Keresés

Részletes keresés

Cicelle-Dendera Creative Commons License 2007.05.28 0 0 269
Szépek a képek! :-)

Előzmény: Kenyka (265)
Cicelle-Dendera Creative Commons License 2007.05.28 0 0 268
Igen, úgy tűnik.

Előzmény: Augies (264)
Kenyka Creative Commons License 2007.05.28 0 0 267

nah 1 kicsit szétszórt vagyok!!!! bocsi ;)

Szóval... kicsit behavazóttam a  melóval meg akad néhány gond (munkahelyi) amin egy kicsit sokat agyalunk a párommal és azért nem nagyon jöttem fel!!!!! :(

Szerencsére holnaptól jobb lessz (remélem) ha + nem akkor 3 ember repül a cégtől....

+ a kutyikkal is volt gond... és nagyon meleg van a tetőtérbe az irodában + nem nagyon jó a net (mobilinternertünk van) bár ma kaptunk egy klímát... (csak nem működik! :( ) holnap jönnek megcsinálni...

 

Hát röviden és szétszortan ennyi :))) Bocsi a nem összefüggő mondatokért!

Előzmény: Kenyka (266)
Kenyka Creative Commons License 2007.05.28 0 0 266

Folyt.köv...... 

 

Előzmény: Kenyka (265)
Kenyka Creative Commons License 2007.05.28 0 0 265

 

 Sziasztok!!!!

 

Jah végre nyugalom van Nálunk itt volta Főnökség 2 gyerekkel, Szegény Kenyám nem mert kijönni az ágy alól egész nep :(((((((

Most kitaláltam egy jó dolgot : A nappaliból leválasztunk egy "szobácskát" tiszta plexiből ami hang és hő szigetelt lessz!!!! Onnan a gyerekek és bárki más "nemkívánatos" személy +tudja nézni a cilákat és ha lesznek akkor a kölyköket is :))))))))))))))))))))))))))))))))))

képek Zanáról~Kenyáról

Előzmény: Lumiere du Soleil (262)
Augies Creative Commons License 2007.05.28 0 0 264
Nagyon úgy látom, hogy az egyik kicsi teknőctarka lesz!
Előzmény: Cicelle-Dendera (256)
MandulaDomino Creative Commons License 2007.05.28 0 0 263

A FUS (feline urinary syndrome) magyarul alsó húgyúti megbetegedés. Ha a neten utána nézel magyarul is olvashatsz róla pár dolgot. Nálunk is most tavasszal volt ilyen az egyik cicánknál, ő gyakran járt az alomra, csak éppen nem pisilt. A betegségre a dokink szerint jellemző, hogy leginkább ivartalanított kandúroknál fordul elő és főleg lakásban tartott cicákra jellemző. Az állatorvosunk szó szerint azt mondta, hogy a jól tartott cicák betegsége. A kint élő cicák többsége vadászik és esetleg mellette kap még a gazditól is néhány falatot, emellett ugye rendszeresen mozog...

Domino akkor injekciókat kapott (antibiotikumot biztos, de hogy azon kívül még mit, azt sajnos nem tudom), illetve itthonra Rimadyl tablettát.

Előzmény: GulybiGabi (260)
Lumiere du Soleil Creative Commons License 2007.05.27 0 0 262

:))))))))))))))))))))))))

Super a vadaspark, de jo hogy fotoztál!

Az uj kandurotok  'tervben' van...

Rájöttem ma hogy Sarah lila-cirmos lesz, juhuuuuh:)))))

 

 

Nagyon drágák a picik Cicelle:))) nekem ma elöször  rosszalkodtak kint a kifutoban, minden füszálat felfedeztek pofoztak, hemperegtek. Jo volt látni hogy igy örülnek.

Üdv

Sarah
Előzmény: Kenyka (254)
Bogajka Creative Commons License 2007.05.27 0 0 261

Szerintem mindenképpen hívj fel egy orvost legalább telefonon keresztül mondjon vmit végül is ő a szakember, hátha mond valamit, amivel kihúzhatjátok keddig.

 

Itt van egy bp. telefon onnan tudsz érdeklődni

 

06-1-3061364

 

Vagy

 

Címünk: Budapest, 1135 (XIII. kerület) Lehel u. 43.
Telefon és Fax: 350-0361 és 350-1166 (24 órás elérhetőség)

Előzmény: GulybiGabi (260)
GulybiGabi Creative Commons License 2007.05.27 0 0 260
Köszike.... az a baj h külföldön vagyok.... Vajdaságban, Szabadkán itt meg épp az nincs ami kellene.... egy nyamvadt ügyelet dolgozik a városban, onnan meg elküldenek a büdösbe, ha nem egy minimum 1000 euros fajkutyárol van szo...értékelem a segiteni probálást. remélem nem lesz baja a drágámnak. Ha valakinek eszébe jut valami irjon.... kösz... hmmm...:-((((
Előzmény: Cicelle-Dendera (259)
Cicelle-Dendera Creative Commons License 2007.05.27 0 0 259
Sajnos ehhez nem tudok hozzaszolni, es meg az ekezeteim is eltuntek...
De en ugy tudom, hogy az Allatorvosi Egyetemen mindig van ugyelet, az en allatorvosom azt mondta hogy oda menjek, ha surgos baj van. A Lehel uti rendeloben is van 24 oras ugyelet, de azt nem javasolta. Jobbulast...
Előzmény: GulybiGabi (258)
GulybiGabi Creative Commons License 2007.05.27 0 0 258
Sziasztok. Új vagyok, ma csatlakoztam. 2 cicám van, mókusom, meg egy kutyusom, és azért is csatlakoztam többek között, mert nagyon nagy problémám van! Ma délelőtt voltunk a kandurkámmal az orvosnál, azt mondták hogy valami FUS, vagy mi. Katéterezték, mert majdnem egész nap nem pisilt. Kegyetlenül orditott szegény. Belefájdult a szivem...szoval, most már ennek legalább 5 órája, és még mindig nem látogatta meg a cicó az almot... mit csináljak? ???? Help, lesz valami komolyabb baja? Léci mondjon valaki valamit, ez az utolsó esélyem, az állatorvos csak délig dolgozott.... üdv. Gabi. 
Cicelle-Dendera Creative Commons License 2007.05.27 0 0 257
Naaa! Hagyjatok aludni! :-))
Cicelle-Dendera Creative Commons License 2007.05.27 0 0 256
Szia! De jó, már hiányoltalak! Nagyon jók a képek a vadasparkról, most tegyél fel a cicákról is... :-)

A kiscicák ma felfedezték a fotelt!



Előzmény: Kenyka (254)
Kenyka Creative Commons License 2007.05.27 0 0 255

szerintem ez csak Rajtad múlik, mennyire szeretnéd biztonságban tudni a cilát!

Nekünk minden oltás + van a macserkoknál is és a kutyiknál is! Én igy érzem "biztonságosnak" Bár balesetek vannak pl.: a 2 kutyából 2 nap alatt 9 kullancsot vett ki a doki...hozzáteszem van kullancsírtójuk.

Előzmény: Bogajka (251)
Kenyka Creative Commons License 2007.05.27 0 0 254

Szép jó regggggelt Mindenkinek :)

 

Lumiere du Soleil Egy kandúrra igényt tartunk!!!! Kenya mellé :)))))

 

Cicelle-Dendera a kölykök nagyon szépek és jó sokat nőttek :)))) Alíg várom,h Nekünk is legyenek!

 

dori0503 BonBon  nagyon jófej főleg a neve tetszik :))))))

 

Augies sok beleszólásom nincsen de, Engem kivételesen érdekel a genetika! Főleg azért mert nemsokat tudok róla! :(

 

más: Nálunk itt Bihar megyében szakad az esső de nem gyengén!!! :(((

 

Pénteken vcoltuk a nyír1i vadasparkban egy pár képet pakolok ha nem gond?! :)

Nekem a fehértigrisek tetszettek a legjobban......

 

Előzmény: Lumiere du Soleil (246)
Bogajka Creative Commons License 2007.05.27 0 0 253
Köszönöm, de kedden mi is megyünk:)
Előzmény: bandúr (252)
bandúr Creative Commons License 2007.05.27 0 0 252
Mi kedden megyünk orvoshoz, ha gondolod megkérdezhetem.
Előzmény: Bogajka (251)
Bogajka Creative Commons License 2007.05.26 0 0 251

Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy ha a benti cicáim mellé elvállalok 1 hét felvigyázást egy másik thai cicára (aki néha kimegy felügyelettel a kertbe) be kell e oltatnom az enyéimet veszettség és hashártyagyulladás ellen (mivel a másik cica néha kimegy) az enyéim pedig soha.

 

Az én cicáim Leukocell és Tricat kombináltat kapnak.

Aquarell Creative Commons License 2007.05.25 0 0 250

:))

 

Egyébként én még azért írok, mert bombariadó volt a Keleti előtt, és úgy gondoltam, hogy bizonytalan ideig nem állok a keletiben a bűzben, meg a mocsokban, meg a tömegben szerencsétlen Szemivel. Úgyhogy hazajöttünk. Holnap éjfélig lehet a jegyet felhasználni, úgyhogy utazok majd vele holnap. Ki tudja mikorra értünk volna haza, nem akartam ennek a hisztériának kitenni Szemit.

 

Na felfeküdt a vállamra, úgyhogy egy kézzel gépelek. Lassan menek is aludni :) Sziasztok

Előzmény: kingA (249)
kingA Creative Commons License 2007.05.25 0 0 249

:-D

 

Jaaa, Te még emlékszel a lovas képére! :-))))))))))

 

(elképzeltem a lovat mosómedve-farokkal...)

Előzmény: Aquarell (247)
Augies Creative Commons License 2007.05.25 0 0 248
Baromi jó, hosszú feje van...
Előzmény: Lumiere du Soleil (246)
Aquarell Creative Commons License 2007.05.25 0 0 247

Ettől a nézéstől a pacinak lett volna mosómacifarka :) Gyönyörű szőre van :)

Előzmény: kingA (227)
Lumiere du Soleil Creative Commons License 2007.05.25 0 0 246

:-)))))))))))...ugy szeretném adni, hogy egy picit ott is maradhasson a kezem:-)))))

Sajna több aktiv kandurt nem tudok vállalni egy ideig.

A jövö héten töltöm a HPre az uj almokat, hétvégén fotozok:-)))

Anyjuk Celin.

Az öreg-kandurhoz: Jupiter 9 évesen 7-s ikreket 'produkált' most nyáron lesz 10 éves, talán csak a szemén látszik egy kicsit a kor.

Cicelle, gyönyörüek a picik...Felteszem a Hp-re az elözö alom születését...

Kérdésem hogy beirhatom-e a 'folytatást'....és ehhez lenne Hozzád pár kérdésem

Üdv.

 

celin babávalceli-baba
Előzmény: Augies (236)
kingA Creative Commons License 2007.05.25 0 0 245

Köszi a képeket, nagyon nagyon szép kismacska!

Tényleg, még a komoly képe is tiszta anyja! :-)

Előzmény: Cicelle-Dendera (230)
kingA Creative Commons License 2007.05.25 0 0 244

A gonoszság csak látszat, a gyönyörűség valódi! :-)

Én is nagyon imádom azt a hülye oroszlánpofáját... :-))))))

Előzmény: Augies (228)
dori0503 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 243

Remek!! Megint nem alszok egy hétig....:-((

Tényleg, Ti hogy bírjátok az ivarzási periódusokat?

Előzmény: Augies (242)
Augies Creative Commons License 2007.05.25 0 0 242

A kicsit gyengébb hasfal a macskák felét érinti szerintem, szóval emiatt ne aggódj, legfeljebb esztétikai kérdés, nem egészségügyi.

A terhesség legtutibb jele valóban a bimbók változása, a legtöbb macskánál a 3. héten megduzzadnak és élénk pirossá válnak. A rózsaszín bimbó inkább a közelgő ivarzást jelzi, de persze itt nyilván óriak az egyéni különbségek.

Előzmény: dori0503 (241)
dori0503 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 241

Úristen!!! Gyenge a hasfala???? Na,lesz egy pár kérdésem a dokihoz...

Hát...mindenesetre köszönöm...

Még nem nyugodtam meg teljesen, mert amikor simizem (és ő nagyon imádja, sőt! egyenesen követeli,hogy jól megpocizzam), akkor bizony nagyobbnak tűnik a hasikája a megszokottnál. A cickók meg szép élénk rózsaszínűek...

Jajj...kész rejtély ez a cicavilág!

Nem is tudom, hogy ha majd tenyészteni szeretnék, hogy fogom bírni ezeket az izgalmakat?!

 

Előzmény: Augies (240)
Augies Creative Commons License 2007.05.25 0 0 240

5 hetes terhesség esetén már egyértelműen kidudorodik oldalra a macska hasa, a vékonyabbak kicsit úgy néznek ki, mintha lenyeltek volna egy teniszlabdát. Oldalnézetből viszont ez egyáltalán nem látszik.

A lógó has genetikai kérdés, csak annyit jelent, hogy kicsit gyenge a hasfal. Ehhez nem kell kövérnek lenni.

Előzmény: dori0503 (237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!