Keresés

Részletes keresés

mókuszka6 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 10869

:-)! Nagyon örülök! Ugye, mondtam, hogy meggyógyul? :-) Meglátod, nemsokára olyan lesz, mint régen! :-)

Előzmény: pumukli48 (10857)
gabona11 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 10868

Köszönöm a segítséget, szerencsére még mindig be nem áll a szája, és találtam neki párt, remélem szerencsém lesz még...Ha nem, hát akkor még ott a B-terv.

NiceEyes Creative Commons License 2011.02.19 0 0 10867

sziasztok!

Azóta történtek fejlemények, a kisasszonynak be nem áll a kis szája, és megint össze lett engedve a hímmel... Moki nagyon füttyök, bújik a fiúhoz, pucsít, hízeleg mint egy kiscica, és mindent elkövet, de a fiú mókusom hozzá se nyúl, illetve odamegy mozsdatja, mögé megy, és SEMMI( pedig a hímnek lent vannak a golyói). Ennyibe marad a dolog!  :( Amúgy nagyon játékos mókus, marokra lehet fogni, és elalszik a tenyerembe... :) A viselkedéséből itélve nagyon szeretne kölyköket, és én is örülnék neki... Ez úton szeretnék felkérni egy válalkozó szellemű hím mókuskát, hogy válalja a párzást !!! Budapest és környéke jöhetne szóba, és házhoz vinném a kis nőstényt. A következő füttyögés két héten belül várható, de lehet hogy még holnap fog füttyögni. :)
telefon számom: 0630-95-99-364 bármikor lehet hívni!!!
üdv.: kriszta

ui.: már nincs neki bedagadva ott lent, illetve olyan szokványos...

MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.19 0 0 10866

Dangerous.cc, NiceEyes, gabona11

Többen látom, hogy gondban vagytok a pároztatás ügyében. Több kérdés felmerült, igyekszek itt most többre is válaszolni.

Először is kérlek olvassátok el EZT: http://invitel.hu/ventana/csikos_mokus/szaporodas.htm

Minden info a párzásról itt le van írva. Ha egyéb kérdésetek marad, akkor még kérdezzetek. Itt néhány egyéb infóra válaszolok.

Először is pároztatni akkor lehet, ha épp fütyül a lány. Ez kb egy éves kora körül lehetséges már. Fiú és lány is akkor lesz ivarérett. Én is hallottam olyat, hogy nem célszerű egy évesen még pároztatni a lányt, mert gond lehet, de ennek a megalapozottságáról én még nem hallottam.Állítólag azért nem célszerű, mert még nincs teljes mértékben kifejlődve, felnőve a leány és ezért a szülés veszélyes lehet rá.

Fütyülni a lány maximum 36-40 óráig teszi, ezen az időintervallumon belül kell neki párt adni. Ettől való eltérés gondot jelenthet. Ha fütyül a lány akkor azt egész nap teszi, szinte megállás nélkül. Eszik, iszik, mászkál és közben is önkéntelenül csipognia kell. Csipog, fütyül, kurrog, stb, a lényeg, hogy valamilyen hangot adjon ki. Csak ekkor van peteérés, ekkor hajlandó fiút elfogadni és ekkor lehet sikeres a párzás.

 

NiceEyes

"Az egyik nőstény mókusom ma reggel kettőt füttyentett és észre vettem hogy be van dagadva a nemiszerve. Össze próbáltam engedni a hímmel de egymásnak ugrottak ezért nem merem össze engedni őket. "  -Ez nem párzásra utaló jel. A lány folyamtosan hosszú órákig, egész nap fütyül ilyenkor. Biztosan lány mókus? Nem fiú és épp most lesz ivarérett? Írh kérlek többet az esetről és a mókusról.

 

gabona11

"Sziasztok, a nőstény mókusom két napja füttyög, szeretnék neki fiút találni, de a tenyésztőnek, akitől vettük, a fiúmókusai még kicsik." Mint írtam a fütyülés alatt kell pároztatni, erről már biztosan lekéstél. Ha minden igaz 10-14 nap múlva fütyülhet újra a lánykád.

gabona11 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 10865

Bocsi, a félreértések elkerülése végett:csak fedeztetésre keresek fiút, nem megvételre!:)

Az egyszerűség kedvéért odaszállítom a mókit, csak hívjatok gyorsan!Nagyon hangos!=)S.O.S.!!!!

gabona11 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 10864

Sziasztok, a nőstény mókusom két napja füttyög, szeretnék neki fiút találni, de a tenyésztőnek, akitől vettük, a fiúmókusai még kicsik.Tudnátok segíteni?Budapest környékén, vagy akár Fejér megyében is, ha valamelyikőtöknek van fiúmókusa, kérlek hívjon minél előbb ezen a számon:06303989172, vagy írjon ide, vagy e-mailt:btomiboy@gmail.com.

Siker esetén egy-vagy több mókuscsemetét tudok felajánlani, esetleg ár megegyezés szerint.A szállítást vállalom, helyszínre kiviszem!Hívjatok bátran, és gyorsan:):):)Köszi!

Tamás

NiceEyes Creative Commons License 2011.02.19 0 0 10863

Sziasztok!

 

Az egyik nőstény mókusom ma reggel kettőt füttyentett és észre vettem hogy be van dagadva a nemiszerve. Össze próbáltam engedni a hímmel de egymásnak ugrottak ezért nem merem össze engedni őket. Az lenne a kérdésem hogy miért van bedagadva? Tüzelés esetén ez normális? Nem volt egyik sem pároztatva. Másfél éves nőstény. S.O.S. válasz.

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv,

Kriszta

Gergo_és_Niki Creative Commons License 2011.02.19 0 0 10862

Sziasztok,

 

köszönjük a válaszokat, véleményeket :D, ezennel szeretnénk bemutatni a kis csíkost :P. Most is éppen kint van a szobában, és nem győz i szétrágni a cuccokat :D

1ibolya Creative Commons License 2011.02.18 0 0 10861

A mókid 1 tündér!!!És milyen szorgalmas:-)))Nem lesz pamacs sajnos.A téli bundával együtt eltünik.Az odut miért nem a kecó felső részére raktad?

Előzmény: mynameistrish (10860)
mynameistrish Creative Commons License 2011.02.18 0 0 10860

Az lenne a kérdésem, hogy a japán mókim füle nyáron nem is lesz abszolút pamacsos? Mert olyan édes vele, most meg alig van :( De sebaj, így is cukiiii :))))
Beteszek vidit róla, ha sikerül :)

 

Dangerous.cc Creative Commons License 2011.02.18 0 0 10859

Sziasztok.

 

Fütyüléssel kapcsolatosan érdeklődnék ...

Olvastam hogy többen írtátok, hogy már a mókuska fütyült. :)   

Ez nagyon szuper dolog. :D

Az én Mandulám március 14-én lesz egy éves. Fütyülni csak kicsi korában fütyült akkor amikor hazahoztam. Ez után még egy párszor fütyült ősz környékén, viszont csipogni mindig csipogott nagyon éles hangon.  Mostanában viszont egyre többet csipog. Van hogy órákig is azt csinálja sokszor egymás után. Ez micsoda vagy miért csinálhatja??? Ezen kívül ami érdekelne még. Ha fütyül mindenképpen kell pároztatni? Olvastam itt korábban (nem tudom melyik fajta mókusról irták) hogy 1 éves kor körül nem szabad pároztatni mert ha lennének picijei akkor abból baj is lehet születésnél ... :( Ha fütyül csak akkor szabad neki pont fiúcskát keríteni, vagy ha épp nem fütyül akkor is ??? Úgy értve hogy az a lényeg hogy fütyült -e már, vagy folyamatos fütyülés kell ahhoz hogy hempizni tudjanak? :) A nagy érdeklődés csak azért van most, mert nem tudom hogy itt a környékemen van -e mókustartó emberke, így még azt se tudom hogy ha fütyülne a drága honnan szereznék neki egy párt.

Azt hallottam hogy ha ne sexizik akkor depressziós is lehet vagy mi.

Vélemény ???  Kérlek titeket világosítsatok fel. :)

Köszönöm előre is. :) Szép napot.

Dangerous.cc Creative Commons License 2011.02.18 0 0 10858

Szió.

 

Én szoktam adni a mókuskámnak tejet heti pár alkalommal. Kiskanálba

öntök egy picikét és abból itatom meg a mókuskát. Van hogy megissza

az egész kiskanálnyit de van hogy csak belenyal párat és otthagyja.

Soha semmi baja nem volt tőle, ma is kapott egy picurkát.

Én fehérjepótlásként adom neki, mivel a kisasszonynak nem kell sem a

kukac, se az egyéb husi féleség. Itt a fórumon egy hölgy azt írta

(a hölgyemény neve most hirtelen nem jut eszembe), hogy a kecsketej

a legjobb és ős is azt szokott adni a mókusainak. Mivel egy pár napja

nekünk is lett egy kecsként, így én is áttértem a kecsketejre és nagyon

szereti a mókuskám ezt is. :D

Előzmény: ipszy (10809)
pumukli48 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 10857

Ma határozottan jobban van Pumukli. Azért, hogy olyan legyen, mint régen, gondolom még sokat kell várni. De ma már sokat eszeget, rágcsál, mászkál is, ha nem is olyan gyorsan és biztosan, mint régen.

itt van 2 kép, az egyiken a joghurtot eszi épp, a másikon mosakszik utána

Rumlika Creative Commons License 2011.02.18 0 0 10856

Sziasztok!

 

A képen lévő mókus egyértelműen kislány ha kisfiú lenne lenne két zacsija. Tudom mert nekem fiú van!

PandaPain Creative Commons License 2011.02.18 0 0 10855

Szia!

 

Szerintünk kislány, ahogy így a képet nézzük. :)

 

Pumuklinak még mindig szorítunk, de tuti meggyógyul mostmár szegénykém!

Előzmény: Gergo_és_Niki (10852)
Rumlika Creative Commons License 2011.02.18 0 0 10854

Szia!

 

Én is nagyon remélem hogy minél hamarabb rendbejön akinek ilyen gazdija van

annak a mókucának meg kell hogy gyógyuljon minél hamarabb. Próbálj neki olyan magokat adni amit nagyon szeret, pl vegyél neki törökmogyorót nekem szereti a levesgyöngyöt is. Olyat adj neki amit nagyon szeret. Ne adj neki gyümölcsöt és zöldséget csak magot. Sok sikert!

pumukli48 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 10853

Köszönjük Rumlikának, Mókuszka6-nak és mindenki másnak az aggódást.

Tegnap még nagyon elesett volt, szinte egész nap aludt, de most reggel már majszol valami magot, remélem nagyon, hogy szép lassan rendbejön

Előzmény: Rumlika (10850)
Gergo_és_Niki Creative Commons License 2011.02.17 0 0 10852

Gergo_és_Niki Creative Commons License 2011.02.17 0 0 10851

Sziasztok,

Sajnos eddig csak ezt a képet tudta csinálni a barátom , nem túl jó de én nem látok ott olyan kis dombot meg pöcköt sem,úgy tűnik,hogy kislány:) Szerintetek?

Előzmény: PandaPain (10848)
Rumlika Creative Commons License 2011.02.17 0 0 10850

Sziasztok

 

Érdeklődni szeretnék hogy, hogy van Pumukli mert nagyon aggódom érte. Nekem is van egy tibeti fehér csíkosmókusom Rumlinak hívják. Sok sikert Pumuklinak és mielőbbi gyógyulást neki.

 

 

mókuszka6 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 10849

Szegény kis Pumukli... Annyira örültem, amikor írtad, hogy már jobban van, és most tessék... Mégis azt mondom, hogy meg fog gyógyulni: az a mókuci, akit ennyire szeret a gazdi, és ennyi mindent megtesz érte, nem lehet beteg! Úgyhogy fel a fejjel, ápold továbbra is gondosan, és biztosan rendbe jön! :-)Itt minden mókuska és az összes gazdi szorít nektek! :-)

Előzmény: pumukli48 (10834)
PandaPain Creative Commons License 2011.02.17 0 0 10848

Szia!

 

Ez talán segít:

Előzmény: Gergo_és_Niki (10840)
pumukli48 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 10847

Először Fáncsi dr-t hivtam, de ő nekem messze van, ő ajánlotta Graf dr-t, és azt mondta, hogy ő is ért a mókushoz. Ő budán lakik, nekem könnyebb ebben a hidegben odabuszozgatni a beteg mókival.

köszi szépen

Előzmény: gaborr81 (10838)
pumukli48 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 10846

köszi szépen, jólesik :)

Előzmény: MogyiGazdik (10845)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.02.17 0 0 10845

Nagyon szurkolok a picinek, hogy meggyógyuljon.:) Nem is tudom én mit csinálnék a helyedben.... Alig bírnám elviselni a helyzetet, hogy beteg a mókuska.:((( Kitartás nektek, és minden mókuska és gazdi szorít nektek, hogy minél előbb meggyógyuljon.:)

Előzmény: pumukli48 (10834)
Gergo_és_Niki Creative Commons License 2011.02.17 0 0 10844

Köszi szépen a segítséget:) Viszont mi most a barátommal nem vagyunk együtt és a mókuska nála van.Éppen alszik a kis drága és nem nagyon szokott mászkálni a rácson.Legutobb is azért mászkált mert visszatettük a ketrecbe és kiakart jönni:D De hétvégén rábírjuk ismét a mászkálásra és küldünk képet:)

Előzmény: Lászy (10843)
Lászy Creative Commons License 2011.02.16 0 0 10843

ez egy fiú, a nyílás és a pöcök is egyértelműen látszik

Előzmény: Gergo_és_Niki (10840)
Lászy Creative Commons License 2011.02.16 0 0 10842

ez egy kislány, és látod, a cuncikája egészen a farka tövében van, nincs pöcök.

Előzmény: Gergo_és_Niki (10840)
Lászy Creative Commons License 2011.02.16 0 0 10841

Viszonylag egyszerű a nem megállapítása. A farka tövétől kb 2-3 mm-re van egy nyílás. Ha lány, akkor csak egy nyílás van, ha fiú, akkor ettől a nyílástól kb 1-2 cm-re van egy kis pöcök. Ha fiú, akkor a golyói is elkezdenek majd lejönni.  De fényképezd le a pociját, hogy ez a rész is látható legyen, és megmondjuk azonnal.

Előzmény: Gergo_és_Niki (10840)
Gergo_és_Niki Creative Commons License 2011.02.16 0 0 10840

Sziasztok,

A segítségetekre lenne szükségünk,ugyanis már egy hónapja van meg a mókusunk és nem tudjuk biztosra a nemét.Az eladó nem szólt róla és mi meg elfelejtettük megkérdezni.Mintha lány lenne de lehet csak azért látjuk így mert még nem ivarérett.Esetleg olyan képet ahol látni a micsodáját valamelyik nemről tud valaki linkelni?:D:)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!