Keresés

Részletes keresés

Váci Creative Commons License 2002.09.06 0 0 1895
Rómaifürdőnél vagy annak környékén épp mérgelődtem, igy "nem volt időm eltévedni". Azért mérgelődtem, mert az erdő közepén, a gyönyörű völgyek aljában, a szalonnasütő helyen egy "újgazdag", középkorú pár tartózkodott, mellettük a vadonatúj terepjárójuk. Azóta se tudom, hogy tudtak oda lejutni. Esetleg átgázoltak erdőn-mezőn?
Zircen szerencsém volt. A múltkor, mikor Bakonybélről jöttem, én is csak ZIRC bélyegzőt kaptam, és nekem is szó szerint azt mondták, hogy "ez van". Erre készültem most is, viszont a vasutas készségesen megkérdezte, hogy milyen bélyegzőt kérek, dátumosat vagy sem, sőt, még azt is megkérdezte, hogy jó-e a mai dátummal, mert szivesen átállitja.
Előzmény: Zete (1891)
BilboBaggins77 Creative Commons License 2002.09.05 0 0 1894
Kapható még nálatok az "50 éves a Kéktúra mozgalom" c. kiadvány?
Ha igen, pénteken is 17:00-ig vagytok nyitva?
Előzmény: nyomdász (1583)
asciimo Creative Commons License 2002.09.05 0 0 1893
"kell fordulni balra(Nana felol jove) "

Termeszetesen elrontottam. JOBBRA kell fordulni.

Előzmény: asciimo (1892)
asciimo Creative Commons License 2002.09.05 0 0 1892
1997 nyaran TMT nicknevu baratommal festegettunk jelzest arrafele. Elotte ott jartunk,
Bakonynana->Zirc iranyban, es total elkevertunk, vegul Olaszfaluban kotottunk ki. Es elhataroztuk, hogy nyaron visszamegyunk festeni. Meszegetoknel aludtunk, csinaltunk a Romai furdonel egy kis hidat fabol, (amit annak rendje es modja szerint szetbarmoltak a szalonnasutogetok), es Zirc fele haladva egy ket helyen festettunk fel jeleket.
Akkoriban a problema ott volt, hogy a bukkos erdoben haladva a Csigahegy labahoz erve be kell fordulni balra(Nana felol jove) az embermagassagu csalanosba, es ott a keritesoszlopokon volt neha jelzes. Na ezt a fordulot jeloltuk ki egy bukkfan hatalmas nyillal, es iden jartam arrafele, egy-ket altalunk festett jel meg megvan. Talan ez is.
Mindenesetre ugy latszik kicsit hiaba faradoztunk, bar lehet hogy alaposabban korbe kene nezni.

asciimo

Előzmény: Váci (1887)
Zete Creative Commons License 2002.09.05 0 0 1891
Bakonynána közelében, a Római-fürdő környékén nem volt gond a jelzésekkel? Tavaly én ott kavartam vagy egy órát, teljesen kaotikus volt a terep. Végül egy találomra kiválasztott dűlőút bizonyult jónak nagy szerencsére. Emiatt egy hatalmas futás kellett Zircen az utolsó bp-i busz eléréséhez. Ráadásul Zircen a vá-on is volt egy kisebb probléma, mert csak egy "ZIRC" feliratú bélyegzőt adtak, és nem voltak hajlandók a normális dátumos körbélyegzőt elővenni, azzal, hogy: "Ez van!".
Előzmény: Váci (1887)
lükepék Creative Commons License 2002.09.05 0 0 1890
Idei tapasztalat: Keszthelytől Nagyvázsonyig csináltuk meg a kéket, össze-vissza, szakaszokban, de mindig úgy jött ki a lépés, hogy a leírással ellentétes irányba mentünk... Néha visszaolvastunk, amikor elkavartunk, és vissza-visszanéztünk, és hej de sok helyen bénaság volt!!!
Levontuk a konzekvenciát: csak és kizárólag térkép és jelzés alapján szabad menni... Ahol már az sem segít, oda kell a női intuíció.. :)))
(komolyan, legalább háromszor azért nem tévedtünk el, mert totálisan ok nélkül jó alaposan körbenéztem, és tényleg akkor volt valami kavarás a jelzéssel...)
Váci Creative Commons License 2002.09.05 0 0 1889
Talán azzal a különbséggel, hogy most a jelzés kitűnő, és a térkép is jó. Én viszont - ez az én hibám - az atlaszban olvastam, hogy "dzsungelharc a rét végéig", ezért ezt vettem célba.
Nem hiába: most már az embernek három felé kell figyelnie: jelzés, térkép, atlasz.
Negyedikként esetleg a természetre, tájra. :-)
Előzmény: Zolcsi67 (1888)
Zolcsi67 Creative Commons License 2002.09.05 0 0 1888
Ha megnézed a "Másfél millió lépés"-t, Rockenbauerék is Veimpuszta magasságában agyalnak-vakaróznak erősen a térkép fölött. Én kb. 10 éve voltam arra, és a vége az volt, hogy "saccra ott van Nagyesztergár, no gyerünk".
Szóval egyáltalán nem újkeletű a probléma.
Előzmény: Váci (1887)
Váci Creative Commons License 2002.09.05 0 0 1887
Sziasztok!

Tegnap voltam Zirc-Jásd között. Eredetileg Kisgyónig (Bakonycsernyéig) akartam eljutni, de Nagyesztergár és Bakonynána között úgy eltévedtem, hogy nem volt rá időm.
Az eltévedés oka (saját figyelmetlenségemen kivül): az atlasz leirása (!) pontatlan volt. Azt irja (fejből idézem): Veim-puszta (a pontos nevére nem emlékszem) elhagyott épülete után egy embermagasságú gazzal benőtt régi legelőn kell végigmenni. A nehezen járható szakasz végén balra vezet a jelzés az erdőbe, stb.

Nos, a járhatatlan rét már járható, egy kocsinyomnyi részt felszántottak, igy gond nélkül végig lehet menni. Végig is mentem, a végén meg is találtam a jelzést. Úgy megörültem neki, hogy fel sem tűnt, hogy nem balra, hanem jobbra visz az erdőbe. Annyira egyértelmű és sűrű volt a jelzés, hogy csak mentem, mentem. Pár km után egyszercsak szembetaláltam magam az emlitett Veim(?)-puszta jellegzetes romjával. Körülnéztem, és akkor vettem észre, hogy visszafelé jöttem.
Ugyanis: a jelzés nem a (járhatatlan) réten vezet, hanem pár száz méter után a rétről jobbra bemegy az erdőbe (lehet, hogy annak idején a méteres gaztól ez nem látszott), majd az atlasz által jelzett helyen, a rét végén vág át a réten, és folytatódik balra. Utólag tényleg megvolt balra is a folytatás, de a jobb irány sokkal egyértelműbb és szembetűnőbb volt.
Összefoglalva: Veim-puszta után figyelni kell!

nyomdász Creative Commons License 2002.09.05 0 0 1886
Nekem megvan a sajtóanyag a Petáktól. Tegnap, szerda délelőtt volt a sajttáj. Sajnos nem tudtam ott lenni. Háromból csak kettőn sikerült egyszerre. Dél körül majd beírok vagy ide, vagy a (reggeltől kapható) Turista Magazin honlapjára. Most jut eszembe, a lapban már írunk a dologról.
A túraútvonalat 2000-ben járták be a fiúk. Lehet, hogy csak snittek vannak az 1988-as munkaanyagból.
Előzmény: Zolcsi67 (1863)
larzen Creative Commons License 2002.09.04 0 0 1885
Akinek új füzete van (*), az legyen szíves, nézze meg nekem, hogy mennyi a Jósvafő - Derenk szakasz távolsága és szintkülönbsége!
*: Az új útvonal nem a Ménes-patak völgyében, hanem a P- jelzéstől délre megy. Ez érdekel.
Víz Creative Commons License 2002.09.03 0 0 1884
Köszönöm az infót!
Előzmény: Stiggs73 (1883)
Stiggs73 Creative Commons License 2002.09.03 0 0 1883
"Tisztelt Uram!

A kért filmek Bp. V. Honvéd u.7. sz. alatt kaphatók meg. Tel.:321-22603

Üdv. MOKÉP Rt"

Multkor leleveleztem velük a dolgot

Stiggs

Víz Creative Commons License 2002.09.03 0 0 1882
Bocs az illetékesektől, arra gondoltam, de nem tudom fogni a Fimmúzeumot. Szerettem volna videón megnézni, de kölcsönzőben nem tartják legalábbis Siófokon.
Előzmény: Váci (1881)
Váci Creative Commons License 2002.09.03 0 0 1881
Ha a "Másfélmillió lépés..."-re gondolsz, délutánonként most megy a Filmmúzeumon.
Előzmény: Víz (1880)
Víz Creative Commons License 2002.09.03 0 0 1880
Tudja-e valaki, hogy hol lehet hozzájutni az Egymillió lépés Magyarországon dokumentumfilm sorozat kazettáihoz?

Zete Creative Commons License 2002.09.03 0 0 1879
larzen!
Ha jól emlékszem, korábban azt irtad, hogy azt szeretnéd, hogy beirsz egy cimet és ott megtalálj minden infót az adott SZAKASZRÓL. Ha viszont bélyegzőhelyenként van a csoportositás, akkor a helyek ugyan ott lesznek egyértelműen, de a leirások? Az ember túrázik egy vagy több napot, bejár egy távot, ir róla egyetlen beszámolót. Akkor azt hová tegye? Szedje szét pontonként a leirást - elég macerás. Talán a 27 szakaszra történő bontás segithetne ezen.
Előzmény: larzen (1874)
larzen Creative Commons License 2002.09.03 0 0 1878
Jó kérdés. :) Egyelőre sehova. Az adatbázis-modellben meg lett tervezve a szakaszhoz fűzött hozzászólások tárolása is, de még nem állt össze a fejemben a kép, hogy ez miként is nézzen ki. Valahogy úgy szeretném, hogy ne kelljen ide-oda navigálni, ha valaki egy bélyegzőhely után a következő szakaszról szeretne írni.

Pl. lehetne úgy, hogy a lista így nézne ki:

1. Írott-kő
Írott-kő - Hétforrás
2. Hétforrás
Hétforrás - Kőszeg
3. Kőszeg
Kőszeg - Tömörd
4. Tömörd

hmmm...

Előzmény: asciimo (1877)
asciimo Creative Commons License 2002.09.03 0 0 1877
Es akkor ha olyasmit akarok irni, hogy pl.
Matraverebely es Agasvar kozott a tarvagasnal jobbra kell fordulni, akkor azt hova irjam??
Előzmény: larzen (1874)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2002.09.02 0 0 1876
A regisztráció sikerült, hozzászólnivalóm még nincs.
Előzmény: larzen (1874)
ssimi Creative Commons License 2002.09.02 0 0 1875
A lucfenyvest azért kellett tarra vágni, mert a hazai klimatikus viszonyaink között ez a fafaj nem tartható tovább egészséges állományban 70-80 évnél. Az már más kérdés, hogy akkor nem kellene ezeket erőltetni, az meg egy harmadik, hogy a fenyveseket Mo.-n nem nagyon lehet természetes úton felújítani, az pedig a negyedik, hogy amit a Mátrában "természetes felújításként" végeznek, mit is jelent...
Előzmény: ifj. Esti Kornél (1867)
larzen Creative Commons License 2002.09.02 0 0 1874
OKT fórum, tesztüzem...
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.09.02 0 0 1873
Mindszentpusztán találkoztam jóféle gumibélyegzővel is, de ez el van zárva a házba. Vagy a gondnok zsebében volt, aki kinyitotta nekünk a házat. (Mindegy; tőle kaptuk.) Ő egyébként Kőhányáspusztán is gondnok.
Előzmény: larzen (1872)
larzen Creative Commons License 2002.09.02 0 0 1872
A várban _van_, de lehet attól még a faluban is. :)
Tavasszal, ottjártunkkor a vár éppen felújítás, tatarozás alatt állt, zárva volt. Szerencsére a 'várkapitány' Szarvas Matyi ismerőse volt, úgyhogy beengedett minket és kaptunk bélyegzést is.

bélyegzők helye, köztük a várgesztesi is...

Előzmény: Vaskalap kartárs (1871)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.09.02 0 0 1871
Pedig úgy emlékszem, a várban van.
Előzmény: asciimo (1870)
asciimo Creative Commons License 2002.09.02 0 0 1870
A hetvegen -szombaton - mennek folytatni a
Kohanyaspusztanal felbemaradt Vertes-turamat.
Vargesztesen hol van pecset? Igazabol a faluban levo pecsetnek orulnek, a varban mar 3 szor jartam, es valoszinuleg kocogosra veszem a tempot.

asciimo

Előzmény: ifj. Esti Kornél (1866)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.09.02 0 0 1869
Hétvégén túráztunk egyet a Vasi-hegyháton.
31-én: Magyarlak-Farkasfa-Lugos-patak-Ispánk-Nagyrákos útvonalon a és a jelzéseken.
1-én: Szentgotthárd-Hársas-tó-Rábagyarmat-Hegyhátszentmárton-Ivánc útvonalon a és a jelzéseken.
Mondhatni ennek a két jelzésnek az elejét jártuk be és határozottan jó benyomásom volt. A jelzések elsőosztályúak! Mindenütt jól láthatók, sűrűk az elágazások értelmes nyíllal jelezve és a puszta részeken jelzőkarókkal. Minden elismerésem a jelzésfestőké.
A Vasi-hegyháton a DDK kivételével még nem túráztam és kellemesen csalódtam is. Szép és nagy kiterjedésű erdők, változatos faállománnyal, jól járható, tisztított utakkal.
A (ami a DDK) jelzéssel egyszer a Lugos-patak (most inkább pangó állóvíz) völgyében találkoztunk, hatalmas öreg tölgyek árnyékában, másszor Hegyhátszentmárton-Ivánc között. Ez is kifogástalan állapotban.
Iváncon gondoltam arra, hogy Kéktúra bélyegzőt teszek a túrajelentésre, de a templommal szemben levő bélyegzőt szimbolizáló táblácska mellett nem volt doboz. Keresgélni a busz indulása miatt nem akartam, így maradt a kocsma.
Iváncon van egyébként OKT bélyegző? Ha van milyen formában (gumi, fém, nyalóka)?
Zolcsi67 Creative Commons License 2002.09.02 0 0 1868
Milyen jó, hogy júniusban jártam arra!
:-((
Előzmény: ifj. Esti Kornél (1867)
ifj. Esti Kornél Creative Commons License 2002.09.02 0 0 1867
Ja, és valami, amit NEM TUD senki nekem megmagyarázni: A Mátrában a Galyatető és a Nyirjesi eh. közötti szakaszon az egykori gyönyörű, hatalmas, zúgó fenyvest augusztus közepén tarra vágták. Kiméletlenül, tolálisan. Tarra. Több hektáron.
Bocs.
Előzmény: ifj. Esti Kornél (1866)
ifj. Esti Kornél Creative Commons License 2002.09.02 0 0 1866
Szevasztok, hej a nyári álom után visszatér a topicba még egy vasútmániás. 'Helyi kékek' pl.:Börzsönyi kék, Bükki kék, Balatoni kék, Gödöllei kék (Bag v.m. Gödölle állami telepek v.m. :)) stb.
A nyáron sikerült a Cserhát 500-as csúcsait kettő kivételével felkeresni (hát, nem semmi mozgalom, ha még nem tettétek, próbáljátok ki, igazolólap Csipai Gyurinál rendelhető (CsBT), valamint kéktúrában teljesiteni a Mátraverebély-Mátraháza(-S:Gyöngyös - a Sár-hegy is kegyetlen jó hely !!!), valamint a teljes vértesi (Csókakői elág. -- Szárliget vá.) szakaszt a kéktúrából. Ha ezek közül bárkit bármi érdekel részletesen, szivesen válaszolok!
Előzmény: Zolcsi67 (1862)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!