Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.10 0 0 286

"Ez a három fordított V jel, felette kettőskereszt. Jan Slota uram, ez ősi magyar írott szöveg (nem rajz az!), olvasata: Isten országa. Drága jó Slota uram: zászlajukon, ha felvonják, magyar feliratot lenget a szél!"

 

Olvasd már el az argentin zászlót is! :-)

 

(az ősmagyarul azt jelenti, hogy ma már ne ígyál többet! :-)

Előzmény: csörgő morgó (284)
puntik Creative Commons License 2007.12.08 0 0 285
Ha jobban megnezed a cimert mart midt a kereszteket,van elteres a magyar-es szlovak kozott,adomborzatok pedig a itteni hegyek egyes reszei,hogy kek,ez azert merta csehszlovak-zaszlo-ba,mit most a csehek hasznalnak-szlovakiat-meg most is a kek szinu haromszog jelkepezi.Es ,hogy visszateres a Magyar-kiralysag-ba,hisz mindenki menekult onnan a ,,kivalo,,nemzetisegi politika vegett.Mind koztudott a szlav-orszagok zaszlaiban dominal a kek szin.Es tessek mondani,a szlovak nyelven kivul,a szloven-horvat-szerb-szinten a magyar,leanynyelve? Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-
Előzmény: csörgő morgó (284)
csörgő morgó Creative Commons License 2007.12.08 0 0 284
"Kérdezhetjük: a szlovákok miért a magyarok címerét rajzolják a zászlajukra? Ez a három fordított V jel, felette kettőskereszt. Jan Slota uram, ez ősi magyar írott szöveg (nem rajz az!), olvasata: Isten országa. Drága jó Slota uram: zászlajukon, ha felvonják, magyar feliratot lenget a szél! Továbbá: vajon miért verték egyik eurós mintapénzükre a Magyar Szent Koronát? Ebből mi azt olvashatjuk ki örömmel, hogy a visszatérés vágya fűti önöket. S ne is beszéljünk a szlovákok nagy nemzeti hőséről, Csák Mátéról. S így adódik a végső nagy kérdés: miért nem tudnak előjönni valami sajáttal is? Miért folyton magyar tollakkal ékeskednek? Vajon miért?

Végezetül még valami, amit most azért mégiscsak el kell mondani itt (is): eredeti szlovák nyelv sem létezik. A ma szlováknak nevezett nyelv leválása a Kárpát-medencei magyar nyelvről kb. 1500-1400 évvel ezelőtt kezdődött. Vagyis a szlovák nyelv a magyar egyik leány-nyelve. Nem szégyen ez. Aki pedig nem hiszi, járjon utána, mégpedig KLIKK IDE: A SZLOVÁK A MAGYAR LEÁNY-NYELVE "

A SZLOVÁK A MAGYAR LEÁNY-NYELVE
csörgő morgó Creative Commons License 2007.12.04 0 0 283
Ez is tőled van?

>>Pár hónappal ezelõtt teljesen véletlenül olvastam egy régebbi ÉS-számban egy "Önfeljelentés" címü cikket, amelyben Lángh Júlia 65 éves hölgy (Konrád György elsõ felesége volt) megírta, hogy gyakorlatilag a marijuana megjelenése óta szívja azt, de sem függõvé nem vált, sem jellembeli torzulásai nem lettek....



...az a cikk egyetlen ÉRTELMES argument az mellett, hogy nyugodtan lehetne törvényesítetten, és adóztatottan forgalmazni.



Amikor én dohányoztam, -és annakidején Wiesbadenben laktam éppen-, a helybeli amerikai katonai klubban én is rendszeresen kaphattam az ottani tisztektõl 1-2 szálat, de érdekes módon rám semmilyen hatással nem volt, -nem is ízlett különösképpen,-, és így gyakorlatilag 2 hónapi kóstolgatás után abszolute lemondtam róla, mert a fantáziámat jobban beindította egy valódi mezítlábas piros Pall-Mall.>>
Előzmény: Törölt nick (280)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 281
Magyar nyelven tanultak, magyar oktatóközpontokban és így váltak tudóssá.
Előzmény: Törölt nick (280)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 279
megjavult
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 278
Tótok letámadták a topikot! :-))
Előzmény: Törölt nick (275)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 277
Így van.
Előzmény: Törölt nick (274)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 274
Igen, azt az egyet kell felvállalni,  aki  köztudottan magyar Nobel-díjas, és  a neve Szent Györgyi Albert . Osztán annyi.
Előzmény: Törölt nick (268)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 273

Philipp Eduard Anton Lenard  (Pozsony, 1862. - Messelhausen, 1947.)

 

Osztrák származású családból született Pozsonyban. Itt járt a magyarnyelvű Királyi Magyar Gimnáziumba. Egyetemi tanulmányait Budapesten, Berlinben és Heidelbergben végezte. Rövid ideig Eötvös Loránd tanársegédje volt, ezt követően haláláig Németországban élt.

Előzmény: Müller szakaszvezető (272)
Müller szakaszvezető Creative Commons License 2007.12.04 0 0 272
Nos őt a magyarok is szeretik bevenni Lénárd Fülöp néven , pedig határzottan kikérte ezt magának.
Úgy magyar vagy szlovák , mint Paul Newman.
Előzmény: Törölt nick (269)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 271

Lénárd Fülöp kifejezetten utálta, ha "lemagyarozták" őt. Philip Lenard-ként kapta a díjat, úgy is szerepelt mindenütt.

 

1903: Kidolgozza atomelméletét. A katódsugarak gázban való elnyelődése, illetve a Lenard ablakon való kilépése során tapasztalt szóródása alapján azt a helyes következtetést vonja le, hogy az atom Thomson elképzelésével ellentétben nem lehet 10-8 cm sugarú tömör gömb, hanem az “atom túlnyomórészt üres”. Számításokkal kimutatja, hogy például a platina 1m3-es térfogatában mindössze 1mm3 a gyors elektronok számára áthatolhatatlan térfogat. Ezzel döntő csapást mér ugyan a "mazsolás puding" modellre, de mivel saját atomelmélete zavaros és misztikus, ezért ez az eredménye sem kap kellő hangsúlyt. Saját elképzelése szerint az atom apró pozitív és negatív töltésekből, "erőcentrumokból", az ún. dynamidokból és közük lévő éterből áll.

 

1905: Fizikai Nobel-díjat kap a katódsugárzással kapcsolatos munkásságáért. Ebben az évben Einstein megmagyarázza a fényelektromos hatást.

1907: A Magyar Tudományos Akadémia rendes tagjává választja. Itthon az I. világháború kitöréséig, mint “külföldön élő hazánkfia” van számon tartva, sőt később a kolozsvári és a pozsonyi egyetemre is meghívják. Ez évtől a Heidelbergi Egyetem professzora lesz.

1911: Első írása, melyben a relativitáselméletet "matematikai hókusz - pókusznak" tekinti.

1920: A német fizikusok bad nauheimi vándorgyűlésén szakmai indíttatású, de szenvedélyes és eldurvuló vitába keveredik Einsteinnel, az éter létéről.

1922: Először szerepel nála a zsidó fizika és a német fizika szembeállítása.

1936-37: Megjelenik négykötetes, gigantikus műve, a “Német fizika”, amelynek előszava a náci uszítás színvonalán van. Szakmailag is megdöbbentő elmaradottsága: A fizikát két részre bontja, anyagfizikára és éterfizikára. Az éterfizika tárgya pedig a teljes optika és az elektromosságtan. A relativitáselméletek és a kvantummechanika eredményeinek jó része pedig nem is fizika, hanem a "Német Tudomány" eredményeinek aláaknázására irányuló “zsidó összeesküvés”. Lenard a náci Németország hivatalos és sokat ünnepelt tudósává válik, még a röntgensugarakat is róla nevezik el.

Előzmény: Törölt nick (270)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 270
1905-ben?! :-))) Az Magyarország volt! Szlovákia nem létezett akkor.
Előzmény: Törölt nick (269)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 269
 Slovakia
  1. Philipp Lenard*, (then Austria-Hungary), Physics, 1905
Előzmény: Törölt nick (262)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 268
Nekünk azért, ha szigorúak vagyunk, legalább egy van!
Előzmény: Müller szakaszvezető (267)
Müller szakaszvezető Creative Commons License 2007.12.04 0 0 267
Annyi mint nekünk , ha szigorúak vagyunk.
Előzmény: Törölt nick (262)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 266

 

Jóska töke :)

Előzmény: Törölt nick (259)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 264
na, megint egy tót kiválóság! :-)
Előzmény: Törölt nick (263)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 262
Még miben jók? pl. Hány Nóbel-díjas tudósuk van? :)
Előzmény: Törölt nick (250)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 260
Ez a magyar töltöttkáposzta, Erdélyben is így készítik. Attól lesz tót, hogy tejfölt a fazékban és nem a tányérban tesznek rá! :-))
Előzmény: Törölt nick (256)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 257
Előzmény: Törölt nick (255)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 256

A töltött káposztáról azt állitják hogy szlovák találmány, valami grovidnye kapusty  vagy hogyan hivják. Az tuti hogy kapusty-val végzõdik

 

Van tót is :))

 

Tót töltött káposzta


A sertéscomb vagy tarja húsát besózom, másnapig állni hagyom. A húst megdarálom. Paprikával, borssal, sóval, hagymával fűszerezem, jól összedolgozom, ezután savanyú káposzta levelébe töltöm. Nagy cserépfazékba teszem, de alája és tetejére egész leveleket fektetek, hogy meg ne égjenek a töltelékek Ráteszem a füstölt csülköt, és köré aprókáposztát szórok. A fazekat betolom a forró sütőbe. Két órahosszáig fő a saját levében. A fazekat óvatosan kihúzom, felforralt rántást öntök a tetejére, teszek rá tejfölt is. Tovább forralom úgy negyedórányit.

Előzmény: Törölt nick (250)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 251

A töltött káposztáról azt állitják hogy szlovák találmány, valami grovidnye kapusty  vagy hogyan hivják. Az tuti hogy kapusty-val végzõdik

 

 

Sóskút » "Kapusznyik" Fesztivál

 

2007. szeptember 15. – 2007. szeptember 15.

A rendezvény helye:

Kapcsolattartó: Papp Istvánné

Telefon: +36 30 912 8914

E-mail: pappearly@gmail.hu , papp@kardio.hu

Weboldal: www.soskut2000.hu

Előzmény: Törölt nick (250)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 249
Előzmény: Törölt nick (247)
Müller szakaszvezető Creative Commons License 2007.12.04 0 0 248
Viszont a szlovák szart sokkal boldogabban szagolod , mert azt jó illatunak találod.Ejnye.
Előzmény: Törölt nick (239)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 247

Igazi szekvenciás dallamainkban a terc-szekvencia inkább fölfelé szokásos, a szekund-szekvencia inkább lefelé ismétli a motívumot.

 

Ezek nem jellemzőek a legsajátosabb magyar dallamfajtákra, sőt a terc-szekvencia fölfelé indulással a szlovákok újabb dalaiban gyakori (pl. az „Azt mondják, nem adnak engem galambomnak” műdal, ami szlovák népdallal azonos, amelyből a jelenlegi szlovák himnusz alakult); ennek ellenére elég sok példáját találjuk a nemrégen begyökeresedett dallam-fajtáinkban.

 

Igen gyakori betlehemes dalokban. Leginkább kimondottan funkciós jellegű dúr dalokban találkozunk velük.

Megjegyzendő, hogy a szekund- és terc-szekvencia akár fölfelé, akár lefelé a műzenében általános, a kvintválasz fölfelé pedig a fúgának jellegzetes fogása. Egyedül a kvintválasz lefelé nem ismeretes a műzenében.

Általános törekvése a magyar népnek az autentikus dallamalkotás, vagyis hogy a dallam a záróhang fölött mozogjon; a befejezés mindig a hangkészlet legmélyebb pontja legyen, vagy legfeljebb annál egy hanggal följebb. Ez azt jelenti, hogy a fölfelé induló dallamok visszatérnek az alaphangra, sőt még az egyes dallamsorok is, különösen az új stílusban, ahol egy-egy sor szinte önálló dallamot alkot. Így a kupola-formájú daloknak is legalább a második fele ereszkedő. A hangsor közepén recitáló dallamaink többségében is a dal vége lehanyatlik. A ritkább do-ról fölfelé haladó és do-n végződő dalfajta is legfeljebb kupolás ívű.

 

Azt mondják nem adnak engem galambomnak.
Azt mondják nem adnak engem galambomnak.
Ha nem inkább másnak, annak a hatökrös fekete subásnak.

Pedig az én rózsám, oly szelíden néz rám.
Pedig az én rózsám, oly szelíden néz rám.
Vagy, ha csókot hint rám tizenkét ökörért, csakugyan nem adnám.

Megkínált csókjával, piros szamócával.
Megkínált csókjával, piros szamócával.
Melyet az ujjával csipegetett midőn künn vót a nyájával.

Igérte, hogy mához kéthétre gyűrűt hoz.
Igérte, hogy mához kéthétre gyűrűt hoz.
Azután oltárhoz térdepel majd velem, s elviszen magához.

Édesanyám kérem ne hűtse meg vérem.
Édesanyám kérem ne hűtse meg vérem.
Hiszen azt igérem, hogy én a rózsámmal, holtomig beérem.

Előzmény: Törölt nick (239)
Kázmér kacsa Creative Commons License 2007.12.04 0 0 243
jav: megjuhászodtál
Előzmény: Kázmér kacsa (242)
Kázmér kacsa Creative Commons License 2007.12.04 0 0 242
Csalódtam benned jozo jozo. Azt hittem, hogy egy kicsit megjuhászotál. De nem, a magyar ellenes szlovák nacionalistákat támogatod...
Előzmény: Törölt nick (239)
Amerigo61 Creative Commons License 2007.12.04 0 0 240
Nem értelek, hiszen semmi sértőt nem írtak le az itt topikolók. Csak a tényeket :-)
Előzmény: Törölt nick (239)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.04 0 0 239
Érdekesen átalakult ez a topic! Magyar soviniszták gyűldéje lett. Én húzok innen, mert a soviniszta szar mindenképpen büdös. Nektek jó bűzlést kivánok, büdösök! :-(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!