Keresés

Részletes keresés

rfamp Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1859

Áhh...nálam a helyzet az hogy én vagyok a szerelő és a megrendelő is..:-) Saját gépünk, otthon.  Kéne egy kb. 150 centi magas keret amire ráültetem a gépet, és akkor alulról alá lehetne lesni, de hát erre itthon nincs az átlagpóógár berendezkedve. Nem beépített gép, 60 centis AristonLF6070 ( a jóisten mentsen meg mindenkit tőle, hogy a két kezem tört volna le mikor kifizettem....)  Majd kihúzom a pultból  hasalás, zseblámpa...stb. Lehet a gyerekeknek feldobok fejpénznek egy 200 ast, azé lesz aki meglátja hol csöpög a gép...:-)) Van itthon 2 db 100 as ytong téglám legalább arra ráteszem a gépet, máris jobb a helyzet mintha azon a 1,5 centin kéne beleskelődni ami egyébként adva vagyon...Köszi az ötletet.

Előzmény: mosogep-szerelo (1858)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1858

Én fel szoktam tenni az asztalra a műhelyben, úgy könnyebben meglátja az ember hol folyik! Pultba épített gépnél nehézkes észre venni, pedig a megrendelőnek volna rá igénye! :)

Előzmény: rfamp (1857)
rfamp Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1857

Igen , ez a jelenség kissé megazavart..:-)) Először azt hittem valami program forráskódból idéztél...:-) Köszi az infót, arra időközben rájöttem hogy valami folyik. Hogy mi, azt nem tudom. Legfeljebb nem teszem vissza a gép alját és lesem hogy hol csöpög. De egyelőre csak szimplán kiöntöttem a vizet belőle, kíváncsi vagyok mikor áll meg megint. Úgy értem hány mosogatási ciklus után. Mert lehet hogy csak gyengén szivárog / cseperészik valahol ami a "sok kicsi sokra megy" alapon összegyűlik az alsó tálcában mondjuk 3 - 4 nap alatt és az megemeli az úszókapcsolót. De hogy miért áll le a gép hibakód nélkül az azért érdekelne. Ennek a jelenségnek már "beteg vezérlő elektronika" szaga van...szerintem. Mert valami hibakódot azért illene kiírnia ha egyszer leáll.

 

Köszi még egyszer!

Előzmény: mosogep-szerelo (1856)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1856

Ezt nem tudom, hogy csináltam :))))  de a lényeg ott van a végén! :D

Előzmény: mosogep-szerelo (1855)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1855

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} "A01 = Acquastop operated due to leak / overfill - machine drains until empty + lmin."---Folyik a géped. Működés közben kell alul figyelni, mi ereszt.

Előzmény: rfamp (1854)
rfamp Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1854

A gép aljában állt a víz, már akkor is folyt mikor megdöntöttem a szétszereléshez. Most hogy kiöntöttem belőle a vizet már elindul, egy ürítéssel indít aztán teleszívja magát, a főszivattyú is elindul de kb 2 perc múlva megáll a  mosogatási ciklus (a "7" es - 12 perces öblítéssel próbálgatom mert az rövid) hibakód pedig nincs. Az óra szépen számol visszafelé, mást nem csinál. Mi lehet a baj? És hol szokott "általában folyni" egy ilyen gép? (tudom,  "orrán száján..." :-)  )  Mivel csak eldöntött állapotban lehet szétszedni ezért az "üzem közben nézem hol folyik?" módszer az sajna nem működik..

 

Továbbra is help please, és köszi ha valaki tudna segíteni.

Előzmény: rfamp (1852)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2013.04.12 0 0 1853

Köszönöm, amit jobban lesz a beállt hátam jobban szemügyre veszem a megjelölt részt. Ha esetelg ott a bibi, milyen javítási összegre gondolhatok?

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1846)
rfamp Creative Commons License 2013.04.12 0 1 1852

Üdv az Uraknak!

 

Az Ariston LF6070 a sírba visz...Elindított programnál egyszer csak két hosszú sípolás után kiírta az "A01" hibát, az ürítőszívattyú folyamatosan megy. A gépben nincs víz, legalábbis a mosótérben. Ennek ellenére az ürítőszívattyú folyamtosan megy. Resetre sem reagál, ha kikapcsolom majd vissza, akkor pár sec múlva ismét rákezdi.   A furcsa az hogy akkor sem hagyja abba a szivattyúzást ha kinyitom a mosótér ajtaját. Az "A01" hibát nem találom a kezelési leírásban, ezért gyanítom hogy valami olyan hiba lehet ami szervíz igényes, házilag / felhasználó által nem orvosolható. Ez valami vész üzem lehet szerintem (mondom én aki nem ért hozzá...) A mosótér ajtó kapcsoló, esetleg az alsó úszókapcsoló hibájára gondolok elsősorban. Esetleg ötlet valakitől aki találkozott már ilyen jellegű hibával..?  Ma már nem szedem szét, de holnap első lesz hogy megnézem nem áll e a víz a gép aljában ami aktiválja az úszókapcsolót..Ha nincs víz a tálcában mit nézzek meg, az ajtókapcsolót? És egyáltalán mi a bánat az "A01" hiba? Sehol nincs info róla. Szóval help please...

 

Előre is köszönöm.

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.04.12 0 0 1851

Igen, a leírtakból ez halott. nm. :-)

Előzmény: Meriva 1,6 (1850)
Meriva 1,6 Creative Commons License 2013.04.12 0 0 1850
felmelegítettem. Ellenállás semmi. Akkor ez halott? Köszi a seg´tséget
Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1849)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.04.12 0 0 1849

Felmelegíted, és ellenállást mérsz a lábai között. A KSD201 az gyűjtő, azon belül vannak klf hőtartományúak NO, NC kapcsolással.

Előzmény: Meriva 1,6 (1848)
Meriva 1,6 Creative Commons License 2013.04.12 0 0 1848
üdv! Segítséget szeretnék kérni. Hogyan tudom megnézni, hogy jó e a termosztát? Ksd201-es. Köszönöm! Peti
vonschwarcz Creative Commons License 2013.04.12 0 0 1847

jó a szemed, de már látom a kondit

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1846)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.04.12 0 0 1846

Ezt az egységet kell erősen szemügyre venni. Nem askoll, annál jobb fajta a szivattyú, de gyanítom, hogy a forgórésztől külön életet élnek a lapátok...

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (1845)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2013.04.12 0 0 1845

Hogyan lehetne házilag megjavítani, illetve pontosín kideríteni a problémát.

Esetleg miről csináljak képet, hogy jobban látható legyen.

Előzmény: vonschwarcz (1844)
vonschwarcz Creative Commons License 2013.04.11 0 0 1844

A látvány elég darabos, de valószínűleg Askoll szivattyúja van és a felső csapágy (grafit) meghalt. Így a szivattyú is határozatlan, nem pörög annyit, amit kellene.

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (1843)
balazs.robi aliasz Őrmi Creative Commons License 2013.04.11 0 0 1843

Segítségeteket szeretném kérni.

Van egy 10 éves Whirlpool mosogatógépem.

A jelenlegi hibája, hogy felül nem mosogat el rendesen. Ételmaradék marad a poharakon, vagy tányéron, viszon alul minden tiszta.

- Megnéztem, hogy nem akad-e bele valamibe mosogatás közben, de nem.

- Nincs-e eltömödve kosszal a fuvókák, leszereltem mindent ami a felső tálcához vezet és átnéztem, nem találtam semmit. Átfújva könnyedén mozgott a levegő.

- Mikor kinyitom a mosogatás végén a tányérok melegek.

Arra gondoltam, hogy a felső tálcánál a fuvóka tömítésének elhasználódása okozhatja ezt a problémát, mert szorúl és így nem forog annyit, mint kellene.

Ránézésre meg van egy kicsit nyúlva, szerintem, mert szakadva nincs, a fehér tartók alatt van lyuk és ott kikandikál.

 

Van valakinek még ötlete, mit nézzek meg. 1 éve volt egy komplett takarítás (oldalfal leszedés, minden csővet is, amihez hozzá tudtam férni), 30-35 mosogatásonként rakok bele a takarítószert.

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.04.11 0 0 1842

Szia!

 

Olyan nincs, hogy nincs lába hátul...maximum valaki ellopta. A hátsó láb egy csigaáttételes szöghajtással működik; azaz elöl tekesz tizet, és hátul egy millimétert kell emelkedni.

Előzmény: Törölt nick (1839)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.04.11 0 0 1841

A VW csövet nem szereti, ez az északnémet fajtára bukik; Mercedes csövet adj neki... :-)))

Gratula, ügyesek vagyunk. :-)

Előzmény: mosisanyi (1840)
mosisanyi Creative Commons License 2013.04.10 0 0 1840

Szia! Ez tényleg bepisilt.. Köszi. Megborítottam ,kitöröltem,elindítottam...és láss csodát... megint odavizelt. Csak hogy már láttam az egészet :-) Szóval ezt a gépet egy magát Háztartási gépszerelőnek mondott embertől(??) vettük tavaly előtt.Az ő elmondása alapján fél éves az én olvasatom szerint1-2éves gép volt. Erre kilyukad ez a cső. Na most figyuzz!!! A fűtés és a felső mosókar műanyagcsöve között van egy kb. 6cm-es gumicső. Na ez repedt ki. De nem nálam hanem még nála. Ez sem gáz előfordul. Erre ez a KRETÉN körbetekerte 18 nem viccelek 18 réteg szép piros szigetelőszalaggal.Jó mi? Ja és vállalt rá fél év garanciát. Akkor ezek szerint 3 réteg szig.szalag 1 hónap gari. Ez cső kb 5 Ft, ez meg itt tekergeti szig.szalaggal....Normális???Szerintem tekert volna rá tööbet is csak már nem nagyon fért el a gépben :-)  Inkább tekerte volna a f........... ,vagy a nyakára. GYÖKÉR.....!!!Kár hogy nem fényképeztem le... hogy lásd. Raktam bele egy VW fűtés gumicsövet csak bírja amig nem veszek egyet.Német-német csak nem dobja ki a szervezete.  :-) Na mindegy a lényeg hogy megy a gép hibátlanul.Ugyhogy megcsináltuk. Te meg én. Jövök neked egyel!! Köszi szépen még egyszer!!

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1838)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.10 0 0 1839

siemens beépithető a nehéz eset. elöl két láb hátul nincs lába elméletileg elölről laposfejűvel csavarhúzóval tudom állítani hogy a hátulja emelkedjen. De ez csak elméletleg emelkedik gyakorlatban semmi látszatja nincs. a hiba nyílván bennem van, de egy kis segítséggel talán továbbjutnék

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.04.10 0 0 1838

Szia!

 

Magyarra fordítva annyit jelent, hogy valaki a mosogatótér alatt elkezdett pisilni, és a gép aljában áll a víz, a biztonsági kapcsoló pedig működésbe lépett. Ez lehet dugulástól kezdve a szivattyúig bármi...azaz a nulla pénztől egész a horrorig...

Ha van némi műszaki érzéked, akkor akár házilag is felderíthető, hogy honnan jön a víz. Ahhoz, hogy működjön a gép, elegendő kiönteni alóla a vizet. (megborítod előre, vagy hátra)

Előzmény: mosisanyi (1837)
mosisanyi Creative Commons License 2013.04.09 0 0 1837

Szeretnék egy kis segítséget!! AEG Favorit 86080 Vi mosogatógépünk  30-as hibakódot jelez 3 rövid sípolással..és megáll mint a szög  .. A szervizkönyve valami olyasmit ír hogy:   Aqua Controll vízvédelmi rendszer működésbe lépett . Ez mit jelenthet, kell hozzá SZAKI vagy netán menne egyedül is?? mik lehetnek a hibák?Meg hogy ha alkatrész igényes akkor ez kb mibe fáj?? Köszi előre is!!

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (1836)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.04.09 0 0 1836

A kód valóban fűtésre utal. Semmi nincs "egybeöntve az ajtóban". Termosztát nincs - hőérzékelő elem (NTC) van. Van még pár hibalehetőség az általad tippelt mellett...

Előzmény: EMZEPERIKSZ (1835)
EMZEPERIKSZ Creative Commons License 2013.04.09 0 0 1835

Fagor LF-019lX 6 hibakóddal megáll fűtésnél, gondolom vagy termosztát vagy fűtőszál. Hallottam olyasmit hogy ez nem javítható, egybe van öntve az ajtóban a cucc? Van tapasztalata vkinek ilyen gép ilyen hibájával?

vonschwarcz Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1834

Nézd meg, hogy jó-e benne az ürítő szivattyú. Ha igen, akkor vagy a szivattyú vezérlése vagy a víz érzékelése. 

Előzmény: glazser89 (1833)
glazser89 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1833

Hello! Van egy BOSCH mosogatógépem. Nem pumpálja le a vizet, áll benne e víz. Egyébként mükődik minden. A csövek ki lettek tisztítva. Tud valaki segíteni, hogy mi lehet a baj?

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.04.04 0 0 1832

Szia!

 

Vedd ki a felső mosogatókart, és a lyukakat tisztítsd ki. Apró magok, szalámihéjak szoktak benne lakni, a víz me nem tud tőlük megfelelően áramlani. Rossz esetben a kar sem forog.

Előzmény: -AK! (1831)
-AK! Creative Commons License 2013.04.04 0 0 1831

Sziasztok!

Alig 1.5 éves kis Zanussi mosogatógépem mosószertől függetlenül elkezdett veszteni a tisztítási hatásából. Só, öblítő van benne, de a felső tálcán a poharak mindig piszkosak maradnak és az alsó tálcán is csak a tányérok felét mossa el rendesen. A programok végigfutnak, a fűtésével sincs baj. Mi okozhatja szerintetek? Hívjak szerelőt, vagy valami egyszerű oka lehet?

 

Előre is köszönöm a segítséget!

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2013.04.03 0 0 1830

Szia!

Baja egy város a Duna partján. :-)

A gép meg azért panaszkodik, mert 240 másodperc szivattyúzás után nem kapta meg a "víz kiürült" jelzést.

Előzmény: KAndi79 (1829)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!