Keresés

Részletes keresés

dr!! Creative Commons License 2019.11.28 0 0 7109

Üdv Urak!

Van egy Tronic TLGL 1000 B1 akkutöltőm, nem volt eddig különösebb probléma vele, de a napokban tölteni akartam 4 db Baby GP akkumulátort és a töltő egyet tölteni kezdett, háromnál pirosan villogott többszöri indítás után is! Áttettem egy régebbi töltőbe, kisütést elindítottam, jelzett rendesen aztán órák múlva átkapcsolt töltésre és végül mind a hármat feltöltötte ( a régi töltő). Mi az ok, mert így nem igazán tudom , hogy érdemes-e megtartanom az intelligens töltőt, inkább visszaviszem (LIDL), még benne van a háromévben! Ja, elfelejtettem írni, hogy amikor a régi töltő már töltést jelzett, átraktam az akksikat a TRONIC-ba és az is tölteni kezdett! 

motoros68 Creative Commons License 2019.11.15 0 0 7108

Üdv, sziasztok!

Eladó egy teljesen új ( félre rendeltem😬😬) utángyártott D-Li90akku. Patona gyártmány 2040 mAh-s . Bolti ára 6990ft.

Én oda adom 6000ft-t . (Nekem postával 8280ft volt)

Pentax K 01-  K5 II - K5II S - K7 - K645D  gépekhez jó.

Budapesten személyes átvétel lehetséges, a XVIII,XIX,XX,XVII,kerületben.

06205314666.

Bandesszor Creative Commons License 2019.06.14 0 0 7107

Köszi szépen Egér Fogó!

Titokban bíztam még valami ilyesmi "eshetőségben".

Egér Fogó Creative Commons License 2019.06.14 0 0 7106

Belerakhatod. Két különböző fogalom keveredik. Az akkura írt feszültség terhelt (átlag), feszültséget jelent, a mért érték viszont az aktuális feszültség, teljes feltöltöttség esetén. Ha teljesen feltöltöd a gyári akkut, és megméred, 8,4V körüli értéket kapsz.

 

Előzmény: Bandesszor (7105)
Bandesszor Creative Commons License 2019.06.14 0 0 7105

Üdv Mindenkinek!

 

Előre szólok, hogy egyáltalán nem értek a dologhoz, épp ezért van szükségem segítségre.

Vettem olcsó, kínai akksit a fényképezőgépem gyárija mellé, hogy legyen pót is. A gyárin 7,2 V és 1040 mA van, az utángyártotton 7,4 V és szintén 1040 mA.

Mivel ehhez is hülye vagyok, elgondolkodtam a 2 tized Volt eltérésen. 

Cimbi multiméterével ellenőrzést végeztem (de hivatalos voltam...), a gyári akkun 7,39 V feszkót mért. Oké. De a kínain meg 8,36-ot. Tehát kb. 1 Volt difi van. 

Merjem-e belerakni, vagy lehet, hogy tönkrevágja?

Van-e itt olyan embertársam, aki netán személyes tapasztalattal bír?

 

Köszi, előre is!

Szép estét!

A.

 

TinCsin Creative Commons License 2019.02.19 0 0 7104

Nekem az IPC már pár másodpercenként kikapcsolt, és újraindult. A gyanús és hiányzó forrasztásokat megjavítva, most egy kört teljesen jól végigvitt.

Előzmény: Csigabiga 1 (7103)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2019.01.14 0 1 7103

Az enyémen is behalt már mind a 4 üzemmód-választó gomb mikrokapcsolója - már több éve. :(
Tervben van, hogy szétszedem és kicserélem őket, de mostanában nem túl sűrűn használom, ezért húzódik a dolog...

Előzmény: ötfelezős (7102)
ötfelezős Creative Commons License 2019.01.14 0 0 7102

Ez az IPC gomb... ez alighanem a tervezett avulás megvalósítása mérnöki csúcsteljesítménnyel. :)

SzekelyG Creative Commons License 2018.09.06 0 0 7101

Uniross CR-123 töltő+3db akkumulátor+2db Duracell CR-123 elem (2024.03) eladó.

Az akkumulátorok párszor lettek csak feltöltve, az elemek csak kipróbálva.

Nikon SU-800 vakuvezérlőhöz és makróvakukhoz használtam párszor.

Ár: 3.000 Forint, Budapest.

csikosa Creative Commons License 2018.08.24 0 0 7100

XNC, arenarock!

 

Köszönöm az infókat. Meggyőztetek, nem szenvedek tovább a régi IPC1-gyel. Új, másik töltőt fogok venni.

Köszi még 1x.

XNC Creative Commons License 2018.08.22 0 0 7099

Nem kell nagyon visszaolvasnod, hogy lásd a töltőkkel kapcsolatos negatív tapasztalatomat.

A Tiéd meg már simán szolgált annyit, hogy meghibásodjon.

 

A korábban írt kiszáradt kondik miatti feszültségzavarok simán megőrjíthetik a szoftvert.

Előzmény: csikosa (7097)
arenarock Creative Commons License 2018.08.21 0 0 7098

A kommersz elektronikában az öregedés szinte kizárólag az elkókat érinti. Ezt általában szabad szemmel úgy látjuk meg, hogy az elkó púpos vagy kinyílt. A tápnál is lehet hogy a feszültség megvan, de a kapcsolóüzem miatt zavartüskék vannak rajta.  A nyomógombokon, kívülről nem fogsz látni semmit, csak ha leszeded őket és megtisztítod az érintkező felületeket.

Beégetett szoftver is öregedhet, főleg epromoknál, de ez itt talán nem valószínű.

Előzmény: csikosa (7097)
csikosa Creative Commons License 2018.08.21 0 0 7097

Szétszedtem a töltőt. Semmi extra. Semmi nyilvánvaló sérülés, elszíneződés, törés, alakváltozás, stb. A gombok mechanikáját adó kicsi ruganyos fémlapocskák határozottan, teljesen jól működnek (emiatt érthetetlen, hogy a gyakorlatban miért olyan süket a gombok nyomogatására). Hozzáértő szem lehet, hogy láthatott volna valami kórosat az igen apró mütyűrök között, én nem láttam.

A táp (kulturáltan) nem szétszedhető, de a töltő felőli végén a ráírt feszkót adja le, ami rendben át is megy a töltőre.

Szóval semmi érdekeset nem találtam, így merészen újra betettem a 4 Eneloop Pro-t. Legkisebb kisütőáram, stb., rendben elindult. 2 aksi kb. 1,1 V-ról indult, a másik 2 db kb. 1,2 V körülről. Hamarosan (amikor a legjobban lemerült aksinál eljött az idő) mind a 4 cellát pontosan egyszerre váltotta át töltésre. Ez szimplán nem életszerű, szerintem biztosan hiba.

Ekkor mind a 4 aksit egyenként, külön-külön kivettem, beraktam, és mind a 4-nél külön, pár perc eltéréssel indítottam a kisütést. Ekkor már hajlandó volt nem egyszerre, hanem az egyes aksik saját szája íze szerint átváltani őket töltésre (és így először a szükséges szintig lemeríteni őket).

További finomság, hogy 1 aksinál 1,27 V-nál 150 mAh után azt mondta, hogy "Full". Kivesz, pihen, visszatesz, ami után még belenyomott további 2600 mAh-t. (Ilyet a sima Eneloop-okkal is tudott csinálni néha.)

 

Szerintem a töltő szoftverében (gondolom, van neki olyan) lehet valami hiba, vagy az elekronika "elöregedett", és emiatt csinál hülyeségeket. El tud öregedni a cucc elektronikája a valóságban?

Előzmény: arenarock (7095)
csikosa Creative Commons License 2018.08.11 0 0 7096

Szét fogom kapni, de csak megnézem, érdemben biztosan nem fogom buherálni.

Megnyugtattál, hogy az aksik legalább rendben vannak (mert azok egyébként működnek).

Köszönöm az infókat.

Előzmény: arenarock (7095)
arenarock Creative Commons License 2018.08.11 0 0 7095

A forrasztási hiba valószinű, a gomboknál ónszippantó ajánlatos és kivétel után megtisztítani az érintkezőket mechanikailag is.

Az akkuk nem okoznak semmit, mert ha zárlatos akkor el sem indul, menet közben meg  a töltő áramgenerátoros, tehát a beállított áramot  nem lépi át.

Szerintem.

Előzmény: csikosa (7094)
csikosa Creative Commons License 2018.08.11 0 0 7094

Hát, mérnök ugyan nem vagyok, de lehet, hogy szét fogom szedni, már csak kíváncsiságból is.

 

Ezek szerint Te is a töltőre (vagy tápra) gyanakodnál, és nem az új aksikra.

A gombok beragadását nem tudom megmérni, de tény, hogy hírhedten sz@rok a gombok rajta. Azt viszont nem gondolnám, hogy 3 gomb tök egyszerre beragad, majd utána mindhárom kiragad, és ettől melegedne a töltő.

 

Ha esetleg találok valami rosszat a szétszedéskor, érdemes lehet javítani, javíttatni, vagy inkább kukába vele (úgy általában)?

Előzmény: arenarock (7093)
arenarock Creative Commons License 2018.08.10 0 0 7093

Én szétszedném és keresnék forrasztási hibát, elsősorban a tápdugó környékén. Esetleg megmérném azt is, hogy nem ragadt e be valamelyik gomb. Valamint megnézném a tápegység kondijait, nem púposak e.

Előzmény: csikosa (7092)
csikosa Creative Commons License 2018.08.10 0 0 7092

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni akku-ügyben.

 

Van egy 11 éves IPC-1-em, és több tucat Eneloop 2000 mAh-s aksim. Rendben dolgoznak együtt (vakuban használom őket).

 

Nemrég vettem két db 4-es csomag Eneloop Pro 2500 mAh-s aksit (a biciklilámpámba). Az első 4-es csomag aksi most merült le, feltettem tölteni a szokott és bevált módon (kisütés a legkisebb árammal). Azt produkálta, hogy:

1. A 4 aksit betéve (az amúgy is közismerten lusta) Mode gomb nem reagált, majd pár másodperc után "kikapcsolt" a töltő: kijelzők üresen, se kép, se hang. Akku kivesz, töltő a hálózatról levesz, pár perc pihen, majd újra bedug, aksik berak. Ezután:

2. El tudtam indítani a kisütést a legkisebb árammal. Néhány mAh után "lefagyott" a töltő: semmelyik gombra nem regált, a kijelzőn lévő mAh értékek nem mozdultak percekig. Újra kivesz, hálózatról levesz, pihen, stb. Ekkor éreztem, hogy a töltő erősen felmelegedett, az alján éreztem erőteljes meleget. Az aksik nem voltak melegek. Ez a felmelegedés lényegében néhány (nem figyeltem, de max. 5-10) perc alatt jött létre. Ijesztő volt. Ekkor kis pihenés után újra bedugtam a töltőt üresen (mindenhol "null"), hogy megnézzem, üresen is melegszik-e, de kb. fél óra alatt már visszahűlt normálisra.

3. Újra be a 4 aksit, kisütés elindít, ismét a legkisebb árammal. Rendben el is indult, rendben léptette is az időt és a töltésmennyiséget, közben 2 aksi már át is kapcsolt töltésbe. A töltés során a töltőáram azt csinálta, hogy kifejezetten ugrált a kb. 190-205 mA tartományban úgy, hogy 205-ről néhény mA-es ugrásokkal lejött kb. 190-ig, majd hirtelen felugrik újra 205-re, majd szépen "lassan" ismét le 190-re, egy ilyen ugrálós ciklus 5-10 s-ig tartott. Korábban ilyen ugrálást soha nem csinált.

4. 5-10 perc után spontán csinált egy "restart"-ot, azaz mind a 4 cellát egyszerre újra elkezdte tölteni, azaz mindenhol egyszerre újra 0-ról indult az idő és a töltésmennyiség is, pont úgy, ahogy áramszünet után tenné, de nem volt áramszünet.

5. Végül lefújtam az egészet, mert nem mertem felügyelet nélkül hagyni a cuccot.

 

Van-e 5letetek, mi lehet a bibi és/vagy a megoldás?

- elérte a 11 éves IPC-1 az élettartama végét? (extrém gyors és indokolatlan melegedés)

- a hálózati tápegység töltő felőli (eredendően sem túl szoros) dugója lenne hibás? ("restart")

- mind a 4 új aksi hibás lenne? (ezt nem gondolnám, mert felismeri őket)

- egyéb ok, hiba?

- csináljak a már ismert 2000 mAh-s sima Eneloop-okkal egy ciklust, hogy mit szól hozzá a töltő?

- az új 2500-as aksikkal próbáljak egy ciklust nagy árammal?

 

Nem akarom otthon hagyni bekapcsolva, mert ijesztő volt a töltő melegedése.

 

Szívesen fogadok ötletet, gondolatot, tanácsot.

 

ötfelezős Creative Commons License 2018.08.03 0 0 7091

Belebotlottam egy írásba, felpörgettem a google-t, és mit látok?

Az IKEA LADDA olyan, mint az Eneloop Pro (azaz: ugyanaz gyártja sokak szerint), de sokkal olcsóbb.

 

XNC Creative Commons License 2018.07.09 0 0 7090

Azokra gondolok, amikkel lehet AA-AAA-C-D-9V akkukat tölteni.
Amiket vettem, azok közül mindegyik cellánként tölt.

Előzmény: arenarock (7089)
arenarock Creative Commons License 2018.07.07 0 0 7089

Nem tudom az univerzális nálad mit takar, de amúgy ha nem cellánként tölt a töltő akkor annyit is ér...

Előzmény: XNC (7088)
XNC Creative Commons License 2018.07.07 0 0 7088

Hát ha jót néztem, akkor ez nekem nem jó;
mert nekem olyan kell, ami univerzális.

Épp most vettem újat - remélem ez már beválik.
De ha mégsem, akkor már kinéztem a következőt....

Előzmény: arenarock (7087)
arenarock Creative Commons License 2018.07.06 0 1 7087

Vegyél ipc1-et.

 

Előzmény: XNC (7086)
XNC Creative Commons License 2018.07.06 -1 0 7086

Én meg már rövid időn belül a harmadik töltőmet veszem;

mert egyik szarabb mint a másik.

XNC Creative Commons License 2018.07.06 0 0 7085

Lehet, hogy memóriás lett a cellád.

Előzmény: zorko (7076)
SzekelyG Creative Commons License 2018.03.20 0 0 7084

Uniross CR-123 töltő+3db akkumulátor+2db Duracell CR-123 elem (2024.03) eladó.

Az akkumulátorok párszor lettek csak feltöltve, az elemek csak kipróbálva.

Nikon SU-800 vakuvezérlőhöz és makróvakukhoz használtam párszor.

Ár: 5.000 Forint, Budapest.

ötfelezős Creative Commons License 2017.09.25 0 1 7083

Az IPC:

http://www.voltcraft.hu/toltokeszulekek/aa-aaa-akkutoltok/

Többen a Conradnál vettük.

Egy baja van, hogy készülékben hagyott, jól megdöglesztett, lenullázott akkunál nem indul el, ahhoz kell egy komolytalanabb töltővel egy 10 perces nyomatás.

 

Előzmény: BrQd (7082)
BrQd Creative Commons License 2017.09.23 0 0 7082

Sziasztok!

 

Panasonic eneloop tölthető elemeivel szemezek.

Fényképezőgépbe és vakuba!

Milyen töltött ajánlanátok hozzá? lehet h a már itthon lévő elemeimet tölteném vele!

zorko Creative Commons License 2017.08.13 0 0 7081

Gondolom jelzi valahogy (pl. csipog...), ahogy közeledik a teljes kimerülés... (?)

Előzmény: Teaway (7080)
Teaway Creative Commons License 2017.08.11 0 0 7080

Végül is nem annyira. Majd még alszom rá párat.

Előzmény: zorko (7079)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!