Keresés

Részletes keresés

Walhorn Creative Commons License 2017.08.03 0 1 7646

Én a vasútállomás közelében foglaltam szállást, hogy ne kelljen a cuccokkal végigcaplatni fél Velencén (Hotel Rossi). Ha valaki pár napra megy, simán elég egy kézitáska (személyenként), mi ezt vettük meg, mert a gurulós bőröndben a kerekek helyet vesznek el, ill. ez egyszerűbben kezelhető.

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.03 -1 2 7645

Na azéééééééééé! :)))

Előzmény: Törölt nick (7642)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.03 0 1 7644

Jaj de drága vagy, köszi. Tényleg nem akarok nyomulni, de szerintem vannak benne hasznos dolgok. Egy csomó mindenre én is blogokon keresztül találtam, főleg olyanokra, amik kevéssé ismertek. És az is lenne a célom, hogy az utazásmániásoknak segíthessek egy kicsit.

Előzmény: erikanyu (7643)
erikanyu Creative Commons License 2017.08.02 0 0 7643

Szia Janka! A Velence blogodat másodszor olvasom, mert nagyon jó :) és mivel ráérek, kint meleg van így olvasom a többi írásodat is a "hosszan exponálunk"  oldaladon. 

Előzmény: Törölt nick (7641)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.02 0 1 7642

Nünüke jelen:)))

Előzmény: Törölt nick (7639)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.02 0 1 7641

Ne hidd, hogy egyedül vagytok :)) Csak éppen nem tudtam semmi okosságot hozzátenni, Vélemény beelőzött :)) A blogot meg már olvastad, ha igaz.

 

Ha tetszik a szállás, hajrá, de tényleg olvasd el az apró betűt, mert most találkoztam olyannal, nem is kevés helyen, hogy állati olcsó árat mutat a booking, aztán ott van, hogy takarítás +20, 30 euro, meg légkondi +7 euro, stb. Ezek inkább apartmanokra jellemzőek.

Előzmény: erikanyu (7637)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.02 0 1 7640

Lemaradt a vége, tehát helló cscs kollegina :)))

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.02 0 1 7639

Hát ez az utolsó mondat mindent visz. Teljesen igaza van. Bár nekem eddig szerencsém volt a szállásokkal, árban és lokációban is, de tökéletesen egyetértek: 1-2 éjszakára igenis bent kell foglalni. Aztán ha úgy adódik és visszamegy az ember, akkor lehet hosszan keresgélni a legjobb ár-érték arányút. (Már akinek ez a nünükéje :))) Helló cscs kollegina :

Előzmény: vélemény (7638)
vélemény Creative Commons License 2017.08.02 0 3 7638

1-2 éjszakára én is megfizetem a kicsit drágább szállást, különösen ha jó helyen van.  Egy hétre már kevésbé.

Ez a szoba nyáron biztosan legalabb a duplája.

Én rendszeresen olvasok egy angol nyelvű utazási forumot, a fodorsot. Állandóan előkerül a velencei szállás ügye. Sokakat csábítana Mestre ahol egy jó 4*-os annyiba kerül, mint bent  a városban egy 2*. Egyszer azt írta valaki, hogy 85 évesen az öregek otthonában arra akar emlékezni ahogy a Rialto hídon állva nézi ahogy a holdfény megcsillan a Canale Grande vízén, és nem azt ahogy a mestrei 4*-os parkolójában az autók tetején.

Előzmény: erikanyu (7637)
erikanyu Creative Commons License 2017.08.02 0 0 7637

Szupi, szupi! Egyébként jól elbeszélgetünk itt egymással, de nagyon köszönöm, hogy válaszolsz:) Olvastam hogy kintebb nézzem a szállást, gondoltam ha a központban nagyon drága (főleg, hogy így ünnepnapon megyek), akkor nézegetem ott, elsőre ezeket dobta fel nekem a booking, és nagyon megörültem a szállásoknak. Talán így első velencei útnak nem is baj, hogy a központban leszünk, utolsó délelőttöt is ki tudom használni.Kicsit utánaolvastam ennek az ünnepnek, de nem sok hasznos infót találtam róla, azért még kutakodok. Úgy látom a múzeumok, templomok nyitva tartási idejét nem érinti.Nagyon feldobta a napomat a repjegy. Tervezgetek, nézegetem a csodálatos képeket. Igen 2 éjszakára ennyi az ár, 2 fő részére. Még olvasgatom az apró betűs részt, az egyik hozzászólásban olvastam, hogy valakit csúnyán becsaptak, mert még több mindent is felszámoltak, részletekre nem emlékszem. Idegenforgalmi adó, az természetes.

Előzmény: vélemény (7636)
vélemény Creative Commons License 2017.08.02 0 1 7636

MIndkettő nagyon jó helyen van. Egyszer laktam ennyire közel a San Marcohoz, januárban. Fantasztikus volt reggel besétálni a szinte teljesen néptelen térre.

vélemény 1 Creative Commons License 2017.08.02 -1 1 7635

Két éjszakára?

Előzmény: erikanyu (7634)
erikanyu Creative Commons License 2017.08.02 0 0 7634

Olvastalak, ezért gyors szálloda nézés. Kettőt lefoglaltam, biztos ami biztos. Hotel Lisbona, és Hotel San Gallo  és Mindkettő 3 csillagos, és végül a San Marco tér közelében vannak. Az első  csatornára néző kilátással. Mindkettő reggelivel. 180 euró kettőnknek. De tudok változtatni.:) 

Előzmény: vélemény (7633)
vélemény Creative Commons License 2017.08.02 0 1 7633

Gratulálok!

Próbálj hamar szállást foglalni, mert dec 8. Szeplőtelen fogantatás, Olaszországban ünnepnap. Az Accademiát megnéztem, nyitva van. Én még sosem voltam Olaszországban ünnepnap, nem tudom, hogy a boltok nyitva vannak-e

erikanyu Creative Commons License 2017.08.02 0 0 7632

Ja a lényeg aki menne decemberben nézze meg az azair oldalán, szerintem jó áron. Ott vettem dec 8-10. 

erikanyu Creative Commons License 2017.08.02 0 0 7631

Jó reggelt ! Szia! Nincs csak délelőtti vezetés. Azonban megvan a repjegy!!!! Képzeljétek ma reggel a raynair még lejjebb vitte a kinézett jegy árát , potom 15 000ft-ért megjárjuk ketten oda-vissza. Persze tudom, hogy itt nem a repülőjegy a legdrágább tétel, de akkor is. Most happy van. :) Délután nézek szállást. 

Előzmény: vélemény (7630)
vélemény Creative Commons License 2017.08.01 0 0 7630

A titkos túra kb 1 óra, a palota legalább másfél. Ki kell jönni a palotából, be kell jutni a templomba, még a hátizsákos trükkel is összesen tart egy félórát. Akkorra pont vége a kivilágításnak. A palotához és a templomhoz és az egész városhoz remekül használható a Fajth Tibor féle ezeréves Panoráma könyv. Antikváriumban és a bookline-on fillérek.

 

Nincs délutáni titkos túra? Templom 11.30-13 között, aranyoltárral, lovakkal. Ha megcsúsztok egy kicsit egy 2 órás vezetést még elértek.

erikanyu Creative Commons License 2017.08.01 0 0 7629

A csudiba, teljesen igazad van. Még ha a legelsőt választom 9.30 akkor sem látom a kivilágított Bazilikát. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet. Akkor szimpla Dózse palota lesz. Szerintem újoncként az is megfelelő élményt fog nyújtani. 

Előzmény: vélemény 1 (7628)
vélemény 1 Creative Commons License 2017.08.01 -1 1 7628

Nem tudom, hány titkos túra van, de valahogy egyeztetnetek kell  San Marco kivilágításával.

erikanyu Creative Commons License 2017.08.01 0 0 7627

Köszönöm Vélemény! akkor ezt röviden eldöntöttük. De foglalni kell a titkos útra. Még csak virtuálisan utazunk ám. Sem repjegy, sem szállás.:)

Előzmény: vélemény (7626)
vélemény Creative Commons License 2017.08.01 0 1 7626

Szerintem egyértelműen az Accademia. A Ca d'Oro kívülről gyönyörű, a legszebb palota, de belülről nem annyira fantasztikus. A titkos túrára nem kell előre foglalni?

Előzmény: erikanyu (7621)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.01 0 0 7625

Reptéri bejutást nem tudom, vonatnál a megvásárolt jeggyel bármelyik regionale vonatra felszállhatsz, nagyon fontos, hogy a jegyet felszállás előtt minden esetbe kezelni kell a peronon lévő készülékek valamelyikében, különben drága lehet még egy ilyen rövidke út is.

Amennyiben vásároltok helyi tömegközlekedési bérletet, akkor az a vaporettókon kívül jó a Mestrébe menő buszokra is, amik a Piazzale Romára érkeznek be és onnan is indulnak vissza.

Előzmény: Manos_09 (7623)
erikanyu Creative Commons License 2017.08.01 0 0 7624

Köszönöm, de nem. Férjem válláról ilyenkor leveszem a vezetés gondját. Eleget vezet a nyaralások alatt, ez ilyenkor neki is pihenés.

Előzmény: Törölt nick (7622)
Manos_09 Creative Commons License 2017.08.01 0 0 7623

Üdv!


Jövő héten pár napot Velencében és a környékén töltök; utazás EasyJettel a Marco Polora, vissza ugyanonnan; szállás Mestrében.


A kérdéseim a helyi közlekedéssel kapcsolatban:


Marco Polo reptér <-> Mestre vasútállomás között:


Ahogy olvasgatom a topikot és az internetet is, én is azt látom, hogy 8 E / fő a jegy egy útra (15-ös busz), amit én is egy kicsit drágának találok, de ha más járható út nincs, marad ez.
Nem vagyok az internetes vásárlás híve, ott, helyben hol lehet jegyet venni rá? A sofőrnél?


De volt egy ilyen hozzászólás is: (noresz87, 7406)
... a Marco Polo-ra érkeztünk, onnan 8€/fő/út, de kisétáltunk az első megállóig a Tesseráig, onnan 1,50€/fő/ út, ...


- Ez mekkora séta?
- Melyik buszjárat közlekedik ott?
- Innen is el lehet jutni átszállás nélkül a mestrei vasútállomáshoz?

 


A Velencébe való bejutással kapcsolatban pedig:


Hogy működik Mestréről a Santa Luciára a bevonatozás és vissza? (Ennél egyszerűbb és olcsóbb megoldás gondolom, nincs.)
Azt látom, nagyon sűrűn vannak vonatok, 1,25 E / fő árért is.
Ez egész emberinek tűnik, és szintén ott vennék jegyet, mert azt majd inkább ott szeretném eldönteni, hogy melyikkel is akarok jönni-menni.
Konkrét vonatra (indulási időre) kell jegyet venni, vagy bármelyikre érvényes a jegy? Esetleg van még valami, amire figyelni kell?


Majd kérdezgetek még, a várossal kapcsolatban is; köszi a segítséget. :-)

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.01 0 0 7622

Nem tudom, hol tart a szervezés, de nem lenne kényelmesebb ilyen rövid időre kocsival menni? kb. 50e-ből megvan a kocsizás parkolás? Akkor érkezel és akkor jössz el amikor akarsz/kedved van.

Előzmény: erikanyu (7621)
erikanyu Creative Commons License 2017.08.01 0 0 7621

Első nap péntek du. 13.50-kor száll le a repcsi raynair, Treviso. Városba bejutás ATVO busszal kb 1 óra, szállás elfoglalása, megtalálása kb. 16 óra. Két estig nyitva tartó múzeumot találtam (19.15) a Ca' D' Oro-t és az Accadémiát. Melyiket javasoljátok megnézésre?  Másnap vaporettózás a San Giorgio Maggiore templomhoz kilátás, majd vissza San Marco kivilágítva, ezután Dózse palota titkos utak. Egyenlőre ennyi a terv. Itt majd meglátjuk hogyan végzünk, és mi lesz még nyitva a templomok közül.  Utolsó nap a repülő 14.15-kor indul, tehát ki kell érni a reptérre kb délre, fél 1-re, tehát itt majd annak függvényében hol lesz a szállás esetleg egy templom, vagy csak sima csavargás. 

vélemény Creative Commons License 2017.08.01 0 0 7620

Lehet,hogy a Ryannek nincs is képviselete Pozsonyban. A gép személyzetének sem jutott eszébe megkérdezni,hogy mi lehet az utasokkal. De lehet,hogy mar lejárt volna a munkaidejük,ha még beszallitanak

Előzmény: Walhorn (7619)
Walhorn Creative Commons License 2017.08.01 0 1 7619

A slusszpoén az egészben az, a gépünk egy órával a leszállás után tök üresen Pozsonyból visszarepült Pestre. Nem tudom mi okozhatta a galibát, de hogy valami porszem került a rendszerbe, az biztos. Hát igen.... A nyelvtudás. Én sem vagyok a topon, de azért tudok három üveg ásványvizet kérni. Az olaszoknál egy pillanatig sem volt gond, maximálisan rendesek, próbálnak megérteni. Le a kalappal előttük. (Nekem ez a tapasztalatom.) Számtalanszor jártunk úgy Velencében, hogy egy hosszú, sehová nem vezető úton egy helyi lakos ránk szólt, hogy ne menjünk tovább, mert zsákutca. A Szlovák reptéren viszont nagyot csalódtam.  A kiszolgáló személyzet nem segítőkész, nincsenek azon, hogy megértsék, mit szeretne a hülye utas.

Természetesen benyújtottam a kárigényemet, majd meglátjuk mi lesz. 

És még egy tanács a Velencébe indulóknak. Ha több napra mentek, tuti az eltévedés, ezért javaslok valamilyen GPS-es offline Velence térképet. Más. Akit érdekel a Goldoni-ház, annak mondom, hogy szerdán zárva van, és kihívás megtalálni. 

Előzmény: erikanyu (7618)
erikanyu Creative Commons License 2017.08.01 0 0 7618

Tegnap a rádióban is erről volt szó, mindenképpen jár a kártérítés. Azért öröm az ürömben, hogy visszafelé történt  a galiba és nem az egész kirándulást tette tönkre , "csak" a hazautat, bár gyerkőcökkel azért nem lehetett egyszerű. Végül azért ügyesen megoldottátok. Ilyenkor aggódom a 0 nyelvtudásom miatt. 

Előzmény: Manipura (7617)
Manipura Creative Commons License 2017.07.31 0 0 7617

Sajnálom, hogy így jártatok. Én bátorítalak, hogy mindenképpen nyújtsatok be kártérítési igényt, és panaszt az EU-s jogszabály szerinti utas jogok megsértése miattl. Megfelelő tájekoztatás, étkezés, szállás és hazaszállitás elmulasztása miatt. Fejenkent 300 euró kb. Még akkor is megeri ha erre szakosodott behajtó céget kell igénybe vennetek. A low-cost airlines Olcsó légitársaság szaktopicban is nézz utána.

Előzmény: Walhorn (7612)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!