Keresés

Részletes keresés

nemisbéka Creative Commons License 2005.03.27 0 0 26352

És akkor butthának a mild green Calcutta :) és ezzel letudtam a kívánságműsort :).

 

4 gerezd fokhagyma

1 evőkanál frissen reszelt gyömbér

2-3 chili

kis marék friss koriander levél

1 hagyma

1 citrom leve

egy csipet cayenne paprika

fél teáskanál currypor

fél teáskanál őrölt kömény

2-3 csipet őrölt szegfűszeg

nagy csipet őrölt koriander

3 csirkemell filé

2 evőkanál olaj

2 rúd fahéj

250 ml húsleves

250 ml kókusztej

1-2 evőkanál cukor

1-2 banán

egy negyed ananász

egy marék mazsola

2-3 ágnyi mentalevél

plusz fél citrom leve

 

Robotgépbe a fokhagyma, a gyömbér, a chilik, a friss koriander, a felvágott hagyma, a citromlé, a cayenne paprika, a currypor, a kömény, a szegfűszeg, az őrölt koriander, a só - szépen össze kell pürésíteni őket. A csirkét felkockázni és a darabokat a masszában megforgatni, de a fűszerkeverékből előtte 1-2 evőkanálnyit félre kell tenni. Az olajat felhevíteni, hozzáadni ezt a félretett keveréket és kb. 10 percig - barnulásig - kevergetni. Hozzá kell adni a fahéjat, a húslevest, a kókusztejet és a cukrot, felforralni, majd csökkenteni a hőfokot és 10 percig főzni még. Ekkor mehet bele a csirke és úgy 2 percig főzni őket. A banánokat fel kell karikázni és a mazsolával meg a felvágott ananásszal együtt hozzáadni. 1-2 percig főzni, majd mehet bele a mentalevél és a fél citrom leve. Rizzsel vagy naan kenyérrel frissen lehet tálalni.

 

 

nemisbéka Creative Commons License 2005.03.27 0 0 26351
115 helyett 15 :).
Előzmény: nemisbéka (26350)
nemisbéka Creative Commons License 2005.03.27 0 0 26350

Butthának spicy masala chicken

 

12 csirkecomb

6 evőkanál citromlé

1 gerezd fokhagyma

1 teáskanálnyi apróra vágott szárított chili

1 teáskanálnyi frissen reszelt gyömbér

1 teáskanál só

1 teáskanál barnacukor

2 evőkanál méz

2 evőkanál aprított friss koriander

2 evőkanál olaj

1 zöld chilipaprika

 

Meg kell szurkálni villával a csirkecombokat, megmosni és szárazra törölni, kicsit félretenni. Egy tálban összekeverendő a citromlé, a gyömbér, a fokhagyma, az aprított chili, a só, a cukor és a méz. Ebbe a pácba kell a combikat beleforgatni, lefedni és állni hagyni 45 percig. Ezután a grillsütőt közepesre állítani, a friss koriander és az apróra vágott zöld chilipaprikát a csirkéhez adni, majd az egészet hőálló tálba pakolni szószostul, mindenestül. Az olajat a tetejére kenegetni és 115-20 percig grillezni a cuccot, időnként megforgatni a combokat.

nemisbéka Creative Commons License 2005.03.27 0 0 26349

Moeskának Chicken in a spicy lentil sauce

 

2 evőkanál csicseriborsó

5 dkg vöröslencse

1 evőkanál olaj

2 közepes hagyma

1 teáskanál tört fokhagyma

1 teáskanál frissen reszelt gyömbér

fél teáskanál kurkuma

1,5 teáskanál chilipor

1 teáskanál garam masala

fél teáskanál őrölt koriander

1,5 teáskanál só

175 g csirkemell filé

3 evőkanál friss koriander levél

1-2 zöld chilipaprika

2-3 evőkanál citromlé

300 ml víz

2 paradicsom

 

A tarkához:

1 teáskanál olaj

fél teáskanál köménymag

2 gerezd fokhagyma

2 szárított chili paprika

4 curry levél

 

A csicseriborsót és a lencsét vízben puhára kell főzni. Az olajat felhevíteni és belehajingálni a felkockázott hagymát, megpirítani. Mehet bele a fokhagyma, a gyömbér, a kurkuma, a chilipor, a garam masala, az őrölt koriander és a só. Ezután a csirkemell kockák, 5-7 percig kell pirítani. Mehet bele a friss koriander fele, a zöld chilipaprika, a citromlé és a víz, majd 3-5 percig még főzni kell, mielőtt beleönti az ember a csicseriborsót és a lencsét, majd a felvágott paradicsomot. Végül mehet bele a maradék koriander, le kell húzni a tűzről.

Ehhez a rejtélyes tarkához az olajat fel kell hevíteni, beleszórni a köménymagot, a két gerezd fokhagymát egészben, a szárított chilit és a curry leveleket. Kb. fél percig kell sütni, aztán forrón a csirkás cucc tetejére önteni. Azonnal tálalandó.

dalia Creative Commons License 2005.03.27 0 0 26348
na én ezeréve kergetek jó croissant receptet - a rongyoskifli a második legjobb dolog párizsban, az biztos -, épp ezért, mert nem olyanlesz! Az eheti nőklapjában van stahl recept, jónak tünik, épp a vajasprobléma megoldása tünik ötletesnek. Na most nézem, valaki nagyonrendes már begépelte a stahl topicba, itt van:
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=42916067&t=9102901

én valószínüleg még egy-két hétig nem nagyon fogok ekkora projektbe belevágni, de ha összeszedem magam ez lesz az első amit sütök, az tuti.
[olyan fura, hoyg itt van ez a husvét, és én nem főztem semmit, még egy vajaskenyeret se :-)]

d.
Előzmény: ribizli (26346)
ewtsy Creative Commons License 2005.03.27 0 0 26347

Csak akkor tudjuk megcsinálni, ha ideírod a receptet! Légyszi!!!

(Akkor, mire megjelenik itt is a rebarbara, ki tudnám próbálni...) 

Előzmény: sera (26345)
ribizli Creative Commons License 2005.03.27 0 0 26346
Pontos sajtlevesreceptet nem tudok, de régebben valami éhteremben ettünk olyat, aminek egy sima tejszínes, ízesített (pl. leveskockával) lé volt az alapja, jó sűrű, és tálalás előtt gorgonzolát szórtak a tányérba, ami ugye picit olvad, de a penészfoltok összetartják, viszont valami hihetetlen, isteni pikáns íze lesz tőle a levesnek. Én pici szerecsendióval és fehérborssal fűszerezném, esetleg némi petrezselyem vagy snidling rá, és mellé tennék pirítóst.

Tegnap sütöttem croissant-t (ha jól értelmezem, magyar neve rongyoskifli), jól sikerült, finom, de nem értem egészen a technológiát. Azt írják a receptek, hogy egy kicsit vajas kelttésztát kell hozzá gyúrni először, aztán némi pihentetés után kinyújtani és reeeengeteg vajjal megkenni, majd hajtogatni, pihentetni, nyújtani, hajtogatni, stb.
A probléma a vajjal megkenéssel volt természetesen, mert puhának puha volt, na de a tészta még puhább, ergo ha meg nem olvasztom azt a vajat, nem lehet rendesen _rákenni_ a tésztára. Morzsoltam, de így meg levegő is maradt a darabok között, meg persze nem is volt olyan egyenletes, és a köv. nyújtásnál ez problémákat generált.
A második nyújtás-hajtás után megmorcosodtam és szépen összegyúrtam az egészet, attól már jobb lett.
A kérdés az, hogy kell-e tényleg így kinyújtva a tésztát próbálkozni a vajjal kenegetéssel, vagy úgy is jó lehet, ha szépen belegyúrom, utána nyújtás-hajtás?
ribizli
sera Creative Commons License 2005.03.27 0 0 26345

Köszönöm Nektek! :)

De ez csak a kinezet! meg is kene csinalnotok :))

Imadom a rebarbarat,mert isteni savanyu tud lenni,savanyubb,mint barmilyen mas alma.Persze az elmaradhatatlan barnacukorral van megszorva.

Előzmény: Kismálna (26344)
Kismálna Creative Commons License 2005.03.27 0 0 26344
Megérdemled az elismerést :)
Előzmény: sera (26342)
sera Creative Commons License 2005.03.27 0 0 26343

Sajtleves:

 

-50g vaj

-40g liszt

-2 l bouillon /leveskocka/

-150g sajt,de nem parmezan

-150g tejszin

-so,bors,petrezselyem,porehagyma

-piritott zsemlekocka

 

Vajat felolvasztani es beletenni a lisztet,bouillonnal felönteni,csomomentesre keverni,15 percig lassan fözni.

A sajtot hozzaadni,3 percig fözni,majd a tejszint es soval borssal izesiteni.

Talalas elött a piritott zsemlekockakkal es petrezselyemmel ill. a felvagdosott porehagymaval megszorni.

Előzmény: piglet (26341)
sera Creative Commons License 2005.03.27 0 0 26342

Ez a mienk is valahonnan delröl jött,na meg mindenfele,ami Svajcban sem nagyon terem meg ilyen koran.

Imadom a friss idenygyümölcsökböl ill. ez esetben zöldsegböl keszitett sütemenyeket,habar az alma az egesz evet vegigkiseri.

Tegnap este meg a szomszedok között szetosztogattam a frissensült meleg rebarbara sütemenyt,meg maradt egy keves belöle,de frissen a legjobb!

Sajnos nalunk nem nagyon sütnek a haziasszonyok sütemenyt,ha...akkor olyan egybekevert csokisat vagy citromosat,sokszor oetker felkeszet stb. de nekem mindig nagy öröm es akar kihivas valami ujat is komponalni es imadom nezni ill. hallani a nagy megelegedett sohajtozasokat,amikor a csalad ad ki magabol ilyenkor.

Előzmény: ewtsy (26338)
piglet Creative Commons License 2005.03.27 0 0 26341
Sajtkrémleves receptet hajkurászok, nincs valakinek valami jól bevált?
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.27 0 0 26340
te, ez olyan gyönyörű, mint egy Klimt festmény... minden elismerésem!!
Előzmény: sera (26333)
tündérlala Creative Commons License 2005.03.26 0 0 26339

Húúúú, ez nagyon jól néz ki! :)

Előzmény: sera (26333)
ewtsy Creative Commons License 2005.03.26 0 0 26338
Kedves sera, ilyenkor lenne az idénye, csak olyan sokáig volt hideg, hogy még semmi sem nő  a kertben hóvirágon és tulipánon kívül. A sóskám is még csak egész kis levélkezdeményeket tudott növeszteni.
Előzmény: sera (26337)
sera Creative Commons License 2005.03.26 0 0 26337

Hat mostan van ennek idenye,nem?? :O)

Ha meg tudnad,hogy ezt le is kellett szednem megegyszer,mert elfelejtettem a tesztara raszorni a mandulat!! :)

Na meg ugye,ha bekukkantanal a honalpomon levö mozaikkonyhamba,nem csodalkoznal a türelmemen ;)

Előzmény: joy (26336)
joy Creative Commons License 2005.03.26 0 0 26336

Te jó szent Habakukk!

-1. Ilyenkor HUNnan szereztél reberbit?

-2. Látom, türelmed azután van egy ilyen gyönyörű mozaikhoz!

Talán Marcius Aurelius konyhájában készíthették így.

:o)

Előzmény: sera (26333)
szomorce Creative Commons License 2005.03.26 0 0 26335

Ezt ismeritek? ;)

http://sutemeny.lap.hu/

tündérlala Creative Commons License 2005.03.26 0 0 26334

Szerencsére én nem csak a lelki szemeim előtt látom! :)))

Most rotyog éppen.

Előzmény: Gonoszka2 (26330)
sera Creative Commons License 2005.03.26 0 0 26333

Kellemes Husveti Ünnepeket Kivanok Nektek!

 

 

Rebarbarasüti

 

Rebarbarasüti

/meg finom friss meleg! ;) /

tuutuu Creative Commons License 2005.03.26 0 0 26332

Üdv!

 

Már csak azt nem tudom, milyen az a szemes tojás?

Minálunk a tükörtojás álneve.Apám gyerekkorában naplemente...:}}}

tuutuu

Előzmény: Kismálna (26331)
Kismálna Creative Commons License 2005.03.26 0 0 26331
Köszönöm, kipróbálom.
Már csak azt nem tudom, milyen az a szemes tojás?

Most én firenzei halat készítettem a spenótból:
meleg vajjal, borssal szerecsendióval letettem a kinyomott spenótot a tányér aljára,
rá a vajban sütött ujjnyi halszeleteket, rá a tojáskarikákat, rá sajtot. Így tettem a sütőbe. Nagyon harmonikus, nekem nagyon ízlett, de a lányom nem értette a tojást a hallal. Szerintem fehérborral, barnakenyérrel kitűnő, ráadásul jóllakottnak, mégis valahogy könnyűnek éreztem magamat tőle.


Előzmény: D. (26329)
Gonoszka2 Creative Commons License 2005.03.26 0 0 26330

Na igen én is valami hasonlót láttam lelki szemeim előtt :-)))

 

Előzmény: tündérlala (26327)
D. Creative Commons License 2005.03.26 0 0 26329
Én zsemlével szoktam készíteni. Belerakom a tálba a felengedett spenótkrémet (vagy a vízben megfonnyasztott, majd leszűrt, felaprított spenótot), bele apróra csipkedett 2 db zsemlét, 1 leveskockát, 2 dl tejet. Fokhagymás rántást készítek, és ezzel a trutyival engedem fel. Fűszerek: fekete bors, só. Rakok még bele főtt krumplit, 2 db-ot. Ha túl sűrűnek találom, és túl zöldnek, akkor még tejjel hígitom, de mehet bele a krumpli főzőleve is. Aztán már csak a kis "szemes  tojás" hiányzik róla.
Előzmény: Kismálna (26323)
tündérlala Creative Commons License 2005.03.25 0 0 26327

Valóban - amint látható - egynem nem fért bele a nagyfazékba, ketté kellett vágni. :)

 

Előzmény: Gonoszka2 (26326)
Gonoszka2 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 26326

Szóval az ötletet támogatom, főleg ha frissen reszelt a torma, DE

még nem válaszoltál arra, hogy MIBEN főzöd meg? Vagy darabolva teszed ezt?

 

 

Én 2 éve vettem egy ilyen nagy 8 kilós sonkát aminek a fele maradt nálam, de azt is háromba kellett vágnom, hogy az óriás kuktámba beleférjen... :-)))

 

TEHÁT???? Várom a válaszod tlala, ha mégsem találkozunk, akkor Boldog Húsvétot!

Előzmény: tündérlala (26311)
joy Creative Commons License 2005.03.25 0 0 26325

No és?

Egyébiránt hallottam már, hogy a kenyérbelet ledarálják, és azt eszik a sűrítendő éltelbe. Csak tudnám miért jobb?

Előzmény: Kismálna (26323)
Kismálna Creative Commons License 2005.03.25 0 0 26324
Most olvastam, hogy a (múltban) családfő a húsvéti étkezés előtt, ill. elsőnek minden családtagnak adott egy - egy kis tormát, és előbb ezt ették, hogy Krisztus szenvedéseire emlékezzenek.
Előzmény: Törölt nick (26315)
Kismálna Creative Commons License 2005.03.25 0 0 26323
a spenótot.
mondják nekem, hogy én nem kenyérrel sűrítem, csak rántással.
Előzmény: joy (26317)
joy Creative Commons License 2005.03.25 0 0 26322

Csúnya klavcsi!

"De mibe főzöd?"

Helyesen:

De miben főzöd?

Előzmény: joy (26321)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!