Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2004.03.02 0 0 22796
Uraim,

Fantasztikus élmény volt veletek a kóstoló. Nagyszerüek voltak a borok és izgalmasak voltak a vélemények.
Az eredmény elsőre nekem azt mutatja, hogy bizony a magyar borok magyar szájízhez igazodnak. Kiváncsian várom Csite összesítését főleg az árak szempontjából.

Nekem a sorrend a Kopár-Yalumba-Weninger-Rioja volt és 4 pont alatt nem pontoztam bort és a Kopárt 8 pontra tartottam.

Igazán nem volt nehéz a pontozás, hiszen hiba nélküli bor volt mind a 12. Nekem a 4-től való elrugaszkodást az jelentette, hogy volt-e valami izgalmas, valami érdekes a borban. A Kopár mindenképpen vitte nálam a pálmát és a Weninger Merlo volt talán a legszebb gyümölcsösségú bor és nekem látatlanul is nagyon bejött a Yalumba titokzatossága, fúszeressége.

A Riojait nyilván felismertem és bizonyos szempontokból nekem továbbra is a kedvencem marad az a bor. Sokat gondolkoztam és keresgéltem, hogy fitalab Rioja-it találjak, de végülis nem bánom, hogy mégis meg tudtuk mutatni, hogy egy 8 éves bor 18 euróért még hatalmas élményt tud nyújtani.
Kívánom a Kopárnak és a Weninger Merlot-nak és a Takler Regnumnak, hogy 2010-ben azt mutassák 18 euróért amit ez a Riojai mutatott most :)

A ráadás borok engem is állva hagytak...Tokaj visz mindent.

A Kék Medoc pedig... :) szóval nem is tudom. Évek óta keresem ezt az ízt és már lemondtam róla, el is könyveltem, hogy akkor és ott megadta nekem a sors, hogy ilyen bort kóstóljak és nem számítottam arra, hogy mégegyszer az életben összefutok ezzel a világgal. Mint amikor egy régi nagy szerelemmel fut össze az ember évek múltán.
Érdekes, hogy ez a villányi medoc fűszeresebb volt az Egri-nél amit anno kostóltam és kevésbé volt zweigeltesen lekváros, de mindenképpen fantasztikus egy bor.
Valahogy meg kell őrizni ezt a fajtát, mert fantasztikus.

z

...puma Creative Commons License 2004.03.02 0 0 22795
a zwacktól rendelhető:

Ch.P.Longueville B. 1999 -> 25.000.-
Ch. Lynch Bages 1999 -> 18.750.-

Előzmény: tezu (22787)
rmiklos Creative Commons License 2004.03.02 0 0 22794
"Szerintem Shiraz nem is szereti a bort, mind kiköpte. Lehet hogy valami édes vöröset keresett? :))"

Shiraz csupan profi modon kostolt. Mondjuk 12 borfajtanal meg nincs nagy gond, de ha mondjuk 50-et kostol ez ember egy este, akkor ezt csak ugy lehet vegigcsinalni ha az ember a legtobb bort kikopi. Persze ha valami nagyon finom akkor azt szerintem Isten elleni vetek kikopni!

Előzmény: Bortárs (22792)
rmiklos Creative Commons License 2004.03.02 0 0 22793
Montiano Rosso Lazio 2000 (100% merlot)

Szerintem ez egy jo kis olasz merlot a kategoriajaban

Chateau Talbot 1999 Saint-Julien
A 2000-es evjarat kituno, de az 1999-es csak 85-87 pont RP szerint es 87 WS szerint

Gere Kopár 2000
Kituno evjarat kituno bor

Marqués de Arienzo Reserva Especial 1995
Kivalo evjarat es meg csak jo 1995-os Rioja Reserva-t ittam

Yalumba Signature cabernet-shiraz 1998
Kituno evjarat, felejtheto bor, a Yalumba dragabb ($38 itt) borai kozul ez nem igazan izlett, felearon egy Leasingham Bin 61 ($19)sokkal jobb (85 vs. 90 pont)

Malatinszky cabernet sauvignon 2000 (szűretlen)
nem ttam, de erdekesnek hangzik

Domaine les Aurelles 1998 Coteaux de Languedoc
kituno evjarat Del-Franciaorszagban es $20 korul egy megbizhato Rhone bor, csodalozom, hogy nem nyerte el a tetszeseteket. Talan a palackozassal vagy a tarolassal volt gond.

Vylyan merlot 2000 selection
nem ittam meg

Weninger merlot 2000
nem ittam meg

Thummerer Vili Papa cuvée 1999
Ittam ezt az evjaratot es nagyra ertekelem, nagyon elegans bor

Takler Regnum 2000
nagyon jo csak az ara csillagaszati

Chateau Potensac 1998 Medoc
Tulertekelt, ez az ev nem volt igazan jo, tobbszor kostoltam de nem vennem meg.

Szegeny francia boroknak elonytelen volt ez a megmerettetes. Negy kivalo 2000-es evjaratu es egy nagyon jo 1999-es evjaratu bort nehez szembe allitani egy felejtheto 1998-as Medoc evjarattal es igazan csak a szornyu 1997-es es 1998-as evjarathoz kepest jo 1999-es Saint-Julien evjarattal. Ha a 2000-es Chateau Talbot versenyezhetett volna, akkor esetleg a Kopart is megverte volna! Oriasi a kulonbseg a ket evjarat kozott.

Szoval itt a magyar csucstermes volt felvonultatva, a Riojat kiveve, a nemzetkozi masod es harmad-osztaly ellen. Nagy eges lett volna, ha meg ezek a borok is legyoztek volna a legjobb magyar vorosek kepviseloit.

Egyebkent nehez dolog vakon ilyen sokfele bort osszehasonlitani es bizony gyakran nem meltanyos nehany borhoz. Sokkal szerencsesebb az olyan vak kostolas, ahol a borokat a kategoriajukban kostoljak eggyutt, igy konnyebb oket osszehasonlitani. Nem tudom mi volt a sorrend es mennyit es mit ettetek ketfele bor kozott. Megfelelo sorrend es etkezes ket kulonbozo fajta kozott noveli a realis ertekeleset a kostolt boroknak. Oszre mar biztos sokkal nagyobb valasztek lesz kulfoldi borokbol es akkor egy fajtara specializadalo osszehasonlito kostolast is ossze tudtok hozni.

Előzmény: Hatvani Szabolcs (22772)
Bortárs Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22792
Szerintem Shiraz nem is szereti a bort, mind kiköpte. Lehet hogy valami édes vöröset keresett? :))
Marcellus Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22791
Közben én is rájöttem,hogy hol van a borvacsi.

A mostani vylyan borok szerintem nagyon jók.
Érdemes a 2003-as oportójukat is megkóstolni.

Előzmény: bandika (22773)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22790
No nem azért... Pusztán szakmai ártalom... :-)
Előzmény: Bortárs (22788)
kaviat Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22789
addig jó, amíg nem tudod jól leírni :))

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: Bortárs (22788)
Bortárs Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22788
Hát így jár egy félművelt ember, ha úgy akar csinálni, mintha tanult lenne. :)
Előzmény: Hatvani Szabolcs (22783)
tezu Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22787
1999-es Ch Pichon-Longueville(Baron?-vagy-Contesse?) 32-ezer 120 €,hat igen az ara kisse magas igazad van mert 40-45€-nal nem er többet.
De hogy pont ez a bort aruljak a sok bordoi közöl azt hiszem nem veletlen hiszen testverbirtoka a tokaji Disznokö-nek.Az ilyen arak azt hiszem nemsokara le fognak a normalis mertekre esni,es akkor egy mas kep alakul ki a külföldi borokrol is,amiknek szerepet fontosnak tartom a hazai borkultura fejlesztese erdekeben.
Különben Nagyszerünek talalom amit Csinaltok.
En ugy fogalmaznam -ELJEN A BOR-(ES FÖLEG A MAGYAR)!!
Előzmény: tomlaker (22724)
GLEVENTE Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22786
Érdekes, az ausztrál bor (Yalunda) is megosztotta a társaságot, az asztalnak annak a végén, ahol én ültem, ott tetszést aratott, míg a másik végén elutasításban volt része.
tomlaker Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22785
a talbot nekem is nagy csalodás ezért ez árért nagyon gyenge, ráadásul ennek évjáratnak kellene lennie.
az Aurel nekem bejött, Zolinak Csitének is, talán még shiraz is velünk volt, ám különös izvilága valűban komoly indulatokat gerjesztett, és talán a legnagyobb szórásban kapta a pontokat.
ráadásul Rosti, egy lemerült telefon nem lehet a távozásra:)))

shirazzal és csitével egyeztetek, és megkezdjük a fehér találkozó szervezését.

gondolom itt chardoné,rizling és egyéb száraz tételek jühetnek szűba, sajna tokajnem, bár gondolom senki sem utasitaná el, ha borgyüjtő barátunk ujabb kostoloval rukkolna elő.
esetleg egy tramini mellékszál is beépithető, de csak ugy versenyen kivül. Bzoli is hozhatja a pakurás tételt:))

fehéreknél meglepő volt, hogy shiraz és én mennyire másként viszonyultunk a loiri tételhez, mint a többiek,volt aki szimplán szartként értékelte. Shiraz vélemény???

hétvégén pécsi kistali, aki akar szivesen látjuk, de valószinüleg jövő hétvégén is, Rosti cirfije és Glevi rizlingje is müsoron.

elgondolkodhatnánk egy tokaji túrán. cere borgyüjtő, shiraz segitsége kell.

mehetne egy somlo tura is, de ez inkább már kora nyáron.

Attila barátom már szolt a nádasdy borház tulajdonosának, aki szivesen látna minket egy nagyobb kostolon illetve mulatságon, bekerólési ár körül, ha ez tetszik, a napokban letisztázható.

Előzmény: Cirfandlia (22784)
Cirfandlia Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22784
Jónapot! Nálam is -biztos a jól megszokott ízek miatt is- egyértelmű magyar fölény mutatkozott; bár a legjobban tetsző nekem mégis a Riojai volt. Külön érdekes volt, h. pont a Kopár után jött így hatásosan össze lehetett hasonlítani; bár a Kopár stílusa nagyon "behízelgő" és engem is levesz a lábamról de szombat este a Riojai illata és az egész bor eleganciája mégis ütősebb volt. (egyforma pontot kaptak, de 7es fölét a Riojai:))
Abszolút csalódás volt 3ból kettő francia; viszont a Potensac nálam a legjobbak között szerepelt (a spanyol mellett az egyetlen külföldiként) kár h. utolsóként érkezett; bevallom kicsit elfáradtam -nekem sok volt a 12- és az uccsó 4 mélyebb elemzése kicsit már nehezen ment.
Egyébként ez a vakkóstolás nagyon jó; abszolút kizárta az előítéleteket; bár a magyar ízvilágot azért fel lehett ismerni.
A sorrend nálam: Marques (rioja); Kopár; Regnum- Potensac nemtudtamdönteni; Vili papa; Wenniger.

Nagy köszönet a lebonyolításért a szervezőknek; megtisztelve éreztem magam ilyen társaságban, és ilyen borok mellett.
Ami a bónuszokat illeti az pedig leírhatatlan...

Előzmény: Hatvani Szabolcs (22772)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22783
OFF

Ha már praecox, akkor ejaculatio... :-)

Előzmény: Bortárs (22780)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22782
Pardon, a szokásos indexes bénázás miatt nem láttam, hogy megelőztél, edrose bortárs..
Előzmény: Hatvani Szabolcs (22781)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22781
Kis színes: Index-cikk
Bortárs Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22780
Azt hiszem az 'ejakulacio praecox' tipikus esete történt meg velem. Mármint, hogy korán mentem el. :)
Lemaradtam az extra kóstolókról.
Hiányérzet azért nem maradt bennem. De hétvégén megismételhetnénk. :O
Előzmény: tomlaker (22778)
edrose Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22779
tomlaker Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22778
medoc noir bienszür:))

a tali után kellemes fehér visszakostolás, illetve szepsy borpárlat. köszönet shiraznak, és mindenkinek.

tomlaker Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22777
és ne feledjük a száraz felszinét frissen elvesztett kétnapos tehénszar illatát sem
kifli Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22776
többnyire könnyű testes borok voltak:-)

ja és megfigyelhető volt, hogy többnyire vörösök.
remélem most már mindent tudnak a kóstolón nem résztvevők...

Előzmény: bandika (22774)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22775
Volt Palmatex-szag is. :-)
Előzmény: bandika (22774)
bandika Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22774
A távolmaradók szórakoztatására néhány plasztikus első benyomás bortársaink szájából:

- hú, nagyon mély, ciszternás, igen, mint egy kiszáradt ciszterna....de eső után!

-istállószagú ez is, de nem annyira, mint az előző, mondjuk mintha kicsit távolabb állnál az istállótól
- igen, vagy egy ideje elköltözött már a ló

- oldószeres, mondjuk orosz technokol, vagy körömlakk-lemosó

Előzmény: edrose (22771)
bandika Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22773
Számomra is óriási élmény volt, nagy-nagy köszönet illeti a szervezőket, és azokat is, akik "műsoron kívül" megörvendeztettek minket a lent már leírt remekségekkel.

Ami az eredményt illeti: talán a Vylyan kivételével ezeket a borokat én mind először kóstoltam, ehhez képest nálam is vitán felül és teljesen egyértelműen a Kopár és a Weninger vitte a prímet. Azért meg kell adni, az ausztrál történet is nagyon ott volt.

És még egy élmény az "after-partyról": BZoliék juhfarkja nagyon rendben van!!! (Most a 2001-es tetszett nagyon, de lehet, hogy két év múlva a 2003-as is ilyen jó lesz)

Marcellus: a Bourbon Garden nevű helyen volt pénteken a Vylyan-vacsora, tökéletesen megkomponált nouvelle cuisine (mások megfogalmazásában: ízes kis pöttyök a tányéron) vacsora, mellé jól eltalált borsorral (olaszrizling, chardonnay, rosé, pinot noir, cabernet sauvignon, montenuovo, évjáratokra fejből nem emlékszem, a Chard. és a rosé biztos 2003-as volt, de tána rizling is). A hibátlan 4-5 pont körüli borok közül kiemelkedett persze a nagyon szép, általam legalább 6 pontra taksált Montenuovo, de a Chardonnay is nagyon rendben volt, 1/3-a volt barrique, a többi fullreduktív, jót tett neki mindkét komponens, sima volt és vajas-almás. A rizling is nagyon bejött (rögtön azzal támadtak pogácsa mellé), fajtajelleg mellé frissesség, üdeség, szép savak. A Pinot Noir meg sokkalta szebb volt, mint a Cab Sauv.

Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22772
Gyorsan bevésem a sort, a kíváncsiságot csillapítandó, de részletes kenyeret nem elveendő:

Montiano Rosso Lazio 2000 (100% merlot)
Chateau Talbot 1999 Saint-Julien
Gere Kopár 2000
Marqués de Arienzo Reserva Especial 1995
Yalumba Signature cabernet-shiraz 1998
Malatinszky cabernet sauvignon 2000 (szűretlen)
Domaine les Aurelles 1998 Coteaux de Languedoc
Vylyan merlot 2000 selection
Weninger merlot 2000
Thummerer Vili Papa cuvée 1999
Takler Regnum 2000
Chateau Potensac 1998 Medoc

Előzmény: edrose (22771)
edrose Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22771
Szegény távolmaradottak egyre kíváncsibbak...!!!
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22770
Jó, mondjuk nem is csoda, mert a társaság jelentős többsége főként magyar borokon szocializálódott, igazából shiraznak, Tomnak és BZolinak (és talán borcsősznek) van komolyabb kitekintése a külföldi kínálatra, Zoli és Tamás pedig „le van maradva” az elmúlt évek magyar termését illetően. Azaz a magyar borokat favorizáló ízlés dominanciája tényleg nem meglepő.

Volt még valami érdemleges a visszakóstolás után?

Előzmény: knight bandit (22769)
knight bandit Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22769
köszönet a házigazdának és mindazoknak akik a beszerzéssel elősegítették az esemény létrejöttét,és külön köszönet borgyűjtőnek hogy megosztotta velünk gyűjteményének becses darabjait, tényleg fantasztikus este volt!
utólag átgondolva azt hiszem az lett volna a meglepetés, ha nem az jön ki végeredményként, hogy a magyar ízléshez a Kopár jobban illeszkedik mint egy árban jó közép kategóriás külföldi tétel
GLEVENTE Creative Commons License 2004.03.01 0 0 22768
Köszönet a házigazdának és a borokat beszerző és felkínáló bortársaknak a kitűnő kóstolóért! Mihamarabb ismételjük meg! :))
Bortárs Creative Commons License 2004.02.29 0 0 22767
Borgyűjtő!
Még egyszer köszönet a gyönyörű tokajiakért.
Éljen SZEPSY!
Ha hasonló tételekből áll a gyűjteményed, akkor gratulálok hozzá.
Meg egy kicsit irigykedem is. :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!