Keresés

Részletes keresés

dalida01 Creative Commons License 2021.01.15 0 0 12700

Szia Fomate,

Kerhetnek toled tanacsot, bar no vagyok (47)? Most jarok eloszor hajhullas forumon. Gaz van nagyon, nem tudom, hova kapjak, panik rohamom van ket napja, amiota radobbentem, hogy alig maradt hajam. Minden tele van hajjal a lakasban, bokaig jarok benne. Mindig csak azt mondtam magamnak, ez most biztos csak egy ilyen idoszak. Egy baratom sokkolodot nemreg, amikor meglatta a hajamat kibontva, es akkor utott meg engem is. Felek elindulni, mert annyi ut van es meg tobb atveres. Hol kezdjem? Uristen, soha eletemben nem voltam ennyire ketsegbeesve. Kerlek segits elindulni... Koszonom es bocsanat a kiborulasert, de az osszeomlas szelen allok. :-( :-(

   

Előzmény: Fomate (12698)
tp95 Creative Commons License 2021.01.14 0 0 12699

Sziasztok!

Mint ahogy sokaknak, nekem is problémám akadt a finasteride beszerzésével.

Kérlek írjátok meg ha tudtok olyan orvost vagy bőrgyógyászt aki hajlandó felírni!

 

email: toth95.pisti@gmail.com

 

Köszönöm!

Fomate Creative Commons License 2021.01.07 0 0 12698

Szerintem nem lehet kiváltani az orál fin/dutát semmilyen topikális szerrel, viszont lehet csökkenteni az adagot, amivel már a mellékhatások elég jól karban tarthatók (én pl heti 1 dutát szedek már csak a napi 1 helyett, a topikál fin mellett pedig 10 naponta 1x dermapen után feltolok 3 duta kapszulát a fejbőrömre + némi vitamint, és hála az égnek minden mellékhatás megszűnt, a hajam pedig nem romlik)

 

Ha az 5%-os minoxnál nem volt szívbedobogásod v bármi ilyesmid, akkor jó eséllyel a 15%-nál sem lesz.

Előzmény: justcage (12696)
JohnAbruzzi9 Creative Commons License 2021.01.07 0 0 12697

Köszi, kipróbálom!

Előzmény: Fomate (12694)
justcage Creative Commons License 2021.01.06 0 0 12696

Nekem a Maxogen-X szimpatikus a minoxidilmax oldalról, persze az ára már nem annyira. DualGen-15 NO PG Plus is jónak tűnik az összetevői alapján és ár / érték arányban. Bár a 15% minoxidilről elgondolkodtam, hogy nem sok-e. Ahogy olvasom 1 ml-ben van 1 mg finaszterid, ezzel valóban ki lehet váltani a Propecia-t?

Előzmény: Fomate (12693)
Zimacharles Creative Commons License 2021.01.06 0 0 12695

A topical finaszteriddel érdemes szintén vigyázni, mert kisebb a molekulatömege, és vízoldékonyabb, mint pl. a nagyobb, hosszabb felezési idejű dutaszterid, és 0,25%-os oldatban már tapasztaltak mellékhatásokat. Jó opció lehet a topical a finaszterid, de itt is kijöhetnek mellékhatások, (persze ebből a szempontból mindenesetre jobb megodás, mint a tabletta). 

 

Fomate Creative Commons License 2021.01.06 0 0 12694

Vegyél nyers bió kókuszolajat, 2 kiskanálnyit olvassz fel folyékon állagúra, keverj hozzá bármilyen hidratálókrémet, tedd fel nedves hajra és hagyd hatni 1-2 órát majd meleg vízzel öblítsd le. Sose hittem ezekben a natúr cuccokban, de ez komolyan csodát tesz a kiszárított fejbőrrel

Előzmény: JohnAbruzzi9 (12692)
Fomate Creative Commons License 2021.01.06 0 0 12693

Lipogaine iszonyat jó volt nekem, viszont utána azért váltottam minoxidilmax-ra, mert ott már raktak bele finasteridet és egyéb kiegészítő anyagokat, szóval fél éve a DualGen-15 NO PG Plus-t használom, de elég esténként 1x a minoxidil 22 órás felszívódási ideje miatt, így egy üveg 2 hónapig jó, ami sztm ár-érték arányban teljesen vállalható.

Előzmény: justcage (12687)
JohnAbruzzi9 Creative Commons License 2021.01.06 0 0 12692

Aki Rogainet használ honnét rendeli? Kirkland van most, de váltanék, mert marhára szárítja a fejbőröm, és nehezen szívódik be mostanában valamiért. Esetleg valami olyan balzsamot tud valaki ajánlani, ami legalábbis nem árt a hajamnak? (Revita+Nizoral samponok mellé) Tudom van a Revitának is, de nem szívesen adnék ki 8 ezret érte.

Zimacharles Creative Commons License 2021.01.06 0 0 12691

Igen, Cassiopeia, a II-es fázisnál tartanak női androgén alapú alopécia kezelésében, III-as fázisban általános androgén alopécia kezelésében. De nemcsak a Breezula létezik clascoterone-alapú szer engedélyeztetésére, ott van pl. a Winlevi is (1%-os krém). 

Előzmény: Gabivagyok11 (12690)
Gabivagyok11 Creative Commons License 2021.01.05 0 0 12690

A Breezula-t fejleszti a cassiopeia?

Előzmény: Zimacharles (12689)
Zimacharles Creative Commons License 2021.01.05 0 0 12689

A Breezula tényleg kecsegtető, várjuk ki a termékfejlesztési tesztek végét azért. Antiandrogéneknél kardiovaszkuláris mellékhatások elég gyakoriak, mondjuk az eddigi tapasztalatok alapján a leggyakoribb az interstitialis pneumonitis, ez tüdőszöveti (nem légutakat érintő) tüdőgyulladást jelent. Korábbi használói beszámolók alapján (már legalább 5 éve írtak róla, forrást majd lehet keresek) a RU-val történt már tragédia (értsd haláleset), és én is kipróbáltam a Thekaneshop-osat. Felvitel után pár perccel éreztem egy furcsa nyomó érzetet a szegycsontom mögött (a nyomó érzés szívtájékon sose jelent jót), azonban először placebora gondoltam (korábbi infók által), aztán második alkalommal ugyanez, és adtam neki egy harmadik esélyt, ami után azonnal ment a lefolyóba. Nálam más tünet nem volt, de egyértelműen reagált rá a szívem, nem szeretnék kockáztatni. Az egészségetek fontosabb!

Előzmény: justcage (12685)
Zimacharles Creative Commons License 2021.01.05 0 0 12688

Kirkland az amerikai tesco (budget) minőség, hiába olcsó, sajnos nem igazán bőrbarát, és állítólag rosszabbul is oldódik vmiért (kikristályosodhat). 

Előzmény: justcage (12687)
justcage Creative Commons License 2021.01.04 0 0 12687

Meg tudom erősíteni sajnos. Rogaine-t, Kirklandet és Foligaint használtam eddig, tapasztalataim szerint ezek közül a Kirkland a legócskább, Rogaine a legjobb. Foligain low alcoholt pedig csak azért használok, mert attól néz ki legkevésbé szörnyen a hajam. Ahogy írod, szerintem sem lesz ez megfelelő arra, hogy a RU-t feloldjam. Lipogaine-t, minoxidilmaxot még nem használtam. Melyik a legjobb ezek közül tapasztalatod szerint? Ahogy néztem a Rogaine-nel vannak egy árban, de ugye a Rogaine esetében ebben benne van, hogy a márkanevet is meg kell fizetni.

Előzmény: Fomate (12686)
Fomate Creative Commons License 2021.01.04 0 0 12686

Mindenképp por formában vedd meg, az előre bekevert RU-ban alig marad valami, frissen bekerve használ csak.

A minoxidilben való használat rendben, viszont a low alcoholos verzióban nem vagyok biztos, hogy jó lesz, mert abban nagyon nehezen fog tudni feloldódni normálisan, de egy próbát megér.

 

Amúgy aki kirkland meg foligain minoxot használ, csak egy javaslat: váltsatok lipogaine vagy rogaine vagy minoxidilmax-ra ha engedi a pénztárcátok, mert az első kettőben elvileg a legrosszabb minőségű minox van

Előzmény: justcage (12683)
justcage Creative Commons License 2021.01.03 0 0 12685

A RU mellékhatásairól tudnál írni bővebben? Mellkasi fájdalom, heves szívdobogás, ezeket olvastam róla. Természetesen mindkét esetben azonnal abbahagynám a használatát. Ami miatt szimpatikus az az, hogy a finaszteriddal ellentétben nem csökkenti jelentősen a DHT szintet. Viszont felmerül a kérdés, hogyha a RU ilyen hatékony, miért nem került piacra, illetve miért nem foglalkozik vele azóta sem a gyógyszeripar. Helyette a CB-03-01 fejlesztése zajlik (Breezula) ami pár éven belül a piacra is kerülhet, pedig a kutatások alapján jóval kevésbé hatékony, mint a RU.

Előzmény: Zimacharles (12684)
Zimacharles Creative Commons License 2021.01.03 0 1 12684

A RU-val érdemes nagyon körültekintően bánni, mivel antiandrogén, az egész szervezetben kifejti a hatását, és természetesen bekerül oldatként is a keringésbe. Ha használatkor a mellkasod környékén bármi furcsát tapasztalsz (nehezen kapsz levegőt, minimálisan szádülsz) a használat után 5-10 percnél, azonnal állj le, és ne is használd. 1000x inkább dutasteride, mint RU, ha a szisztémás mellékhatásspektrumát nézzük (jó, az előrehaladott prosztata adenokarcinómától eltekintve, ami extrém ritka, és az ok-okozat sem egyértelmű, szemben a RU-val). 

Előzmény: justcage (12683)
justcage Creative Commons License 2021.01.02 0 0 12683

Köszi a választ. Por vagy folyadék formájában érdemes szerinted megvenni a RU-t? Ha port vennék, akkor minoxidilban oldanám fel (Foligain low alcoholt használok most). Így lenne a legolcsóbb, de így nem tudom mennyire hatékony.

Előzmény: Fomate (12682)
Fomate Creative Commons License 2021.01.02 0 1 12682

Én használtam 2x1 évig kb 1 év kihagyással.

 

Elsőre kb azonnal hatott, nagyjából az első hét után szinte teljesen megállt a hajhullásom (közben ment minox + duta, de pont akkor kezdtem el a RU-t, amikor shedding fázisban voltam), így iszonyatosan bejött. Viszont idővel elkezd csökkeni a hatékonysága, szóval növelni kell az adagokat (100-120mg/nap). Viszont mivel nincs bevizsgálva, és fogalma sincs senkinek, hogy milyen mellékhatásokat okozhat hosszú távon a nagy dózis, így abbahagytam 1 év után.

 

Második alkalommal már minoxba oldottam fel minimál adagot naponta (40-50 mg), így viszont már nem nagyon érzékeltem különbséget. Viszont mivel maradt még 5 gramm, így most azt tervezem, hogy dermapen használata után 20-30 mg / alkalommal felhasználom a maradékot, nem árthat ez a mennyiség, viszont mivel a RU elvileg a hajhagymáknál működik, így a jobb felszívódással talán érhet valamit a kisebb dózis is.

Előzmény: justcage (12681)
justcage Creative Commons License 2021.01.02 0 0 12681

RU58841-et használ-e valaki itt, van-e ezzel kapcsolatban tapasztalat?

 

5%-ost tervezek rendelni (Propylene Glycol + Ethanol) erről az oldalról: https://anageninc.com/ru58841-solution-50ml.html?ref=1

 

Minoxidil mellett használnám, finaszteridet a mellékhatása miatt hanyagolom. Bármilyen ezzel kapcsolatos tapasztalatot szívesen fogadok.

Gabivagyok11 Creative Commons License 2020.12.30 0 0 12680

Ha természetes, és sűrű hajvonalról van szó, az itt kezdődik, látszik, hogy figyeltek arra is, hogy megfelelő legyen a beültetési sűrűség, és a graftok elosztása: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=9KCAVwA9wr0

C_hris4 Creative Commons License 2020.12.23 0 0 12679

Úgy tudom utána legalább 1 hónapig várni kell, de inkább 2, mert ilyenkor még érzékenyek a beültetett graftok. Arról nem tudok, hogy előtte is el kell hagyni. Szerintem pár hónap kihagyástól nem hullik ki a haj.

Előzmény: justcage (12677)
justcage Creative Commons License 2020.12.22 0 0 12677

Hajbeültetés után meddig nem javasolt minoxidilt használni? Nekem műtét előtt és után 1-1 hónapot mondtak, attól tartok, hogy ennyi kihagyást követően elvesztem a minoxidilt által visszanövesztett hajszálakat.

Előzmény: C_hris4 (12676)
C_hris4 Creative Commons License 2020.12.22 0 0 12676

Nekem is a fejtetőn eléggé megritkult, a hajvonalam nagyjából rendben volt, ezért 4 ezer hajszálat javasoltak. Most már elég szépen látszódik a változás, mondták is az ismerősök, hogy sűrűbb lett a hajam. Lehet, hogy még 4 ezret majd bevállalok, hogy az erős lámpafénynél se látszódjon a fejbőr. Nekem Békési Dóra csinálta, először kicsit aggódtam, mert elég fiatalnak tűnt a doktornő, de elég precíz volt, többször is ellenőrizte a hajszálak irányát, a donor területen se mondaná meg senki, hogy onnan lettek kiszedve a hajszálak. A többi orvossal nem volt tapasztalatom, ők is fiatalnak tűnnek, de gondolom ők is értik a dolgukat.

Én a Rogaine-t továbbra is használom, hogy a régi hajszálak is megmaradjanak, különben pár évente biztos kellene műtét, hogy maradjon a hajsűrűség.

Előzmény: pernament (12675)
pernament Creative Commons License 2020.12.18 0 0 12675

Én is gondolkozom rajta, 24 leszek, eléggé megritkult pár éve a fejtetőm egy gyomorprobléma miatt, azóta nem hullik, de nem is nőtt vissza. Elmentem konzultációra, a doki szerint kb. 6000 hajszálat kell átültetni. Ekkora mértéknél már félek a hátsó terület megritkulásától, de azt mondták, az elég dús ahhoz, hogy ne ritkuljon meg ennyitől. Jövő év elején elmennék műtétre, de még gondolkozom. Neked mennyit ültettek át? Tudsz esetleg rajtuk belül orvost ajánlani?

Előzmény: C_hris4 (12671)
prime1977 Creative Commons License 2020.12.09 0 0 12674

Sziasztok!

 

Milyen érdekes.

Ez a hajbeültetés teljesen természetes.

Női!

Neki nem látszanak pöttyök, nem is értem.

 

https://www.youtube.com/watch?v=xUz3XCRwkUU

Dolito Creative Commons License 2020.12.06 0 0 12673

Eladó 1 flakon bontatlan, eredeti Rogaine minoxidil hab 5% (60 g), 2021. január 31-ig felhasználható. Ár: 5.000 Ft, postázással is. Érdeklődni privátban lehet.

justcage Creative Commons License 2020.12.05 0 0 12672

Értem, köszi a választ. Én jövőre mennék hozzájuk, akkor gondolom már jobban már fogod látni az eredményt, szóval előtte még kíváncsi lennék a véleményedre.

Előzmény: C_hris4 (12671)
C_hris4 Creative Commons License 2020.12.05 0 0 12671

Én náluk voltam 4 hónapja, 4 ezer hajszálat ültettek be. Az eredményt még csak most kezdem látni, szóval később tudok róla nyilatkozni, de a beavatkozás rendben ment.

Előzmény: justcage (12668)
justcage Creative Commons License 2020.12.04 0 0 12670

Én ettől nem félek, nem nagyon izgat, hogy hátul mennyi hajam látszik. Az inkább, hogy nem sikerül megfelelően a beültetés, és elpazarolják a donor területet.

Előzmény: Good_times (12669)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!