A magánstégek jó részét kiszedték, mert illegálisak voltak. Persze vannak trükkök, pl lemászni az inditóbirók mellé a kövekre meg belógni az MTK vizitelepre, ha meglesz az apparát és tudok vele képeket csinálni, akkor megpróbálok bekéredzkedni motorosba illetve edzésen az edző mellé. Nem tudom, szoktatok-e a Népsziget- Szentendrei sziget környékén járni, de a legtöbb egyesületből ( Ujpest, Honved, Multi, AVSE, KSI, MTK ) onnan mennek fel és nagyon szép, amikor feltünik a vizen 20-30 szines hajó. Néha egész kicsi gyerekek mennek profin a Duna főágában az uszályok közt. Sajnos vagy nem sajnos, de kénytelenek a parttól távolabb menni, mert a homokpadok, zátonyok tönkretehetik a hajók alját és a vizikresz szerint tilos a kikötött hajókat a part felől kerülni, tehát inkább beljebb mennek.
Egyébként van köztetek olyna aki Balatonon, tengeren stb fotózott már vitorlásokat vagy szörfösöket ? Kiváncsi lennék, ki milyne géppelmilyen fotókat készitett.
Amúgy az se lenne hülyeség, ha "bagóért" egy 350D-t venne. Azzal gyakorolna, megtanulhatna fotózni, és amikor "eljön az ideje", megvenné a 30 vagy 40D-t, vagy ami kell majd. A 350D pedig maradna tartalék váznak.
(Máté Bence 300D-vel (+ MF Nikkor telével) lőtt egy csomó díjazott képet. Nem (csak) a technikán múlik a dolog. :-)
Nem gondolhatod komolyan, hogy mindenki, aki (bármilyen okból is) a Citroent kiváló autónak tartja (találkoztam ilyennel), ütődött, józan ítőléképesség nélküli tévelygő...
(Eszembe jut Eric Berne: Emberi játszmák c. könyve, ahol a társasági időtöltések között írja az "autómárkák" elnevezésű időtöltést. Nagyon vicces ahogy illusztrálja (koktélparty beszélgetés):
- Szeritem azért a legjobb auto a Ford / Volvo / Chrysler / Mercedes / Citroen, mert [állítás].
- Ugyan már, hiszen a Ford / Volvo / Chrysler / Mercedes / Citroen [állítás], míg a Ford / Volvo / Chrysler / Mercedes / Citroen [állítás].
stb.
A márkák tetszés szerint cserélhetők, behelyettesíthetők.)
És közben az is igaz, hogy nem vagyunk teljesen racionális lények. Mondjuk például megbízható autót szeretnénk venni, és végignéztünk egy csomó statisztikát, ami alapján mondjuk X autómárka mellett döntöttünk. Majd hallunk néhány történetet arról, hogyan hagyta cserben gazdáját kedvenc X autómárkánk, netán szomszédunkkal történt hasonló eset, és máris elbizonytalanodunk. Fura, de sokkal nagyobb jelentőséget tulajdonítunk annak, hogy pl. a haverom kocsijával mi történt (1 példány a millióból), mint az hogy a statisztika mint mond.
Persze, értem én, hogy a Sigma az nem Canon. De vannak ott is jobban sikerült darabok (utána kell járni, csak ilyet érdemes ajánlani / megvenni), amiknek a képminősége már eléri azt a szintet, amire - a fotóstól is függően - szükség van.
D1-et nem vettem volna én sem (2,7 Mpix), a D1x viszont még bőven megállja a helyét (6 Mpix). Most már inkább csak D3-ra lenne érdemes váltanom, de arra még kell várni egy pár évet, hogy használtban kapható legyen... :-)
Amúgy a digit váz vétele előtt igyekeztem körbetájékozódni, még a Canon-ra váltáson is gondolkoztam, végül ez lett belőle...
(A Fuji S2 nem mér fényt manuális obival, meg asszem "USM" sincs.)
Ezzel nem teljesen értek egyet, hiszen ha meg később le akarja cserélni, akkor olyan áron adhatja el mint most a 300D-t vagyis kulcstartóra szinte ingyen. Én nemrég vettem a 20D-t, tudom már nem egy új tipus, de ha egyszer lesz pénzem akkor vszínűleg 40D-t fogok venni és akkor tök fölösleges eladni bagóért inkább jobb megtartani 2. váznak. Zsuzsa. A múlt évbe tanultam én is egy kicsit az egyik öregtől, mégpedig egy nappal a verseny előtt bejártuk a pályát, megnézve, hogy HONNÉT FOG SÜTNI A NAP. Hidd el vehetsz Te egy Mark3-at is ellenfénybe egy 300D-vel is jobbb képet csinálsz ha az hátulról kapja a fényt. Vagy stégről, vagy kollégga álltak javasolt motorcsónakből menj olyan helyre ahonnét jó fény van. Én is csináltam sok ellenfényes képet még a D50-el ott ugyanis 1/500 a vakuszinkron, de ezzel sajnos a canonok nincsenek így . Van ugyan gyors vakuszinkron, de akkor kicsi a vaku teljesítménye és még az 580-is karcsú olyan távolságokba. Nem zárkózom el semmi újtól, sőt én egyre több dolgot próbálok ki, marhára bíroma békapaerspektívát és biztos vagyok benne, hogy neked is jó képeket adna, de vannak szabályok amiket nem érdemes átvágni akkor amikor a tutit kell hozzni. Most néztem az Artworkba van 400-as sigma, de én amióta meglégtem vele a D80-on csak komoly próba után vennék ilyen obit, tehát továbbra is a 70-200/4-et javaslom 130-ért. Bocs a terjedelem miatt.
Az öbölben vannak valami magán stégek a gyaloghíd meg a KSI stég között, talán meg lehetne dumálni valamelyik tulajjal (jó előre), hogy had lehessen onnan. De annyira pontosan azért nem emlékszem már, hogy fotósilag azok tényleg mennyire jó helyek lennének... Vagy szerezni egy motorost kölcsön, és kimenni vele, ameddig lehet. :)
Nem tudom, hogy mi lesz az itthoni program ápr. 26-án, ha úgy alakul talán el tudnánk menni, és akkor esetleg megpróbálhatsz egy D1x-et meg egy 100-300/4-es MF Tokinát...
A polár szűrő nem "kell". Itt nem hiszik némelyek, de mondom - és így van -, a kajak-kenu szituban nem sokat ér. (A napszemüveg más eset, ott mások a tükröződési szögek.)
Rég röhögtem ilyen jót a Windowson... A szövegedben szerepelt a @, mire a hülye windows egyből e-mail címnek vette. Poénból küldtem rá egy "levelet", ez a válasz:
Az üzenet nem küldhető el, mert a kiszolgáló visszautasította az egyik címzettet. A visszautasított e-mail cím a következő volt: "fejbeb@szarinthatnak”. Tárgy 'fos', Fiók: 'mail.t-online.hu', Kiszolgáló: 'mail.t-online.hu', Protokoll: SMTP, Kiszolgáló válasza: '551 5.1.2 <fejbeb@szarinthatnak>: Recipient address rejected: Domain has no MXes', Port: 25, Biztonságos (SSL): Nem, Kiszolgálóhiba: 551, Hibaszám: 0x800CCC79
Végülis a vaku nélkülözhető, agilityverseny és kutyakiállitás inkább kinnt van mint bennt, a karácsony meg messze van.
Hát kérlek szépen: április 26.-án lesz az első szezonnyitó verseny az Újpesti-Öbölben, azon még csak egyes hajók indulnak és gyerek meg ifi versenyzők. Viszont mindne oldlaról jó sz...r fényképezni, a sziget felől vagy egy ingó stégen, ahol bármikor fejbeb@szarinthatnak egy kajakkal vagy fennt a partról ( +15 méter ) vagy a másik oldalon a valamikor hajógyár köfaláról a Duna Plaza mögött , esteleg a gyaloghidról, ahonnan szemből tudnád lekapni őket, de onnan vagy 100 méterre vannak légvonalban a befutók. Sehol nem tudsz igazán közel menni, gyülölöm a helyet.
Május 9-11 lesz raab-karcher Kupa, válogató Szegeden
Május 16-18 Maraton Magyar bajnokság Győr, na az jó, ott melletted ugrálnak ki a 16 év feletti korosztályok csuromviz versenyzők és futnak 100 métert a hajókkal. Kivéve ha árviz van, remélhetőleg nem lesz.
Úgyhogy ha van időtök április 26.-án, randevúzhatunk a Duna Plaza mögött a kőfalon, viszek tizórait meg hideg sört, hogy vonzóbbá tegyem az eseményt , aztán mindenki megmutathatja,mit tud az objektivje ilyne messziről. Ott a célnál/rajtnál rendszeresne be is borulnak a versenyzők, azt is le lehet kapni meg rajtot stb . Kb addigra összerakom/kölcsönkérem a pénzt a beruházáshoz, és azt veszem meg majd, amivel le lehet rendesne fényképezni az öböl közepén a versenyzőket. Valószinüleg az itteni hirdetésekből érdemes gépet vennem, mert sokkal kedvezőbb árakat látok mint az depo-n , extremedigitalnal .
Úgy terveztem, hogy előbb kéne vennem, de most már tényleg nagyon kiváncsi vagyok, hogy elég -e 70-200/4L és kell-e IS vagy se és kell-e polár szürő meg birja -e az ember markolat nélkül.
Ja-ja, láttam a kivetítőt. Ettől függetlenül is "sok" a bordásfal... (A kivetítőt tehetted volna a kép szélére, cserébe belefért volna az ergométer a másik oldalon.)
Igaz, ha a lányom a fő téma
Ez viszont nagyon jó meglátás! Tényleg. A jó fényképhez szinte mindig igaz, hogy a kevesebb valójában több. Ha túl sok minden van, akkor elvész a lényeg. Persze nem könnyű a felvételkor ezeket érezni (mérlegelni), és jó képet összehozni.
Mellelsleg a kivetítő + 1 versenyző is lehet jó téma, de akkor figyelni kell arra, hogy a kivetítő is jól látszódjon. (Expó, illetve más nézőpont (pl. majdnem szemből: lányod valamelyik alsó oldalsó harmadban, mögötte nagyban a kivetítő... Ehhez valszeg egy enyhe tele állás kell, és kicsit messzebb kell menned.)
Egyébként azt még akartam mondani, hogy egy beállítást én mindenképp megpróbáltam volna: szemből alacsony nézőpontból, közelről. Az ergométer első része fölött átnézve, alulról, nagylátóval. Szerintem érdekes, és dinamikus kép lenne.
Egy ilyen gép kb 800 ezer ft.
hát akkor nekem nem lesz otthon... :-(
ott óvatoskodtak a Margitsziget mellett.
Ne is mondd! Régi szép idők... :-)
(Volt egyszer egy olyan évem (már nem tudom melyik...), hogy dec. 31-én és jan. 1-én is eveztem. :)
400d lesz 70-200/4L vakuval, polárszürővel
vaku nem kell, az árát tedd hozzá az obi árához, és egy 100-300-ast vegyél!
Igazából a polár is kérdéses, nem rossz ha van, de inkább általános hasznát fogod venni (égbolt sötétítés), a víz csillogása ellen keveset vagy semmit sem fog használni. Viszont elvesz 1,5 blendét a fényből...
Ha mégis kell vaku, nyugodtan vegyél valami régebbi olcsóbb típust, amit tudsz automata üzemmódban használni. Spórolhatsz rajta 30-40 ezret, és ugyanolyan jó képeket fogsz vele csinálni.
Nikon teljesen kiesett a képből...? :-)
(Az olcsó 150-160 ezres megoldási javaslatom bővíthető... :-) Nikonhoz is megveheted a 100-300/4-es Sigmát, és ha nagyon belejössz, s egyszer úgy adódik, megcsíphetsz valami régebbi "nagyágyút", 400/4-et, vagy más 500-as 600-as csodát... :-)
Addig én nem is vennék semmit Zsuzsa helyében, amíg éles szituban ki nem próbálnám valamelyik szolgálatkész amatőr sportfotós DSLR-szerkóját. Akkor hamar kiderülne, hogy mekkora gyújtótávolság is kellene oda igazán!
:-) Persze. Ahogy mondtam, csak úgy eszembe jutott. Vakura nem is költenék a helyében, hanem inkább hosszabb fókusztávra - és ezt (továbbra is) javaslom...
Helló! A mikuláson voltunk amikor a kollégának meghasalt a zár a gépbe. Nem kívánom neked, de azért gondold magad ugyan ebbe a helyzetbe, mondjuk egy fontos versenyen. Asszem le van írva a gép paírjára, de ebben nem vagyok biztos, viszont sok helyen hallottam. Igen a jó képet főleg az obi csinálja, de egy nagyobb gép sok mindent jobban csinál mint egy kisebb váz. Nem tudom mennyi a különbség árban, de sztem annyival többet is ér a 30D.
Nem volt annyi időm, hogy sportfotós témákat is fotózzak! Hagyományos fókuszálás esetén gyorsnak és pontosnak is találtam. Sport célokhoz külön le kellene tesztelni, megpróbálom még egyszer ide csábítani a tulaját a gépével együtt. Az enyémre nem jó az objektív.
Egyébként a versenynaptárból meg tudom mondnai, hogy kb 15 ezer képet csinálnék idén agilityn meg kajak-versenyen és feltételezem 2-3 év után már úgyis uj vázra fogok áhitozni :-)
seeman, objektiv ügyben majd csinálok egy táblázatot és összegyüjtöm a topicokból meg a tesztekből a véleményeket. A 400D-nek egyrészt szimpatikus az ára, másrészt többen mondták, hogy inkább az objektiv minőségére helyezzem a hangsúlyt, lévén vázat valószinüleg hamarabb fogok cserélni.
A 30D-nél garantálták a 100000 expót. Sztem annyival többet ér mint a 400D. Most reggel hallottam a rádióba volt egy ilyen "vízihányos" verseny. Arramár nem emléxem hol. Ja, meg a 5kép/sec.
Nem akarok bekavarni Zsuzsa, mert én is 30D + kitobi + 70-200 f/4L-t ajánlottam... De nyugodtan veheted a 400D-t is, mert jó! Még valami: ma futólag kipróbáltam a Canon új, stbilizátoros kicsi 55-250 f/4-5,6 IS telezoomját. Nagyon jó véleményem van róla. Az építése ugyan elmarad az L-esektől, de a képminősége és a stabilizátor működése nagyon korrekt. 73 e ft körül már kapható. De a legokosabb, ha magad is körülnézel a javasolt darabok körül, melyik illik legjobban kézbe, méretük, súlyuk passzol-e az elképzelésedhez? De a képminőség mindennél fontosabb.
megkérdeztem egy indexes topictársat, aki 30d-t, 40d-t és 400d-t is használt már. Azt mondta, hogy a 30d kétségtelenül gyorsabb, de a 400d-vel is ugynaolyna jó képeket csinált, inkább a jó objektivre fektessek hangsúlyt. Végülis kezdő vagyok, nekem a 400d is óriási előrelépés....