Keresés

Részletes keresés

Marcellus Creative Commons License 2004.03.28 0 0 23050
Engem és a csajom is érdekel a buli.
edrose Creative Commons License 2004.03.28 0 0 23049
Érdekel! És a feleségem csaj létére nem iszik édes vöröset! :)
Előzmény: tomlaker (23043)
robicsek Creative Commons License 2004.03.28 0 0 23048
hát én se borászatban dolgozom,sőt, mondjuk borfogyasztásban aki kezdőnek nevez, az nem ismer:)))
Előzmény: dr_wine (23042)
robicsek Creative Commons License 2004.03.28 0 0 23047
érdekel. (bár amennyi bulira már jelentkeztem és nem mentem el......:(......)

azt az édesvöröst azé inkább hagyjuk..... :-)

Előzmény: tomlaker (23043)
kaviat Creative Commons License 2004.03.28 0 0 23046
én pl. itt vagyon nem borászatban borboltban dolgozó kezdőnek

.kav]4t neofittnesspop

Előzmény: dr_wine (23042)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.03.28 0 0 23045
Csak néhányan, illetve ismerőseink dolgoznak ilyen helyeken. Rozé: az én idei favoritom a Takler pince rozéja.
Előzmény: dr_wine (23042)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.03.28 0 0 23044
Engem (és valószínűleg a feleségemet is) érdekelne, de nekünk csak akkor jó, ha 17-én van - a másik két időpontban (sőt, még 8-án is) hazán kívül vagyunk. Ez természetesen nem zsarolás; ha máskor lesz, akkor jó borozást a csapatnak! :-)
Előzmény: tomlaker (23043)
tomlaker Creative Commons License 2004.03.28 0 0 23043
Glevivel és Rostival szervezünk egy nagytalit Pécsre(tudom miért nem pest), de ez levi vagy rosti pincéjénél, bográcstéma, egész napos heppening vidámkodás, szállás megszervezhető, és akár szombat vasárnapos nagybuli lehetne áprilisban, azon a hétvégén, amelyiken az előrejelzések franko időt mondanak.
mondjuk ápr.17 vagy 24 esetleg május 1.:))
beugro pld két palack bor, és tanulva a korábbi évek tapasztalataiból, azért minőségi ALAP-követelményeket azért felállíthatunk. a kaja árát összedobjuk stb.
lehet feliratkozni, első körben az érdekel listára, másodsorban a tutibiztoshogyjövöklistára:
ja és gyermekesek, családosok is gond nélkül jöhetnek(shiray,csitestb), sőt talán még jobb is lenne, a csajoknak egy édesvöröskostolót összehozni:))

érdekel:
1. Tom

tuti:
1. Tom

dr_wine Creative Commons License 2004.03.28 0 0 23042
Hello! Közületek mindenki borászatnál, borszaküzletben meg ilyen helyeken dolgozik? Hozzám hasonló kezdőt nem is találok itt?
vinnnn: kösz a tippet.
borcsősz: Egy ilyen bortaliról honnan lehet részleteket megtudni? Amatőr borkedvelők is részt vehetnek? Kb. mennyi a beugró?
Előzmény: borcsősz (23041)
borcsősz Creative Commons License 2004.03.28 0 0 23041
A következő bor-tali témája lehetne aktuálisan csak:

VINI-TALI :-)) (olasz borok kóstolója)

Van egy cimborám aki olasz borokkal foglalkozik és náluk a borszaküzletükben lehetne megcsinálni.

Előzmény: BZoltan (23040)
BZoltan Creative Commons License 2004.03.28 0 0 23040
Ha már nyelvészkledünk és webszájt kritizálunk akkor szerintem marketing és technikai hibás dolog flash alapokra helyezni egy weboldal. Sok felhasználónak nincsen flash-t támogató brózere és sok felhasznáó nem szereti a flash-es oldalakat, a keresőgépek nem találják meg a tartalmat és olyan információt ad a féash hatalmas erőforráspazarlással amit egy korrekt html webrendszer pár Kb-ból old meg.
A HTML amiben az oldalak íródtak pedig nem felel meg a W3C HTML szabványainka, többek között a DOCTYPE hiánya miatt...

Syrah rulez egyébként és biztos jó bort hoz Egerben... a következő bortalira gyere el és hozzál egy palackkal :)

z

Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.03.28 0 0 23039
OFF

Ha már lúd:

site-(t)al; árut(,) amit; egy(-)két; a stb. elé nem kell vessző; történetttel nem 3 t; lehet(,) hogy; hamár két szó.

Az idézőjel első része legyen lent (ALT 0132). A mondatok nagy betűvel kezdendők. Ne hagyj el szóközt.

Ne ítélj, hogy ne ítéltess.

Előzmény: vinnnn (23037)
syrah Creative Commons License 2004.03.27 0 0 23038
Kedves Vinnnnn!
Az egy "t" csak gépelési hiba, mint az általad írt "szeretme" szó is... Az imént írtuk, hogy a "boltban" még nem kaphatók a boraink.
Nagyon szívesen írunk a 2003-as (első termés) borokról néhány gondolatot mihelyt fejlettségük ezt lehetővé teszi. Addig kérlek érd be első szüretünk szakmai paramétereivel. Úgy gondolom hogy nem sokan teszik közzé ezen adatokat.
Azért köszönöm a kritikát.
Üdv, Syrah
Előzmény: vinnnn (23037)
vinnnn Creative Commons License 2004.03.27 0 0 23037
azért ezzel a site-al ne nagyon dicsekedj...
Ha elmegyek a boltba, szeretme látni az árut amit megveszek. Szerintem egy két külföldi oldalról példát véve neked sem kellene a szigorúan szakmai cukorfok, stb bemutatására szorítkozni, hanem fotókkal, blőd, de könnyen emészthető történetttel, és főként borleírással kellene támogatnod a "boraink" című rész bemutatóját. A fényképalbumnál pedig a fejlesztés alatt két "t"...lehet hogy csak én vagyok kötekedős, de hamár lúd...
Előzmény: syrah (23030)
vinnnn Creative Commons License 2004.03.27 0 0 23036
Régóta kerestem egy finom parfümös rosét, és múltkor egy borvacsorán kóstoltam a Zwack válogatás Szekszárdi Merlot Rose-t, s nem csak nekem jött be, az asztaltársaság kb egyhangúlag ítélte megnyerőnek. Asszem árban sem olyan vészes.
Előzmény: dr_wine (23034)
Bortárs Creative Commons License 2004.03.27 0 0 23035
Köszi a meghívást, ha sikerül arra járnom, akkor előtte pontosítunk. Szeretem a kihívásokat. :)
Előzmény: syrah (23033)
dr_wine Creative Commons License 2004.03.27 0 0 23034
Tud valaki egy igazán jó rosé-t javasolni nekem?
syrah Creative Commons License 2004.03.27 0 0 23033
Kereskedelmi forgalomban még nem kaphatók a borok, mivel csak 2003-ban készültek az első jelentősebb mennyiségű tételek.
Ha érdekelnek a borok, akkor szívesen látunk egy kóstolóra; és megítélheted, hogy érdemes-e gratulálni az örökséghez. :))
Előzmény: Bortárs (23032)
Bortárs Creative Commons License 2004.03.27 0 0 23032
Sajnos nem ismerem a boraitokat, így nem tudom gratuláljak-e az örökséghez. :)
Azért remélem (mindnyájunk érdekében) szép borokat csinált(at)ok.
Tényleg kiváncsi lennék a véleményedre, hogy milyenek. A honlapon láttam a felhozatalt, de ennyi. Tényleg, hol lehet kapni/kóstolni.
Előzmény: syrah (23030)
Marcellus Creative Commons License 2004.03.27 0 0 23031
IVV-ben van egy tempranillo 720-ért.Nem mondom,hogy nagy bor,de sokan szeretik az ára miatt.
Azt tudom,hogy Csitének nem tetszik :-)
Előzmény: BZoltan (23029)
syrah Creative Commons License 2004.03.27 0 0 23030
Én készítettem a site-ot.
Ja és én vagyok az örökös. :)
Előzmény: Bortárs (23026)
BZoltan Creative Commons License 2004.03.27 0 0 23029
Úgy tünik a magyar ízléshez passzol a Tempranillo :) mi jó hír.

Gratulálok az kóstoláshoz.

z

Előzmény: perlasca (23027)
Marcellus Creative Commons License 2004.03.27 0 0 23028
Pénteken érkezet az IVV-be Gere KF prestige.
Árát még nem tudom.

Ha valakit érdekel van 6 üveg Bock Merlot selection.
Ha jol emlékszem 6500 körül.

perlasca Creative Commons License 2004.03.27 0 0 23027
Néhány napja barátaimmal csináltunk egy vörösboros vakkóstolást. A pontozáshoz a csapat nem érezte magát elég kompetensnek, így csak a kommentárok maradtak az utókorra. Mindenképpen tanulságos volt, hogy a 7 ember mennyire másként érzékelte a borokat, gyakran teljesen ellentétes vélemények voltak még konkrét íz- és illatjegyekről is.
A borok:

Mőcsényi Cuvée 2001 (CF, Merlot és még valami, talán KF), 1300 Ft Tesco
Illatában málna és eper, ízben jellegtelen, rövid, híg. Kimondottan zavaró eleme szerintem nincs, bár volt, aki kellemetlen mellékízt érzett. Átlagos, szörpös, savas. Meg lehet inni minden különösebb gond nélkül, de 1300 Ft sok érte.

Gandia Hoya de Cadenas (Tempranillo) 1998 vagy 1999, Tesco, 2000 Ft. Mint később kiderült, Amerikában 6 dollár alatt van, sebaj. Gyönyörű, intenzív, nagyon buja illat fahéjjal, szegfűszeggel, avarral, vaníliával. Behízelgő, meleg, kompótos, fűszeres íz, enyhe likőrösség. Szépen megérett tanninok. Kár az enyhe, de érezhető csapvizes utánérzésért, és lehetne egy kicsit tömörebb, de így is élmény inni. Ha ilyen borok lesznek Magyarországon kaphatók 1000-1500 Ft körüli árakon május 1 után, akkor itt tényleg rossz idők jönnek nem egy magyar borászra.

Tóth István Bikavér 1999 Monarchia Selection, Tesco 2000 Ft, Monarchia 1800 Ft.
A csapat utólag "az ellentmondások borának" keresztelte el, mert szinte semmiben nem volt egyetértés. Viszont míg az összes többi bornál vad asszociációk jöttek elő, ennél 7-ből négyen azt írták, hogy semmi nem e borról eszükbe, ami azt hiszem, magáért beszél. Azok után, amennyi dicséretet itt a topicban kapott e bor, nekem nagy csalódás volt; formátlan, vékony, savas, gyümölcs sehol, én még a 3 pontot sem adnám meg neki. Még a sokszor megénekelt illatból sem sikerült semmit levenni.

Torres Gran Coronas (85% CS + 15% Tempranillo), Bortársaság, 2200 Ft. Kevés illat, meglepően gyorsan és könnyen "lemegy", selymes. Csak a száj hátsó részének közepén produkál ízt, ott viszont kellemes, visszafogott, színtiszta "cabernet" hatást mutat. Kellemes, nagyon jól iható, de nem igazán karakteres bor; egyetértés volt abban, hogy valószínűleg kiváló ételkísérő.

Heimann Cervus 2000, Bortársaság, 2300 Ft. Paprikás, paradicsomos illat. E bor fő erénye a lenyelés után szétterülő, sokáig megmaradó savas-gyümölcsös utóíz, mely osztatlan tetszés aratott. Mégis, nekem túl kevés volt a test, túl sok a sav, persze volt, akinek bejött a könnyűsége. Elhangzott még: lineáris, kiismerhető, egyszerű. 1300 Ft biztosan reálisabb ár lenne érte.

Jekl Feketehegy Cuvée 1999, IVV, 2300 Ft. Nagyon szeretem ezt a bort, valamiért ezen az estén a megszokottnál gyengébben teljesített - persze lehet, hogy csak az előzők tették meg a hatásukat. Itt a következők hangzottak el: kiegyensúlyozott, kellemes, masszív, szépen megmunkált, intenzív, "Rembrandt-féle nő". Ami furcsa volt, hogy gyönyörű hosszú utóíze szokott lenni, most viszont alig volt neki, pedig 2 órával a fogyasztás előtt felbontottam - lehet, hogy több időt kellett volna hagyni?

Vylyan CS Barrique 2000, IVV 2400 Ft. Hát ez csalódás volt. Gazdag, erőteljes, sokrétű, koncentrált bort vártam, ehhez képest egy egysíkú "agresszort" kaptunk, amiben nem volt sok örömünk. Erősen szárító-összehúzó tannin, gyümölcs sehol; erre a borra nem lehet büszke a Vylyan.

Eredmény:
A tesztet a Gandia Hoya de Cadenas nyerte, a második helyre Jekl bá' futott be. A társaság előbbit egy szép faépítményhez, utóbbit pedig egy impozáns kőszerkezethez hasonlította, ekkor már igencsak oldott hangulatban.

Lezárásként előkerült egy Ungváry Krisztián-féle 2002-es Vay Cuvée (Tokajból, pontosabban Olaszliszkáról), és, kedves bortársak, az maga volt a reveláció. Egészen idiotikus fejet vágva oltottuk magunkba cseppenként ezt a mézes, fügés, birsalmás csodát, hogy aztán enyhén labilis állapotban, de annál derültebb lélekkel vágjunk neki a hazaút viszontagságainak.

Bortárs Creative Commons License 2004.03.26 0 0 23026
syrah:
Syrah területen (is) még sok tanulnivalóm (kóstolni való) lenne. A jelzett site: http://www.grofbuttler.hu/ a te érdekeltséged?
Szívesen hallanék a termelt borokról többet is.
Előzmény: syrah (23011)
syrah Creative Commons License 2004.03.26 0 0 23025
marcellus: Még nem kóstoltam, de a syrah bemutatón meg tudjuk nézni, hogy milyen.

Addig is egy kép a magyar syrahról (2002)

Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.03.26 0 0 23024
A sima 2002-est kóstoltam a hétvégén. Van olyan jó, mint a 2000-es, sőt.
Előzmény: GLEVENTE (23023)
GLEVENTE Creative Commons License 2004.03.26 0 0 23023
"Ezek szerint Gere Attila - Kékfrankos Prestige'02-es bora"

Ezek szerint van egy sima és van egy presztizs változata is a fent említett kékfrankosnak?

Előzmény: borcsősz (23017)
alexandrosz Creative Commons License 2004.03.26 0 0 23022
És honnan tudjuk már most, hogy nagy borok lesznek?
;)
Előzmény: GLEVENTE (23021)
GLEVENTE Creative Commons License 2004.03.26 0 0 23021
Bocsánat, de mihez képest vannak "félúton" a 2003-as nagy borok? :)))
Előzmény: borcsősz (23018)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!