Keresés

Részletes keresés

Árpi Creative Commons License 2003.01.24 0 0 526
Miért nem ment, na miért?
Mert a rrroka lehet 3r, de a freeweb is csak 3e, nem 4e. :o)))
(az előzőbe így sikeredett: freeeweb.hu)
Előzmény: rrroka (525)
rrroka Creative Commons License 2003.01.24 0 0 525
Akkor próbáljátokmeg itt: http://rrroka.freeweb.hu/htmlkod.doc. Ha nem megy a link akkor a http-től ctrl-c ctrl-vzzétek be a címsorba. nekem mentmost próbáltam,de a régi valóban nem,kitudja miért...

moon: most már tavaszodik, lassan lehet fotózni. medence upgrade felőlem mehet,de akkor márakkorára hogy pancsolni is lehessen benne :)

Előzmény: KTa (522)
nikonaprofi Creative Commons License 2003.01.24 0 0 524
Én sem tudtam megnézni.
Előzmény: KTa (522)
KTa Creative Commons License 2003.01.24 0 0 523
Nagyon szép a kerted. Nem kevés munka lehet ilyen szépen tartani. Én még csak most fogok hozzá a kertépítéshez. Tavaly a vadrózsát és az akácot irtottam. Nagyon jó a bogrács alá. Parlagfűből több volt, mint fűből. Terméskövet viszont nem kellett vennem, de még hoznom sem. Helyben bányásztam. Sajnos nincs megfelelő fényképezőgépem, csak amolyan turistáknak való nagy látószögű de majd kölcsönkérek.
Előzmény: nikonaprofi (517)
KTa Creative Commons License 2003.01.24 0 0 522
Szerettem volna letölteni, de nem akaródzik neki. Nektek működik?
Előzmény: rrroka (508)
cs_geza Creative Commons License 2003.01.23 0 0 521
Nikon, szuper vagy!
Masodik lecke: szovegformazas alapjai:
tudsz olyat csinalni, hogy a szoveg vastag betus legyen, ezt ugy ered el, hogy a kivastagitando szoveg ele egy [b], moge egy [/b] szoveget teszel. Ugyanez letezik dolt beture, [i] es [/i] szimbolumokkal (asszem).
Előzmény: nikonaprofi (514)
babydevil Creative Commons License 2003.01.23 0 0 520
Na szóval:
Angyaltrombita, más nevein: datura, brugmansia
Akár 50 cm-t is elérő trombitaalakú virágjairól kapta nevét.2-3 méter magasra-szélesre is megnőhet. Kapható egynyári,lágyszárú fajta is belőle. valamennyi faja erősen mérgező. nyáron napos-félárnyékos hely kell neki a szabadban, télen sötét 4-10 fokos. Nyáron bőségesen kell öntözni, hetente tápoldatozni. Föld: Florasca C vagy Bioland-C tipusú. Az elvirágzott részeket távolitsuk el. A nagyobb egyedeket összel erősen vágjuk vissza, a teljes visszavágás sem árt ennek az életerős növénynek (ekkor azonban később virágzik). Szaporitás: dugványokkal ajánlott, mert könnyen meggyökeresedik és már ez első évben virágzik. Magvetéssel csak 2-3 év múlva hoz virágot. Kártevői: levélpoloska, ormányos bogarak, üvegházi molytetű. Felhasználás: Dézsás szoliter növények, nyáron akár besüllyesztve is tarthatók a kertben.
babydevil
Előzmény: nikonaprofi (509)
babydevil Creative Commons License 2003.01.23 0 0 519
Szia KTa!
Otthon fel van irva a számuk, mejd megnézem neked.
Honlapjuk nem elérhető, mert nem birják fenntartani (ilyen kevés tagdij mellet nem csodálkozom).
babydevil
Előzmény: KTa (506)
Moonclown Creative Commons License 2003.01.23 0 0 518
Dehogy fotozom, télen?:)Különben is az csak sziklácska kertecske:)Ja és tudjál róla tavasszal tó2 beruházás, számítok rád:)

Amugy a lukacsos mészkő nem a legynerőbb ám,az okosok szerint.

Előzmény: rrroka (515)
nikonaprofi Creative Commons License 2003.01.23 0 0 517
Ez meg az első sziklakert :

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

nikonaprofi Creative Commons License 2003.01.23 0 0 516
Ez meg az első sziklakert :

rrroka Creative Commons License 2003.01.23 0 0 515
Szívesen! :)

Szép nagy kertnek néz ki!
Én is gyártottam nyáron havernál sziklakerte, amjd dobok egy fotót róla. jé dehát írt már ide a srác! moonclown,fotózz már egyet a szikláról! :)

Kövtkező haditerv hogy majd nálam is lesz vmi akert fele ugyis gyárilag köves. bár nemtom ebem hogy reagálna azonkívül hogy jól lecsurizza... :))

Sziklákért egyébként Érden ne adjatok pénzt semmiképpen hiszen kb fél óra kocsikázással be lehet szerzni elég jó köveket, ami még egy csomagtartóba is elfér,pl Biána gomba sziklánál, vagy Sóskútona barlangoknál, vagy Budaőrsöna kopasz hegyeknél. Szép nagy mészkövek mind!

Előzmény: nikonaprofi (514)
nikonaprofi Creative Commons License 2003.01.23 0 0 514
Géza, rrroka, köszönöm a segítséget ! :-)
nikonaprofi Creative Commons License 2003.01.23 0 0 513
Előzmény: KTa (507)
nikonaprofi Creative Commons License 2003.01.23 0 0 512
Előzmény: KTa (507)
nikonaprofi Creative Commons License 2003.01.23 0 0 511
Újabb próbálkozás :

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

nikonaprofi Creative Commons License 2003.01.23 0 0 510
Lássuk mit tanultam :-))
Ha minden igaz, akkor itt egy kép a sziklakertünkről, amikor csináltuk.

>img src="http://www.tar.hu/photohall/szikla1.JPG"<

nikonaprofi Creative Commons License 2003.01.23 0 0 509
Nem, a trombitafolyondár az más, olyanunk van, azzal semmi gond, szépen befutotta a pergolát.
Télen-nyáron kint lehet, kúszónövény.
Az angyaltrombitát viszont télire be kell vinni, és cak tavasszal ültethető ki újra.
Előzmény: KTa (507)
rrroka Creative Commons License 2003.01.23 0 0 508
Csináltam régen egy cimbimnek alap html kódok leírását word-be ez innen letölthető. Van benne helyesírási hiba bőven, de ez ne zavarjon senkit, a html kódok jók! :) van benne betű vastagítás, döntés, linkelés, képbeillszetés, háttérzene berakás. És egy oldal az egész.
KTa Creative Commons License 2003.01.23 0 0 507
Nincs ennek az angyaltrombitának valami más neve? A Növényneveink c. szótárban nem szerepel, tehát az Akadémia szerint „márpedig ilyen növény nincs". Olyan van, hogy trombitafolyondár (Campsis). Fásszárú, léggyökerekkel kapaszkodó kúszónövény. A virágja 5 cimpájú, termése hosszúkás tok, benne szárnyas, lapos magok. Ha szerinted ez az, akkor írok róla.
Előzmény: nikonaprofi (499)
KTa Creative Commons License 2003.01.23 0 0 506
Szia babydevil !
Köszönöm az ötletet. Én is jelentkeznék ebbe a társaságba. Rákerestem a Google-ban, de a honlapjuk csak egy 404-es hibakódból áll. ( A keresett lap nem található.) Hol lehet őket elérni ? A bécsi kiállításon is gondolkodom, csak az a baj, hogy a csotrogány autóm nem biztos, hogy kibírná odáig.:)
Előzmény: babydevil (501)
cs_geza Creative Commons License 2003.01.23 0 0 505
Hajjaj, de meg mennyit! Koszi!
Cserebe itt egy foto rola:


Rengeteg van belole a mediterran teruleteken, egesz nyaron at viragzik, es a viragzas kezdetet ugy lehet szabalyozni, hogy szinte teljesen ki kell szaritani a foldjet, nem szabad locsolni. A viragjai kis pici feher tolcserek, a szines "szirmok" valojaban a levelek szinvaltozasa.

Nikon-nak (es masoknak is): a kep beszurasa a kovetkezokepp tortenik:
1. Feltoltod a kepet az internetre valahova, ehhez ott az extra.hu, vagy a tar.hu. Ekkor lesz a kepnek egy webes cime amin elerheto, valami ilyesmi:
http://www.extra.hu/tuja/cserjek/bougainvillea2.jpg
2. A hozzaszolasba kulon sorba a kovetkezot gepeled be:
[img src="http://www.extra.hu/tuja/cserjek/bougainvillea2.jpg"], persze a [ ] jeleket < > jelekre kell kicserelni, csak ha most en is ugy irom, akkor nem latod, hanem a kepet latod helyette.

Előzmény: babydevil (498)
Árpi Creative Commons License 2003.01.22 0 0 504
Amit ide beírok, úgy kezeld majd, hogy a szögletes zárójeleket lecseréled "kacsacsőrökre".
[A HREF="http://www.amiotthonunk.hu/cgi-bin/journal.exe/Content?type=3&ID=153"]Ide írd, hogy ideugorj[/A]
És akkor ezt kapod:
Ide írd, hogy ideugorj
Előzmény: nikonaprofi (500)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.22 0 0 503
ujev tajan egy üveg nem túl gagyi pia csodakat tud muvelni a postasok egesz eves hozzaallasat illetoen. En nem szoktam sajnalni toluk egyebkent sem, erden szerintem eleg meresz feladat postast jatszani.
Előzmény: nikonaprofi (489)
babydevil Creative Commons License 2003.01.22 0 0 502
Szia Nikon!
Visszavágtad?
Majd délután keresek valamit, most vissza kell térnem "munkafunkcióba".
babydevil
Előzmény: nikonaprofi (499)
babydevil Creative Commons License 2003.01.22 0 0 501
Szia KTa!
Ezek közül mindegyik nagyon szép és elég sokáig virágoznak. Én még itthon nem vásároltam kiállitáson, mert 1-2 ezer forinttal drágábbak akkor, mint egyébként egy kertészetben. A Köbányai úton van egy Oázis virágkertészet, én ott szoktam megvenni az orchideáimat. A Magyar Orchidea Társaságot azért is kérdeztem, mert ha befizeted az éves tagdijat (2003-ra asszem hihetetlen 3000 Ft:-) ), akkor minden hónapban megkapod az újságjukat (mindig más orch.-ák leirásával és egy csomó érdekes dologgal) egy hónapban egyszer van "oktató" előadásuk, és kapsz egy tagsági kártyát, amivel az Oázis kertészetben 20% kedvezménnyel vásárolhatsz (tulképpen 2 cserép után bejön a tagsági dij ára). Szóval ezért ajánlottam. Bécsben nagyon érdekel a kiállitás, már egy pár hónapja spórolom rá a dugipénzemet, állitólag rengeten olyan fajta is van ott, amit itthon soha nem árulnak a kertészetekben.Csak arra figyelmeztettek, hogy vigyek magammal "repülősót", mert el fogok ájulni a megdöbbentö mennyiségű-szépségű virágoktól.Úgyhogy már nagyon be vagyok zsongva. Végülis kocsival 3-4 óra alatt simán odaérünk.
Szia: babydevil
Előzmény: KTa (490)
nikonaprofi Creative Commons License 2003.01.22 0 0 500
Találtam egy jó kis cikket a komposztálásról, korábban már volt itt téma.

http://www.amiotthonunk.hu/cgi-bin/journal.exe/Content?type=3&ID=153

Hogyan kell linket idemásolni, hogy csak kattintsunk, és induljon?

nikonaprofi Creative Commons License 2003.01.22 0 0 499
Kedves babydevil !
Mesélj pár szót az angyaltrombitáról is. Tavaly aig volt virága.... Ősszel kiástam, most ott csücsül a garázsban, kb. 10-12 fokban, néha megöntöztem. Mit tegyek vele, hogy idén nyáron szép legyen?
babydevil Creative Commons License 2003.01.22 0 0 498
Szia Géza!
Remélem, hogy ugyanarról a növényről beszélünk.
Neve: Bougainvillea (murvafürt, csodatölcsér-
félékhez tartozik. Szárm.hely: Dél-Amerika, virágzás: április-június.Erőteljesen nő 3-4 m magasra is akár, kúszócserje.Megdöbbentő mennyiségű virága van (a virágok kicsit a muskátlihoz hasonlitanak). Felhasználás: dézsás növény, télen télikertbe, nyáron a szabadban.
Tenyészhely: napos-meleg, nyáron szélvédett hely, télen hűvös 8-10 fok körüli hőmérséklete szeret. Gondozás:egyenletes nedvességet igényel, nyáron hetente tápoldatozást, télen hűvös helyet szeret és csaknem szárazon kell tartani.A fiatal növényeket évente, az idősebbeket 2-3 évente kell átültetni, Florasca B vagy Bioland B földbe, nem túl nagy cserépbe.Ekkor szükség szerint vissza is vághatók. A túl meleg helyen teleltetés nyáron a virágzás rovására megy. Szaporitás: fejdugványokkal, lehetőleg gyökereztetőszerrel (lehet kapni vegyszer ill. kertészboltokban kis dobozban mindenféle növényhez "gyökereztető hormont", ez egy nagyon jó por, tök könnyű vele szaporitani).Kártevők, betegségek: néha pajzstetvek jelennek meg rajta, a nyári levélhullás a túl szárazon tartás következménye, a téli levélhullás visztont természetes jelenség.
Ennyit találtam most a növeénykönyvemben, remélem ez is segit valamit.
szia: babydevil
Előzmény: cs_geza (492)
cs_geza Creative Commons License 2003.01.22 0 0 497
Nalunk a postas szinte nap mint nap hozott valami levelet az ujev utani idoszakban, meg a nagy havazas napjaiban is, de az ominozus level valahol bolyongott jo masfel hetet. Rajta a debreceni postabelyegzo 9-ikei. Lehet h valami vonaton rostokolt a hofuvasban?
Előzmény: nikonaprofi (495)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!