Keresés

Részletes keresés

stewes Creative Commons License 2002.08.26 0 0 1822
Volt nálunk egy tesztoldal, amit esetleg be lehetne rendesen izzítani.
Arról van szó, hogy a honlap szerkesztésébe be lehetne vonni külsô embereket, akár Titeket is, oly módon, hogy a cikkek írásához akár egy Word is elegendô. Tehát, vegyük ezt a legegyserübb példát: X megírja a cikket a szövegszerkesztôben, szépen megszerkeszti, majd a mentésnél szépen felnyomja ftp-n. A mô azonnal megjelenik a TM megfelelô honlapján. Úgy mint egy fórum hozzászólása is, azzal a külöbséggel, hogy a többiek csak olvasni tudják, hozzászolni az adott oldalon nem lehet. (Viszont ott a fórum!) A rendszer működésének egy fontos feltétele van: mivel az így szerkesztett anyag feltöltés után azonnal a honlapon van, így esetleg nem kivánatos tartalom is megjelenhet. Természetesen mi törölni tudunk, de esetleg csak több órával késôbb. Ezért csak azoknak álna nyitva ez a lehetôség, akikben megbízhatunk. És természetesen minden írónak egyéni jelszava van.
Nos, így akár egy komoly kéktúra anyag is össze tudna jönni. Azt ami az igazoló füzetekben, térképen, könyvekben van elôbb-utóbb elkészül egy összeállítás, de sokkal izgalmasabb lenne egy gyakorlatias adásbázis.
Mi a véleményetek errôl? Aki szeretne többé kevésbé rendszeresen anyagot küldeni, azt kérem, hogy dobjon egy mélt a turistamagazin@timp.hu, vagy az arvai@enternet.hu címre.
asciimo Creative Commons License 2002.08.26 0 0 1821
Igen, forum, de nem olyan mint ez, hanem
minden kektura szakaszhoz (1-27) van egy topik. Azon belul pedig ugyanaz menne mint itten. Legalabbis ahogy en elkepzelem.

De Larzen! Nem lenne egyszerubb itt az indexen csinalni 27 topikot "OrszagosKektura_x" neven (x=1..27 )?
Vagy csak egyszeruen gyakorlaskeppen akartal irni egy forumot, es nem akartad cel nelkul csinalni?

asciimo

Előzmény: Zete (1820)
Zete Creative Commons License 2002.08.26 0 0 1820
forum?
Ugy emlekszem, korabban arrol volt szo, hogy nem egy ujabb forumot, hanem cikk, illetve beszamolo gyujtemeny adatbazist kellene csinalni, ahol tematikusan, pl. szakaszonkent lennenek gyujtve a leirasok.
Igy a mar itt megjelent beszamolok is egyszeruen atlathato formaban lennenek oda is felteve, hogy barki elolvashassa hosszu visszakeresgeles nelkul. Egy ujabb hozzaszolasos topic helyett a tenyleges beszamolok kellenenek csak, szerintem. A megvitatas helye inkabb itt a topicban van.

De lehet, hogy nem jol ertem, amit irsz, ez esetben sorry az okvetetlenkedesert.

Előzmény: larzen (1816)
stewes Creative Commons License 2002.08.26 0 0 1819
A Turista Magazinban már év eleje óta működik egy fórum, benne kéktúra topic is, egy ideig chat is volt. A látogatottságuk minimális. Nem tudom miért. Van egy kéktúra rovat is. Igaz ott még minimális anyag van, de pont a túrák során tapasztalt új információkkal kiegészítve bôvítgetném a meglévôket.
Előzmény: Törölt nick (1818)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.23 0 0 1818
Larzen ! Ez nagyon kiraly! Mar alig varjuk!!
Előzmény: larzen (1816)
Levcso Creative Commons License 2002.08.23 0 0 1817
... és övendezének vala neki!!!
:O) (csak bele ne kéküljünk)
Előzmény: larzen (1816)
larzen Creative Commons License 2002.08.23 0 0 1816
Majdnem elkészültem egy fórummal, amit szándékaim szerint a TTT honlapra fogok feltenni. A fórum azért készül, hogy a kéktúrával kapcsolatos adatok könnyen megtalálhatóak legyenek. Többször felmerült, hogy most már milyen nehézkes ebből a (szerencsére nagyon jól működő) topikból az érdemi információkat kivadászni egy-egy szakaszra, vagy bélyegzőhelyre vonatkozóan.

A topikok helyett egy-egy ellenőrzőhelyhez illetve szakaszhoz lehet megjegyzéseket, hozzászólásokat írni, s ezek fordított időrendben jelennek meg. Nincs szükség karbantartásra, regisztráció után bárki írhat oda. A felhasználó megadhatja, hogy mikor járta be az adott szakaszt (látogatta meg a helyet), esetleg milyen irányban és hogy mit tapasztalt.

A program olyan készültségi állapotban van, hogy most már be merem jelenteni, hogy lesz ilyen. :) Viszont még nincs olyan állapotban, hogy akár tesztelésre is felrakjam. Főleg azért, mert most elmegyek egy hét szabadságra (nem fogjátok kitalálni, hogy hova :)), s nem hiszem, hogy a felmerülő hibákat lesz módom gyorsan orvosolni.

Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.08.22 0 0 1815
Mindszentpusztán 1999 őszén jártam. Én is a fémbélyegzőt használtam, de a kulcsosház gondnoka (mert autóval kivitte nekünk a kulcsot, amit másnap adtunk le Kőhányáspusztán) jó kis gumibélyegzőt is adott. Ezt is beütöttem a füzetbe.
Előzmény: asciimo (1812)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.21 0 0 1814
irok mailt
Előzmény: larzen (1813)
larzen Creative Commons License 2002.08.21 0 0 1813
Augusztus utolsó hetében megyek szabadságra, és egy jó kis kéktúrát terveztem ebben az időszakban.
Mivel a keleti részt szinte már teljesen bejártam, ezért egy hosszabb nyugati szakaszra gondoltam.
Ha egyedül mennék, akkor Kőszegtől indulnék keleti irányban mivel az Írott-kő - Kőszeg szakasz megvan, utána meg egy nagy üresség. Egy tájfutó barátomtól kaptam egy nagyon jó kis térképet a Velemi-erdőről (Szent Vid káplna környéke), amit ő csinált. Egy napnak pont jó lenne a Velem - Szent-Vid - Írott-kő - Hétforrás - Kőszeg szakasz. Kőszegtől egészen Zircig csak egy rövid badacsonyi szakasz van meg, úgyhogy biztosan találunk közös 'fehér foltot'.

Rcs neked a hétköznap mennyire jó időpont? Hány napra tudnál jönni? Azért kérdem, mert arra a napra jó tömegközlekedésű helyeket kellene találni...

asciimo Creative Commons License 2002.08.19 0 0 1812
Mult het penteken sikerult elszabadulnom kekturazni. A Volanbusz jol szervezett atszallasai miatt 2 es fel oraba telt a Bp-Bodajk tavolsag lekuzdese....
Bodajkrol fel Csokakore, a kocsmaban nem volt ott a topikban emlegetett nagyon csinos lany, de amugy is siettem. Aztan Larzen mintajara kocogos stilusban Gantra, ahol a hazak rendezettsegebol rogton rajottem, hogy svab faluban vagyok. Aztan Mindszentpuszta, ahol a kut vizebol minden tiltas ellenere ittam, semmi bajom. Innen tovabb Kohanyaspusztara, ami lassan ment, aztan atkozodtam, hogy ez el van merve, nem lehet hogy 5 km masfel oraig tartson. Aztan rajottem, hogy rosszul olvastam, az OKT fuzetben 6,9 km szerepel.
Kohanyaspusztanal pedig rohadt mazlim volt,
ahogy beerkeztem, latom hogy egy no all a buszmegalloban! Rohanok belyegezni, aztan a megalloba, 2 perc mulva jott a busz. A tabla szerint naponta 3 busz megy el ott.

Belyegzok:
Csokako - kocsma MTSZ-gumi
Gant - turistahaz gondnoka a fagyizoval szemben lakik a 21. szam alatt, vagy a fagyizo/kocsma-ban diszes Gant feliratu turistabelyegzo - eleg erdekes.
Mindszentpuszta- jo fembelyegzo.
kohanyas - jo gumi a volt bufe mellett (a bufe bezarva, viszont van mukodo nyomos kut)

Udv nektek.
asciimo

larzen Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1811
A módosított túraterv: szombat 8.30-kor, az Árpád-hídtóé (8.37 Flórián) indul egy busz Komáromba, erről leszállunk Dorogon vagy Tokodon. (Majd megnézem a térképen, hogy mit jelent a
"Tokod, üveggyár" megálló.) Innen a kéken vissza Piliscsabára.
larzen Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1810
Ízlés dolga. :)
Előzmény: pavarotti (1809)
pavarotti Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1809
Mármint Nagybörzsöny felé v. a kocsma felé?:))
Előzmény: larzen (1808)
larzen Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1808
Nagybörzsönyben a kocsmában is - ha esetleg valaki arra túrázik.
Előzmény: pavarotti (1806)
pavarotti Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1807
Ára:490Ft - nem visz csődbe:)
Előzmény: pavarotti (1806)
pavarotti Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1806
Szereztem Börzsöny Várai (v. mi..) füzetet, tök jó, lehet kapni a NHH és Magas-Taxi th.-kban is!!!
pavarotti Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1805
A "régi vasút" gyakran sok 10 éve, gyakran már talpfáig felszedett vonalat jelent, gyakran olyan, amilyennek leírtad:) //ld. Zemplénben Nagybózsva-Füzér között - ez ugyan (még) járható, de körülötte ott is embermagasságú a gaz//
Előzmény: Váci (1799)
larzen Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1804
Jó lenne, köszönöm.
Csak most már késő, mehetek vissza... :-(
Nem mintha csúnya hely lenne, de ott a környéken már nincs 'fehér folt' máshol pedig van.
Esetleg a Kisgyóni Nyolcason lehetne valami alternatív útvonallal trükközni. :)
Előzmény: ktaxxyxx (1803)
ktaxxyxx Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1803
(Bakonykúti bélyegző)
Márpedig vandalizmus ilyen kis faluban is lehetséges. Azon kívül a falu központjában értelmi fogyatékos gyerekek szoktak táborozni, és - bár nem tehetnek róla szegények, de - előfordulhat, hogy "Jé, mi ez?" alapon megtetszhet nekik a bélyegző. Talán ezért van úgy elrejtve.
A pontos okra, ha eszembe jut, rákérdezek az illertékeseknél!
Előzmény: larzen (1801)
Váci Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1802
Majdnem elfelejtettem...

Múlt héten voltam Szentbékkála-Nagyvázsonyban. Mindent úgy találtam, ahogy az atlaszban le van irva. Jelzések majdnem végig kitűnőek, viszont Nagyvázsony előtt könnyű eltévedni, nekem sikerült is. Igy a falu másik végén (kerülővel) érkeztem be.

larzen Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1801
[bakonykúti bélyegző]
Hát, ezt én sem találtam meg. Köszönöm az elhelyező leleményességét. Nem hinném, hogy egy ennyire nyugis helyen miért kell rejtegeni a bélyegzőt. Ráadásul amikor ott jártam, éppen nem volt nyitve semmi...

[bakonykúti után]
Szerencsére a másik irányból (Bodajk felől) nincs tájékozódási probléma.

Előzmény: Váci (1799)
Váci Creative Commons License 2002.08.16 0 0 1800
Sziasztok Kéktúrások, Kisvasutasok, Vasútmániások!

Az elmúlt hetekben igen sokfelé jártam, ezzel kapcsolatban (vegyesen) néhány kéktúra/kisvasút/vasútmániás élmény:

Rába-túra:
- Szombathelyen az állomás előtt ki van állitva egy régi villamos.
- A Szombathely-Szentgotthárd utat Bz-mellék panoráma-peronján tettem meg. Még sosem jártam arra.
- Körmend. A kenukat át kellett emelni a duzzasztónál, igy több órát töltöttünk ott. A hidon többször is jöttek-mentek a szóló Bz-k (Zalalövő felé).
- Rum. Bejártam a megszüntetett Szombathely-Rum vonal Rum-Vasszécsény szakaszát. Rumon még áll az egykori motorszin (legalább is annak néztem). Rum-kastélyon megvan a megálló-épület, és a köv. faluban is (nem jut eszembe a neve). Itt posta üzemel benne. Vasszécsényben a III. o. HÉV-épületet lakóházként használják.
- Sárvár. Megtettem az OKT Sárvár-Gérce szakaszát. Kicsit "csaltam", mert nem a KÉK-jelzésen mentem, hanem a gyakorlatilag párhuzamosan futó (ugyanolyan hosszú), volt Sárvár-Zalabér-Batyk vasút nyomvonalán.
- Várkesző. Itt ért véget a túra, hazatérni a Rábahid nevű megállóhelyről lehetett. Azért emlitem meg, mert a megállóhelyen semmi, még nyomokban sem volt található a megállóhelytáblán kivül. Igy nemhogy a vonatindulásról, de még arról sem lehetett semmit megtudni, hogy egyáltalán melyik vasútvonal megállóját találtam meg. (Hiszen még a vasútbarát sem ismer minden vonalat). Még szerencse, hogy Vaskalap-barátomat bármikor felhivhatom telefonon... Ja, és a Bz-t ezen a környéken Studenkának hivják.
- Pápa. Az állomáson modern utastájékoztató (olyan, mint egy repülőtéren), csak - közemberek számára - teljesen értelmezhetetlen. Például még én, mint vasútbarát sem tudtam megmondani a Budapestre utazóknak, hogy akkor most mikor-merre induljanak.

Bázakerettye:
- Egy egészen rövid szakaszon, de túráztam a Dél-Dunántúli KÉKen. Bekerült a füzetbe az első pecsét.
- Vonatoztunk is, a Bázakerettye-Kistolmács szakasz kritikán aluli állapotban van. Tudja valaki, miért nem megy a vasút a faluig? Nem is ment soha?

Tisza-túra:
- A kenut Tokajban béreltük, és tetőcsomagtartón szállitottuk, gyakorlatilag végig a kisvasút nyomvonalán. Rengeteg fedezetlen útátjárót érintettünk, a sofőrünk úgy hajtott át rajtuk, mintha ott sem lettek volna. Mikor szóvá tettem, csodálkozva kérdezte, hogy "és ez még jár is?" Aztán láttunk egy vonatot is, természetesen gyakorlatilag üresen.
- Záhony. A vasúti hid kb. 1 órahosszáig volt a látókörünkben. Ezalatt egyetlen egy vonat sem ment. Emlékszem, amikor először jártam itt, 1984-ben, a vonatok egymást érték. (Na jó, egymás térközét.)
- Tiszakanyár. Alföldi kéktúra, Tiszakanyár-Cigánd szakasz. Ebbe a füzetbe is bekerült az első pecsét.
- Balsa. A komp megszünt. A halászcsárda is bezárt. Most már tényleg a semmiben van a kisvasút végállomása. Szerintem nem sokáig fog ide kijárni. (Lehet, hogy már most sem jár, nem tudom, mert a csárda bezárása miatt meg sem álltunk itt, csak a következő kompnál.)

Grátisz a Tisza-túra végén: egy nap a Zemplénben
- Megtettem az OKT Füzér-Hollóháza szakaszát, ilyen irányban. Örültem, hogy végül a "civilek" közül senki sem jött velem, mert a Füzér-Nagymilic szakasz igazi kék-túrás szakasz. Igencsak megizzadtam, pedig csak napi kishátival voltam. Viszont nagyon megérte, gyönyörű a táj, és döbbenetes a határkövek mentén gyalogolni. Az a legborzasztóbb, ahogy ez a határ ide került. Mert ha - mondjuk - azért lenne itt a határ, mert a "szomszéd király" hadserege erősebb volt és elfoglalta, akkor azt mondom, OK. Jövőre majd a mi "királyunk" hadserege lesz az erősebb, és visszafoglalja. De nem! Valakik, akik talán sohasem jártak itt, föléhajoltak egy térképnek, és húztak egy vonalat. Tessék! A hegy egyik oldala ez az ország, a másik oldala a másik ország. Ez a fa az egyik ország, a mellette lévő a másik ország. És akkor még az emberekről nem is beszéltünk. De hagyjuk is inkább, elnézést, hogy nem ideillő témáról irtam.
- Füzérben egy ritka jó állapotban lévő tábla ad útmutatást a túrázóknak. A tábla korát csak a rajta lévő tartalom mutatja:
...
Füzérkomlós vá. x km, y óra
Füzérradvány mh. z km, xx óra
...

Sokak szerint teljesen abnormális, hogy igy töltöttem a szabadságom, de azt hiszem, Ti megértitek, hogy nagyon jó nyaram volt.

Váci Creative Commons License 2002.08.15 0 0 1799
Sziasztok!

A sok nyári élmény előtt egy kis soronkivüli gyors-jelentés:
Tegnap voltam OKT Kisgyón-Bakonykúti.
Néhány észrevétel/tanács:
- Kisgyón megközelitése Bakonycsernyéről történhet, de a térképen jelzett KÉK-NÉGYZET jelzést messzire kerüljétek el! Én azon indultam el, annál is inkább, mert a térkép szerint egy "régi vasút" nyomvonalon vezet. (Vasutasok! Tudtok erről valamit?) Szóval: az út járhatatlan, embermagasságú parlagfű-csalán-egyéb gaz. Érdemesebb az aszfaltúton menni.
- Kisgyón: az atlasz szerint bélyegző a turistaház gondnokánál. Csakhogy a gondnok - mivel nem voltak vendégek - Bakonycsernyei otthonában tartózkodott. Nem mentem vissza... Viszont azt mondta a sövényt nyiró ember, hogy a faluban (Bakonycsernyén) a Túra sörözőben is van egy bélyegző.
- Burokvölgy, pontosabban Burokpart: nagyon szép, megéri, hogy a módositott kéktúra erre vezet.
- Bakonykúti: a bélyegző az atlasz szerint a polgármesteri hivatal előtt van kihelyezve. Valóban igy van, de elég ravasz módon, én nem is találtam meg önállóan. A buszmegállóban van egy fából készült tájékoztató tábla, ennek a táblának az oldalán van a fából készült kis doboz a bélyegzővel, minden figyelemfelhivó jelzés nélkül. (Ez egyébként nem is baj, csak a túrázót sem figyelmezteti semmi.)
- Bakonykúti után: nagyon kell figyelni a falu utáni mezőn, én úgy eltévedtem, hogy nem is volt időm Fehérvárcsurgóig elmenni, mert több mint egy órás kerülő után gyakorlatilag visszakerültem a faluhoz.

lükepék Creative Commons License 2002.08.15 0 0 1798
Épp semmittevésemben (akarom mondani a nagy munka közepette) nézegettem az okt-teljesítésemet.. eleddig 20% van meg.. 2 év alatt.. van hova fejlődni.. :) nem baj, majd most!! Balaton-felvidék
ktaxxyxx Creative Commons License 2002.08.12 0 0 1797
A Keszthely - Hévíz közötti bozótharcnak egy szépsége volt (télen jártam arra, amikor belátni a fák közé): a tőzegben a fák sekély gyökeret eresztettek, és amikor egy adott súlyt elértek, szőnyegként hajlították fel a tőzegréteg szélét.
Előzmény: tom-a-hawk (1785)
ttse Creative Commons License 2002.08.08 0 0 1796
A PANGEA haz elerhetosege: www.zpok.hu/pangea
A Ráktanyai haz: www.extra.hu/raktanya

Mindkettoben voltam, szuper helyen vannak.

HEV

Előzmény: Vérfarkas (1794)
ttse Creative Commons License 2002.08.08 0 0 1795
Szia
Feltetlenul ragaszkodsz a Zirchez? Bakonyszentlaszlon van turistahaz, eleg egyszeru de az ara is "egyszeru". Ezenkivul a kozelben van meg Pénzesgyőr, Zirc melletti falu itt van a PANGEA kutatóház kb 12 fo max befer. Aztan Pénzesgyőr fölött a hegyen van a Ráktanya itt is van thaz, és tole kb. 1 km-re Augusztin tanyán is.

HEV

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (1793)
Vérfarkas Creative Commons License 2002.08.08 0 0 1794
Sziasztok
Tud valaki Zircen szallastlehetoseget?
Olyan turistafelet...

koszi
vf

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2002.08.06 0 0 1793
HEV
Megkaptam a csomagot, köszönöm!

Hetek óta tartó punnyadásom leküzdve, holnap új kaland vár, de ez már a biciklis topik témája...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!