eurohoz kotott, igy ettol nem felek. Igazabol akkor nem jarok olyan jol, de a fizetesem tobbi reszebol az esetlegesen leertekelt forintbol sokkal tobb mindent tudok majd venni. Ha pedig nem tudok eleget keresni a lakashitelre, akkor el kell majd adnom a lakast, es venni egy panelt. ez van.

Viszont a Huf-os 13,5 ill. valszeg 16,5-re felmeno hitelt is eleg bator dolog felvenni, ha elhuzodik az epitkezes, valamilyen botrany tor ki... stb.. akkor havi 120-at csengetni albi mellett szinten durva tud lenni. Global kaszino lett a vilag. Hala, hogy felszabaditottak a tokearamlasokat, igy mindenki felult a ringlispilre. A realgazdasag meg le van szarva. Persze ennek is megvannak az elonyei :) en vegul is elvezem ezt a full real 3d szerencsejatekot, amit Elet? -nek hivnak :))

jo szerencset, udv

vmi

Előzmény: Sarkanyolo (31)
Sarkanyolo Creative Commons License 2003.12.09 0 0 31
Hello Vami,

Gratulalok a hitelkalkulatorhoz, az elobb megneztem, es bar meg nem volt idom elmelyedni benne, az latszik hogy tenyleg alaposan utanaszamoltal.

En csak egy dolognak neztem meg utana: az Euro arfolyama iden januartol mostanaig kb 240-rol 270-re ment fel, ez 12.5%, 10 millional ez kb. 1.25 millio veszteseg. Persze az arfolyam lefele is mehet es jol jarsz, de ugy erzem eleg nagy batorsag kell ahhoz, hogy Euro alapu hitelt vegyel fel...

Udv.
Sarkanyolo

Előzmény: vami (30)
vami Creative Commons License 2003.12.08 0 0 30
nos, csinaltam egy remek kis hitel kalkulator tablicseket. www.vamosi.com/file

excel varazslat, a sarga mezoket kell megadni, es kopi az eredmenyeket. Szepen osszehasonlithato
5 evre vetitve, hogy a piaci euro ill. az agyonkamattamogatott hitel-e a jobb.
Az latszik, hogy iszonyuan erzekeny a dolog arra, hogy vegul is fog e csuszni az epitkezes e vagy sem. masreszt, ha 13,5%-rol felemelik 16,5%-ra a piaci kamatokat, akkor az nagyon durvan erinti a HUF-os hitelt, ill, ha 4,95% helyett csak 5,95%-ert kapsz kamattamogatasos hitelt, akkor mar nem is eri meg. Egyebkent a futamidore is erzekeny a dolog, ha 84 honapra teszed 240 helyett, akkor 10 M hitelnel havonta 2 e Ft-tal tobb csak az Euros hitel. Viszont nem csak a fedezet 48%-ara kapod, hanem tobbre is, es nincs para, hogyha csuszik a hasznalatba veteli ill. emelik a HUF kamatokat akkor mi van.
EURO hitel egy esetben rossz, ha beszakad majd a Forint, azaz a mostani 270-rol 300 lesz vagy tobb, es ezt a penzt nyomorusagos magyar korulmenyek kozott kell megkeresned. Nos, ebben az esetben a HUF a nyero.

Ill. meg egy dolog... az inflacioval nincs korrigalva a tablazat. nos, ezt mar mindenki sajat maga szubjektiven tologassa.

Kellemes elmelkedest, udv

vmi

ps: kerdesedre:
"Hogy lehet az, hogy az Euro alapu 6.5%-os kamatozasu hitel torleszto reszlete majdnem ugyanannyi, mint az 5% kamatozasu lakashitele?"

nos, en 5,95% HUF-os torlesztovel kalkulaltam ebben az esetben, nekem a VolksBanknal ennyit mondtak, ma szabin van a VolksBankos holgy, ugyhogy holnap meg1x reakerdezek.

ps2: az adokedvezmenyt (evi 120e Ft) is erdemes figyelembe venni, ha valaki pont abba az adosavba esik, hogy el tudja szamoloni. Az az Euro-s hitelnel csak 8 M Ft alatti hiteleknel jar, mert ha nem veszed igenybe a kamattamogatast, akkor az adokedvezmeny is csak kisebb hitelnel jar. (alaposan vegiggondolt torveny ez, milyen jo, hogy 386 kepviselot fizetunk... mintha csak a nagymagyarorszagon elnenk. :))

Előzmény: Sarkanyolo (29)
Sarkanyolo Creative Commons License 2003.12.08 0 0 29
Vami,

Erdekes, amit irsz - nem is ertettem teljesen.

Addig amig meg nem lesz a lakas sajat tulajdoni lapja, addig 13%-os kamatot kell fizetni, de ez az 5%-os torleszto reszlethez kepest "csak" kb 20-30%-os novekedest jelent havonta. Persze valtozhat, hogy ez kinel mennyi, nalunk kb. 20 ezer lenne havonta, ami ugyan nem jo, de azert nem is annyira tragikus.

Hogy lehet az, hogy az Euro alapu 6.5%-os kamatozasu hitel torleszto reszlete majdnem ugyanannyi, mint az 5% kamatozasu lakashitele?

Udv.
Sarkanyolo

Előzmény: vami (26)
vami Creative Commons License 2003.12.05 0 0 28
bocs, akarom mondani havi 625 Ft nem erdekel.
vami Creative Commons License 2003.12.05 0 0 27
jah, eletbiztositas a hitelhez...

nos ez egy volksbankos genyosag, semelyik masik
bank nem ker ilyet tudomasom szerint. hiszen
ott a lakas fedezetkent...

nekem a bankban is 2.5-ot mondtak, es a csajszi
ott rogton ki is nezte, hogyha csak a hitelfedezetre kotok biztositast, akkor mivel 30 eves vagyok ez evente 7500 Ft... na ez volt az a
kategoria, hogy havi 1500 Ft mar nem erdekel.

igy megy ez :)

udv

vmi

vami Creative Commons License 2003.12.05 0 0 26
Sarkanyolo,

gratula szomszed :)
nos, en 2 hete vegigjartam a volksbankos procedurat, mivel a vegleges szerzodesbol
kikerult az, hogy ha nincs hitel, akkor foglalo vissza, az Edina javaslatara
kertem a volksbanktol egy hiteligervenyt. gyakorlatilag elore elbiraltak, hogy
kapok e majdan hitelt.

nos, mivel en se vagyok hazas, es kedvesemmel pedig azert, mert az allam ezert
fizet, es tol, nem fogok osszehazasodni. csak szerelembol. persze az dul nagyon :)

szoval inkabb en is ugy dontottem, hogy az allam havi 15 e Ft-jaert (2 M-et kapnek
kb. azert, mert hazas vagyok, ezt most nem reszletezem, es ha ennyivel kisebb
a hitel, akkor kb. 15 e Ft-tal kevesebb a torleszto) szoval havi 15 e Ft-ert
nem kotok az allam elott hazassagi szerzodest!

Igy en is a HVB-Volksbankos kamattamogatasos jelzaloghitelt nezegettem.
Es igy van, valoban, most 13% kamatot kell a lakhatasi engedelyig fizetni, es
kiszamoltam, ez ha idoben is keszul el a lakas, es gyors az ugyintezes, akkor
is plusz 4-500 e Ft-tal emeli a lakas arat pluszban. Viszont ha nem keszul el idoben,
es az ugyintezes is elhuzodik, valamint a mostani kamatemeles hatasara elszabadulnak
a piaci kamatok (es ez varhato), akkor hasznalatbaveteli engedelyig nagyon sulyos
penzeket kell fizetnem ezen folul.... plusz az alberlet....

ugyhogy inkabb az lett, hogy a bankos csajszi javaslatara Euro alapu mindenfele
kamattamogatas meg magyar allam nelkuli hitelt veszek fel bubor+4%-ra, ami most 6.5%!!!.
a HVB-Volksbankos jelzalog alapu agyonkamattamogatott hitel torlesztoje havi 60 e Ft
lenne, az Euros 63 e Ft. Na ennyit az allamrol! ha lenne rendes monetaris politika,
alacsony inflacio, akkor erre az agyonkamattamogatasra nem is lenne szukseg.
Es ha az orszag nem a balkanhoz lenne kozel, akkor a bankmargin sem lenne 4%!!!
Keletropi rulez.

Ja, es ez a 6.5% nincs kotve a lakhatasi engedelyhez. azaz amennyivel 20 ev alatt
tobbet fizetek torelsztot, az joval kevesebb, mint amit most a piaci kamatozasra
fizetek a lakhatasi engedelyig. Persze, az arfolyam ingadozassal nem szamoltam,
de egy olyan orszagban, ahol egy even belul 20%-os savban mozog az arfolyam, nem
is nagyon lehet.

Mivel a fizum 8 eve az Eurohoz van kotve, en inkabb ezt valasztottam. Es a magyar allam
kapja be a kamattamogatasos hulyeseget.

A hitel kondiciojanak tobbi resze ugyan az. 2% modositasert, 2% folyositasi (90 e Ft
a max.!!!) kozjegyzo...
viszont nekem azt mondtak, hogy nem kell ertekbecsulni.
Furi, hogy ossze vissza beszelnek... egy bankban...

Nos, tovabbi kellemest, udv

vmi

Sarkanyolo Creative Commons License 2003.12.05 0 0 25
Szinten a hitellel kapcsolatban most olvastam, jo hir lehet, bar a pontos kovetkezmenyeit meg nem tudom:

http://origo.hu/uzletinegyed/hirek/hazaihirek/20031204jelentosen1.html

"A jövő év elejétől több mint ötven százalékkal kevesebbet kell majd fizetni az államilag támogatott lakáshitel-szerződések közokiratba foglalásáért a közjegyzői díjszabások módosításáról szóló rendelettervezet szerint - írja a Világgazdaság csütörtöki számában."

Ez is erdekes lehet az adokedvezmenyekreol:
http://origo.hu/uzletinegyed/hitel/lakashitel/20031112jovore.html

"Megnyírbálták a lakáshitel adókedvezményeit, nő viszont jövőre a szocpol, s akár a lakbérfizetéshez is igényelhető állami támogatás. Tervezik a lakáshitel járulékos költségeinek csökkentését, s olyan hitelkonstrukciót, ami kevesebb önrésszel is lehetővé tenné a kölcsönhöz jutást."

Udv.
Sarkanyolo

Sarkanyolo Creative Commons License 2003.12.05 0 0 24
A hitelugyintezessel kapcsolatban jartam az Otthon Centrumban, illetve korabban a Volksbankban is - megosztom Veletek, hatha segit Nektek is. Tobb dologban egymasnak ellentmondo infot kaptam, ezeket majd tisztazni kell.

A legfontosabbak: a kamatra az OC-ban 5.95%-ot mondtak. Ez nekem furcsa volt, mert a Volksbank tajekoztatojaban uj lakasra 4.95% szerepel, ezert ma ismet elmendtem a Volksbankba, es szerintuk is nincs akadalya a 4.95%-os hitelnek. (Ehhez nem is kell hazasparnak lenni, az csak a max. hitelkeretet noveli.)

A futamidorol: mi a minimalis futamidovel szeretnenk felvenni a hitelt. Korabban a bankban 5evet mondtak minimumra, ehhez kepest az OC szerint 7ev a minimum, mert csak egy ev mulva esedekes es varni kell a foldhivatali ugyintezesre. Ismet a bank: miutan kulon rakerdeztem, kiderult, hogy rosszul tudta a banki ugyintezo is, tenyleg 7 ev, de ennek az oka nem az, amit az OC-ban mondtak, hanem az, hogy a Volksbank most a HVB bank hitelet kozvetiti (korabban ez nem volt), es ezert a HVB diktalja a felteteleket, ezert ment fel a min. ido 7 evre - ami nem tul jo, de allitolag igy van.

Viszont: ameddig nincs meg a lakas sajat tulajdoni lapja, addig kb. 13%-os piaci kamatot kell fizetni, ami joval tobb, mint az 5%-os kamat. A tulajdoni lap allitolag (bank, OC szerint) az atadas utan 3-4 honap mulva varhato a foldhivatali ugyintezes fuggvenyeben, de garancia persze nincs...

Az eletbiztositasrol: az OC szerint kell kotni, a hitel erteketol fuggetlenul 2.5M forintra, es mar a hitelszerzodes kotestol el kell kezdeni folyositani. A Volksbank munkatarsa szerint viszont a hitel ertekevel megegyezo osszegre kell kotni, viszont nem a szerzodeskotestol, hanem a hitelfolyositastol kell csak indulni. Es nem is kell feltetlenul eletbiztositas, lehet un. hitelfedezeti biztositas is (ez kb.20-25 ezer evente). De a pontos felteteleket egyenlore meg nem tudtak megmondani (majd a szerzodeskotestol).

Egyeb koltsegek (ebben tortenetesen ugyanazt mondtak), 2% hitelfolyositasnal, 1% kozjegyzoi dij, ertekbecsles (ami persze okorseg, hiszen tudjuk a lakas erteket, de ettol fuggetlenul kell) 20ezer (+AFA), valamint folyoszamla dij a banknal, ezer/negyedev. Ha valaki hamarabb vissza akarja fizetni a hitelt, akkor a hatralekra ki kell fizetni a 2+1% szerzodesmodositasi dijat.

Szoval sok info meg nem teljesen egyertelmu - ha pontosabbak kiderulnek, itt megoszthatjuk egymassal.

Szep hetveget!
Sarkanyolo

Sarkanyolo Creative Commons License 2003.12.05 0 0 23
Sziasztok,

Meghanytuk-vetettuk a dolgot, es mi is alairtuk a szerzodest.

Igaz, hogy a szervezesben, informacioaramlasban nemi kaotikussag volt neha, de ugy tunik nekunk hogy nem akarnak atverni, a kivitelezo is rendesnek, korrektnek tunik, az ugyvedi irodaban is rendesek es keszsegesek voltak amikor elmentunk szemelyesen, ugyhogy bizunk abban, hogy szepen fel fog epulni minden.

Tovabbi info: allitolag jovo hettol vmikortol lehet majd megnezni a csempeket, ajtokat, stb., ezekrol (reszben) hamarosan dontenunk kell majd.

Udv minden leendo szomszednak:
Sarkanyolo

Előzmény: Sarkanyolo (21)
vami Creative Commons License 2003.11.28 0 0 22
igen, Pallagi ur nekem is azt mondta, hogy lesz a kertkapun is kaputelefon rendszer.

Orommel jelentem be, hogy tegnap alairtam a vegleges adasveteli szerzodest. Osszesegeben nagyon korrektnak talatam a procedurat, vegul is a muszaki leiras a kaputelefon -video-audio- cserejen kivul csak jobb lett, mint volt.

A szerzodesben is korrekten modositottak, ahol kertem, es lehetoseg volt. Vegul meg egy kocsibeallora is reabeszeltek, igy vegul is vettem azt is, es nem lesz para, hogy hova allok. az elottem levo par 2-t is vett a lakasahoz, ez nyomatekosan befolyasolt arra, hogymegis vegyek meregdraga 800eFt-ert egy aszfaltal boritott 5x2 metert. vegul is hitelre ez azt jelenti, hogy havi 6 e Ft 20 evig. :)))
A kaputelefon cserere becsszobeli igeretet tettek, hogy elszamolunk vele kesobb.

Leadtam az alaprajzvaltoztatasi igenyeimet is, irasban osszefoglaltam, es magyarazo abrat is mellekleltem (PhotoShop rulez). Arrol tajekoztattak, hogy jovo heten mar lehet burkolatokat valogatni az epitkezes helyszinen levo kontenerben... kivancsi vagyok lesz-e olyan amire az asszony nem azt mondja, hogy fos. altalaban ahogy asszonyt ismerem, rikitozold es elenkpiros csempekert lesz oda :))) vicces gyerekszobara szeretnenk az egesz lakast :) vidamsag mindenhol.

nos tovabbi kellemest nektek is, varom a hirekiteket kedves szomszedok, udv

vmi

Előzmény: Sarkanyolo (21)
Sarkanyolo Creative Commons License 2003.11.25 0 0 21
Vami,

A kaputelefonrol: nekem tegnap Moshe ur azt mondta, hogy ket kivezetese lesz, a kertkapunal is es a haz bejaratanal is. Ez "ellensulyozna" azt, hogy az eloszerzodesben video-kaputelefon volt.

Remelem jol megy majd minden az alaprajzvaltoztatassal!

Udv.
Sarkanyolo

Előzmény: vami (20)
vami Creative Commons License 2003.11.25 0 0 20
nos, en holnap reggel megyek be (ill. ma reggel, most hogy az orara neztem) az OC-be, a project vezetovel (Pallagi ur) targyalni a muszaki reszleteket. osszeirtam egy alaprajzvaltoztatasi kerelmet, kivancsi vagyok, hogy mire mit mond.
A Dash Kftre en is reakerdeztem, hogy most mi van, azt mondjak, dragallottak a Dasht az epitteto, ezert valtott. Kertem az OC-t es az ugyvedi irodat, hogy celszeru lenne egy tajekoztato korlevelet szetkuldeniuk errol, ezzel megeloznek a pletykakat... azt mondtak, megfontoljak a javaslatom... meg is koszontek.

A garancia tologatas valoban gazos... de sztem a Harcon Rt amennyire en utana neztem a neten (origo, google) eleg sok referenciaja van, hosszu tavra epitenek... persze ez nem garancia az allando minosegre, de hat mi lenne az... csak remelni lehet, es gyakran kijarni az epitkezesre megnezni mi van...

Elmentem a multheten a kijelolt Volksbankhoz pilisvorosvaron, nagyon kedvesek voltak, es 1 het alatt elbiraltak a hitelkerelmemet, es kaptam egy igervenyt irasban, hogy igen, megkapom a hitelt. nagyon korrekt eddig minden.

Most mar csak a video-kaputelefon -> audio kaputelefon csere ellensulyozasarol kell veluk megalkudnom. remelem holnap (ill. ma) sikerrel jarok.
Tenyleg, szerintetek az hogy lesz, hogy a kertkapu zarva, de a kaputelefon a kerten belul levo hazon van? igy total hasznalhatatlan... az lenne a jo, ha a kertkapura tennek. no, erre is reakerdezek.

tovabbi kellemest, udv

vmi

Előzmény: Sarkanyolo (19)
Sarkanyolo Creative Commons License 2003.11.24 0 0 19
Sziasztok,

Amit a projekt vezetéssel kapcsolatban sikerült megtudni: a szerződésben szereplő számot továbbra sem veszik fel, de az ügyvédi irodától megkaptam az izraeli úr mobilszámát, azon lehet beszélni vele (magyarul is tud).
Az új projekt vezető a Supervision kft. Ők építik az Árpád-házat a XIII. kerületben, a Dunapark lakóparkot Dunakeszin, plusz még szállodákat, irodaházakat Budapesten és Gödön. Tud valaki esetleg többet erről a kft-ről?

Üdv.
Sárkányölő

Előzmény: Sarkanyolo (15)
white_dragon Creative Commons License 2003.11.24 0 0 18
Sziasztok!

A párommal együtt mi is érdeklődünk a lakópark iránt és a szerződés nem éppen felhasználóbarátsága egy csöppet minket is kiakasztott. Sárkányölő leendő lakótárs beírásával én is egyetértek, osszunk meg minden információt egymással. De talán hasznosabb lenne, ha megpróbálnánk közös álláspontot kialakítani és így tárgyalni tovább az OC-vel és a befektetőkkel.
Nem tudom, ki mikor szeretné a végleges szerződést aláírni, de talán megérné, hogy előtte átbeszéljük a dolgot.

quinoa Creative Commons License 2003.11.22 0 0 17
Sziasztok, mi is erősen nézegetünk itt lakást, örülök, hogy lehetséges jövendőbeli lakótársakkal beszélgethetek. Nagyjából leírnám, hogy milyen kérdések vannak előttünk a végleges döntésig (ami kezd sűrgőssé válni); kérlek, szóljatok hozzá.

1. Közlekedés
Egy kis séta senkinek sem árt, de ezen a helyen azért alapvetően kell számítani az autózásra. Egy közelben a házát áruló szerint télen meglepően gyorsan takarítják az (igen meredek...) utat (és még mindig ott a menekülési útvonal Üröm felé); de ugye ő nem teljesen független forrás... Mit tudtok erről?
Beszélnek vállalkozói és BKV buszjáratos lehetőségekről, hallottatok ezeknek az esélyeiről valamit?

2. Bár a műszaki tartalommal kapcsolatban vannak (általatok is említett) kisebb-nagyobb kérdőjelek, összességében az a benyomásom, h. elfogadható, jó közepes a színvonal; a Harcon-ról pl. az Omszki-tavi építkezésükkel kapcsolatban szintén jókat olvastam (valószínű, még megnézzük majd a Megyeri úti építkezésüket referenciának). Ha jól értem az eddig áttekintett iratokat (szerintetek jól értem???), az átalakítási igényeket / kivitelezési problémákat / garanciális ügyeket velük közvetlenül kell majd intézni, ami (ha elfogadjuk, h. ők korrektek) kifejezetten kedvező is lehet. Viszont nem látom tisztán a szerződéses garanciát, h. a beruházó és a kivitelező nem fogja egymásra tologatni a felelősséget reklamációs kérdésekben.

3. Az előbbiek alapján azt hiszem, a lényegi tisztázandó kérdések - ti is kezdtétek feszegetni - a) a Mega Buildings megbízhatósága és b) a szerződés megfogalmazása körül vannak.

a) Valóban fura, és talán némi bizalmatlanságra ad okot a beruházással kapcsolatban fölmerült kft.-k sokasága, és az ezzel kapcsolatos kommunikáció. A Mega Buildigsről egyelőre gyakorlatilag semmit nem sikerült megtudnom (se az értékesítőtől, se a kivitelezőtől, se a netről). Oké, hogy mind az OC, mind a Volsbank melléállt, de nekik ugye eltérőek lehetnek az érdekeik, mint nekem, és sokkal jobbak az érdekérvényesítési lehetőségeik. Szóval leginkább ezen áll vagy bukik a dolog..., itt a legaggasztóbb az információhiány.
A Dash referenciái akár megnyugtatóak is lehettek volna (bár nem velük szerződünk, és nem jártam utána), de ők meg ugye kiszálltak. Jó lenne tudni, miért!!! (a MB védte tőlük magát?; minket?; pont fordítva?; v. teljesen más van mögötte? ...).
A projektmenedzseléssel újonnan megbízott Supervision Kft-ről (kontaktszemély ugyanaz: a szerződésen szereplő úr - még nem beszéltem vele, de kéne) szintén nem sok infó.

b) A szerződés biztonságossága érdekében sokat kell pontosítani (beépített anyagok minősége, garanciák érvényesíthetősége stb.), és tényleg lássa saját ügyvéd. Még egy igen fontos téma, amiben nem sok rugalmasságot ígért egyelőre az iroda: a kötbér. Ez ugye mindenhol más feltételekkel jár, de nekem itt igen kedvezőtlennek és egyoldalúnak tűnik: egyszeri 3 hónapos csúszásra egyszerűen nem jár (van, ahol az első naptól kapod); és max. a következő 3 hónapra szól, utána semmi.

Nos, kb. ennyi. Alapjában véve nagyon tetszik; igyekszünk mindenhez pozitívan hozzáállni (hisz csak ez szülhet pozitív eredményt), és hallgatni a megérzéseinkre, de a mai viszonyok miatt próbálunk észnél is lenni.

Köszönöm a türelmeteket, ha tehetitek, reagáljatok.
Remélem, ha a fórumon megbeszéltek alapján kicsit egységesebben lépünk fel, mindannyian jobban járhatunk. Nem túlzott előnyökre gondolok, csak korrekt eljárásra, és a végén kölcsönös elégedettségre: vevői és eladói oldalon egyaránt.

Üdv mindenkinek!

Sarkanyolo Creative Commons License 2003.11.17 0 0 16
Sziasztok,

Az elobb megprobaltam utananezni a telek-áfa változásnak:

http://origo.hu/uzletinegyed/hirek/hazaihirek/20031111megbolygatja.html

Ha jól értem, a megnövekedett áfa az elfogadott törvény szerint minket nem érint, amennyiben még az idén aláírjuk a szerződést.

Tud valaki esetleg erről többet?

Sarkanyolo Creative Commons License 2003.11.12 0 0 15
Sziasztok,

Tovabbi info, amit most tudtam meg: a projekt vezetoseg megvaltozott. Eddig ugy volt, hogy ezt a Dash kft vegzi. Most kaptam az infot toluk, hogy ok oktober vegevel kileptek, es mar nem latjak el ezt a feladatot.

A szerzodest a Mega Building kft-vel kotottuk, az Ajtosi Durer sor 5-re vannak bejelentve. Viszont a Mega Building kft csak papiron letezik, valojaban a megadott cimen a Dash kft talalhato, akik eddig a projekt managementet vegeztek. A Mega Buildings kft-t kulon a Primavera epitkezesre hoztak letre.

Most, hogy a Dash kft kilepett, nem tudom ki vegzi a projekt vezeteset. Megprobaltam felhivni a szerzodesben megadott telefonszamot (Moshe Nahum), de azt senki nem veszi fel.

Mindez nem tul jo, rossz sejtelmeim vannak ezzel az egesszel kapcsolatban. Kulonosen, hogy mindez a hatterben zajlott, es ertesitest ez ugyben nem kaptunk. Szerintem probaljunk meg ez ugyben tovabb tajekozodni, es osszuk meg egymassal, amit megtudtunk.

Udv.
Sarkanyolo

Sarkanyolo Creative Commons License 2003.11.11 0 0 14
Vami,

Nálunk van még pár más változtatás is azokhoz képest, amit írtál:

A konyhai elszívó rendszert kivették

A termosztátos hőszabályzást kiegészítettek azzal, hogy "ill. radiátoronkénti hőfokszabályzós szelepekkel"

A csatornázásnál kivették födémbeli hangszigetelést.

Ezenkívül még van pár változtatás, amiről nem tudom pontosan mi (gondolom pontosítások):
POROTHERM N+F
fröcskölt vakolat
REHAU PE
Alföldi + KERAMAG kézmosó
LS szelepek

Viszont nálunk szerepel az, hogy a szabadtéri parkolók szilárd burkolatú beállók.

Ami nekem ezekből a legfontosabb, az a fszt alatti hőszigetelés hiánya, illetve hogy nem fa ajtók lennének. De a kihúzott dolgok éppúgy bántóak.

Üdv.
Sárkányölő

Előzmény: vami (13)
vami Creative Commons License 2003.11.11 0 0 13
Atneztem a muszaki leiras valtozasait, a leghulyebb valtozas tenyleg az, hogy a fszre lepeshangszigetelot tettek, amikor a foldon kivul semmi nincs alatta... es 10-rol 6 cm-re csokkent.

De ime a gyujtemenyem:

Kihuztak a muszaki leirasbol:
A szabadtéri parkolók szilárd burkolatú beállók.

A Foldszinti eredetileg 10cm-es Austrotherm hoszigeteles 6 cm-es lepeshangszigetelesre
valtozott. (alattunk csak a fold van, minek lepeshangszigeteles!!!)

A falak melletti vasbeton szerkezetek kulso oldalan a 4cm-esre tervezett ROOFMATE hoszigeteles 3.5 cm-es Hertakta-ra csokkent.

A 8-24 cm Austrotherm tetofodem hoszigeteles 2x5 cm-esre csokkent.

Elvettek a lakashoz jaro 2 aknas mosogatot

Kivettek a video kaputelefont, helyette audio lesz!

Es beirtak, hogy az ajtok laminaltak lesznek...
vegulis mind1.

Ezen kivul beirtak, hogy feherre alaparon lefestik a helyisegeket. Eddig csak festes elokeszites volt.

Viszont!!! Ezek pluszok:
+
Az uvegezes kezdeti 1.8 k ertek 1.4-re csokkent, ami azt jelenti,hogy jobban hoszigetelo ablakok lesznek az eredeti elkepzeleshez kepest!

+
beirtak, hogy Junkers Euorline kazanok lesznek, ami nemet gyartmanyu, es egy kereskedot felhivtam, es azt mondta, hogy a dragabb, minosegibb fajtaba tartozik, tulkepp a
valianttal egy kategoria. (ara 170-180 e Ft)
Az Olasz stb. kazanok 120-130 e Ft-ba kerulnek hasonlo tudassal.

udv

vmi

En a video kaputelefont hianyolom (mert hamar 2003- van, egy webcamera 5 e Ft! megiscsak 21. szazadi lakohazrol van szo! Bar a videotelefont
szivesen elcserelem egy furdoszobaba pluszba epitetett WC-re :)) az ennel hasznosabb :)))
De tenyleg, es arban is hasonlo lehet a kulonbseg.

es az aljzatbeton
szigeteleset furcsallom. Ez a 2 szamomra lenyeges!

Előzmény: Sarkanyolo (12)
Sarkanyolo Creative Commons License 2003.11.11 0 0 12
A legjopofabb modositas, amit a muszaki leirasban talaltam: a hoszigeteleseknel az eredetileg

"Foldszinti padlo alatt AUSTROTHERM (ALT 23/20)
hoszigetes keszul."

helyett most

"Foldszinti 6 cm vtg. padlo aljzatbetonja alatt AUTROTHERM (ALT 23/20) lepeshangszigeteles keszul."

Vagyis ugy iteltek meg, hogy itt nincs szukseg hoszigetelesre, viszont a betonozas *alatt* nagy csendek kell lennie... hat nem tudom a betonozas alatt ki fog lepkedni, lehet hogy a kisegerek lepteit nem fogjuk meghallani... :-) ...vagy inkabb :-(

Udv.
--Sarkanyolo

Sarkanyolo Creative Commons License 2003.11.11 0 0 11
Az előbb néztem meg a műszaki leírást, és egészen elképedtem én is, hogy mennyi módosítást tartalmaz.

Ért valamelyikőtök ezekhez? Jó lenne, ha meg tudnánk ítélni, hogy ezek közül mi az, ami jelentős, illetve ezek mekkora összeget jelentenek?

Én itt is úgy gondolom, hogy van már egy megkötött előszerződésünk, amitől nem lehet csak úgy eltérni. Ha ehhez képest valami számunkra kedvezőtlenül változna, akkor erről külön meg kell állapodni, és legrosszabb esetben a vételárat ennek megfelelően csökkenteni.

Üdv.
--Sárkányölő

Sarkanyolo Creative Commons License 2003.11.11 0 0 10
Sziasztok!

Ami a hitelt illeti: ez mar az eloszerzodesben is trukkosen lett megfogalmazva. Mert ugy tunt, hogy vedve vagyunk a hitelbiralati kockazat ellen. De amikor rakerdeztunk, kiderult - es a trukkos megfogalmazas tenyleg igy volt, de ember legyen a talpan aki erre rajon - hogy az eloszerzodes csak az adasveteli szerzodesig vedett minket. Azaz hogyha most odamennenk a vegleges alairasa elott azzal, hogy a bank nem ad hitelt (papirral igazolva), akkor nem veszett el a foglalo. Viszont a vegleges szerzodes utanra ez nem vonatkozott. Persze a hitelt intezni csak a vegleges szerzodessel lehet... ugyhogy igazi garancia eddig sem volt. Engem ez ugyben csak az nyugtatott meg, hogy masoktol erdeklodve az derult ki, hogy ezt mashol sem szoktak megadni, barmennyire is harcol erte.

En meg csak gyorsan atfutottam a vegleges szerzodest, de nekem is feltunt, hogy par dolog mashogy van. Pl. a hatarido nem aug 10, hanem 30. Szerintem ebbe ne menjunk bele szo nelkul - ugy gondolom, hogy amit kolcsonosen alairtunk, azt nekik is tartaniuk kell.

Udv minden leendo szomszednak: :-)
--gyuri

vami Creative Commons License 2003.11.11 0 0 9
En most olvastam at a kuldott vegleges szerzodes tervezetet.

egyreszt atirtak a muszaki leirast, no video kapu telefon, 10-rol 6 cm-re csokkentettek az aljzat betont, kivettek a konyhai mosogatot... es szamos kisebb valtozas. pl 8-24 cm-es tetoszigeteles helyett csak 2x5 cm.

A szerzodest is teljesen atirtak, a legdurvabb, hogy mostmar ha nem kapod meg veletlenul a lakashitelt, akkor ugrott a befizetett foglalod!
vagy kapar ossze a milkokat mashonnan.

Es meg sok kis aprosag. javaslom, hogy hasznaljatok az MS word dokumentumok osszehasonlitasa funkciot! Rendkivul tanulsagos!

Ezen kivul sztem durva, hogy a beruhazo engedmenyezi a garnaciakkal kapcs. jogokat, azaz amikor atveszed a lakast, mar nem o, hanem a noname beruhazoja fele pereskedhetsz, ha valami nem ugy lett ahogy.

En megirtam az Edinannak, hogy sztem rossz fileokat kuldott el, kuldje el a helyes fileokat.
ezt igy alairni veszelyes.

udv

vmi
ps: azt hittem hogy ez vmi mas lesz, de nem... hiaba kulfoldiek, megint magyarkodas van. tok korrektnek nezett ki minden, most meg lehuzas szag jon elo. Miert csinaljak ezt?

Előzmény: garrod (8)
garrod Creative Commons License 2003.11.10 0 0 8
Hello Dönci!

Én megmutattam ügyvédnek a szerződést és a következő a véleményem: 15% foglalónak enyhén szólva is túlzás...más helyeken ez mindössze 150000 forint. Egyébként ez végszerződés elég általános, az előszerződés némileg módosított változata...egy szóval nem elég konkrét.
Azt javaslom mindenkinek, hogy ügyvéddel menjen aláiratni, ellenkező esetben a bruházóval szemben igen kiszolgáltatott a helyzetünk.

Üdv minden szomszédnak:
garrod

dőnci Creative Commons License 2003.11.10 0 0 7
Sziasztok! Mi is vettünk itt lakást, és miután mi hitelt is vennénk fel, eléggé aggaszt,hogy a végszerződésbe nem irják bele, hogy ha nem kapjuk meg a hitelt, elálhatunk a vételtől. Tehát elveszítjük az eddig befizetett pénzünket.
Nektek mi erről a véleményetek?
Üdv.
garrod Creative Commons License 2003.11.10 0 0 6
Hi vami!

Vettem gépkocsibeállót, bár jobb lett volna ha van zárt garázs. Igaz, hogy sokkal drágább de ha belegondol az ember milyen szuper lesz hajnalban havat takarítani a kocsiról meg az útról egy jó kis hóesés után, akkor azt mondom megéri. Kár, hogy nem építenek közös földalatti gépkocsibeállót. Ennek talán az az oka, hogy elég vizesnek tűnik a talaj...talán túl drága lett volna.
Tudsz valamit arról, hogy a környék útjait mennyire takarítják télen?

Üdvözöl minden szomszédot:
garrod

vami Creative Commons License 2003.11.09 0 0 5
Hello Garrod, hello Sarkanyolo,

en is megkaptam az ertesitot, hogy lehet vegszerzodni... hetfon hivom oket idopontot egyeztetni. Garrod, te vettel kocsibeallot?

udv

vmi

garrod Creative Commons License 2003.11.06 0 0 4
Hello!

Úgy tudom -15 fokig lehet építkezni...legfeljebb a munkások kicsit több lélekmelegítőt igényelnek:-) Ha hidegebb lenne arra az időre le kell hogy álljanak.

Újabb info: jövő héttől lehet végszerződni.

Előzmény: Sarkanyolo (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!