Keresés

Részletes keresés

rumliman Creative Commons License 2003.02.22 0 0 25
hc te kicsit el vagy tajolva fortunailag szerintem
Tamska Creative Commons License 2003.02.21 0 0 24
Na és melyik színben? Sötétzöld vagy sötétkék. Nem esküdnék meg de mindtah fekete is lett volna belőle.

Itt jut eszembe, nekem van egy pár "nóta" ami tipikusan ennek az időszaknak feelingjét hordozza úgy mint:

Maxi Priest - Close To You
Soul II Soul - Back To Life

bazze be is nyomom az mp3-at most! :-)

Előzmény: Törölt nick (21)
Tamska Creative Commons License 2003.02.21 0 0 23

Megmondom a frankót, csak egyszer jártam ott, de sajnos tényleg csak arra emlékszem, hogy voltam arra, de magára a helyre egyáltalán nem.
Előzmény: TOPMAN (20)
hc Creative Commons License 2003.02.21 0 0 22
Bedrock-sos:
Eccer felléptünk ott, még a hőskorban és eccer a padavanomnak volt dj-versenye.

Ha már a régi jó helyeknél tartunk: Rege-szálló Nagyemberrel. :-)

Előzmény: TOPMAN (20)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.21 0 0 21
"Grand Express" kabat kimaradt,telen az volt a meno:)
TOPMAN Creative Commons License 2003.02.20 0 0 20
Én is!

Hully-Gully? Naná!!! Még vasárnap is, az első "tinidiszkóban" is vasárnap délután. Sterbinszky, Bárány, Jován, Levi.

Esso, késöbbi Bedrock, Sterbinszky törzshelye volt. Jártál ott?

Előzmény: Tamska (19)
Tamska Creative Commons License 2003.02.19 0 0 19
jelentem: én is!
Előzmény: hc (18)
hc Creative Commons License 2003.02.19 0 0 18
Én világéletemben átlagos farmer-póló cuccban jártam - a Fortunába is.
Előzmény: Tamska (17)
Tamska Creative Commons License 2003.02.19 0 0 17
fontos, hogy csak elméletileg, mert aki már egyszer volt ott az simán hangoztatta magáról, hogy oda jár... a műmájer szegénykém.

azthiszem nincs is mostanában ilyen hely Bp-en. Fel-fel kapnak párat de csak ideig-óráig tartja magát mert jön egy trendibb. Azthiszem a Fortuna volt a magyar Club 54, nem? Csak itt simán beengedtek kevésbé menő szerkóban is.

Előzmény: hc (16)
hc Creative Commons License 2003.02.19 0 0 16
Elméletileg sok fortunás volt a közönségben. :-)

Az biztos, hogy az igazán jó zenék többségét ott hallhattad, sőt azokból a mai napig nagyon jó bulit lehet összehozni.

Előzmény: Tamska (14)
Tamska Creative Commons License 2003.02.19 0 0 15

Hully-Gully?
Előzmény: TOPMAN (11)
Tamska Creative Commons License 2003.02.19 0 0 14
"És a zenék... Mindenki áradozott a Fortunás-zenékről, de ha elkezdtem őket nyomni, akkor totális lebénulás volt a táncparketten. :-)"

Lehet, hogy rossz helyen nyomtad őket.

Amúgy nagyon komolyan állítom, hogy akkoriban a legigényesebb zene ment ott.

Előzmény: hc (13)
hc Creative Commons License 2003.02.19 0 0 13
Érdekes volt a Fortuna-jelenség - legalábbis nekem a pult túloldaláról. Mindenhol rengeteg Fortunás-arccal találkoztam, kivéve, ha én ugrottam be a Fortunába. Érdekes, akkor senki sem volt ott. :-)
És a zenék... Mindenki áradozott a Fortunás-zenékről, de ha elkezdtem őket nyomni, akkor totális lebénulás volt a táncparketten. :-)
Vámpír Creative Commons License 2003.02.19 0 0 12
Az osztályunkban az volt a vízválasztó, hogy voltak a "rockerek" (Edda, Ossian, Pokolgép), meg a "diszkósok". Én a koncertre járók közé tartoztam, a diszkósok (akik közül sokan jártak a Foortunába), és sok közös témánk nem volt velük. Ma már együtt nosztalgiázunk. Időnként tényleg rátör az emberre... :)
Előzmény: Tamska (-)
TOPMAN Creative Commons License 2003.02.19 0 0 11
Fortuna, High Life! Huhh, de király időszak volt. Akkor is ment a rongyrázás, magamutogatás, csakhogy akkor egy jó farmerben és egy jó polóban símán csajoztunk. Ma már egy fél kilós arany nyaklánc kellene ahhoz, hogy egyáltalán rád nézzen egy beképzel kis csaj.
Tamska Creative Commons License 2003.02.19 0 0 10
A legkomolyabb sztori amit hallottam:

Gyerek odamegy a pulthoz - kedves cica a pultos lány - aztmondja a gyerek: egy whisky kólát kérek. Csaj kiadja az italt azmondja 450,- srác ötezres odaad, és azt mondja köszi. Mire a pultos elkerekedett szemmel: Tessék? Mire a gyerek: mondom köszi.

4500-as jatt az nem gyenge. már ha igaz a sztori.

carlos z. Creative Commons License 2003.02.19 0 0 9
Ha ütős volt a gúnyád, ingyér...
cz.
Előzmény: Tamska (8)
Tamska Creative Commons License 2003.02.19 0 0 8

Sorbanállás eleinte utána kártya?
Előzmény: carlos z. (6)
Tamska Creative Commons License 2003.02.19 0 0 7
Jaj, de rohadtul iagazad van.

Akkor májernek lenni tényleg nagyon májer dolgo volt. Most csak igazi hamisítatlan műmájerek vanak.

Ha benéz ide valaki tuti leszedi a fejem, de imho oda igazán a krém járt.

Emlékszem volt, hgy Balatonról felugrottunk szerdán nyaralás közben. Amúgy a hely maga igazi legenda volt, a mai napig ha szóba kerül a dolog néznek rám mint egy ufóra, hogy: "Te tényleg jártál A Fortunába!?". Kicsit vicces ezt hallani mostmár mert akkor iszonyú penge dolog volt, manapság sztem az emberek többsége nem érti azt az életérzést, de marha jó volt.

Előzmény: rumliman (4)
carlos z. Creative Commons License 2003.02.19 0 0 6
Szia!
És a 60-70-es évek ruhái? Néha-néha a vége felé?
cz.
Előzmény: Tamska (-)
Tamska Creative Commons License 2003.02.19 0 0 5
A Fantasy-ra emlékszem, de a Starlight-ban nem vagyok egészen biztos, hogy ez a címe.
Előzmény: rumliman (3)
rumliman Creative Commons License 2003.02.19 0 0 4
ja es persze minden este ejfel korul lement a "september" is :) marmint az e.w&f-tol

es matyi neha beleenekelt a zenekbe, az nagyon feelinges volt
rappers delight volt a kedvenc notaja, nagy divat lett, meg en is fejbol tudtam :D

es csak gizda csajok voltak
imadtam

a mai dizsi-gizda csajok nem ugy gizdak mint a fortunasok voltak, ezek a maiak kispalyasok nagyon

rumliman Creative Commons License 2003.02.19 0 0 3
a nyito zene eloszor az earth wind & fire: fantasy volt, aztan par evvel kesobb az e.w&f: starlight lett
Előzmény: Tamska (-)
rumliman Creative Commons License 2003.02.19 0 0 2
en jartam :)

meg nem keves haverom is

szerda volt a kiraj

de elotte mar magistral-ba is jartunk

emlekszem mikor meg bal oldalon volt a dj pult, es halaszhalo logott a regi martin lampakrol

meg ilyen kis piros puff-ok voltak lerakva

Tamska Creative Commons License 2003.02.19 0 0 1
A hozzászólások alapján úgy tűnik mindig egyedül voltam? Pedig komolyan nagy bulinak tűnt. :-)
Csokis Creative Commons License 2003.02.18 0 0 0
Talán, ha nullaszor. Pedig a kor még stimmel is. (Na jó. Plusz még egy kicsi.)
Előzmény: Tamska (-)
Tamska Creative Commons License 2003.02.18 0 0 topiknyitó
Hihetetlen de ez már történelem.

Ha olyan harminc körül vagy és kicsit is mulatós májer voltál, akkor biztosan jártál szerdánként és pénteken vagy szombaton a város akkor legmenőbb helyére. Ott ment rongyrázás, stírölés, minden. Egyfolytában tömeg, egyfolytában zene.

Ami nekem megmaradt emlékképként az a bordó zakó + ing + nyakkendő + farmer + veszkócsizma. Vagy a másik szett: farmer + póló + converse cipő. Esetleg alternatívaként boatshoes + farmer + póló. Valamint a "jézus haj" vagy a Velmetina zselével hátranyalt haj, illetve 501-es farmer. Baka, Schultz. Beszarok, hogy mennyire májerkedtünk akkoriban. Így harminc körül kicsit vicces, de nagyon jó emlékeket őrzök úgy tíz évvel ezelőttről.

Nekem ez a korszakom volt "A mulatós korszak". Hihetetlen nosztalgia tört rám ezért nyitottam ezt a topikot.

És egy kérdés: ki emlékszik rá, hogy mi a cime annak számnak amivel minden este indult a zene? Nekem nem ugrik be.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!