Keresés

Részletes keresés

XANTIi Creative Commons License 2024.03.16 0 3 46156

Ha már égett, füstszagú CB-k.

A régiek még emlékeznek jópár SuperStar 360-ból készült 144 MHz-es amatőr rádióra.

Amik bizony egy nem is véletlen tűzben megolvadtak maradékára épültek.

A fináncok lefoglaltak egy szállítmány ilyen CB-t. Amit megsemmisítésre itéltek.

Szerencsére csak félmunkát végeztek.

A fém váz, a panel túlélte igazából. Az előlap, a kezelőgombok szétolvadtak.

Bessenyei Gyuriék ezt vették meg és megcsinálták belőle a szintézeres 2 méteres rádiót. Saját előlapot gyártottak hozzá. Az alap 28-30 MHz-re lett betanítva, a konvertert beleépítették.

Dessert Rat Creative Commons License 2024.03.16 0 2 46155

Nagyon szép darab, erre mondom én hogy szerethető, nem fekete, nem műanyag, nincs rajta száz nyomógomb, nincs benne processzor, kapcsoló bizonyára igényesen és finoman kattan. És főként az LCD teljes hiánya az ami engem leginkább elbájol mint a legtöbb régi rádióban.

    A dohányszagról jut eszembe, hogy életem egyetlen dohányszagú rádióját Magyarországon kaptam előzetes figyelmeztetés nélkül, amit két éve szellőztetek és napoztatok hogy egyszer talán kézbe lehessen fogni rosszullét nélkül.   Nemrég vettem egy usák TRC-47 cébét kizárólag a kvarckészlete miatt donornak, de olyan szép hogy a maradékot eltettem tartalékba.   Viszont rendkivül büdös, mert egy tűz áldozata lett a cég ahol raktározták, ahol nem sérült meg egyáltalán de szalonnasütés szaga van. Kvarcot kiszedtem, rádió szellőzik két évig.

    Ha egyáltalán lehet kvarcokat kapni, gyakran olcsóbb egy egész rádiót megvenni bontásra - akkor vagyok bajban ha ugyanolyan szépet küldenek mint a régebbi.  A tapasztalatom szerint az amcsi piacra nem jellemzőek a kiherélt, átalakitott, tuningolt vagy tönkretett rádiók, aminek talán az is az oka hogy nemigazán értenek hozzá - szerencsére. Néhány kvarc-cserés hekkeléssel találkoztam, de gyorsan vissza lehetett alakitani.

Előzmény: _nyunyuka (46152)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2024.03.16 0 3 46154

A te házadban mi nem volt már...😀 

(bocsi)

Előzmény: XANTIi (46153)
XANTIi Creative Commons License 2024.03.16 0 0 46153

Ebben a házban volt 23 és 40 csatornás CB is.

Előzmény: _nyunyuka (46152)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.03.16 -4 0 46152

OFFtopik, bár ugyanez a formavilág 1976-ból. Hazai forrásból, átszámolva 6$+"free shipping", kb. szalon-állapotú, karc-, dohányszag- és ágyi poloska-mentes, ráadásul még működik is! Kiváló minőségű bemeneti szűrő, farigcsálás nélkül csak PMR frekiket tud idehaza, marad így! Gyárilag benne az opciós CTCSS modul! Kicsit drágák lettek a belevaló kavicsok, de megérte, jó játék!

Előzmény: Dessert Rat (46133)
BGfromÉ-D Creative Commons License 2024.03.15 0 2 46151

Hellók...

 

Ez mindennél így van.

Vagy nyolcvanezer az "ára", vagy pedig a "Miért nem szóltál, tegnap dobtam ki, tele volt velük a padlás..."

Előzmény: XANTIi (46149)
DJ Szegecs Creative Commons License 2024.03.15 0 1 46150

Én egyszerűen továbbgörgetem, ahol nincs ár. Van, aki eladni szeretne, más csak árulni. ☺

Előzmény: XANTIi (46149)
XANTIi Creative Commons License 2024.03.15 -1 2 46149

SZERINTEM ez nem olyan jó. A "hirdetés" csak az egymásra találást kell, hogy segítse. A többi a 2 fél magánügye.

A vásárlómat és engem is ért már fikázás, mert állítólag túl olcsón adtam egy antenna árbócot. Rontottam a piacot?!

Nekem ennyit ért, a másik félnek is. Ez a mi dolgunk.

Egyébként legfeljebb irányárat lehet kötelezővé tenni. Mert még a megtekintéskor is változhat.

De ez inkább már az adok-veszek topikba tartozik.

Előzmény: 5bdc (46148)
5bdc Creative Commons License 2024.03.15 -1 1 46148

ahol az admin egyből törli az ár nélküli hirdetéseke..

 

 

Ezt itt is (mármint a Rádiós adok/veszek) -ben is meg lehetne tenni!

 

5bdc

Előzmény: _nyunyuka (46146)
Malaguszti Creative Commons License 2024.03.15 0 0 46147

Később kinyomták őket az olaszok, spanyolok.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (46143)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.03.15 -4 1 46146

FélOFF

 

Facebook-on ugyanerre szolgál „A felhasználó kikapcsolta a hozzászólások lehetőségét.” opció.

 

A kritikát nem tűrők fegyvere is ez 🙂. Van olyan ONtopik csoport, ahol az admin egyből törli az ár nélküli hirdetéseket meg a kikapcsolt kommentes posztokat, nagyon helyesen!

 

ON

Előzmény: DJ Szegecs (46145)
DJ Szegecs Creative Commons License 2024.03.15 0 1 46145

a túlárazott dolgokat szokás ár nélkül hirdetni,

 

Facebook-on ugyanerre szolgál „A felhasználó kikapcsolta a hozzászólások lehetőségét.” opció.

Érdekes módon sosem a korrektül árazott cuccok alatt van ilyen, hanem a „vettem az Aliexpresszről ötöt, aztán majd az elsőn megkeresem a maradék négy árát” típushirdetéseknél.

Előzmény: _nyunyuka (46144)
_nyunyuka Creative Commons License 2024.03.15 -4 2 46144

Magyarról magyarra lefordítva: a túlárazott dolgokat szokás ár nélkül hirdetni, "ha kell keress privátban".

 

Mint már említettem többször, ezek a jópofa dolgok nem munkaeszközök, mint a műszerek, hanem játékok. Azaz semmi sem "kell", de ha szimpatikus a holmi, jó áron van, akkor "sofort-kaufen". 

Előzmény: Dessert Rat (46136)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2024.03.14 -1 1 46143

Spanyol ajkúak szoktak ott Óólázni.

Előzmény: Malaguszti (46142)
Malaguszti Creative Commons License 2024.03.14 0 1 46142

Mid 34 LSB, részeg amerikai cowboyok, hülyéskedek :)

 

Veterán kezdő Creative Commons License 2024.03.14 0 2 46141

Én is csak boci szemekkel nézem ezt a nyomulást.

Ismered az a mondást hogy: Nem erőszak a disznótor (vica & versa) még ha kóser is a jószág. :-)

Vagy azt a nótát hogy: Hogy ha egyszer sok pénzem lesz felülök a repülőre...

Vidámság! :-)

 

Előzmény: KörKirály (46138)
Dessert Rat Creative Commons License 2024.03.14 0 1 46140

Ez jó ötlet, vagy akár az idex  adok-veszek topikja is jól működik, szoktam is olvasni.

Előzmény: KörKirály (46139)
KörKirály Creative Commons License 2024.03.14 0 0 46139

Pedig van Heathkit HW-30-am is, meg SBE Brute is, de majd felrakom az e-bay-re...

Előzmény: Dessert Rat (46136)
KörKirály Creative Commons License 2024.03.14 -2 0 46138

Jó, hát ha egy telefonhívást sem ér meg, akkor vegyél külföldi áron meg fizesd a rádió árával összemérhető posta költséget...

Előzmény: Dessert Rat (46136)
Dessert Rat Creative Commons License 2024.03.14 0 3 46137

Ezek elektromosan is alaposan meg vannak csinálva, nem véletlen hogy 50 év után is olyan jól  működnek mint újkorukban. Egy AM CB rádiótól azt lehet elvárni amire egy AM CB rádió való. Érdemes összehasonlitani a korabeli (1975)  keleti (pl magyar) tipusokkal.  Ennek például az előerősitője 3SK39 dual gate mosfet, amiről 1975-ben esetleg elvi szinten olvashattunk az RT-ben.  A belsejében olyan rend és tisztaság van mint a patikában, a burkolata közel átlőhetetlen páncéllemez. Elölről funkcionális, de mégis szép előlap. Mindez az átlagember számára elérhető áron.

Azt egy jó rádiónál külön plusznak tekintem, ha még ránézni is jó. Hogy az emberek szeretik a szép dolgokat? Igen.

Előzmény: Maketheworldabetterplace (46134)
Dessert Rat Creative Commons License 2024.03.14 0 1 46136

Nem olyan szempontból érdekelnek ezek a kütyük hogy hajkurásznám, hanem ha minimum van tipusa és van ára valaminek, akkor elgondolkodok rajta. Ezért kiváló az eBay ahol fotókat és némi leirást is lehet hozzá kapni. Megvásárlás előtt össze lehet hasonlitani az azonos tipusra vonatkozó ajánlatokat, postázást, állapotot, lehet keresni kapcsolási rajzot és egyebeket, aztán ha műszaki szempontból is ellenállhatatlan, akkor "buy it now". 

Előzmény: KörKirály (46135)
KörKirály Creative Commons License 2024.03.14 -1 1 46135

Hello!

 

Ha érdekelnek ilyen kategóriájú CB rádiók akkor hívj: 06 30 409 0699 Van még 1 banános dobozzal :)

Előzmény: Dessert Rat (46133)
Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2024.03.14 -1 0 46134

Chi cha külső, ezt igényelte a nép.

Előzmény: Dessert Rat (46133)
Dessert Rat Creative Commons License 2024.03.14 0 2 46133

Telt és múlt az idő, lőn este és lőn reggel, lőn 1978, amitől kezdve a 23 csatornából 40 lett azz FCC indokolatlan kegye révén. A hackerek különféle egyéb kvarcokat kezdtek beleforrasztani a 23  csetornás rádióikba, a gyárak pedig megpróbáltak 40 csatornás cébéket gyártani, mint ez a Panasonic RJ-3050, 1978-ból. Alábbiak az eladó fotói az eBay-rol.

Esküszöm, hogy csak azért vettem meg mert nincs rajta se PA, se egyéb fölösleges. Az utódjai, az RJ-3150 és 3250 már nem voltak ilyen szerencsések. Kapcsolási rajz még annyi se mint a 3200-nál, egyáltalán semmi, ergo a bevált forrástól újabb doksi 17 dolcsiért ami 4 sör ára, viszont a minőség a régi, szkennelés pedig meglesz.  Érdekesség a szintézer ami akadémiai szinvonalú és bonyolultságú, egy olyan szintéze IC-vel amivel csak a legidősebbek találkozhattak de információ semmi róla egyéb forrásokból, csak hogy létezik és pont.

 

A rádió olcsóbb volt mint az RJ-3200-as, 34 dolcsit fizettem érte, 20 + 1.50 ado + 12 sh, viszont a doksi az 17 volt, nem tudtam lealkudni. Egy tipp a vásárláshoz, hogy érdemes jól megnézni és felvenni a wachlist-re, és akkor 1-2 nap után kaphatunk egy 10-20% engedményes ajánlatot  amit érdemes elfogadni ha amúgy is meg akarjuk venni. Az én példányomra 25 re kaptam a 20-as ajánlatot amit elfogadtam. Arra ritkán lehet számitani hogy jelentősebb (50%) leértékelés lesz (de van rá péda), hiszen megy rendesen a biznic cébé rádiók terén is.

Előzmény: Dessert Rat (46132)
Dessert Rat Creative Commons License 2024.03.14 0 1 46132

Na jó, hülyeség volt, de vettem belőle mégegyet. Az elsőnek úgyis repedt volt a külső hangszóró csatlakozójának bakelit lapja a hátulján, ez a másik meg tökéletes. Hogy nincs hozzá kapcsolási rajz? Abba vagy bele kell törődni, vagy meg kell venni vaskos 15 dolcsiért. Sajnos ez történt. Igazi szerviz doksi, egyelőre itt legyen egy lap belőle (mert nincs kéznél scannerem)

A második foto ebay-os reklám, ránézve úgy tűnk hogy vacak kékes fénymásololat, de nem, csak rossz foto. Az üzlet egyik formája, hogy valaki felvásárol egy szerviz-atlaszt, amiben számtalan rádió benne van, aztán tipusonként kiárusitja, ezzel meg 5-10 szerezve a vételárat. Én is jobban járok mert csak azt kell megvenni ami kell. Ennek a tipusnak a kapcsolása a japán foto kivételével nincs meg a neten, én majd be fogom szkennelni, aztán meglesz. Nagyon spéci eredeti nyomdai példány, hajtogatás nélkül, kartonlapok közt érkezett duplán csomagolva, sajnos 15 dolcsiért. Az eladó nyilván nem tudta hogy magyarnak csak egyszer lehet eladni ilyesmit, aztán senkinek soha többé.

A kapcsolás eléggé szét van tágra rajzolva, a számmal jejölt csomópontok egy másik fotón meg vannak mutatva hogy a nyákon hol vannak, milyen feszültséget és jelet lehet ott mérni, hogyan kell a vevő érzékenységét beállitani ...stb ...stb, olyan service doksi, hogy akármelyik serviceman megnyalja az ujjait utána.

A rádió manapság olyan áron megy hogy postával együtt 45-55 dolcsi közé esik, persze van extra kiadás, eredeti dobozban celofánban 0  kilométeresen 250 dollár plusz sh.

1976!  https://www.rigpix.com/cbfreeband/panasonic_rj3200.htm

Japánnak van irva, de bizonyos források szerint a japán gyár USA-ba telepitett üzemében gyártották ezeket. Az izlés az nagyon személyes dolog, számomra a világ legszebb cébék közé tartozik, amivel talán csak a Midland preciziós szériája veszi fel a versenyt, vagy a régi csöves időkből a Sonar radiók - utóbbinál ne lepődjünk meg egy 400-500 dolláros áron sem (használtan!)

 

Előzmény: Desert Rat (41505)
XANTIi Creative Commons License 2024.03.13 0 1 46131

Óvatosnak kell lenni, van olyan műanyag ami törékennyé, porladóvá válik az ilyen kezeléstől.

Előzmény: Törölt nick (46130)
Törölt nick Creative Commons License 2024.03.13 -5 0 46130

Jól néz ki. Vannak leírások az interneten, hogyan lehet az ilyen műanyagokat szépen kifehéríteni, pl. a C64-restaurálások kapcsán.

Előzmény: Dessert Rat (46128)
XANTIi Creative Commons License 2024.03.13 0 1 46129

Igazi japcsi stílus, alkatrészek.

Előzmény: Dessert Rat (46128)
Dessert Rat Creative Commons License 2024.03.13 0 4 46128

Hajórádió!

 

Hogyan kerül a cébés topikba?  Gyakran nevezik "cébének" a használati módja miatt, amiben van némi igazság, hivatalosan meg nem erősitett hajós közlések szerint csak megveszik a boltban és használják, annyi megkötéssel hogy csak a hajózási szolgálatban engedélyezett, szó sem lehet szárazföldi privát használatról. Persze gondolom ez apró magánhajócskákra igaz, nagyobb vagy céges hajókra bizonyára komoly előirások vonatkoznak.  

 

Egyetlen okból vettem egyet, mert még nem volt ilyen. Illetve volt egy SWIFT gyártmányú kézim, ami megnyekkent a fiókban. Éppen ilyen okból valami olyat akartam amit én magam is meg tudok javitani, bármi is romlott el benne. Ez meg a "TITAN" radio kategóriája, amiben tranzisztorok vannak meg kvarcok.  Japán.

A története itten van: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=166544753&t=9215792

 

A kézhez vett rádióról néhány foto:

Már a eBay-os fotón is láttam hogy néhol túl sárga, a mikrofonnál arra gyanakodtam hogy eleve ilyen, de kiderült hogy a sokéves napsütés sárgitotta meg, egyéb viz hiján a Csendes-óceánon.  A mikrofon egyébbként 700(!) ohmos. A doboz nem két félből áll, hanem egy műanyag köcsög amibe a rádió vázát be lehet tolni. Az előlap enyhén dűtött ami hajórádióknál eléggé szokásos, különösen a modernebb billenyűsökön.

 

Belülről:

Látszik hogy nem agyonintegrált hiszen 1975-öt irunk, mezei kvarcok rezegnek benne, a vevő 9-szerez, az adó 12-szerez.A fontosabb hajózási frekik mellett van benne két weather csatorna is, ami a hajózásban fontos info.  A kvarcok felett még lenne egy bádogsin ami lefogja őket, de a fotózás kedvéért leszereltem. A harmadik képen az 1. KF szűrő két 10.7-es kvarca kátható, alatta a 2. keverő 10.24-es kvarca. Csupa olyasmi ami cserélhető, javitható a fiókból kiszedett alkatrészekkel. Talán kivétel a 25W-os végfokozat MRF328-as 30W-os tranzisztora, ami viszont mégjobb szinbe állitja be a rádió 2 sörnyi vételárát.  Remélem sok hajózási forgalmat hallgathatok rajta BAZ megyében is :-))

 

Láttam még egy Standard-Horizon  rádiót amiért azóta is esz a fene, de 25+15 dollár az ára, megérne annyit mert gyönyörű klasszikus és hófehéren tökéletes, de nem fér be a korlátozott súlyhatárba, igy is van amit már zsebben viszek megfelelő méretű testüreg hiján.  Kb 20 kg rádió igy is ittmarad a szekrényben, aminek a legnagyobb előnye hogy majd érte kell jönni.

 

(a kis kitérő után már csak 27MHz lesz, esküszöm!)

 

 

 

 

 

Dessert Rat Creative Commons License 2024.03.08 0 1 46127

Az utolsó ábrát eltévesztettem, ez kellett volna a NINCS KIADVA (24) csatorna tiltásához:

Előzmény: Dessert Rat (46126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!