Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.10 0 0 1925
Nagyon jo!!! En is regisztraltam magam bar egyelore nincs infom amit megoszthatnek veletek
Előzmény: larzen (1907)
Váci Creative Commons License 2002.09.10 0 0 1924
Nem új, a 94-es Mecsek térképen már megvan, mint K+, a 97-esen pedig mint Z.
Előzmény: Vaskalap kartárs (1923)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.09.10 0 0 1923
a Mecsek túristatérkép szerint Ófalu felöl érkezik Fekedre a Zöld, régebbi térképen a K+ jelzés, és folytatódik valamerre, le a térképről. Hová megy ez a jelzett út? Valóban létezik?

Megnéztem a Szekszárdi-dombság térképet is, amin nem szerepel. Ez lehet új jelzés is mert ez a térképem 1996-os, a Mecsek pedig 2000-es. Hogy létezik-e a valóságban azt nem tudom. Érdeklődj a baranyai szövetségnél.

Előzmény: Váci (1897)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.09.10 0 0 1922
Belegondolva, nem is kell annyi; csak 20 perc.
Előzmény: Vaskalap kartárs (1921)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.09.10 0 0 1921
Cigány-hegy [...] Oda-vissza fél óra?

Igen. Plusz még amit a gyönyörködéssel töltesz.

Előzmény: Güsziológus (1920)
Güsziológus Creative Commons License 2002.09.10 0 0 1920
Kár.

Már kezdtem beleélni magam, hogy nem "kell" egyedül mennem.

Sajnos a folytatásról még semmit sem tudok. Nem hiszem, hogy a vizsgám előtt lesz idő 2 napos túrára. Márpedig a Mecseken nem szeretnék végigrohanni.

Vaskalap kartárs!

Köszi az infókat.

A Cigány-hegyről leírtak csábítóak, de az az igazság, hogy elterveztünk egy Óbánya környéki kirándulást, valamelyik hét végén. Ennek keretében lesz Mecseknádasd és a Cigány-hegy. Na és Réka-vár.
De ha minden jól megy, akkor teszek kitérőt. Oda-vissza fél óra?

Előzmény: Váci (1913)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1919
És milyen jót sátoroztam rajta! És hogy megijedtem, amikor reggel a földgyalu vagy milyen munkagép ébresztett. :-)

Előhívattam a nyári képeket, a többségük nem átütő, és sajnos páran fényt kaptak valahol, a fene egye meg. :-( Viszont meglepve láttam, hogy levettem azt a vackot is, amit egy magasles alá vertem vizes szalmából és nejlonból, ahol a zuhogó esőben bivakoltam. :-) Olyan jó így száraz ruhában, melegben nézegetni. :-)

Előzmény: Vaskalap kartárs (1915)
Váci Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1918
"A Cigány-hegyet egyszerűen bűn kihagyni"

Különösen szeptember végén, a szeder-dzsungel miatt.

Előzmény: Vaskalap kartárs (1915)
pavarotti Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1917
Vártúra:
Aki a Pap-hegyi felső várhoz az alsótól megy, az felejtse el az itiner "Nyiladék" elnevezését!
Toronyiránt neki a hegynek, aztán ha megvan a gerinc, akkor jobbra a végéig, és ott a "vár".
Merthogy nyiladék az nincs:)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1916
Pásztorkú=Pásztorkút
Előzmény: Vaskalap kartárs (1915)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1915
Pásztor-forrás az első pont. Remélem van víz.

Tavaly tavasszal volt, azóta elég nagy a szárazság, de nem egy "kiszáradós fajtának" nézett ki. A nyalókán Pásztorkú felirat van.

SK szerint van egy kilátó Óbánya és a forrás között, de ez az RP-DDK keretében lesz felfedezve.

Az Cigány-hegy egy kis kitérővel. Szerintem 1/2 órát megér mert csodás. Ha arra járok, szinte mindig felmegyek rá. A Cigány-hegyet egyszerűen bűn kihagyni, oda minden alkalommal fel kell menni!

Előzmény: Güsziológus (1911)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1914
"- Amennyiben valamilyen hibaüzenettel találkoztok, mentsétek le (jobb gomb/forrás megtekintése/mentés), és küldjétek el nekem, lehetőleg egy rövid leírással, hogy éppen mit csináltatok."

Izééé... khhhmmm... részletesen le kell írni? :-))))))

Előzmény: larzen (1907)
Váci Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1913
Köszi, de sajnos nem jó. Csütörtökön Debrecenben leszek.
Előzmény: Güsziológus (1911)
Festéktüsszentő_Hapcibenő Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1912
Hm... nem teljesen igaz. Most voltunk ott és a kék túra jelzés megmentett néhány fát. Mi is láttuk, hogy ahol a leirás szerint erdő van, ott most irtás, de az út mellett szabályos közönként a jelzéses fák megvannak.

Már elnézést, hogy... de most kezdtem, és eddig a Galyatető-Sirok távot sikerült teljesiteni. Csodálatos volt, de nekem nem a táj tetszett legjobban, hanem a Sirok-i vár az alagutakkal...

Előzmény: ifj. Esti Kornél (1867)
Güsziológus Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1911
Előzetes terv.

A héten, úgy látszik, hogy csütörtökön tudok távol lenni. IP érkezik Szekszárdra 9:14-kor. Busz indul 9:30-kor, 10:00 körül van Mecseknádasdon. A buszmegállóban találkozhatunk. Kopott, fémkeretes, kis piros hátizsákkal járok.

Terv:
Pecsételés és kávé a Schlossberg vendéglőben.
Irány Mecsekjánosi. 16:55-kor van vonat Sásdon keresztül Bp-re. Ezt el kell érnem!
Pásztor-forrás az első pont. Remélem van víz. A második a MÁRÉ-vár. Itt van szolgáltatás is (kaja, pia). Eddig a pontig. kb 14 km.
Mecsekjánosi újabb 10, összesen tehát 24 km a táv, ha minden igaz. 4-es átlaggal a 6 óra reálisnak látszik. Ha kicsit belehúzunk, akkor a várra jut fél óra. Más látnivalóról nem tudok.

SK szerint van egy kilátó Óbánya és a forrás között, de ez az RP-DDK keretében lesz felfedezve.
Mecseknádasdot is az RP-DDK keretében tervezem felfedezni, most csak "átrohanást" tervezek. Az idő ui. korlátozott.
Végső döntés szerdán 12:00-ig.
A továbbiakról még nem tudok semmit, de több napos túrát tervezek (Sikonda, Dömörkapu, Éger-völgy) ha összejön, akkor a Mecsek maraton környékén. Majd írok.

Előzmény: Váci (1910)
Váci Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1910
Güsziológus!

Ha a Mecsekben DDP-zel, és előtte szólsz, szivesen csatlakozom (ha nem lesz más elfoglaltságom). Hétköznapok, pontosabban hétköznapi félnapok előnyben!

Előzmény: Güsziológus (1909)
Güsziológus Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1909
Vannak, akik elizálnak, vannak akik elizélnek:o)

Larzen!

"Belepiszkítottam" én is.
Sajnos nincs most időm, de majd reagálok és írok is.
Irtó jó a kép! Látszik rajta a bélyegző ládikája is.
Lenne néhány hely (pl. Bányahegyen a "macskafa"), melyet érdemes lenne megörökíteni. Esetleg önálló (opcionális) pontként is lehetne definiálni a pecsét helyét bemutató képet.

Tegnap jártam Pusztamaróton (L35). "Üdvözöltem" a pecsétet rejtő ládikát. Magas volt a gaz a fa körül, ezért kihagytam az ellenőrzést, de úgy láttam, megvan a pecsét.
Ha olvasod a fórumot, akkor követheted utamat. A DDP mellett döntöttem. A kékből egyenlőre elég volt.

Előzmény: lükepék (1908)
lükepék Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1908
tök jól meg van csinálva.. ámbár sikeresen elizáltam egy regisztrációt, szóval ha arra jársz, akkor a lukepeket kitörölheted.. (lükepéket ne!!)
Előzmény: larzen (1907)
larzen Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1907
Köszönöm!

TTT!
Lehet nézegetni az OKT fórumot.

Előzmény: Törölt nick (1904)
Güsziológus Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1906
Üdv. kékezők!

Mivel nem lettem kitiltva (eltanácsolva) a piros miatt, folytatom.

10 nappal ezelőtt jártam Mőcsényben. Megpróbáltam a kálváriát, de próbálkozásom ismét sikertelennek bizonyult. A falu felől van út, de méteres a gaz és csak magánházon keresztül megközelíthatő a domb. Ez van.

Zsibrik felé a keskeny aszfaltcsíkon annyi jelzés van, hogy csak na. Hogy minek? Más út ui. nincs. A panoráma viszont csodás, csak néha meg kell fordulni!

Régebben nagy élet lehetett erre, mert két téglával kirakott alagutat is láttam. A horgásztó nem annyira felkapott, mint a Szálka utáni, de a táj talán még megkapóbb. Zsibrik falu él, van hét lakója. Na és a KIMMTE. Két "T"-vel. Még a templom is megvan, bár ráférne egy kis felújítás.
Zsibrik után a tó mentén, füves úton halad a túra, a környék kellően nedves lehet, még délben is volt harmat. Csordával nem találkoztam. Pedig az Isten is legelőnek teremtette ezeket a dombokat!

Ófalu határában megkapó a romtemplom, bár kell fantázia ahhoz, hogy elképzeljük a templomot. A völgy tényleg csodás (ld. Aranyvölgy presszó), a faluban van élet. A pecsétet (nyalókákat) rejtő kocsma csak 15:00-tól van nyitva. Van viszont kocsma a tájház előtt, közvetlenül a templommal szemben. Mindig nyitva van. És készségesek. A tájház nem nagy durranás. Én 14:30-kor érkeztem és a tájház megnézése után a presszó már nyitva volt. Szép nyalókával "gazdagodtam".

Ófalu után rövid aszfalt, majd egy kis hegymászás. Jól jelzett az út. Sokat nem lehet látni. A 6-os út előtt visszakanyarodunk az országútra, majd a nagy szerpentinen haladva élvezhetjük a 6-os út forgalmát. Közvetlenül az útkereszteződésben lévő csárda előtt a jelzés bekanyarodik az erdőbe. Rövid, de határozott emelkedő a vár maradványáig. Útközben egy rozzant viskóban barátságtalan kinézésű faszi, három vadállattal. Szerencsésen megúsztam. Nem szeretem a kutyákat!
A vár megnézése sajnos kimaradt, de aszfaltos út vezet a 6-os útig. Ezek szerint van érdeklődés a romok iránt! Hiába, sváb vidék.
Az útkereszteződésben van a Schlossberg vendéglő Csak céges bélyegző van!!!
A buszok ravaszul közlekednek arrafelé, még jó, hogy nem vagyok kezdő. Tíz perccel a hivatalos idő előtt jött a busz! De elértem.

Megtaláltam Szekszárdon RP kopjafáját. Igen jó helyen van. Itt találkozik az RP-DDK és az AK. Kár, hogy a karbantartásra már nics pénz. Az idézet: "Az, hol én járok, még a fák is sírnak...". Elnézést, de pontosan nem tudom, nem írtam fel. AKi tudja, tegye közzé!
Ezzel vége a Tolna megyei szakasznak. Következik a Mecsek.

asciimo Creative Commons License 2002.09.09 0 0 1905
Udv kekturazok!

Sikerrel teljesitettem -nagyreszt kocogva -
a Vertesi szakaszon Kohanyas-Szarliget tavot.

A Vargesztesi belyegzo skizonfren lett es ket helyen van :) Fent a varban van egy Gesztesvar feliratu, lent a faluban a buszmegalloban a Vadasztanya kocsmaban meg Vargesztes feliratu.
(Ebbol latszik, hogy biztos ami biztos alapon felmentem a varba.)
A jelzesek nagyon jok, Szarvas kut kornyeken kell egy kicsit figyelni.

Szarvas kut kiszaradva, Matyas kut csordogal.
(Ja es Larzen, a Gesztesi varban a kocsma tulaja nev szerint emlekezett Szarvas Matyira, meg hogy volt vele kisero futo is...)
Matyas kutnal turkizkek susogo joggingos apuka sutoget, de ha kiguvadt a szemem akkor sem lattam a hozza tartozo turkizkek susogo joggingos anyukat. Aztan felmentem egy kemeny meredeken, es latom ott all az anyuka. Meglepodtem, de orultem is, hogy legalabb O setal egy kicsit a termeszetben. Aztan megfordult es lattam, hogy csak tererot keresgel a telefonjahoz.:)

asciimo

Előzmény: Vaskalap kartárs (1871)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.06 0 0 1904
Naszoval : a fuzet szerint Josvafo Derenk 16,2 km 300 m szint
Előzmény: larzen (1885)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.06 0 0 1903
Nekem uj fuzetem van csak persze otthon! Ha nem felejtem el megnezem hetfore
Előzmény: larzen (1899)
Váci Creative Commons License 2002.09.06 0 0 1902
"...abban még nem szerepel..."

Már nem szerepel!!! Régen volt, aztán nem, újabban újra van. Én idén vettem a füzetet, abban is csak a helye van meg (üres kocka). Engem is Vaskalap figyelmeztetett, hogy pecsételjek a Muflonitatónál.

Előzmény: Törölt nick (1901)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.06 0 0 1901
A hétvégén tettem meg életem első Kék-túra szakaszát - Hűvösvölgy-Piliscsaba - és most a héten a tematikus honlapokon olvasom, hogy Zsíroshegyen is van bélyegzés. Az én túrakönyvem azt hiszem 96-os,abban még nem szerepel. Nem kifejezetten a pecsét miatt csinálom, de nem lesz ebből gond a végelszámolásnál?
ttse Creative Commons License 2002.09.06 0 0 1900
>Nem kék, de túra.

Kerdesedet tovabbitottam a Baranya megyei szovetseghez, remelhetoleg valaszolnak majd.

HEV

Előzmény: Váci (1897)
larzen Creative Commons License 2002.09.06 0 0 1899
Plz, válaszoljatok az előzményre!
Előzmény: larzen (1885)
Váci Creative Commons License 2002.09.06 0 0 1898
Jövő hét második felében Debrecenbe készülök.
Ha jól kalkulálom az elfoglaltságaimat, csütörtök délután Vekeri-üdülőtelep és Halápi csárda között, pénteken délután Halápi csárda és Nyiracsád között fogok túrázni. Ha valakinek van kedve csatlakozni, kedd délig elérhető vagyok itt.
Váci Creative Commons License 2002.09.06 0 0 1897
Nem kék, de túra.
Tegnap bringáztam Pécsvárad és Szebény között, részletek a Vasútmániás topicban.
"Szomorúan néztek rám" a zöld túristajelzések a kihalt Erdősmecske és Feked állomásokon.
Kérdéseim: a Mecsek túristatérkép szerint Ófalu felöl érkezik Fekedre a Zöld, régebbi térképen a K+ jelzés, és folytatódik valamerre, le a térképről. Hová megy ez a jelzett út? Valóban létezik? Ha igen, honnan lehet róla tudni? (Tudtommal erről a területről nincs kiadott térkép). A térkép szerint ez a Feked megállóhelyen átvezető túristaút az E4 része. (K+ és Z korában is.) Ez igaz, vagy csak hiba?
asciimo Creative Commons License 2002.09.06 0 0 1896
"mellettük a vadonatúj terepjárójuk. Azóta se tudom, hogy tudtak oda lejutni"

Nem a keken(az massziv lett volna), hanem a szalonnasutotol, (vagy erdesz emlekmu) a tuloldalon indulo kek kereszt jelzesen. Ez egy eleg szeles de igencsak meredek erdei ut, nem murvas, de terepjaroval jarhato(az atlaszban szekerutnak lenne irva.), es kivisz egy murvas utra, amin le lehet jutni Bakonynana also vegeig vezeto betonutra. Erre a betonutra er ki a kek jelzes is a falu alatt, a Gaja patakot kersztezve.

asciimo

Előzmény: Váci (1895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!