Szóval... kicsit behavazóttam a melóval meg akad néhány gond (munkahelyi) amin egy kicsit sokat agyalunk a párommal és azért nem nagyon jöttem fel!!!!! :(
Szerencsére holnaptól jobb lessz (remélem) ha + nem akkor 3 ember repül a cégtől....
+ a kutyikkal is volt gond... és nagyon meleg van a tetőtérbe az irodában + nem nagyon jó a net (mobilinternertünk van) bár ma kaptunk egy klímát... (csak nem működik! :( ) holnap jönnek megcsinálni...
Hát röviden és szétszortan ennyi :))) Bocsi a nem összefüggő mondatokért!
Jah végre nyugalom van Nálunk itt volta Főnökség 2 gyerekkel, Szegény Kenyám nem mert kijönni az ágy alól egész nep :(((((((
Most kitaláltam egy jó dolgot : A nappaliból leválasztunk egy "szobácskát" tiszta plexiből ami hang és hő szigetelt lessz!!!! Onnan a gyerekek és bárki más "nemkívánatos" személy +tudja nézni a cilákat és ha lesznek akkor a kölyköket is :))))))))))))))))))))))))))))))))))
A FUS (feline urinary syndrome) magyarul alsó húgyúti megbetegedés. Ha a neten utána nézel magyarul is olvashatsz róla pár dolgot. Nálunk is most tavasszal volt ilyen az egyik cicánknál, ő gyakran járt az alomra, csak éppen nem pisilt. A betegségre a dokink szerint jellemző, hogy leginkább ivartalanított kandúroknál fordul elő és főleg lakásban tartott cicákra jellemző. Az állatorvosunk szó szerint azt mondta, hogy a jól tartott cicák betegsége. A kint élő cicák többsége vadászik és esetleg mellette kap még a gazditól is néhány falatot, emellett ugye rendszeresen mozog...
Domino akkor injekciókat kapott (antibiotikumot biztos, de hogy azon kívül még mit, azt sajnos nem tudom), illetve itthonra Rimadyl tablettát.
Rájöttem ma hogy Sarah lila-cirmos lesz, juhuuuuh:)))))
Nagyon drágák a picik Cicelle:))) nekem ma elöször rosszalkodtak kint a kifutoban, minden füszálat felfedeztek pofoztak, hemperegtek. Jo volt látni hogy igy örülnek.
Szerintem mindenképpen hívj fel egy orvost legalább telefonon keresztül mondjon vmit végül is ő a szakember, hátha mond valamit, amivel kihúzhatjátok keddig.
Itt van egy bp. telefon onnan tudsz érdeklődni
06-1-3061364
Vagy
Címünk: Budapest, 1135 (XIII. kerület) Lehel u. 43. Telefon és Fax: 350-0361 és 350-1166 (24 órás elérhetőség)
Köszike.... az a baj h külföldön vagyok.... Vajdaságban, Szabadkán itt meg épp az nincs ami kellene.... egy nyamvadt ügyelet dolgozik a városban, onnan meg elküldenek a büdösbe, ha nem egy minimum 1000 euros fajkutyárol van szo...értékelem a segiteni probálást. remélem nem lesz baja a drágámnak. Ha valakinek eszébe jut valami irjon.... kösz... hmmm...:-((((
Sajnos ehhez nem tudok hozzaszolni, es meg az ekezeteim is eltuntek... De en ugy tudom, hogy az Allatorvosi Egyetemen mindig van ugyelet, az en allatorvosom azt mondta hogy oda menjek, ha surgos baj van. A Lehel uti rendeloben is van 24 oras ugyelet, de azt nem javasolta. Jobbulast...
Sziasztok. Új vagyok, ma csatlakoztam. 2 cicám van, mókusom, meg egy kutyusom, és azért is csatlakoztam többek között, mert nagyon nagy problémám van! Ma délelőtt voltunk a kandurkámmal az orvosnál, azt mondták hogy valami FUS, vagy mi. Katéterezték, mert majdnem egész nap nem pisilt. Kegyetlenül orditott szegény. Belefájdult a szivem...szoval, most már ennek legalább 5 órája, és még mindig nem látogatta meg a cicó az almot... mit csináljak? ???? Help, lesz valami komolyabb baja? Léci mondjon valaki valamit, ez az utolsó esélyem, az állatorvos csak délig dolgozott.... üdv. Gabi.
szerintem ez csak Rajtad múlik, mennyire szeretnéd biztonságban tudni a cilát!
Nekünk minden oltás + van a macserkoknál is és a kutyiknál is! Én igy érzem "biztonságosnak" Bár balesetek vannak pl.: a 2 kutyából 2 nap alatt 9 kullancsot vett ki a doki...hozzáteszem van kullancsírtójuk.
Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy ha a benti cicáim mellé elvállalok 1 hét felvigyázást egy másik thai cicára (aki néha kimegy felügyelettel a kertbe) be kell e oltatnom az enyéimet veszettség és hashártyagyulladás ellen (mivel a másik cica néha kimegy) az enyéim pedig soha.
Az én cicáim Leukocell és Tricat kombináltat kapnak.
Egyébként én még azért írok, mert bombariadó volt a Keleti előtt, és úgy gondoltam, hogy bizonytalan ideig nem állok a keletiben a bűzben, meg a mocsokban, meg a tömegben szerencsétlen Szemivel. Úgyhogy hazajöttünk. Holnap éjfélig lehet a jegyet felhasználni, úgyhogy utazok majd vele holnap. Ki tudja mikorra értünk volna haza, nem akartam ennek a hisztériának kitenni Szemit.
Na felfeküdt a vállamra, úgyhogy egy kézzel gépelek. Lassan menek is aludni :) Sziasztok
A kicsit gyengébb hasfal a macskák felét érinti szerintem, szóval emiatt ne aggódj, legfeljebb esztétikai kérdés, nem egészségügyi.
A terhesség legtutibb jele valóban a bimbók változása, a legtöbb macskánál a 3. héten megduzzadnak és élénk pirossá válnak. A rózsaszín bimbó inkább a közelgő ivarzást jelzi, de persze itt nyilván óriak az egyéni különbségek.
Úristen!!! Gyenge a hasfala???? Na,lesz egy pár kérdésem a dokihoz...
Hát...mindenesetre köszönöm...
Még nem nyugodtam meg teljesen, mert amikor simizem (és ő nagyon imádja, sőt! egyenesen követeli,hogy jól megpocizzam), akkor bizony nagyobbnak tűnik a hasikája a megszokottnál. A cickók meg szép élénk rózsaszínűek...
Jajj...kész rejtély ez a cicavilág!
Nem is tudom, hogy ha majd tenyészteni szeretnék, hogy fogom bírni ezeket az izgalmakat?!
5 hetes terhesség esetén már egyértelműen kidudorodik oldalra a macska hasa, a vékonyabbak kicsit úgy néznek ki, mintha lenyeltek volna egy teniszlabdát. Oldalnézetből viszont ez egyáltalán nem látszik.
A lógó has genetikai kérdés, csak annyit jelent, hogy kicsit gyenge a hasfal. Ehhez nem kell kövérnek lenni.