Keresés

Részletes keresés

csite Creative Commons License 2004.03.26 0 0 23020
jól hangzik! :))
Előzmény: syrah (23011)
livesmartlooksharp Creative Commons License 2004.03.26 0 0 23019
2002. Shiraz Cabernet from Rosemount/Australia

Isteni finom vorosbor. Ketfajta valtozatban kerul forgalomba az egyiken lila-szurke label a masikon sotetkek-bordo.

A lila-szurke a kovetkezo dijakat nyerte:

- Cuno Pacific Australia/Swat Trading Trophy(2202 Perth Royal wine show)
- 2003 Royal National Assiciation (Brisbane) wine show Gold medal
- 2002. Perth Royal wine show Gold medal

Ha valakinek van lehetosege kostolja meg nem fog csalodni.

borcsősz Creative Commons License 2004.03.25 0 0 23018
...ha összejön az első érkezőknek tartunk egy 2003-as hordóminta kóstolót is "Nagy borok félúton" címmel...
Előzmény: borcsősz (23017)
borcsősz Creative Commons License 2004.03.25 0 0 23017
Nos kérem Borbarátok!

Jövő héten kedden szerveznék egy kis kóstolót abból az alkalomból, hogy felkerül a polcra nálunk Gere Attila - Kékfrankos Prestige'02-es bora. Egyébként aki emléxik a Medocra ezt se hagyja ki!
A kóstolóhoz 16-órától 20-óráig folyamatosan lehet csatlakozni.
Aki ráér szeretettel várom! Helyszín: Decanter Borklub...

Előzmény: borcsősz (23016)
borcsősz Creative Commons License 2004.03.25 0 0 23016
Már megint ezek a privát bulik. Ejnye no
:-))
Előzmény: Hatvani Szabolcs (23009)
borcsősz Creative Commons License 2004.03.25 0 0 23015
Shiraz úr rokona lennél? :-))
Előzmény: syrah (23011)
Marcellus Creative Commons License 2004.03.25 0 0 23014
Ilyen eseményekről kitől lehet meghívást várni?
Előzmény: csite (23007)
Marcellus Creative Commons License 2004.03.25 0 0 23013
Kostoltad már a Vylyan syrah-ját?
Kíváncsi lennék, milyen.
Előzmény: syrah (23011)
Bambi1234 Creative Commons License 2004.03.25 0 0 23012
Érdekesség képpen: volt egy nemzetközi kadarka verseny is, a IX. ...! http://www.istvanborhaz.hu
Üdv.
syrah Creative Commons License 2004.03.25 0 0 23011
rmiklos: Mivel azt írtad, hogy még nem ittál magyar syraht, ezért szívesen megszervezek egy főleg magyar syrah-ból álló kóstolót Egerben, melyen Téged (és mindazokat akiket érdekel) vendégül látlak.
Cirfandlia Creative Commons License 2004.03.25 0 0 23010
Gratulálunk a Sebestyén pincének! De hol vannak a többiek?

Szekszárdi Borverseny: taroltak a vörösök

Közel háromszáz 2000-2003-as évjáratú bor érkezett a Szekszárdi Hegyközség ötödik alkalommal megrendezett csütörtöki versenyére; a vörösborok hazájának is nevezett történelmi borvidékről benevezett italoknak alig több, mint egyhatoda volt a fehér és rozé fajta, a meghatározó hagyományosan a kékfrankos és a cabernet volt - közölte a távirati irodával Diófási Lajos.

A rendezvény fővédnöke, a zsűri elnöke örvendetesnek nevezte, hogy ismét megjelent a kadarka, amiből idén huszonegyet neveztek a borászok.

A szakember véleménye szerint a 2003-as évjárat próbára tette a borászokat. Az elmúlt ötven év átlagát tekintve 500 órával több volt a napfényes órák száma, a három nyári hónapban öt fokkal magasabb volt a hőmérséklet, viszont 238 milliméterrel kevesebb volt a csapadék.

A verseny végeredményét tekintve a vörösborok taroltak, az öt nagy arany díjas bor mindegyike vörös fajta: a Márkvárt Pincészet 2000. Bikavér, a Liszt Pincészet 2000. Bikavér, az Eszterbauer Pincészet 2003. Kadarka, a Sebestyén Pincészet 2003. Kékfrankos, valamint a Szentgál Pincészet 2003. Merlot bora. Az utóbbi a verseny legjobb vörösbora kategóriáját is elnyerte, míg a legjobb fehérbor címet a Fritz Pincészet 2003. Olaszrizling bora kapta.

Kelemen Erika hegybíró a távirati irodának elmondta: a történelmi Szekszárdi Borvidék 2.500 hektár szőlőterületéből - Báta, Bátaszék és térsége, Decs, Sióagárd és Zomba mellett - ezer hektáron gazdálkodik a legjelentősebbnek számító Szekszárdi Hegyközség, amely 1560 tagot számlál.

Hozzátette: hamarosan megduplázódik a létszám, ugyanis a törvény értelmében az ötszáz négyzetméter feletti szőlőterületek gazdáinak is kötelezővé válik a tagság.

Az elmúlt évi szüreti jelentés alapján a hektáronkénti termésátlag közel hetven mázsa, az átlagos mustfok 19,4 volt - közölte a hegybíró.(MTI)


Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.03.25 0 0 23009
Hát, az lehet, de ez már elég erőteljesen szét volt esve. Tiffán merlot-ja viszont tényleg kellemes volt. Meg a ház kékfrankosai is... :-)
Előzmény: Bortárs (23008)
Bortárs Creative Commons License 2004.03.25 0 0 23008
Váljék egészségedre a kóstoló!
Ne gondold, hogy irigyellek....
...tudd :)
Kérdés:
Nem a Thummerer 1995 Vili Papa Cuvée nyert több díjat és mondták róla, hogy világszínvonalú?
Én bízom a magyar borok minőségében, de egy ilyen "kaliberű' és árú bortól azért többet vártam volna.
Előzmény: csite (23007)
csite Creative Commons License 2004.03.25 0 0 23007
Egy szép múltvasárnap történéseiből:
Királyudvar 2002 Úrágya Furmint: Nekem kicsit erős illatban a fás jelleg(és ízben is), de ezenkívűl egy jól csiszolt tétel, kellemessé teszi lecsengését a kevéske cukor. 7P
Demeter 1999 Aszútörköly: Nagyon szép pálinka, gyümölcsös, jó illatú, jól iható.
Györgykovács 2000 Tramini: Nagyon visszafogottan parfűmös, inkább ásványi illatok, ízben érett savai szépen visszaadják, amit a hegy adott e bornak. 6P
Vesztergombi 1999 Kadarka: Fantasztikusan szép fűszerpaprikás illat, ízben sajnos már fáradt volt, főleg a savai tűntek el. Régmúlt idők emlékeként azért szép volt. 4P
Mayer 1999 Kopár: Poros, visszafogott illat az elején, később kevéske aszalt(de inkább kicsit rohadt) szilva, ízben is megfáradt tétel, savai t hiába kerestük, utóíze pedig meglehetősen rövid. 4P (3P?)
Tiffán's 2000 Merlot: Frenetiusan szép lágy, melegséget árasztó illat, málnás, ribizlis, szilvás jeggyel, ízben is nagyon szépen adta vissza az illatban fellelhetőeket, és még egy nagyon elegáns fás jegy tette emlékezetessé az ízlelést, mely hosszan uralkodott a számban. 7P (de kóstolási körülmények között szerintem 8 is)
Gere 1999 Speciál Cuvée: Franc-os vadabb lekvárosabb illat, itt is szép fás jegy, haromikus íz, korrekt lecsengés, tartalmas belső. 7P
Thummerer 1995 Vili Papa Cuvée: Savanykás illat, hasonló íz, a végét nehezen tudtam megvárni. 2P
Füleky 2001 Pallas: Nagyon szép gyógynövényes(pemetefű, menta) illat, kevés narancshéjjal keveredve, ízben is hozza a gyógynövényes jegyeket, szépre érlelt bor, hosszú ízzel. 7P
Szepsy 1999 Aszú 6p.: *****, 9P (de lehet inkább 10 majd öt év múlva). Egy csoda Tokajból, minden bent van amit az ember magaelé tud képzelni.
VBL Creative Commons License 2004.03.25 0 0 23006
Meg kell erősítenem macmelon azon véleményét, hogy az Egervin Egri Bikavér szörnyen silány, évjárattól függetlenül, de ez sajnos sok más palackozású Bikavérre is igaz. Folyik ezerrel a Bikavér név kompromittálása ...
tomlaker Creative Commons License 2004.03.24 0 0 23005
én most csak csendben követem az eseményeket, sajnos nincs sok:(((

emlitésre mélto dolgot keveset iszok, talán a felujitás befejeztével...
kis mandolás juhfark zöldveltelini

nagyon jó fehér élmények budget kategóriában.
és talán rosti cirfijéből is ihatok a hétvégén..
ugye??????

macmelon Creative Commons License 2004.03.24 0 0 23004
A Hilltop SB 2001-es volt asszem, de érdemes megfigyelni, hogy hogyan irtam azt, hogy "Sauvignon Blanc-t" :)
Előzmény: macmelon (23003)
macmelon Creative Commons License 2004.03.24 0 0 23003
Shiraz: Weninger 2001est kóstoltam és anno meg is írtam ide, hogy nagy csalódás volt - különösen az irreális ára miatt.

Egervin vs. Bikavér: Az Egervin Bikavérei szörnyűek (az az agresszív megoldás jut eszembe, amit BZoli szokott javasolni), de azt ne feledjetek, hogy Tóth István vagy Bakondi Bikavér nem tétel. Úgy értem exportmennyiségben nincs miről beszélni.

Bor: Az elmúlt napok kiemelkedő borélménye: egy éve tartogatok egy Hilltop Virgin Vintage Sauvginon Blanc-ot és most mikor kinyitottam jöttem rá, hogy erre az élményre érdemes volt várni. Imádom a SB-t és ez valami gyönyörűen hozta, amit várok. Nálam 8pont és egy sokadik újabb strigula a fehérek oldalán a nem létező fehér-vörös vitában.

Rosti: Köszi a képeket, érdekes lenne egy egész évet hónapról-hónapra végig követni!

Index: 5.-re néha sikerül olvasnom, írnom... ezért is nem pörög a fórum.

VBL Creative Commons License 2004.03.23 0 0 23002
Üdvözletem Mindenkinek !

dr_wine kérdésére: Az a gond, hogy olykor nagy különbség van évjáratok közt. Én a 2000 -es Weninger féle Soproni Kékfrankosra (Balf, Spern Steiner dűlő) mondtam, hogy a legjobb vörösbor amit életemben ittam, ennél karakteresebbet, zamatgazdagabbat nem lehet készíteni. Ezt már a 2001 -esről nem mondanám.
Fehérbor: Dr. Halla László 1994 -es Somlói Olaszrizlingje (Somlószőlős) világszenzáció ! Mondván tíz év eltelt, megkóstaltam idén februárban és azt állítom, mindig a csúcson van. Annyira egyedi illattal és ízvilággal rendelkezik, hogy leírására nem találok szavakat.

Előzmény: dr_wine (23000)
aszokfa Creative Commons License 2004.03.23 0 0 23001
Köszi a képeket Cirfandlia! Ha van időd küldj egy mailt,- privát szeretnék kérdezni valamit!

dr_wine Creative Commons License 2004.03.22 0 0 23000
Üdv! Melyik a kedvenc magyar borotok (ha egyáltalán lehet ilyet kérdezni) ?
dr_wine Creative Commons License 2004.03.22 0 0 22999
Üdv! Melyik a kedvenc magyar borotok (ha egyáltalán lehet ilyen) ?
Cirfandlia Creative Commons License 2004.03.22 0 0 22998
Érdekességként, h. kicsit feldobjam halódó topikunk; márc. 12-én ekkora hóban metszettem, és rá 2 napra 20 fok, verőfény, tavasz.

1
2
terhelés

GLEVENTE Creative Commons License 2004.03.22 0 0 22997
Kb. egy évvel ezelőtt azt hallottam, hogy Tiffán Ede átoltatta a viszonylag új telepítésű olaszrizlinget a shiraz miatt.
Előzmény: shiraz (22991)
shiraz Creative Commons License 2004.03.21 0 0 22996
Egerben mindenki ismeri Bukolyit. En meg mar regota. Ja es telekszomszed a Monarchiaval az Eged hegyen.
udv
Előzmény: Bambi1234 (22995)
Bambi1234 Creative Commons License 2004.03.21 0 0 22995
Eddig Weninger 2001es és Bukolyi (Buttler borászat) 2001es,ill. 2003as syrahját kóstoltam egy bemutatón. Néhány francia syrah és ausztrál shiraz társaságában sem volt szégyenkezni valójuk.
shiraz: honnan hallottál Bukolyi Lászlóról?
Egyébként elég jó fajtának tartom. Ha van lehetőségetek Cote Rotie-t kóstolni, akkor nosza, mert elképesztő dolgokra képes. Hajrá magyarok! Alkossunk valami hasonlót!
Előzmény: rmiklos (22994)
rmiklos Creative Commons License 2004.03.20 0 0 22994
Elnezest a duplikacioert! Mivel kozel ket ora mulva sem jelent meg a hozzaszolasom, nemi valtoztatassal ujra elkuldtem. Mivel a multban tobbszor is elveszett amit irtam, most a szovegszerkesztoben megoriztem. Viszont amikor a masodikat elkuldtem, hirtelen mindket verzio megjelent. Persze amikor nem orzom meg akkor soha nem kerul elo. Valami nem koser a szolgaltato szerverjevel.
Előzmény: rmiklos (22993)
rmiklos Creative Commons License 2004.03.20 0 0 22993
Jo hallani ezekrol a telepitesekrol. A shirazt ugyanis egy remek fajtanak tartom. Eddig csak Tiffan telepiteserol hallottam es csak Weninger Syrah 2000-rol hallottam mint kereskedelmi forgalomban kaphato shirazt, de meg soha nem ittam magyar shirazt.
Ivott-e mar valamelyikotok magyar shirazt? Ha igen, milyen volt? Nagyon kivancsi vagyok, hogy a villanyi vagy szekszardi "terroir” milyen shirazt produkal Magyarorszagon.

A Monarchia alacsony exportmennyisege miatt az Egervin nem aggodik. Viszont Gal Tibor komoly konkurense az Egervinnek. A Gal Tibor Boraszat ma abba a pozicioba kerult, hogy jelentosen megvaltoztathatja a magyar bikaverrol alkotott kepet az USA-ban. Ha peldaul nagy mennyisegben $11-$14 kozott jo minosegu bikaert tudnanak forgalmazni, amint azt tervezik, akkor az sokat javithat a magyar borok itteni megitelesen.Mint legtobben jol tudjatok Gal Tibor a pinceszetet ket befektetovel alapitotta. Az egyik Nicolo Incisa della Rochetta, aki a Sassicaia-val lett vilaghiru, a masik pedig Burkard Bowensiepen, az Alpine nagy del-nemetorszagi borimportor vallalat tulajdonosa. Talan az kevesbe ismert, hogy az Alpine kivonulasa utan 2002-ben a Kobrand oriasi amerikai borkereskedo ceg szallt be az uzletbe, amelynek az orszag legeldugotabb reszeben is kialakult disztributor-halozata van. Tobbek kozott a millios tetelben behozott Louis Jadot borok importere, de Portugaliabol ok hozzak be a Taylor Fladgatet es a Fonsecat, meg persze a hires olasz Sassicaiat. Az USA-ban olyan nagy amerikai markak forgalmazoi mint a Bezinger, Joseph Phelps, St. Francis, Sequoia Grove, es Cakebread (az egyik kedvencem). Az ismerettseg regi, hiszen a Kobrand nagyon regota van uzleti kapcsolatban az Antinori csaladdal. Gal Tibor pedig Marchese Lodovico Antinori tulajdonaban levo Ornellaia pinceszetnek volt vezeto borasza es technikai igazgatoja. Mint legtobben tudjatok, a legnagyobb sikeret az 1998-as Ornellaia Bolgheri Superiore boraval aratta, amivel 2001-ben a Wine Spectator szazas listajanak az elere kerult. Ez a siker paratlan a magyar boraszok kozott, hiszen a vilagon rengeteg kivalo borasz van es kevesnek adatott meg egy ilyen oriasi elismeres.

A masik jo hir, hogy a Hilltop-Neszmely az angliai sikerek utan megjelenik boraival az USA-ban is. Ez jo hir a Monarchianak es Gal Tibornak is, hiszen egyutt konnyebb lesz megvaltoztatni a (tokajit keveve) a magyar borokrol kialakult negativ kepet. Szoval valami izgalmas dolog tortenik vegre a magyar borok amerikai piacan. Csak a “Marika”-hoz,” es az Egervin bikaverhez hasonlo rossz magyar borokat kellene persze az uzletek legsotetebb zugaibaban talalhato legalsobb polcokra szoritani (szerencsere a job uzletekben ott vannak, igy talan nem rakjak oket az uj jo magyar borok melle).

Előzmény: shiraz (22991)
rmiklos Creative Commons License 2004.03.20 0 0 22992
Ez igen! Eddig csak Tiffan telepiteserol hallottam. Ivott-e mar valamelyikotok magyar shirazt? Esetleg olyan frissek a telepitesek, hogy meg nem is keszult eddig meg magyar shiraz? Nagyon kivancsi vagyok, hogy a villanyi vagy szekszardi "terroir" es persze a szakertelem, milyen shirazt produkal Magyarorszagon.

A Monarchia alacsony exportmennyisege miatt az Egervin nem aggodik. Viszont Gal Tibor komoly konkurense az Egervinnek. A Gal Tibor Boraszat ma abba a pozicioba kerult, hogy jelentosen megvaltoztathatja a magyar bikaverrol alkotott kepet az USA-ban. Mint ismert Gal Tibor a pinceszetet ket befektetovel alapitotta. Az egyik Nicolo Incisa della Rochetta, aki a Sassicaia-val lett vilaghiru, a masik pedig Burkard Bowensiepen, az Alpine nagy del-nemetorszagi borimportor vallalat tulajdonosa. Az Alpine kivonulasa utan 2002-ben a Kobrand orias amerikai borimportalo ceg szallt be az uzletbe, amelynek az orszag legeldugotabb reszeben is kialakult disztributor-halozata van. Tobbek kozott a millios tetelben behozott Louis Jadot borok importere, de Portugaliabol ok hozzak be a Taylor Fladgatet es a Fonsecat, meg persze a hires olasz Sassicaiat. Az USA-ban olyan nagy amerikai markak forgalmazoi mint a Bezinger, Joseph Phelps, St. Francis, Sequoia Grove, es Cakebread (az egyik kedvencem). Az ismerettseg regi, hiszen a Kobrand nagyon regota van uzleti kapcsolatban az Antinori csaladdal. Gal Tibor pedig Marchese Lodovico Antinori tulajdonaban levo Ornellaia pinceszetnek volt vezeto borasza es technikai igazgatoja. Mint legtobben tudjatok, a legnagyobb sikeret az 1998-as Ornellaia Bolgheri Superiore boraval aratta, amivel 2001-ben a Wine Spectator szazas listajanak az elere kerult. Ez a siker paratlan a magyar boraszok kozott, hiszen a vilagon rengeteg kivalo borasz van es kevesnek adatott meg egy ilyen oriasi elismeres.

A masik jo hir, hogy a Hilltop-Neszmely az angliai sikerek utan megjelenik boraival az USA-ban is. Ez jo hir a Monarchianak es Gal Tibornak is, hiszen egyutt konnyebb lesz megvaltoztatni a (tokajit keveve) a magyar borokrol kialakult negativ kepet.

Előzmény: shiraz (22991)
shiraz Creative Commons License 2004.03.20 0 0 22991
csak néhány akinek már van bora vagy telepített szőlője shirazból: Vylyan, Tiffán, Gál T., Bukolyi L., Jandl, Monarchia az idén fog telepíteni.
Előzmény: Törölt nick (22989)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!