Keresés

Részletes keresés

Korali Creative Commons License 2005.06.13 0 0 37

Hmmm, hat ha most ezt azer mondtad, mert tenyleg el akarod olvasni, kuldj egy baglyot es elkuldom neked

A szinek meg, hmm egy idoben tan piros volt, az legalabb jol latszott

En kulonben epp ezer eleg keves fic olvasok( mert nem birja a szemem a kepernyorol valo olvasast) igy is 1 dioptriat romlott 1 ev alatt, meg a doki is megijedt

De legalabb nem olvastam Severitus fele hajmereszto marhasagokat, amirol a multkor szo volt (bocs ha alakinek ez tecc)

Kenyszerhazassag> ilyen volt, de poenos, azt meg n. elveztem :))))))))

Meg Piton sem gondolta komolyan, hogy elveszi mondjuk Hermit

(MIniszteriumi rendelet kiirasra irtak oket, hogy aranyveru el kell vegyen egy sarverut)

 

Előzmény: JÉGmadár (36)
JÉGmadár Creative Commons License 2005.06.13 0 0 36
Korali, tudom, hogy nem te tehetsz rola, de nem tul szerencses a dizajn a pinceben :(( Sotetszurke alapon fekete betuk...kifolyik a szemem egy perc olvasas utan.
Előzmény: Korali (34)
JÉGmadár Creative Commons License 2005.06.13 0 0 35
Koszi :)

Kozben rajottem, hogy a sakkos irasod is olvastam mar! A harmadikat azt meg nem, ugyhogy azt most bepotoltam. Erdekes, hogy mindket novellaban kozponti helyen all a gyozelem-tema es hasonlo a kicsengesuk is. Mindket iras alapotlete nagyon egyedi! (legalabbis en meg nem talalkoztam hasonloval) Ill.mindharome..:)
Előzmény: Sus (32)
Korali Creative Commons License 2005.06.13 0 0 34

En a Mirax regenyebol mar 3 fejezetet olvastam, azer allitom, hogy jo.

Erdekes es n. jok a lelekrajzai:)))

Amit az en muvemrol mondtam, nem kell am komolyan venni. Igen fejlett ongunnyal rendelkezem, de masokon nemigen alkalmazom ( a gunyt)

Szal, aki dogunalmas perceiben arra vetemednek, elolvashatja a gportal.hu/portal/pincen

Velemenyt meg az emailcimemre irhattok bkorali kukac yahoo.fr

Sus Creative Commons License 2005.06.13 0 0 33

Enahma:

Köszönöm a szép szavakat! :)

 

A fanfiction.hu tényleg nagyon kényelmetlen.

Szerintem a legkényelmesebb (főleg az egyszerűsége miatt), a fanfiction.net.

Előzmény: Enahma (31)
Sus Creative Commons License 2005.06.13 0 0 32

Jégmadár:

Elolvastam mind a kettőt és hangosan röhögtem végig őket :))))

Nagyon jók!

Előzmény: JÉGmadár (27)
Enahma Creative Commons License 2005.06.13 0 0 31

Megnéztem ezt a fanfiction.hu-t, de az az igazság, hogy elég nehéz írásokra keresni benne, pedig még csak 113 db. van fenn. Ez egy áttekinthetetlen adathalmaz lesz ha így folytatják...

 

(Csak mert láttam, hogy Sus sztorija ott olvasható.)

 

E.

Korali Creative Commons License 2005.06.13 0 0 30

Oo szal atkoltoztetek :))))

Hosszu eletet az uj forumnak!!!

A Mirax regenye tenyleg nagyon joo. (foleg hogy meg egy titkot is tok rola ) DD

egyuttal szerenyen ertesitem a hatalmas rajongoseregemet, hogy a mult 7 ota ket uj fejezet van fenn, es a nagy erdeklodesre valo tekintettel meg egy fel fog kerulni :)))

udv

Korali 

Enahma Creative Commons License 2005.06.13 0 0 29

Susik: az elsőnek lenni-t már régebben olvastam, és asszem hozzá is fűztem a magam kommentárját.

Ez az Egy nyári élmény is nagyon jó! Csak 1 kicsi problémát láttam vele: az angolban nincs különbség a tegezés és a magázás között, tehát Mrs. Marchbanknak ez nem okozhat fennakadást ;-) Egyébként pedig egy nagyon jól megírt kis történet. NAGYON.

 

E.

Előzmény: Sus (23)
Sus Creative Commons License 2005.06.13 0 0 28

Én is emlékszem, hogy milyen nehezen fogadtam el az "alaptémát" :).

Viszont nagyon sokat segített, hogy végre egy olyan írás volt, amit végig lehetett olvasni. Sőt! Élvezetes volt.

 

Addig már sok mást is olvastam és rá kellet, hogy jöjjek, hogy - sajnos - a legtöbb fanfic eléggé igénytelen.

Előzmény: JÉGmadár (26)
JÉGmadár Creative Commons License 2005.06.13 0 0 27
Felkerult ma egy uj regeny elso fejezete Morgan oldalara. Elkovetoje Mirax, cime Rejtett ver. Nekem tetszett az elso fejezet:)

http://fay.uw.hu
ezen belul a konyvtarban kell keresgelni




(Sus, ha esetleg erdekelnek az en irasaim, a fenti cimen azokat is megtalalod)
Előzmény: JÉGmadár (26)
JÉGmadár Creative Commons License 2005.06.13 0 0 26
Udv koztunk Sus! En is olvastam regebben az "Egy nyari elmeny" c. irasodat. Aranyos...:) A masik kettot melo utan engedelyezem magamnak... AgiVega trilogiajat is olvastam mar. Hat, eszmeletlen a humora a csajnak es fantaziaja is van boven. Viszont a Botrany a Roxfortban elejetol meg nem voltam annyira elragadtatva, kicsit valoszerutlen (ugy ertem rowlingszerutlen) a sztori (ezt egyebkent o is elismeri:). De persze vegigolvastam, mert mondom, a humora egyedulallo. Az Egy varazslo szegyene szvsz mar sokkal jobb, hitelesebb lett. A humor ott is ut...Nagyon tetszett A. es A. legendaja (ha olvastad, tudod mirol van szo, kul. meg nem akarom leloni a poent). Legjobban a A legnagyobb ellenseg tetszett...persze nehez osszehasonlitani az elozo kettovel, mert ezt angolul olvastam.
Előzmény: Sus (23)
Sus Creative Commons License 2005.06.13 0 0 25

Köszi! :)

 

Tudom én, hogy DumbledorE, csak ott véletlenül lemaradt...

Előzmény: dskywalker (24)
dskywalker Creative Commons License 2005.06.13 0 0 24

Hali!

 

Az egy nyári élmény nagyon jó, nagyon szívet melengettető, nekem nagyon tetszett. Egy dolog: DumbledorE:)

 

Donát.

Előzmény: Sus (23)
Sus Creative Commons License 2005.06.13 0 0 23

Sziasztok!
 
Mivel ez az első hozzászólásom, mindenkit üdvözlök!
 
Évek óta olvasom az index HP-s topikjait, és igazán szakértő és lelkes közönségnek tartalak benneteket :).
Hozzászólni is sokszor támadt kedvem, nem is tudom mi tartott vissza eddig.
 
Dehát a fanfiction! :)
Annyira kedvenc témám, hogy ezt már sehogyan sem hagyhatom ki.
 
Enahma írásait olvastam, ha nem is mindet. A Gardrób nagyszerű, a HDH is szuper. Belekezdtem a folytatásba angolul... az is szuper.
 
A "HP haladóknak" topikban említett fic-ek nagy részét is olvastam.
 
Nem emlékszem viszont, hogy esett-e szó AgiVega írásairól. Az utóbbi időben biztos nem, tehát itt ajánlanám nektek őket.
AgiVega oldala (egy a sok közül)  Botrány a Roxfortban

 

Ezen kívül (természetesen :D) szeretném, ha elolvasnátok az én írásaimat is.
Külön és nagyon megköszönném, ha néhány szóban leírnátok róluk a véleményeteket. (rövidek!)

 

 

Egy nyári élmény

 

Elsőnek lenni

 

Tiszta kéz

 

karbalánnak: olvasom a fic-ed és eddig nagyon tetszik :)

dskywalker Creative Commons License 2005.06.13 0 0 22

Heló!

 

Köszönöm a választ!

 

Huhh, így elsőre nagyon soknak tűnik a Tekergőkről szóló történet O_o :))) Na mindegy, igyekszem eredeti lenni, de majd kiderül, mire jutok, illetve eddig mire jutottam:) Fanfic: lehetőleg magyar, és Harryről szóljon, és olyan legyen, ami neked elnyerte a tetszésed (mert látom, hogy te benne vagy a témában, tehát bízom benned). Szóval, amiről úgy véled, hogy megéri, hogy elolvassák:)

 

Donát.

Előzmény: Enahma (14)
JÉGmadár Creative Commons License 2005.06.13 0 0 21
Na, en is bejelentkezem...Jo a topik cime :)) Karbalan, elolvastam az irasod, de inkabb ide irok review-t, hogy tobb legyen itt a hozzaszolas :))) Az elso fejezetnel az volt az erzesem, hogy tul hirtelen az egesz. Harry epp hogy hazaer, maris beleveti magat az okklumenciaba es maris sikereket er el... Ez a londoni kiruccanas meg kicsit gyanus. Az o.k., hogy Mundungus figyeli Harryt, meg valoszinu, hogy masok is, de akkor is. Tetszett, hogy Harry a Gyuruk urat olvassa a vonaton...meg az is, hogy belelat a lany agyaba. De itt is volt egy olyan erzesem, hogy Harry tul laza sajat magahoz kepest (ld. a pasid a seggedet markolassza vagy vmi hasonlo). De mielott meg kiakadsz ram, hogy csak kritizallak, a harmadik fejezet tok jo volt! Fred es George boltjanak leirasa nagyon tetszett. Nem intezted el egy mondattal, hanem szepen kifejtetted az egeszet. Szerintem a negyedik fejezet meg jobb lesz..:))
Előzmény: karbalán (20)
karbalán Creative Commons License 2005.06.12 0 0 20
Nyári türténet 3. fejezet: http://www.fanfiction.net/s/2431212/3/.

Köszönöm Enahma bétázását! Elvileg az első két fejezetet is lecseréltem, de ez még nem látszik (fanfiction.net kicsit lassan frissíti magát). Ezeknél nincs tartalmi változás, csak helyesírási/stílus.
karbalán Creative Commons License 2005.06.12 0 0 19
Kösz a dícséretet (azoknak is, akik a fanfictio.net-en írtak review-t). A folytatás hamarosan érkezik, és mostmár azt is tudom, hogy mi lesz a vége :).

Üdv: karbalán
Előzmény: tothem (13)
milena85 Creative Commons License 2005.06.12 0 0 18
 Oké, oké, köszi. Csak az angol szakszavak gyakorta elkerülik a figyelmemet.
Előzmény: Enahma (17)
Enahma Creative Commons License 2005.06.12 0 0 17

Nem. Ha jól megnézed, oda van írva: fic temporarily suspended. Sőt, a fanfiction bio-mban még azt is hozzátettem, hogy csak a 6. kötet elolvasása után fogom folytatni, annak megfeleltetve.

 

E.

Előzmény: milena85 (16)
milena85 Creative Commons License 2005.06.12 0 0 16

Szia, Enahma!

Bocs, ha már millió meg egy alkalommal szó lett volna róla, de mi a helyzet a Frighted with False Fire-rel? Megvan valahol? Ha igen, merre?

Előzmény: Enahma (14)
Ellcrys Creative Commons License 2005.06.11 0 0 15

Én csak gratulálni szeretnék:) az elmúlt hetemet szebbé tetted:D az elmúlt négy estémet olvasgatással töltöttem:) csak így tovább!:)  és most visszatérek az elhagyott a félelemhez:)

Előzmény: Enahma (14)
Enahma Creative Commons License 2005.06.11 0 0 14

Kedves Skywalker!

 

Nem, nem, a többség író itt normális, csak én írtam/írok angolul, mert amikor írásba fogtam, még a kutyát nem érdekelte magyar körökben a fanfiction, legalábbis úgy tűnt. (Igaz, én olyan gőzerővel nyomulok, hogy ezáltal a szegény külső szemlélő azt hiheti, hogy mindenki olyan, mint én. De nem. Vannak jobbak!) Most meg már ott van az a több...száz (vagy még több) ember, aki angol anyanyelvű, v. magyarul nem tud, így nekik továbbra is angolul írok.

 

Ami az angol nevek használatát illeti: sokan a könyveket olvasták eredetiben, ezért áll rá a szájuk a "Severus"-ra és a többire (ami, megjegyzem, sokkal inkább passzol Pitonra, mint a magyar verzió).

 

A Tekergők Történetéről rengeteg fanfiction íródott: slahs, het és gen egyaránt. A legtöbbje angol oldalakon MWPP rövidítésekkel jelzik őket (Moony, Wormtail, Padfoot and Prongs, azaz: Holdsáp, Féregfark, Tapmancs és Ágas). Erre a kulcsszóra most rákeresve 700 sztorit írt ki a fanfiction.net.

(http://www.fanfiction.net/search.php?typeid=3&categoryid=224&keyword=MWPP&action=ready)

Ugyanennyit a "marauders"-re (tekergők) rákeresve

(http://www.fanfiction.net/search.php?typeid=3&categoryid=224&keyword=marauders&action=ready)

Ezen kívül ugyanitt, a fanfiction.neten még megteheted, hogy kedvenc szereplőidet állítod be a szereplőválasztásnál (további többezer sztori), sőt, ha még Lilyt is melléjük veszed... hajajj.

Klisé tehát bizonyára van itt is millió, én azonban - mivel ezeket az írásokat magam nem olvastam - nem tudom, melyek lennének ezek.

 

A bétázás: angol szakkifejezés. Ott is főnév volt először: azt a személyt hívták beta-reader-nek, aki az író után átolvasta és kijavítgatta a hibákat. Nem azonos az editorral, aki nem csupán javít, hanem húz is rendesen, sőt, néha újrairatja a történetet.

Tehát most te egy bétát keresel magadnak. ;-)

Mindenek előtt hő szívvel ajánlom a Word helyesírás-ellenőrzőjét. Csodákra képes!

:-DDD

De viccen túl: én is sokszor elütök, elírok szavakat. Rengeteget segít az, hogy aláhúzkodja, ami hibás.

 

Jó ficek elérhetősége? Milyen nyelven? Milyen hosszú? Kik legyenek a fő szereplői? Kik NE legyenek szereplők? stb.

 

E.

 

Előzmény: dskywalker (11)
tothem Creative Commons License 2005.06.11 0 0 13
Elolvastam. Figyelemfelkeltő. :) Mikorra várható a folytatás? Ne csigázz sokáig! :D

Üdv: tothem
Előzmény: karbalán (7)
karbalán Creative Commons License 2005.06.11 0 0 12
Aspent nem olvastam, de Enahma nagyon jól ír, én sajnos csak szeretnék úgy írni, mint ő :). Ha valami nem tetszik, azt is írd meg légyszi. Köszönöm, hogy érdeklődsz, ennek hatására egy nappal előbbre hoztam a második fejezet megjelenését, úgyhogy máris olvashatod :): http://www.fanfiction.net/s/2431212/2/, de nem ígérem, hogy minden nap lesz új rész. Remélem én is, hogy nem lesz eseménytelen a londoni út, de még nem tudom, mi lesz a vége. Így viszont az olvasók sem tudják kitalálni :). (Azért remélem, hogy nem mindenben fog megfelelni NevemTeve receptjének :-D)
Előzmény: bubu88 (10)
dskywalker Creative Commons License 2005.06.11 0 0 11

Helósztok!

 

Az utóbbi napokban sok hozzászólás esett a Fanficről, mint jelenségről, ami igencsak felcsigázott, úgyhogy gondoltam felteszem a kérdéseimet, illetve elmondom az álláspontom.

 

Az a helyzet, hogy mindössze egyetlen egy fanficet olvasok - de az nagyon tetszik - és annak hatására én magam is el kezdtem írni egyet. Viszont megdöbbenve tapasztalom, hogy a többség angolul ír (vagy félre fogtam a jeleket? "Severus", stb...) míg én magyarul. Sőt, szégyen, nem szégyen, de eddig csak magyarul olvastam HP-könyvet, így pl. a neveket angolul esetenként nem is ismerem. Ezért szeretném megkérdezni, hogy általában a fórumokon mi az elterjedtebb? AZ angol könyvről való beszélgetés, angol nevek, angol kifejezések, vagy a magyar? És a fanficeknél? Ha valaki magyar,akkor miért ír angol fanficet? Vagy hülyeségeket beszélek folyamatosan?

A másik: a bétázás. Ez a javítás lenne?

A harmadik: bár mint említettem, csak egy fanficet követek figyelemmel, azért kicsit körülnéztem, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy legtöbben Harry életével, kalandjaival foglalkoznak, ezért döntöttem úgy, hogy én hagyom a fenébe a triót, és inkább megragadok valami misztikusabbat, akikről nagyon keveset tudok -> így lett a Tekergők Története.

Szeretnélek megkérdezni titeket, hogy sok történet szól Remusék tanévéről, vagy csak pár, mert szeretném elkerülni az általatok említett "kliséket" melyekről jelen pillanatban fogalmam sincs:))

A helyesírásról: nagyon érdekes dolog, nekem pl. gépen pocsék a helyesírásom, és mindig megdöbbenve tapasztalom, hogy mennyi hiba van az írásaimban, de most már megfogadtam, hogy nem adok ki igénytelen munkát a kezem közül, ezért neki álltam egy-egy újabb javított verziónak. Viszont szívesen venném, ha valaki esetleg segítene mind a tartalom, mind a helyesírás javításában. Ha jelentkezne valaki, azt örömmel venném, persze csak ha tetszik a történet:)

Utolsó: ha valaki jó fanficek előrhetőségét megadná, magyarul, azt is megköszönném.

Bocs a hosszért:)

 

Donát.

bubu88 Creative Commons License 2005.06.11 0 0 10
Elolvastam a ficedet, tetszett! Egy picit még szokatlan a stílusod Enahma és Aspen után, de azért majd belejövök. Mikorra várható a folytatás? Valamiért olyan érzésem van, hogy nem lesz éppen eseménytelen ez a londoni út... :)
Előzmény: karbalán (7)
Melkor. Creative Commons License 2005.06.11 0 0 9

 Nem akartam Nektek felesleges fejtörést okozni. Elsősorban Enahma munkáját akartam méltatni.

 Egyébként a Senkifia is tetszett, de a HDH az csúcs!

Előzmény: N Nycky (4)
Melkor. Creative Commons License 2005.06.11 0 0 8
 Hát igen, nem igen járt el a szám(én ugyanis vigyáztam :) , ígérem nem is fog!
Előzmény: Enahma (5)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!