Keresés

Részletes keresés

Ha-Jó Creative Commons License 2005.12.21 0 0 241

Kedves "őrült" barátaim!

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Tegnaptól nyögdíjas vagyok, s a szabimat töltöm. Cak január 2-tól élvezhetem a társaságotokat, mert otthon nem vagyok behálózva.

Kellemes Karácsonyi ünnepeket, és Boldog Újévet Valamennyiótöknek.

Ha-Jó

Előzmény: hb-tata (240)
hb-tata Creative Commons License 2005.12.21 0 0 240

Szevasztok!

 

Mostantól két hétig csak ritkán leszek a gépem közelében. Ez a magyarázata, ha valakinek késve válaszolok, elnézést érte. Nagyon boldog Karácsonyt és ÚJ Évet kívánok mindenkinek- stílusosan egyházi bélyegű téglákkal 

hb-tata Creative Commons License 2005.12.21 0 0 239
sajna, nem (néhány ezer másikhoz hasonlóan)
Előzmény: LUDLUM (237)
hb-tata Creative Commons License 2005.12.21 0 0 238
Viszont ha ilyen előzmények után mégis találsz béleges téglát, annál nagyobb lesz az öröm. 
Előzmény: mokand (228)
LUDLUM Creative Commons License 2005.12.20 0 0 237

Szeva Tatus!

 

 

Ennek a győri téglának ismered a feloldását?

 

 

 

LUDLUM Creative Commons License 2005.12.20 0 0 236

Szeva!

 

Hát ezekre én is kiváncsi lennék! Mind a kettőt sikerült beszerezni, de az évszámos sajna kicsit csorba.

Előzmény: hb-tata (235)
hb-tata Creative Commons License 2005.12.20 0 0 235

sziasztok!

 

az (egyik) kedvenceim (Dezsővel találtuk, Rábacsanakon)

van- e valakinek tippje?
nyakashegyi Creative Commons License 2005.12.20 0 0 234
Az utak ismerősek:-) Nyáron volt olyan szakasz, ahol 30 km több mint 3 órát tartott és nem a forgalom miatt. Egerestől nem messze meg a domboldalon vezető, falvakat összekötő útból hiányzott vagy 10 m, mert valami suvadás volt és szépen lecsúszott a domboldalon az a szakasz.
Előzmény: mokand (228)
mtib Creative Commons License 2005.12.20 0 0 233
Bocsánat, Kolossy tér.
Előzmény: mtib (232)
mtib Creative Commons License 2005.12.20 0 0 232
Sziasztok!


A Koloss téren van egy bolt csillárokkal és téglákkal foglalkozik. Lefotóztam az utca fronotn levő falszakaszt. A lépek a www.kep.tar.hu/mesztib alatt megtalálhatók.
Más: nem pont téglák, de van némi köze hozzá: a Vaterán a papírrégiségek közt láttal ezt a két lapot.

Sziasztok

Mtib
LUDLUM Creative Commons License 2005.12.19 0 0 231

Szeva Dezső!

 

 

Tényleg hamar meglesz a házi digit.katalógusod. Szerintem csak elhatározás kérdése. Egyszer nekiállsz és nem fogod tudni abbahagyni. Rendszerezni meg már gyerekjáték lesz ezeken a hosszú estéken.

Szurkolok, hogy minél előbb neki tudj állni.

Előzmény: Téglamúzeum Szany (212)
LUDLUM Creative Commons License 2005.12.19 0 0 230

Szeva!

 

Tatus!

 

Persze, hogy jelentkezem!

Cyperustol kapott ZA -s téglát Bélánál leraktam.

Előzmény: hb-tata (216)
LUDLUM Creative Commons License 2005.12.19 0 0 229

Szeva!

 

Sajna erre nem maradt idő. 4-ig gyúrták a "szürkét" utána kinek van már kedve bóklászni. Ráadásul Adyliget még Bp. határán túl van.

Hazaérve három napon keresztül nem tudtam feljelentkezni. Még szerencse , hogy közbejött a hónap 3. vasárnapja a győri piaccal. Cyperus is szépen bevásárolt. Mondtam, hogy nem szabad ezreket adni. Én is bővültem 4 db-al.

Előzmény: nyakashegyi (214)
mokand Creative Commons License 2005.12.19 0 0 228

Én tavaly egész erdélyt bejártam várakat, erődtemplomokat, romos házakat
de semmi,azt a két múzeumot leszámítva ahol volt néhány római tégla
A székelyderzsi rovásírásost sajnos nem sikerült megnéznem mert elfogyott az oda
vezető út.
Ha oda készülsz számíts rá hogy az utak néha elfogynak.
Előzmény: nyakashegyi (222)
mokand Creative Commons License 2005.12.19 0 0 227
Szeva itt GyB
mi van veled ?
Tudsz jönni?
Ha nem akkor azért elteszem neked a teglákat
Abból a ritkaságból amit most találtál kellene egy
Előzmény: kks (221)
mokand Creative Commons License 2005.12.19 0 0 226
Béla vagyok
Az ujságra igényt tartok
Ha van időd ünnepek közt mehetnénk egy kört
Előzmény: hb-tata (224)
nyakashegyi Creative Commons License 2005.12.19 0 0 225
Köszi az infót!
Előzmény: hb-tata (224)
hb-tata Creative Commons License 2005.12.19 0 0 224
Pontosítok, mert igaz amit a Monarchia tégláiról mondtam, de azért a kép ennél sokkal árnyaltabb.nem ennyire egységes. Nagyon sok bélyeges téglát égettek Budapest, Bécs, Pozsony, Győr, Nagyszombat, Pápa környékén, szinte az egész Dunántúlon, Burgenlandban és a Csallóközben, a Duna-Tisza közben. Ebből a "centrumból" a Monarchia szélei felé haladva már lényegesen kevesebbet, vagy egyáltalán nem is találni bélyeges téglát. A Felvidéken és a Tiszántúlon már alig van. Erdélyben inkább csak egyedileg jelölt téglák a jellemzőek, gondoljunk csak Bethlen István tégláira, vagy a híres székelyderzsi rovásírásos téglára. Az Őrség nagy részében sem találni bélyeges téglát. hiszen oda határőrzési feladattal székelyeket telepítettek annak idején. Németországban sem volt "divat" a vetőforma megjelölése, ott  inkább csak a pecsételés- billogozás módszerét alkalmazták. A Monarchiába telepített németek, -hasonlóan a székelyekhez- magukkal vitték a szokásaikat, hagyományaikat, ennek megfelelően ezeken a településeken is kevés a bélyeges tégla. A Délvidéken a Dráva melléken, Bácskában, Baranyában sokféle téglabélyeg ismert, de aTengermelléken már nem.  
Előzmény: nyakashegyi (222)
hb-tata Creative Commons License 2005.12.19 0 0 223

szia!

 

igen, száki, a Veréb József féle tgy.-ból.

A TAPE bedig györkönyi illetőségű.

Előzmény: kks (221)
nyakashegyi Creative Commons License 2005.12.18 0 0 222

Hát igen, de igazából nem is a lekésés, hanem az elszalasztott lehetőségek, ugye... Mert mikor fogok járni megint olyan helyeken, ahol eddig voltam. Az jó hír mondjuk, hogy ha a Monarchia területén bóklászok, akkor a legnagyobb eséllyel gyűjthetek téglát. Erdélybe szoktam járni viszonylag sűrűbben. Székelyudvarhely, Kolozsvár... Érdemes nézelődni? Tapasztalat?

 

Üdv.

Előzmény: hb-tata (220)
kks Creative Commons License 2005.12.18 0 0 221

HB-Tata !

Ugye azt mondtad, hogy az OT SZ 1942 - az Száki !?
A TAPE honnan való ?

üdv : kks

hb-tata Creative Commons License 2005.12.18 0 0 220

szia!

 

Semmiről sem késtél le, hisz' én is kb 50 évesen adta a kopaszodó fejemet erre a műfajra.

Más: oly nagyon messzire nem is kell utaznunk, hisz' az egykori Monarchiában készült a világon a legtöbb bélyeges tégla. Persze van másutt is, csak lényegesen kevesebb. (Egyébként pontosan értelek. korábban sokat tekeregve Ázsiában én láttam pl. Indiában és Nepálban buddhista szimbólumokkal ellátott, Pakisztánban "kukac betűs", Tajwanon kínai írásjegyes, Türkméniába és a Kaukázusban orosz feliratos téglákat, amikből nem hoztam, nem hozhattam- azóta is vérzik a szívem).

A mellékelt képen thaiföldi, jelenleg is gyártott, díszítésre használt téglák láthatók. 

Előzmény: nyakashegyi (219)
nyakashegyi Creative Commons License 2005.12.17 0 0 219

Szia!

 

Az a baj, hogy ezzel a hozzászólásoddal a lelkiismeretemet mozgattad meg, lévén fél Európát bejártam alaposan és nem jutott eszembe téglát keresni:-)))

 

Üdv.

Előzmény: hb-tata (218)
hb-tata Creative Commons License 2005.12.17 0 0 218

Ismét sziasztok!

 

Ez itt egy törökországi, görög feliratú darab. Canakkale közelében, Sestos -ban találtam egy romos, falakkal körbevett őrhelyen, annak a közepén, a bozóttal benőtt egykori lakó? épületben. Bizonyosan az ókori Görög Birodalom idején készült, hiszen mindent lehet várni, feltételezni a törökökről, csak azt nem, hogy az "ősellenség" görögök betűivel készítettek volna téglát. 

hb-tata Creative Commons License 2005.12.17 0 0 217

szia!

Na ilyen házakhoz szoktam bepofátlankodni és kérni a maradékból. Kíváncsi vagyok a képekre!

Előzmény: mtib (215)
hb-tata Creative Commons License 2005.12.17 0 0 216

szia mindenki!

 

Ismeri- e valaki a Révkomáromban megjelenő, a MÚLTUNK EMLÉKEI c. magyar nyelvű havilapot? Ebben az újságban januártól kezdődően Téglagyűjtők Fóruma c. rovat fog nyílni. Ebben egy-egy téglagyár, kastély, település stb. környezetében talált jellemző bélyeges téglák fotói lesznek bemutatva. Első körben minimálisan egy évre tervezzük a sorozat élettartamát, oszt' majd meglátjuk. Az első számot ingyen és bérmentve megküldik a jelentkezőknek. Ha valakinek ilyen ingere támad, kérem jelezze (postai címmel együtt). akár a topicon, akár emilben. 

Kellemes hétvégét! 

 lelőhely: Bodakajtor, gr.Zichy Jánoslelőhely:Mikospuszta, gr.Mikosdi
mtib Creative Commons License 2005.12.16 0 0 215
Sziasztok!


Tegnap a Szépvölgyi úton jártam (Bp.), és a 182 sz. kerítésébe két-három sorban jelzett téglák vannak beépítve. Vegyesen. Ha gép is lesz nálam lefotózom!

Mtib
nyakashegyi Creative Commons License 2005.12.15 0 0 214
Akkor gondolom bepakoltál a IX. kerületi téglákból:-)))
Előzmény: LUDLUM (213)
LUDLUM Creative Commons License 2005.12.15 0 0 213

Szeva!

 

Végre hazaértem a 3 napos bp.-i fejtágítóról! Ti /mi/ azért érdekesebbek vagytok.

Az "emilt" megkaptam,reagálni is fogok rá,csak a lányaim is igényt tartanak a netre.

A korábban feltett JK Jakob Kunwald-ot jelent Bp.ről.

Előzmény: Ha-Jó (187)
Téglamúzeum Szany Creative Commons License 2005.12.14 0 0 212

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!