Keresés

Részletes keresés

nyakashegyi Creative Commons License 2005.12.05 0 0 114
Akkor már csak Dömös, CZ, Páty:-)
Előzmény: hb-tata (112)
nyakashegyi Creative Commons License 2005.12.05 0 0 113

Köszi!!

 

Dömös, Vácz (ovális jegy), CZ (ezt pár éve az esztergomi Mária Valéria-híd alól szedtem ki a Dunából:-)), Páty (Zsámbékon találtam a szőlőhegyen)?

 

Üdv.

Előzmény: hb-tata (111)
hb-tata Creative Commons License 2005.12.05 0 0 112

Ismét szia!

 

Az imént lemaradt:

 

OR Vácz= Oberlander és Reiser, Vác

Előzmény: nyakashegyi (110)
hb-tata Creative Commons License 2005.12.05 -1 0 111

szia!

 

RS= Jól tudod, Mohácson volt a gyár

IHF= Hirmann (Hirschmann?) István, Vác?

Viktória= Schwarcz (később Surányi) József, Bp. Bécsi u. (1890-es évek)

OB= Óbudai TGY

ECT= Első Ceglédi Tgy (?)

KA= Klemm Antal (?)

ETG= Egyesült Tégla és Cementipari RT, Bp.

UTG= Újlaki Tégla és Mészégető RT, Bp. 

LP (összevont) = Luczenbacher Pál (Szobon és Pesten is volt gyára)

LT (címerpjzsban)= Lónyay Téglagyár, Pestszentlőrinc

HK= Humayer Károly, Bp.

Hg= Hungária Gőztéglagyár, Bp. Gyömrői u.

JL= Johann Lechner (Lechner János), Bp. Kőbánya

Istv.= István (Szent István) Tgy. Pilismarót,Basaharc ill.Pestszentlőrinc

Tata (ha jól látom)= Gansz Tgy. Tata

arab számosak: Császári és Királyi Téglavető, Bp, Vizafogó

 

Üdv.

 

Előzmény: nyakashegyi (108)
nyakashegyi Creative Commons License 2005.12.05 0 0 110

Köszi a választ! Kiváncsian várom a többi tégla beazonosítását a listád alapján. Én meg átgondolom ill. előhalászom magamból, melyiket hol találtam (van amelyik meg van vagy 10 éve:-))

 

Üdv.

Előzmény: Ha-Jó (109)
Ha-Jó Creative Commons License 2005.12.05 0 0 109

Az RS minden bizonnyal a mohácsi Rosenthal. Róluk írtam cikket a Yacht Magazinban jó pár éve. Az OB különböző változatai az Óbudai Téglagyárat jelentik. A többit talán Tata tudná megmondani, Neki nagyobb gyüjteménye van. De majd behozom a listáimat, amiket kijegyzeteltem a Széchenyiben, s megvizsgáljuk.

Nagyon fontos, hogy megjegyezd, hol találtad az adott téglát. Bár a Rosenthal is azért tartott hajót és uszályokat, hogy a Duna mentén elvihesse a termékét a nagy építkezésekre. Luczenbacher, Eggenhoffer, Rosmayer úgyszintén. Mindnek volt hajózási vállalata is.

Volt egy gróf, Wass Samu, neki is volt téglagyára, és hajózási üzeme.

Van egy érdekes kép a XIX-XX. század fordulójáról a Vizafogóról. Ott rakták ki a hajókból az építőanyagot. Hatalmas mennyiségű tégla, cserép és egyéb építőanyag van ott felhalmozva. A budapesti nagy építkezések a Duna-mente valamennyi téglagyárát foglalkoztatták.

 

Ha valaha megcsináljuk a tégla katalógust, óhatatlanul szükség lesz egy kis bevezető téglagyártörténetre is. Azt a részét mely a téglagyáros hajózási vállalkozókat illeti, majd szívesen megírom.

 

Nagyon örülök, hogy így beindult a topic, sajnálom viszont, hogy az alapítónk elmaradt. Nekem is neki kell állnom fotózni a gyüjteményem, mert úgy látom, van néhány darab, ami érdeklődésre tarthat számot. Vannak még otthon fotóim a mohácsi gyárak maradékáről is, meg néhány felvétel szép kerítésről a sokac városból.

Előzmény: nyakashegyi (108)
nyakashegyi Creative Commons License 2005.12.05 0 0 108

Valaki ismeri ezeket a monogramokat? RS=Rosenthal Samu? JHF, CZ, Victoria, OB, ECT, CI, KA stb...?

 

Üdv.

 

nyakashegyi Creative Commons License 2005.12.04 0 0 107

Még egynéhány:

 

 

Üdv.

nyakashegyi Creative Commons License 2005.12.04 0 0 106

Sziasztok!

 

Ahogy ígértem, pár téglámat megmutatom (a szebbeket), meg a járdám egy kis részletét:

 

 

 

 

Üdv.

cyperus Creative Commons License 2005.12.03 0 0 105

LUDLUM!

 

Előre is köszönöm szépen! Írok egy e-mailt, majd nézd meg.

Előzmény: LUDLUM (102)
LUDLUM Creative Commons License 2005.12.02 0 0 104

 

Szeva!

 

Jó pihenést kívánva a hétvégére ,egy Londonból származó téglát küldök mindenkinek.

LUDLUM Creative Commons License 2005.12.02 0 0 103

Szeva!

 

Halihó Tatus!

 

Megint voltál "guberni" Szlovákiában! Remélem hagytál ott pár darabot nekem is.

 

LUDLUM Creative Commons License 2005.12.02 0 0 102

 

 

Szeva!

 

 

Cyperus!

Örülök, hogy vihetek. Ez Neked egy vasadba nem fog kerülni.

Előzmény: cyperus (98)
nyakashegyi Creative Commons License 2005.12.02 0 0 101

Na most jártam a XI. ker. Kondorosi - Fehérvári sarkán, ahol épül egy lakópark. Az I. ütem felépült, a mögötte levő gyárépületet bontogatják. Van már pár száz köbméter törmelék felhalmozva, de nagy a sár, én meg "szép" ruhában voltam, nem tudtam megnézni jobban:-) Láttam Istv feliratút is. Be lehet menni a területre.

 

Üdv.

hb-tata Creative Commons License 2005.12.02 0 0 100
Jó hétvégét mindenkinek!Boleráz=Bélaház(SK)
nyakashegyi Creative Commons License 2005.12.01 0 0 99

Jó, persze, így van. Az a baj, egyre kevesebb időm van "feltérképezni" a bontás alatt álló házakat és ezek a lakóparkosok nagyon gyorsan dolgoznak:-( Napok alatt elbontanak házakat, a törmelék megy ki tudja hová...

 

Előzmény: LUDLUM (96)
cyperus Creative Commons License 2005.12.01 0 0 98

Szia LUDLUM!

 

Előreláthatólag jó nekem a 9.-e, el tudok menni Tapolcára kocsival, az itt van közel.

Nagyon örülnék ha hoznál, meg is venném őket. Azt megkérdezhetem, hogy milyen téglák lennének és kb. milyen árban? E-mailen is megbeszélhetjük a konkrétumokat.

Különben ha hiszed ha nem, a legelső nekem is egy 1869-es volt, amit egy sittdepón találtam számos másik mellett. Itt egy kép róla, sajnos a sarka hiányzik.

 

Előzmény: LUDLUM (97)
LUDLUM Creative Commons License 2005.12.01 0 0 97

Szeva!

 

 

Cyperus! 9-én megyek Tapolcára , ha Neked jó ,arra fordulok , viszek pár darabot.

Előzmény: cyperus (91)
LUDLUM Creative Commons License 2005.12.01 0 0 96

 

Szeva!

 

Halihó Nyakashegyi!

 

Félreértesz!

A gyűjtés igazi hangulatát, varázsát igenis a vadászat adja./ Tedd hozzá a sittes konténer "ellenőrzését", az útmenti illeg. szemétlerakó "feltérképezését"/

Ezt mi is így csináljuk! Persze van olyan amikor a vadászt hívják vadvacsorára!/piac/ 

Előzmény: nyakashegyi (94)
LUDLUM Creative Commons License 2005.12.01 0 0 95

 

 

Szeva!

 

A piac a Dunakapu téren van,de egy külvárosi helyen találkozhatunk és oda foglak vezetni. Az évszám miatt ne aggódj! Én sem úgy kezdtem, hogy egyből ilyenek akadtak a kezembe. Ha jól emlékszem a már feltett 1869-es volt az első évszámos téglák egyike. Azóta 11 év telt el. Tehát idő van és gyakran akkor akadsz egy ritka példányra amikor nem is számítasz rá. Egy idő után már egy futó pillanat is elég ahhoz, hogy tudd: itt érdemes megállni. Ehhez kívánok sok szerencsét!  

Előzmény: cyperus (89)
nyakashegyi Creative Commons License 2005.12.01 0 0 94
Bocs, lehet nem volt egyértelmű, vadászat alatt értem: bontás alatt lévő épületből vagy romos épületből való értékmentés.:-)
Előzmény: nyakashegyi (93)
nyakashegyi Creative Commons License 2005.12.01 0 0 93
Ilyen darabokkal ne fájdítsd a szívem:-) Én elvből úgy gondoltam, olyan téglákat gyűjtök, amiket "vadászaton" érek, de ezek után lehet, hogy feladom az elvemet:-)
Előzmény: LUDLUM (92)
LUDLUM Creative Commons License 2005.12.01 0 0 92

Szeva!

 

Igen.dec 18-án lesz a piac. Ott találkozhatunk. Lesz évszámos tégla egész biztos.

Csatolok egy másik győrit is.

GVM = Gróf Viczay Mihály / Győrben is található, de

                                                                                             eredetileg Hédervárról

                                                                                             való. / 

cyperus Creative Commons License 2005.12.01 0 0 91

A Z.A. monogramos tégla a Felsőborsodpusztai major romjából származik. Sajnos semmit sem tudok az építés idejéről, a tulajdonosról de az biztos, hogy szépek azok a betűk rajta. Szerintem kb. 150 évesek lehetnek az épületek. Gyönyörű téglaboltozatos az egész födém. Teszek fel róla egy képet. Majd megpróbálom kideríteni pl. földhivatalban vagy valahol, mert engem is régóta foglakoztat vajon mit jelenthet a monogram.

 

Előzmény: hb-tata (90)
hb-tata Creative Commons License 2005.12.01 0 0 90

 

szia Cyperus!

 

Érdekelne ZA jelű téglád. (Hol találtad, mi a bélyeg jelentése, stb)

Előzmény: cyperus (68)
cyperus Creative Commons License 2005.11.30 0 0 89

Szia!

 

Szép ez a két kép, amit feltettél. A PERHP 1685-ös felíratú valami szenzációs. Az évszámosakat én is mindig előnyben részesítem, de nekem 1822-es a legrégibb. Érdekelne ez a győri piac. Ha jól gondolom, akkor  legközelebb dec. 18.-án lesz.

Mivel Ajkán lakom, és nem vagyok ismerős Győrben, ezért szeretném ha leírnád, hogy merre található ez a piac. És az is érdekelne, hogy milyen fajtákat árulnak, hányfélét, vannak-e évszámosak stb.

 

 

Előzmény: LUDLUM (88)
LUDLUM Creative Commons License 2005.11.30 0 0 88

 

 

Szeva !

 

Téglagyűjtők!

 

Népszerűsítsük már ezt a fórumot!

Tudom, hogy többen vagyunk!

A győri invitáláshoz kedvcsinálónak egy győri téglaképet is csatolok.

  Hittner János 1869-1871 között béreltea győri

                                                    téglaégetőt.

hb-tata Creative Commons License 2005.11.30 0 0 87
Bizony hogy nem, sajnos. Hát ezen a módon sem fogok tovább szerencsétlenkedni. Küldök viszont -Advent szellemében- egy Krisztus fejes, + stilizált töviskoszorús téglaképet. Készült a Reidner féle téglagyárban, Nagyszombatban, tyipér Trnava.
Előzmény: nyakashegyi (86)
nyakashegyi Creative Commons License 2005.11.30 0 0 86
Hát így se nagyon vehetők ki a pecsétek:-(
Előzmény: hb-tata (85)
hb-tata Creative Commons License 2005.11.30 0 0 85

Hahó!

 

Más módon próbálok kicsinyíteni. Remélem sikerül és olvashatók lesznek a bélyegek

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!