Keresés

Részletes keresés

moes Creative Commons License 2005.04.02 0 0 26456
a mostani nők lapjában is van egy sonkafelhasználási recept, ha érdekel, szóljatok :)
Előzmény: doyen62 (26455)
doyen62 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 26455

maradék sonka felhasználására ajánlom a hercegnő hasét! Wizes - kéred? doyen

 

doyen62 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 26454
ettetek-e már havas háztetőt?
ZsuR Creative Commons License 2005.04.02 0 0 26453
Meg egy amit szeretek: Mozarella es bazsalikom. Aprora vagott paradicsom (a mag es a le nelkul), friss mozarella golyok, vagy ha nagyobb akkor szeletek es bazsalikom level durvara vagva es vekonyra vagott lila hagyma. Lehet egy-egy kalamata oliva bogyot is ratenni.
Előzmény: ZsuR (26452)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.02 0 0 26452
Van egy kedvenc "feher pizza"-m, az is egyszeru es jo.

A pizzatesztara ricotta cheese (turo, finomra torve) fokhagyma sajt es broccoli.
Eddig meg vettem csak - elvbol nem csinalok pizzat itthon - de nem kell sok recept hozza.
Szetterited a fokhagymas-torottborsos-sajtos turot. Rateszel meg sajtot a tetejere, es a nagyon aprora vagott brokkoli fejeket, ami lehet friss is es melyhutott is. Nagyon finom!

(A sajt legyen mozarella)
Előzmény: perempe (26450)
ribizli Creative Commons License 2005.04.02 0 0 26451
Paradicsommártás helyett tejfölt, aztán rengeteg hagymát, kevés húsos szalonnát pl.
Vagy csak olívaolajjal kened meg a tésztát, rá spenótkrém, a közepére pedig egy tojást ütsz.
Paradicsomos alapra filézett olajos hal; baconszeletek; hagyma+babkonzerv+kukorica(+chili); kagylókonzerv; sajtok: mozzarella, parmezán, gorgonzola, scamorza, zöldfűszerekkel. Párolt zöldségek parmezánnal megszórva vagy mozzarellával. A "klasszikus" sonka, ananász páros.

A rávalók tetejére is finom, ha néha nem paradicsommrtás vagy ketchup, hanem tejföl kerül.

Én most olyat csináltam, hogy sok vékony karikára szelt hagymát meg tejfölt tettem a tésztára. A sütésnél dalia módszerét próbáltam követni, miszerint a legmagasabb hőmérséklet a sütőben, és előmelegített tepsire a tészta - én a tepsibe téve szórtam rá a hagymát meg tejfölt, aztán ment vissza a sütőbe. Elrontottam a sorrendet: előbb a tejföl, aztán a hagyma a jó, így nagyon nehézkesen sült meg.
ribizli
Előzmény: perempe (26450)
perempe Creative Commons License 2005.04.02 0 0 26450
Érdeklődnék, hogy a pizzaalapra mit szoktatok kenni. (Én húskonzervet, pizzakrémet és ketchupot, de már elegem van belőle.)

Köszönöm a tippeket!
ribizli Creative Commons License 2005.04.02 0 0 26449
Hú, nekem is meghoztátok a kedvemet az isler-linzer duóhoz!

A dió vagy mandula tényleg őrölt a tésztában, nem "simán" darált, azért is nem nagyon lehet érezni, de az ízén szerintem igen - már ha jól csinálják ugye. :)

Az isler jó lehet baracklekvárral is szerintem, inkább keserűbbre hagyva a mázat rajta, és én feltétlenül tönkölylisztből csinálnám, finomabb, mint a sima konvencionális búzaliszt. (Nem kell teljes kiőrlésűt venni, ha a fűrészporosságtól tart valaki.)
ribizli
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.02 0 0 26448
Biztos igazad van, a mi családi receptünk szerint nincs és ha belegondolok, a cukrászdaiban sem éreztem soha. De, vitathatatlan, hogy finomabbá fogja tenni. Lehet, hogy legközelebb én is így sütöm meg. Egy hónap múlva egy szülinapi bulira több kilót is kell sütnöm...:-)
Előzmény: Zitka (26444)
joy Creative Commons License 2005.04.02 0 0 26447
Lehet, hogy német, lehet más, de mégis legfinomabb a "Bácskai májas hurka", utána a Pick Szelőmájasa!
Előzmény: H_G (26408)
hostile_17 Creative Commons License 2005.04.02 0 0 26446
Koszonom mindenkinek :o)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.01 0 0 26445
Koszonom - meg fogom csinalni. Madulat teszek bele - es malna lekvarom van itthon, azt fogok hasznalni.
Előzmény: Zitka (26444)
Zitka Creative Commons License 2005.04.01 0 0 26444

Bizony kell abba dió! De lehet, hogy eredetileg mandula volt benne, és ez már a magyarított változat. Nekem az alábbi receptem van, talán vmelyik konyhalistáról:

 

Ischler

Hozzavalok a tesztahoz:
140 dg Rama margarin
210 gr liszt
100 gr porcukor
70 gr daralt dio
 reszelt citromhej
1 csipet orolt fahej
csipet so
pikans gyumolcsiz

 

Csokimazhoz:
15 dkg cukor
5 ek. hideg viz
5 dkg csokolade
10 dkg vaj

 

A margarint a liszttel, a cukorral, a dioval, a citromhejjal, fahejjal
es egy csipetnyi soval osszegyurjuk, de nagyon gyorsan, hogy ne melegedjen
at a kezunk melegetol. A tesztabol cipot formalunk, es egy fel
orara a hutobe tesszuk. Majd kb. fel cm  vekonyra nyujtjuk, és 5-6 cm
atmeroju pogacsaszaggatoval  korongokat szurunk ki belole. Sutopapirral belelt
tepsiben kb. 180 fokon, tehat nem tul meleg sutoben vilagossargara
sutjuk.(10-20 perc kb) Ha kihult, kettot-kettot osszeragasztunk valamilyen
pikans lekvarral (meggy, ribizli), szitara vagy racsra helyezzuk es csokival
bevonjuk a tetejet. Ha azt akarjuk, hogy szep fenyes legyen, langyos,
kikapcsolt sutube dugjuk, ajtajat kitamasztjuk.

 

Előzmény: hostile_17 (26435)
rpanni Creative Commons License 2005.04.01 0 0 26443
de a lekvárban is van különbség :-) a linzer finom baracklekvárral, az isler meg valami olyannal, amit nem szeretek
Előzmény: ZsuR (26442)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.01 0 0 26442
Orulok, hogy irtad - mert nekem is hasonlo volt az erzesem - a teszta, meg az, hogy lekvarral vannak osszeragasztva az hasonlo.
Előzmény: Cincoka (26441)
Cincoka Creative Commons License 2005.04.01 0 0 26441
Sztem a kinézetük más:-)
az ischler nem lyukas és csokimáz van rajta, a linzer meg ált. középen lyukas és legtöbbször nem csokizott tetejü.
Előzmény: ZsuR (26437)
TTAMAS Creative Commons License 2005.04.01 0 0 26440

A távolság Bad Ischl és Linz között légvonalban. Bocsi. :))

Előzmény: TTAMAS (26438)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.01 0 0 26439
Tamás! :-))))

Zsur! Nem tudom, össze akartam gyorsan hasonlítani, de nincs is linzer receptem.
Előzmény: TTAMAS (26438)
TTAMAS Creative Commons License 2005.04.01 0 0 26438
Az ischler és a linzer között 82 km a különbség. :))
Előzmény: ZsuR (26437)
ZsuR Creative Commons License 2005.04.01 0 0 26437
Csissz en is koszonom a receptet - na most a linzer mennyiben kulonbozik ettol. . .szeretem mind a kettot, de nem igazan tudom mitol linzer a linzer es mitol ischler az ischler.

Meg a vegen megtaltosodok, es megsutom a hetvegen valamelyiket. . .
Előzmény: Törölt nick (26436)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.01 0 0 26436
Nem, nincs az isler tésztájában dió! Viszont nemrég ettem olyan linzert, melynek a tésztájába gyúrtak darált diót és reszelt narancshéjat is. Nagyon finom.

Islertészta:
40 dkg liszt, kevés sütőpor, 25 dkg margarin, 12 dkg porcukor, 2 tojássárgája, kicsi citromlé.
Előzmény: hostile_17 (26435)
hostile_17 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 26435
Sziasztok!

Holnap estere kell linzert es ischlert gyartanom. A linzer tesztaja mar a frigoban figyel, de az ischlererol fogalmam sincs. Az homalyosan remlik, hogy annyira nem kulonbozik a ket teszta (omlos-omlos, ugye), de talan az ischlerben daralt dio is van? Akinek keszitem hihetetlen elannal tiltakozott, amikor a diot emlitettem.

koszonom:
h_17
wizes Creative Commons License 2005.04.01 0 0 26434

Köszönöm!

 

Már adom is tovább a menyemnek!

wizes.

Előzmény: Andi66 (26432)
tündérlala Creative Commons License 2005.04.01 0 0 26433

Egyszer voltam egy hajón egy bemutatón (a Culinaris nevű bolt rendezte), ahol világhírű balzsameceteket mutattak be - többek között ribizli és málna eceteket is. :)

Fantasztikus kis minikaják során mutatták be a különféle gyümölcs, mazsola, stb. alapú balzsameceteket, hogy a libamájtól a zöldségeken át az édességekig hány féle alkalmazásuk létezik.

(Ja, ez nem reklám, nincs érdekeltségem a boltban, egyszerű vásárlójukként hívtak meg, és fizettem is érte. :) )

Előzmény: ribizli (26430)
Andi66 Creative Commons License 2005.04.01 0 0 26432
Sonkahabos borkorcsolya!
Hozzávalók:1 cs (0,5 kg) mirelit hajtogatott vajas leveles tészta, 25 dkg főtt füstölt tarja,- csülök, vagy kötözött sonka finomra darálva, 4 dl tej, 5 dkg vaj/Ráma, 5 dkg liszt, kávéskanál vegeta fehér bors, pici kakukkfű, 1 dl tejszín vagy fél pohár tejföl, 10 dkg reszelt sajt 1 felvert tojás megkenni
 
Elkészítés: Sonkahab töltelék: 5 deka vajat felforrósítasz, 5 deka lisztet világosra pirítasz benne felöntöd 4 deci forró tejjel. Ízesíted ételízesítővel (ne sózd, met a sonka is sós), kakukkfűvel és borssal. Folytonos kevergetéssel besűríted, jól kiforralod. Ez a beshamel. Ezt lazítsd fel egy kis tejszínnel vagy tejföllel, belekevered a kétszer átdarált fött tarját jól kenhető habos masszát kapsz. /ne legyen híg, inkább sűrűbb/
A felengedett vajastésztát 4-be vágod, vékonyra kinyújtod, megkened a kész kihűlt sonkakrémmel, felgöngyölöd. Vékony kis rúdakat kapsz / vékonyabbat mint a beigli/ Sütőpapírra teszed, (vagy kivajazott tepsibe) megkened tojással, megszurkálod villával és meghinted reszelt sajttal.Forró sütőben kb 200 fokon 15-20 percig sütöd. Kihűlés után mint a rétest felszeleteled kb 3-4 centis szeletekre (falatkákra) Az átmérője sem több annál, 2-3 centi.
(Formázhatod bárhogy, kis batyuként is, de hogy ne folyjon ki a sonka a sütéskor, még ez a legjobb módszer, amit írtam. ) Akkora sikere volt, hogy nekem visszatapsolják azóta húsvétra…Lényege, hogy bárki el tudja készíteni, nagyon kevés munkával nagyon különlegességet varázsolhatsz az asztalra.

 

Szerintem ez sonkával is jó. Azt hiszem innen való ez a reci a fórumról, bocsásson meg akitől elcsentem :-)) Andi

Előzmény: wizes (26431)
wizes Creative Commons License 2005.03.31 0 0 26431

Ki tud olyan receptet amiben a maradék sonkát lehet felhasználni leveles tésztába rakva és kisütve.

Köszönöm

wizes.

ribizli Creative Commons License 2005.03.31 0 0 26430
Hát igen, a juhtúró nekem is fura így elképzelni édesen... De bizonyos gyümölcsökkel még talán menne, pl. grape-fruit vagy narancs, na de egy savanykás almával egyenesen finom lehet! (Ezt ki is próbálom a mai túrókrémmel, aztán jelentek! :)

Az epret nem balzsamecettel gondoltam, nem szoktam a bazsalikomot mással összekeverni. :) De ki fogom próbálni ezt a párosítást is, ha eljön az ideje!
ribizli
rollller Creative Commons License 2005.03.31 0 0 26429
nekem nem a zoldfuszer volt a leirasban a szuk keresztmetszet hanem a juhturo:) azt vhogy nem tudom edesen elkepzelni, nem ttamas, kerlek ne legyen:)
Előzmény: ribizli (26427)
Matsek Creative Commons License 2005.03.31 0 0 26428
Nem a balzsamecetes eperre gondolsz? Bazsalikom nekem fura lenne eperhez.... 
Előzmény: ribizli (26427)
ribizli Creative Commons License 2005.03.31 0 0 26427
Bazsalikomot szoktak gyümölcs-desszerthez is ajánlani fűszerként - pl. láttam epret bazsalikomos mártással készíteni vmi főzősműsorban.
Meg a menta és citromfű is zöldfűszer, azokat simán használjuk édes ételekhez. :)
Szóval nyilván lehetne édes-zöldfűszeres túró is, bár azt hiszem, azt inkább tehéntúróból készíteném.
ribizli
Előzmény: rollller (26425)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!