Keresés

Részletes keresés

bbmagdi Creative Commons License 2009.02.10 0 0 1124
Szia!

Mi négy évvel ezelőtt Mestrében a Hotel Altieri-ben voltunk. Mestrében van, saját, ingyenes parkolóval az udvarában. A busz szinte a ház elől indul be Velencébe.
A reggeli rendben volt, a szállás tiszta, szép. Úgy láttam, hogy 60 euro/éjszakáért van kétágyas szoba reggelivel.

Linkek:
http://www.altierivenice.it/en/index.php
http://www.booking.com/hotel/it/altieri.en.html
http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g187870-d567940-Reviews-Hotel_Altieri-Venice_Veneto.html
Előzmény: denes (1122)
szeretekutazgatni Creative Commons License 2009.02.10 0 0 1123
Mi most voltunk.
Pestről mentünk,de negszálltunk Letenyén,a Radics panzióban.10 ezer ft két fő reggelivel.
Szlovénián át mentünk.
Zágráb-Ljubjana.végig van már autópálya (13 km-en autóút),de a navigáció még nem ismerte fel.Emiatt odafelé elvitt minket egy álomszép hegyi úton,de így is rövidebb,mint Bécsen át.Hóesésben nem ajánlom!
Hazafelé már autópályán jöttünk végig.

De a szlovénok fél éves autópályamatricát vetetnek mindenkivel.Én gondoltam eladom a miénket,de hazafelé az ellenőr látta,hogy nincs rendesen felragasztva ,brutálisan odanyomta.így nem tudtam sérülés nélkül levenni,de hirdetnek sokan itt a fórumon.Érdemes olcsóbban venni.
A horvát autópálya összesen 6 euro.
Az olasz is hat euro Mestre-ig.

Mi is autóval mentünk.Mestre.ben laktunk, egy tiszta,kellemes kis szállodában.Zárt ingyenes parkolója van.A pályaudvartól kis sétára.Kellemes ,csendes kis utcában,szép villa épületek közelében.
Ambasciata holel 3 * büfé reggelivel.
Egyszerü reggeli,két féle felvágott,sajtok,édességek,kávé,tea ,müzli,jam,méz...
A pályaudvar nagyon közel van.Onnan mentünk be vonattal Velencébe.A vonatok nagyon sűrűn járnak,általában tíz percenként és tíz perc a menetidő. Rendes,tiszta,civilizált vonatok.
Vonaljegyeket kell venni, egy euro egy út/fő .A pályaudvaron vannak jegykezelők, kis sárga dobozok,lépten - nyomon,ott kell lekezelni a jegyeket.
Sok szálloda van a pályaudvar közelében,de jól meg kell nézni,legtöbbnél nincs parkoló,vagy biztosítanak máshol,és fizetős.

Mi nagyon elégedettek voltunk azzal a szállodával és megfizethető is volt számunkra.4 éjszaka 195 euro volt.
Előzmény: denes (1122)
tomeckk Creative Commons License 2009.02.10 0 0 1121
ha jol emlekszem, 80 es 120 euro (40, illetve 60 perc a menetido)
Előzmény: TOPMAN (1120)
TOPMAN Creative Commons License 2009.02.09 0 0 1120
Tudja valaki, hogy mostanság mennyi euroért lehet gondolázni? Régen mintha lett volna lehetőség kis, illetve nagyobb körre befizetni, persze az árra már nem emlékszem.
bbmagdi Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1117
Valaki árulja el nekem legyen kedves hogy kell a linkeket aktívvá tenni?
bbmagdi Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1116
:) bocsánat az ismétlésért, nyilván Micimalacka gyorsabb volt, miközben én írtam a hozzászólást
bbmagdi Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1115
Hello!

Útvonaltervező: www.viamichelin.com: Letenye, Ljubljana, Triest, Velence 689 km (kb. 8-10 óra)
Autópályák: Szlovénia: www.promet.si/, Olaszország: www.autostrade.it/serv_info/rete_index.html

Szállás: www.venere.com, www.booking.com, www.veniceby.com, www.venicehotel.com, stb...

Helyi közlekedés: www.actv.it, a www.veniceconnected.com-on lehet kedvezményesen jegyeket foglalni a helyi közlekedésre, parkolásra, múzeumokba, stb...
Előzmény: denes (1113)
Micimalacka Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1114

Szia!

Általában a Szlovánián át vezető utat preferálják, de lehet menni Ausztrián át is. Az autópályadíjat mindenképp kalkuláljátok bele. Velencébe nem tudsz autózni, tehát előbb le kell tenni a kocsit, ami parkolási díjat jelent. Olvass vissza, többször beszéltek róla hol mennyi, merre.

Nézd meg ezt az útvonaltervezőt:

http://www.viamichelin.com/viamichelin/int/dyn/controller/Itineraires?strStartCityCountry=1741&strStartAddress=&strStartMerged=Budapest&strDestCityCountry=612&strDestAddress=&strDestMerged=Venezia&ie=UTF-8&x=54&y=17

 

Mit érdemes megnézni? Meg kell-e szállni útközben?

 

Útközben van ott mit érdemes megnézni? Szerintem ezt az utat le lehet nyomni egyben (nekünk ilyen táv megy, ha netke is, menni fog)


Hol foglaljak szállást?

Olvass vissza 4-5 oldalt, konkrét szállás és szállárkeresők is vannak. Ez is attól függ, milyen(kemping, hostel, B&B, szálloda)

De pl. www.booking.com guglia venezia hostel/hotel akármi;Velencében vagy környékén?


Helyi közlekedés?

www.hellovenezia.com http://www.actv.it/

Elsősorban hajó(vaporetto) és busz. Illetve vízitaxi és gondola(drága)Többféle jegy és bérlet van.


Ha valaki tud megbízható autóbérlést 15 napra Pesten azt is megköszönném.

 

Nem szeretnék a pénztársácotokban nyúlkálni, de mostanában lehet repülővel is kijönnétek az autóbérlés árából.

Egyébként ennyi időre, külföldre szerintem bármelyik autóbérlő jó lehet (pl. eurpcar, hertz), de készülj magas kaucióra is, árakat nem tudok, keress rá.

 

Olvasgass kicsit a topicba, és konkrétabbat kérdezz, arra könnyebb válaszolni:)

Előzmény: denes (1113)
csincsi741 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1112
nagyon köszönöm!!!!
Előzmény: Micimalacka (1111)
Micimalacka Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1111
Igen, ott is van egy ATVO pénztár, a busz meg a D nem tudom hányas megállóból indul, de ki van írva.
Előzmény: csincsi741 (1110)
csincsi741 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1110
s azt lehet ott a p.románál? már bocsi a sok hülye kérdésért, de először megyünk, s hiába olvastam végig a fórumot :)
Előzmény: Micimalacka (1109)
Micimalacka Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1109
Akkor elég szerintem  a hazút előtt megvenni.
Előzmény: csincsi741 (1108)
csincsi741 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1108
ezer köszi, s ha odafele nem csak visszafele kell jegy? Mert valszínű felvesznek minket odafele, de visszafele már kelleni fog a busz
Előzmény: Micimalacka (1107)
Micimalacka Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1107
Nem. A reptéren van egy ATVO pénztár, ott lehet megvenni a jegyet, egy útra vagy oda-vissza. És ott kell érvényesíteni is a pénztár előtt. A busznál kérik a jegyet, hogy a csomagod betegyék és felszállhass. Ha nem retúrt veszel, akkor szintén pénztárban kell jegyet venni a buszpályaudvaron.
Előzmény: csincsi741 (1106)
csincsi741 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1106
végre sikerült megnyitnom a menetrendet, köszönöm! Ugye erre a reptéri atvo járatokra nem előre foglalni meg jegyet venni. Feb.14 megyünk Wizz Air-el...
agri Creative Commons License 2009.02.08 0 0 1105
Velencébe február 12.-én oda, 19.-én vissza, kedvezményes vonatjegy átadó 2 fő részére. 37e Ft.  A karnevál 14.-én kezdődik
wonder22 Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1104

Szia!

 

Örülök h jól sikerült az utazás!

Döbbenet h a Sóhajok hídja még mindig avval a kék vacakkal van fedve,amikor szeptemberben voltunk már akkor is kék volt!:-)))

Igaz h ez Velence topic de ha a többieknek nincs ellenére akkor mesélhetnél h mit láttatok Veronában!Szeptemberben tervezek oda egy napos kiruccanást és minden info jól jönne!

Előzmény: Micimalacka (1103)
Micimalacka Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1103

Első nap  ugye estére értünk eléggé, elindultunk sétálgatni, alig 10 percbe telt kijutni a Szent Márt térre, sétálgattunk nézelődtünk, és vacsoráztunk:-)

Második nap hóesésre ébredtünk, mire elindultunk, már durva havas eső lett belőle. Vonatra szálltunk és OFF Veronába mentünk. Vasótállomás, vonat remekül működik, tiszta, korrekt, beszélnek angolul, minden flottul ment.

Hazaérve megint elindutunk hagyatkozva a szemünkre, minden konkrét cél nélkül, azért itt az eldugott templomok mellett belefért már a Szt.Márk Bazilika. Vacsi ugyanott, mint előző nap.

Harmadik nap korán indultunk, Murano volt az első cél. Kegyetlen rossz idő volt ott kint, és gyakorlatilag semmi nem volt nyitva, így elég keveset időztünk ott, egyszer vissza kell menni(a többi szigettel együtt). Újra Szt.Márk tér, a Sóhajok hídja csúfosan néz ki ezzel a kék reklámos izével, a Dózse palotát kihagytuk, már láttuk, most hagytuk magunkat a velencei hangulattal sodorni. Hirtelen ötlettől vezérelve hajóra szálltunk és a város másik végébe mentünk, a Ghetto-ba(Cannaregio).

Negyedik nap letettük a vasúton a csomagot a csomagmegörzőben (4 euró 5 órára, után óránként 0,4 euró)Jártunk álarckészítőknél, a Frari-nál.

Micimalacka Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1102

A szállásunk San Polo-ban volt, 5 perc sétára a Rialto és a Rialto Merquato megállóktól. A booking.com-on foglaltuk, Locanda Poste Vecie névre hallgat. http://www.boo.com/venice/bed_and_breakfasts/locanda_poste_vecie

http://www.locandapostevecie.com/en/index.htm

 

Ha most mentünk volna, akkor kereshettünk volna helyben:-) Ugyanis hiába írták a 24 órás recepciót és check-int, télen mégis csak 19.00-ig van recepció, reggel 9-ig senki.

Pici sikátorban van, csatornára néz, de könnyen megközelíthető (bár elsőre simán elmentünk mellette, pedig ki van táblázva:-) A szoba olya,mint a képeken, tiszta, rendesen takarítottak minden nap. Kértünk reggelit, elég édes - vaj, dzsem, lekváros croissant, toastkenyér, müzli. De épp elég az útrakeléshez. Fűtés klímával, ami elég gyér és lassan melegszik, ez kicsit zokon esett, mivel végig esett az eső meg a hó.

Előzmény: Micimalacka (1101)
Micimalacka Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1101

No jövök kicsit:-)

Tervezgettünk, szervezgettünk, olvasgattam, útikönyveztem, körvonalazódott, mit nézünk meg nagyjából mia a terv, de mivel jártunk már mindketten Velencében, meg nem akartunk időhöz kötve rohanni, így végül teljesen spontán egy hétköznapi Velencét tettünk magunkévá a kötelezők helyett:-)

 

Épp egy hete indultunk, szerencsésebbek voltunk, mint Latya. Pontosan indultunk, pontosan érkeztünk. Vettünk jegyet, és éppen elértük még az ATVO járatát. A busz a Piazzale Roma-ra érkezik, átsétáltunk a ACTV pénztárhoz, és úgy döntöttünk, mégsem VC, hanem csak a közlekedési jegy, 72 órást vettünk, mivel kedd este jöttünk haza, így pont elég volt. 33 euró/db.

bbmagdi Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1100
Tök jó interaktív, részletes Velence térkép, utcanevekkel:

http://www2.comune.venezia.it/mappacomune/indexEN.php?lang=en
bbmagdi Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1099
Úgy látom 20:30-kor felszállt Latyáék gépe. Remélhetőleg lesz még ATVO busz, amivel be tudnak menni a városba...
Málnaszőr Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1098

Szia Latya,

 

ha kint is olvasod esetleg a topikot megtennéd, hogy rákérdezel a helyi BKV jegyirodában, hogy a normál busz/hajó bérlet megvásárláshoz milyen egyéb muttványt kell teljesíteni ?     (pl. fénykép, ? , fejenállás, 50 fekvőtámasz, stb ?)

 

A hellovenezia infoja szerint ugyanis egy normál havi kombinált bérlet pont ugyanannyiba kerül, mint egy 3 napos gügyeturista jegy, és pont ugyanazt a szolgáltatási tartalmat kapod.    Akkor már 5-6 napra inkább azt venném meg, mint a 3 napos+ törtnaposakat.

 

Más: nemzetközi diákigazolvány használható-é a turista, meg egyéb  közlekedésben kedvezményre ?

 

Remélem ezóta megkerülte a Földet a Wizzair és már repültök Treviso felé. 

Előzmény: Latya (K.L.) (1095)
bbmagdi Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1097
A My shopping cart alatt találod a szolgáltatásokat és az árakat. Először kiválasztod a dátumot, aztán transport, car parking, stb... szolgáltatást, bedobálod a kosaradba, megadod az adataid és megveszed. Nem így működik?
Előzmény: Málnaszőr (1093)
Micimalacka Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1096
igen, annyi egy jegy, írtam alább, a sima bérlet 33 eur a venicecard közlekedőse meg kicsit drágább 48 és 72 eur, a kombinált meg még drágább.
Előzmény: Málnaszőr (1093)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1095

A sima 1 útra szóló jegy, az tényleg annyi.....

A honlapon én is regisztráltam, de  semmi sem jött napok óta..... A venicecard online változata ha jól vettem észre megszünt elsejétől, ez felváltottta volna.... De ugye itt 2 héttel előre lévő időpontra  lehet foglalni, és  még az sem működik..... Szal nem csak az esett két szék között a földre, aki feb1 és 15 között utazik, hanem addig amíg a rendszer nem műxik jól még többen.   Szarul  megszervezni/csinálni dolgokat nem csak itthon  lehet :)  vagy :( .

Előzmény: Málnaszőr (1093)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1094
15:10 kor kellett volna indulni. 15:25 kor kiírták, hogy kb 19:40 indulunk. 16-kor elmondták szóban az okát, és adtak 1125 forintnyi utalványt, meg egy tájékoztatót papíron, hogy mi jár ilyenkor. Végül is látszott, hogy próbálják kezelni a problémát.  Na majd  kiderül, hogy alakul a dolog.
Málnaszőr Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1093

Regisztráltam a veniszkónnektid en , elvileg küldenek kódot az Emilnek, de órák múlva  se kép, se hang.  

 

Regisztráció előtt  semmi info nem olvasható, hogy egyáltalán mi a túrót is árúúnak 1általán.    Ilyen amatőr honlapot 2000-ben láttam utoljára.  ( meg amit én gyártottam mostanában :-)

 

Jól tévedek, hogy BKV- klasszikus 1szeri utazásra szóló jegy nincs, a legolcsóbb 6,5 pénz egy órahosszára ?

Előzmény: bbmagdi (1091)
bbmagdi Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1092
Latya! Ez nagyon durva! Én is kitartást kívánok Nektek!
Előzmény: Latya (K.L.) (1087)
bbmagdi Creative Commons License 2009.02.07 0 0 1091
Mi öt napra megyünk, de én megvettem a három napos travel venice card-ot (két nap úgyis az utazással megy el). Illetve helyben fogok venni Rolling Venice card-ot, amit 29 év alattiak vehetnek és így a 33 eurós 3 napos jegy csak 22 euróba kerül.

Szerintem Nektek is megérné, mivel ráadául Mestréből fogtok bejárni, úgyis minden nap használni kell a szárazföldi buszt, és ha a szigetekre mentek akkor a hajókat is.

Most a www.veniceconnected.com oldalon tudsz az utazás előtt 15 nappal kedvezményes jegyeket venni.
A hellovenezia.com-on úgy láttam, nincs is jelenleg online vásárlás és az árak is felmentek.
Előzmény: Málnaszőr (1086)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!