Keresés

Részletes keresés

gvarga Creative Commons License 2002.10.16 0 0 8
Csak a pontosítás kedvéért, szerintem a debreceni oldal a Varga Gyurié, ő vgyuriként szokott írni. Nem keverendő össze velem, én varga gabor vagyok gvarga névvel. Na csak NEM AKAROK mások tollával ékeskedni...
(nem vagyunk rokonok egyébként...)
További kellemes időtöltést.
Varga Gábor sk.
Előzmény: jampug (7)
jampug Creative Commons License 2002.10.16 0 0 7
Szóval az a bizonyos elérési út Vándor Károly weboldalához.
http://www.sml.lr.tudelft.nl/~home/rob/vvs-ddr/kunmadar.htm
S van itt pát sor Mezőkövesdről.
Két évig 1985-87-ig, használták az ide települt kunmadarasi egységek, amíg a saját bázisukat felújították.
S persze, hogy ne felejtsem el, innen ellátogathatunk Gvarga virtuális debreceni repülőtér múzeumába.
Egyébként Gratula a weboldalhoz, de jól látom, hogy ez egy holland szerveren van fent? Miért pont ott, és miért csak egy kis része vagytok egy nagy page-nek.
Az illetékesek köztünk vannak, csak kérdezni kell őket! :))))
Előzmény: jampug (6)
jampug Creative Commons License 2002.10.16 0 0 6
Spainet!
Nekem is úgy tünik, hogy azért Te, lényegesen több infó birtokában vagy a reptérrel kapcsolatban. Nem osztanád meg velünk is?
Voltál már a reptér teületén, esetleg vannak jobb képeid róla?
Előzmény: spainet (3)
jampug Creative Commons License 2002.10.16 0 0 5
Igazi titkok, dokumentumok....
Picit belegondolva, lehet, hogy tényleg le kell hűtenünk a fantáziánkat. Ugyanis gondoljuk végig!
Tény: 3500m pálya 80m széles, kb. 1m vastag beton, nincs félköríves bunker és csak kevés épület található rajta.
Következtetés: szvsz! Ez a reptér inkább egy szállító, logisztikai ezredet szolgálhatod ki és nem, pedig valamilyen titkos vadász, vagy bombázó egységet.
Kérdezzük meg Vándor Kareszt! A legjobb 5let!
Mintha, már találkoztam volna az írásával régebben, a Fórum valamelyik topikján, de ritka vendég szerintem. Karesznak (elnézést, hogy csak így), van egy weboldala a kunmadarasi reptérről, múzemról, bár a legnagyobb problémám ezzel, hogy angolul, s állítólag megjelent egy könyv is szintén angolul, ami a mo.-i volt szovjet reptereket és az ide települt repülő egységeket volt hívatott bemutatni. Az Aranysasban is volt nemrég (nyáron) egy cikksorozat tőle, ahol ezt a témát vázolta részletesen, bár nekem kevésnek tűnt, de valószínű a lap terjedelme miatt csak 1-2 oldalt kapott a szerkeztöktől. Ha jól emlékszem, akkor a sorozatban nem volt benne a mezőkövesdi reptér.
Talán most már megérdemelne a Téma mo.-n is egy igényes weboldalt, ezekről a repülőterekről, a titkaikról, akkori funkcionalitásukról, fotókkal és történetekkel mellékelve, és persze a mai állapotukról és hasznosításukról. Egy biztos, Én szívesen segítenék ennek az elkészítésében, tényfeltáró munkában, bár ezt Karesz már biztos megtette.
Előzmény: gvarga (4)
gvarga Creative Commons License 2002.10.16 0 0 4
Nos alapvetően sajnos csak ennyit tudok. Vándor Kareszt kéne faggatni, hátha tud többet...
De engem is érdekel a dolog ezert:
"Kedveseim küldjetek igazi titkokat, dokumentumokat, fotókat...stb. Éhezem az új infókra!
"
Egyébként szerintem ha azt írod fejleszteni akarod, akkor rajta, és írd a titkokat, meg az infókat, én meg csinálok jó kis térképet!!!
További kellemes időptöltést.
Varga Gábor sk.
Előzmény: spainet (3)
spainet Creative Commons License 2002.10.16 0 0 3
Az a bizonyos Klementináról szóló honlap nagyon jó, de egy kicsit elfedi a valóságot és nem igazán akarja fellebbenteni a leplet a repülőtér igazi jeletőségéről. Az ott található fotó is valahogy túlságosan is homályos.
Maga a reptér kifutópályálya egyébként, ha valaki járt már a közelben akkor tudja, hogy a nyékládházi tavakból kibányászott kavicsból építették és több mint 1 m vastagságú, tehát nagyon stabil és most nagyon elhanyagolt.
Erre még egy b-777-es is leszállhatna!

Kedveseim küldjetek igazi titkokat, dokumentumokat, fotókat...stb. Éhezem az új infókra!

jampug Creative Commons License 2002.10.15 0 0 2
...hmmm az alább leírt honlapról:
Így a KLEMENTINA név a repülőknek és a környező
településen lakóknak egyet jelentett a szupertitkos katonai repülőtérrel és a közelében lévő laktanyával.
Legendák keletkeztek titkos földalatti
hangárokról, sőt a részben a föld alatt lévő futópályákról. A valóság sokkal prózaibb.
A 657 hektáron kialakított repülőtéren 3500 m hosszú és 80 m szélességű futópályát alakítottak ki a hozzá tartozó gurulókkal, tankoló és nyűgözőhelyekkel.
Tudom, hogy picit off és nem ez a topik lényege, de miután megnéztem a honlapon lévő fényképet, feltűnt, hogy nincsenek, egy tipikus Orosz katonai reptérre jellemző szövevényes gurulóutak, hangárok, bunkerek....stb. Mégis mi volt itt, hogy a szabadban tartották a gépeket és nem próbálták meg elrejteni, úgy, mint Tököl, Kunmadaras, Kiskunlacháza esetében. Vagy még is van jelentősége a legendáknak a földalatti hangárokról?
Ki tud erről többet? Bővebb fényképeket, vagy írást a repülőtérről?


Előzmény: gvarga (1)
gvarga Creative Commons License 2002.10.15 0 0 1
ÜDV!
Én is most talaltam a repuloter.lap.hu-n linket hozzájuk,
http://www.tar.hu/frameset.phtml?path=/klementina_aero_klub/
lehet hogy te is e kapcsán kérdezted?
Irtam nekik levelet jelen pillnatban sajana nem üzemelnek...
a palya egyebkent 3500×80 m.
Előzmény: spainet (-)
zilo Creative Commons License 2002.10.14 0 0 0
Tavaly leszálltunk ott tankolni, keresztben landoltunk, olyan széles a beton. Szerintem még egy űrsikló is le tudna oda szállni, kb. 4 km hosszú. Akkor a beton egyik végén egy betonkeverő üzem volt telepítve, gondolom az autópálya építés miatt.
Előzmény: spainet (-)
spainet Creative Commons License 2002.10.14 0 0 topiknyitó
Segítsetek!

Ha valaki tud kérem segítsen! A mezőkövesdi volt katonai repülőtérről keresek hiteles információkat. Ha van ilyen egy volt szovjet katonai reptérről! Állítólag a most ÁPV Rt. tulajdonában álló reptér magyarország legerősebb kifutójú reptere. Mostanra a repteret teljesen széthordták, köszönhetően az ÁPV és a HM jól fizetett és hűseges őrzőinek. Ezzel több milliós kárt okoztak a leendő tulajdonosoknak. A repteret szertnénk a régió által újból használhatóvá tenni és egy regionális nemzetközi repteret létrehozni rajta.

Spai

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!