Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 743
>>a vajdasag-rol jut eszembe,multkor olvastam ,hogy nalatok a magyar-jugoszlav-hataron,valami bunker-redszer volt,kiepitve,a deli-ellenseg-el szembe

Ne rafkózz puntik.

Azt az erődrendszert az oroszok találták ki, hogy amikor a VSZ átgázolt volna Szlovénián, (támadóékként az ukrán páncéloshadseregek), akkor a felvonuló orosz haderőt ne tudják a szerbek délről oldalba kapni.

Azóta nincs gond, mert időközben a szláv horvátok(akik mostanában hol illyrek, hol avarok akarnak lenni) odapakoltak a szintén szláv szerbeknek(akik leginkább kelták szerretnének lenni, de akár más ős is jó lehet).

A szebekre morognak még ezenkívül a románok is egy két dolog miatt, hogy a szintén "szláv" bolgárokról ne is beszéljünk.

Szóval a belgrádi pasalik birodalmi távlatba tekintő lakói leginkább annak örülnek mostanság, hogy lik van a popón.
Előzmény: puntik (732)
Lúdas Matyi Creative Commons License 2008.01.06 0 0 742
Igen, ha megvolna leírva a NETEN.... gondolom magyar változat nincs belőle.
Előzmény: puntik (741)
puntik Creative Commons License 2008.01.06 0 0 741
Mit akarsz tudni a zeneszoveget,? ismerem mindet ,de ezek mart a o -iranyvonaluk-hoz van allitva,egy kicst. Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-
Előzmény: Lúdas Matyi (739)
Lúdas Matyi Creative Commons License 2008.01.06 0 0 740

Még egy zenei csemege:

 

http://www.youtube.com/watch?v=X2x7NkezUuU

 

...a hazafias, kőkemény szlovák rockzene kedvelőinek...

:/

 

Slovenská pospolitos 14. marca (Slovak togetherness)

 

Március 14-i menetelés...

Lúdas Matyi Creative Commons License 2008.01.06 0 0 739

Juhéjj, gyerekek, ez még mind semmi, itt milyen vidám nótázást hallhattok:

 

http://www.youtube.com/watch?v=yhTVlQSYOCc&feature=related

 

Akik masíroznak:

Slovenská pospolitos (zábery z akcií, rýchla verzia)

 

Remélem, Puntik segít majd nekünk a magyar fordítás/verzió elkészítésében..

:/

Lúdas Matyi Creative Commons License 2008.01.06 0 0 738

http://www.youtube.com/watch?v=b0AyNuNBwXQ


Hlinková gárda, elég vicces :)

 

Tényleg elég vicces:((

 

"Szeretjük a hazánkat, megöljük az ellenségeinket"

"Nemzsidó üzlet"

 

 

Előzmény: csabiman (735)
puntik Creative Commons License 2008.01.06 0 0 737
koszonom-PUNTIK-CZECHO-SLOVAKIA-
Előzmény: freelance (736)
freelance Creative Commons License 2008.01.06 0 0 736

A múltkor az index is írt erről az erődrendszerről.

 

Ha érdekel, itt megtalálod:

 

http://index.hu/politika/belfold/magyi071108/

Előzmény: puntik (732)
csabiman Creative Commons License 2008.01.06 0 0 735
http://www.youtube.com/watch?v=b0AyNuNBwXQ

Hlinková gárda, elég vicces :)
Lúdas Matyi Creative Commons License 2008.01.06 0 0 734

"Tito láncos kutya" ellen ?:)

Lehet, hogy néhány betonbunker itt-ott még ma is megvan, valaha még látni lehetett  belőlük a szántóföldeken.

Előzmény: puntik (732)
puntik Creative Commons License 2008.01.06 0 0 732
Azt akartam meg kerdezni a vajdasag-rol jut eszembe,multkor olvastam ,hogy nalatok a magyar-jugoszlav-hataron,valami bunker-redszer volt,kiepitve,a deli-ellenseg-el szembe,hogy mi lett a sorsa,berobbantottak,vagy,muzeum,lett,tud -e errol valaki ,valamit.? Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-
Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (731)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2008.01.06 0 0 731
Gyakorold szépen: Vajdaság
Előzmény: puntik (729)
Lúdas Matyi Creative Commons License 2008.01.06 0 0 730

Itt az I. rész:

 

http://martinmalobicky.blog.sme.sk/c/61806/Uhorsko-je-nase-cast-I.html

 

Uhorsko az uhoroké !

:)

 

(az uhorka meg a szlovákoké :)

Előzmény: Lúdas Matyi (708)
puntik Creative Commons License 2008.01.06 0 0 729

NYaralni, a ADRIA-ra,jarok tavaj voltam,futbalozni ,mart regebben a vojvodina-ba,ugy hogy akikhez jarunk,-mart ismerosok,itt is ott is.itt nem kell se nemet,se angol nyelvtudas.Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-

Előzmény: Törölt nick (728)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 727
>>Az igaz, hogy a magyar nemesség alapját részben a magyar törzsi-nemzetségi vezetők rétege képezte, de már István alatt megjelentek a jövevény nemzetségek, akik részévé váltak a magyar nemesi nemzetnek.

Pontosan ezt értem én is az alatt, hogy a KM-be érkező hódítók társadalmi elitje alkotta a későbbi politikai nemzet alapját. Szerintem maga a honfoglaló társaság is eléggé struktúrált volt és nem rendelkeztek általánosan egyforma jogokkal, sőt azt sem gondolom, hogy alapvetően a mostani értelemben vett magyar anyanyelvűek vagy etnikumuak lettek volna.
Mindenesetre lényeges törés nem található ennek a politikai nemzetnek a folyamatosságán, hanem maga is folyaatos apró lépésekben változva jutott el addig a nem csak nyelvi, hanem etnokultúrálisan értelmezett szubsztrátumig, amit mondjuk az 1800-as években a magyar mibenlét jelentett. Továbbiakban is ebbe az alpba került beemelésre a szabadságjogok kiterjesztésével a korábban a politikai nemzethez nem tartozók köre és ez vezetett szintén szerves fejlődésen keresztül a mai magyarországi magyarságig.
Az összes elem ebbe a nemesi rendbe került felvételre. Egyénenként kerültek felvételre a jászok és székelyek kivételével és még utóbbi kettő esetében sem beszélhetünk lényeges módosító hatással.

Horvátország ebből a szempontból kivételt képez esetleg.
Előzmény: Hierro Nyh. (721)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2008.01.06 0 0 726
bla bla bla...
Előzmény: puntik (725)
puntik Creative Commons License 2008.01.06 0 0 725

Persze,emlekszem volt egy cseh-jelszo,SEREME SE NA PRACI AT DELAJI SLOVACI--HOGY,SZARUNK A MUNKARA,DOLGOZZANAK CSAK A SZLOVAKOK.A,komunista idok-bol valo,rovidke,idezet,Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (722)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 724
Ja, tudom, Első Vajkó nyitrai uralkodó és a többi.
Előzmény: aic (719)
Lúdas Matyi Creative Commons License 2008.01.06 0 0 723

Nesze neked

 

szlav-testveriseg-kereten belul

 

:)

 

Bezzeg rólunk jó véleménnyel vannak a finn rokonok !

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (722)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2008.01.06 0 0 722
Gondolom akkor egyetértesz azon közkeletű cseh vélekedéssel is hogy a szlovákok lusta síró népcsoport, amely a közös köztársaságban csak a csehek vérét szívta és tökéletesen helyénvaló volt megszabadulni tőlük.
Előzmény: puntik (720)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2008.01.06 0 0 721

A hódító etnikumé akkor volt a Kárpát-medence, amikor még fennállt a magyar törzsszövetség.

Azonban ezt Géza és Szent István felszámolta és új elven hozták létre az államot: immár nem a nép képezte a politikai egység alapját, hanem a földterület.

Az igaz, hogy a magyar nemesség alapját részben a magyar törzsi-nemzetségi vezetők rétege képezte, de már István alatt megjelentek a jövevény nemzetségek, akik részévé váltak a magyar nemesi nemzetnek.

Ellenben ahogy kialakultak a feudális viszonyok az Árpád-kor során, úgy rekesztődött ki egyre inkább a nemzetből a magyar parasztság, amely jogállásban semmiben nem különbözött az itteni szlávoktól, románoktól.

Előzmény: Törölt nick (717)
puntik Creative Commons License 2008.01.06 0 0 720

Nekem,ezt nem mondta senki,-romania-ba ,ugyan keveset voltam,ebbol a tarsasag-bol eleg,de a volt jugoslavija-ba nagyon sokat jartam,meg a komunistak alatt is akkor foleg csoportosan,de ha lehetett kocsival is,meg motoron.Azt 89-tol megnyilt a vilag-es ha igy mentem elottem mogottem lattam -H-kocsit,azt latni ,hogy viszonyultak a hazaiak,ezekhez,a strada-kapun,benzinkut-on,bolt.ba,a pincer,stb-mert ha igy belevegyulsz a emberek koze ,eszre venni,egyet mast,es a szlav-testveriseg-kereten belul erteni,kirol,mit mondanak,ezt csak tapasztalat,mit lattam hallottam.Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-

Előzmény: Törölt nick (716)
aic Creative Commons License 2008.01.06 0 0 719
A magyar királyság a magyar nemzet állama volt kezdetben. Nem népeké, hanem egy hódító etnikumé. Ez a történelmi magyar nemesség tulajdonképpen.


Inkáb ez egy romantikus marhasag : )))))))
Előzmény: Törölt nick (717)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2008.01.06 0 0 718

Attól, hogy a nácik utálják a zsidókat, még nem feltétlenül a zsidókban keresendő a hiba...

Előzmény: puntik (711)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.06 0 0 717
>>A tortenelmi Magyarorszag (Uhorsko) egy multietnikus orszagkent alakult meg es sokaig olyan is volt. Tobb nem magyar nemzetisegu uralkodoja volt mind magyar, es ez nem zavarta senkit. Egyszeruen minden kiraly magyaroke, szlovakoke, nemeteke, ruszinoke, romanoke , horvatoke, szerbeke stb volt.

Ez egy romantikus marhaság.

A magyar királyság a magyar nemzet állama volt kezdetben. Nem népeké, hanem egy hódító etnikumé. Ez a történelmi magyar nemesség tulajdonképpen. Ebbe került beemelésre egyénileg sok korábban nem a honfoglaló elit (egységesült)etnikumához tartozó is, aki ezzel a politikai "magyar nemzet" részévé vált. Viselte is ennek jelképeként a kacagányt, mint magyar nemes.

Ez az egyetlen államalkotó nemzete a Szent Korona államainak, ez az uralkodóosztály. Egyéb viszonylatokban nem volt olyan, hogy nemzeti kategória. Szlovák pedig végképp nem.
Előzmény: aic (700)
puntik Creative Commons License 2008.01.06 0 0 714

En nem utalok senkit ezt elhiheted,csakvitatkozok,mind a tobbi kollega itt es mashol.

Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-

Előzmény: Lúdas Matyi (712)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2008.01.06 0 0 713
Bűntudatból. Meg persze egy csomó hülyeség miatt, amit alap nélkül beleplántáltak a kis fejetekbe.

(Egyébként most őszintén, kit utáljon az ember ha nem a szomszédját, mi bajunk van pl. a maorikkal, vagy az argentínokkal?)
Előzmény: puntik (711)
Lúdas Matyi Creative Commons License 2008.01.06 0 0 712

Ki az a "benneteket" konkrétan ?

És ki az a szlovák konkretan ?

Puntik, te is utálsz minket ?

:)

 

Előzmény: puntik (711)
puntik Creative Commons License 2008.01.06 0 0 711

SZerinted mese akkor,miert utal benneteket-szlovak,roman,szerb,horvat,?

Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-

Előzmény: RobUr (707)
csabiman Creative Commons License 2008.01.06 0 0 710
Igazad van, Hlinka András került bankjegyre, de az más kategória.
Előzmény: puntik (662)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!