Keresés

Részletes keresés

LUDLUM Creative Commons License 2006.01.15 0 0 438

Szeva!

 

Viccelsz ugye? Tényleg örültünk, hogy itt voltatok. Egy dolog miatt neheztelek egy kicsit. Azt a két fánkot nekem kellett  megennem, amit Ti már otthagytatok. Igy karácsony után ez már tényleg nem hiányzott.

A másik gúlát átnézem , mert szerintem ott lesznek a sasosak és rakom félre. No meg addig körbenézek a környéken , hátha a hó alól már bukkan elő nekünk tetsző dolog.

Előzmény: orca75 (436)
LUDLUM Creative Commons License 2006.01.15 0 0 437

Szeva!

 

Úgy 1500-1600 között, közelebb az 1600-hoz. Pontos adat csak tavasszal, amikor reményeim szerint a teljes készlet bekerül a digit katalógusba. Ezzel hirdetem meg a VERSENYT Téglmúzeum Szany- nyal. Melyikünk lesz hamarabb kész? Aki a második helyen végez , egy üveg Tokajit lesz kénytelen felajánlani. Vállalható?

Előzmény: nyakashegyi (435)
orca75 Creative Commons License 2006.01.15 0 0 436

Ludlum!

 

Nagyon szépen köszönjük a szíves vendéglátást, és persze nem utolósorban azt hogy hazafelé kérdezte egy néni hogy eltudnánk-e vinni Kapuvárig, én rá is vágtam hogy persze, majd mikor benézett az autóba, láttta hogy esélytelen a fuvar. Telekocsi rulez!!!

 

Ezután Győrben még tovább dagasztottuk a szállítmányt Gyenese Bélának köszönhetően.

 

Frankón sikerült ez a szombat is! A garázsba be sem álltam az autóval mert úgy pakoltam ki a téglákat hogy lássam milyenek vannak és persze meg is pucolom őket de ez a tegnapba már nem fért bele. Nyakashegyi várlak, kikészítettem a Tatáét is!

 

Előzmény: LUDLUM (434)
nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.14 0 0 435
Így akkor hány darabnál tartasz? :-))
Előzmény: LUDLUM (434)
LUDLUM Creative Commons License 2006.01.14 0 0 434

Szevasztok!

 

Milyen gyarló az ember!

 

Nekem is bővült 6 db-al  gyűjteményem, ezért viszont Orcának köszönet.

LUDLUM Creative Commons License 2006.01.14 0 0 433

Szevasztok!

 

Minden csak szervezés kérdése. Orca elvitte az irodalmat Kapitány Úrnak, a szivecskés téglát Bélának és a telekocsis elvárásoknak megfelelően egy-két téglát. Bízom benne, hogy mindenki elégedett lesz egy kicsit. Ki is jön legközelebb?

SZÖCSKE Creative Commons License 2006.01.14 0 0 432
Kössszi! :o)
Előzmény: orca75 (423)
nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.14 0 0 431
LUDLUM Creative Commons License 2006.01.14 0 0 430

Szeva!

 

Hol találtál Józsi bá' -ról szóló cikkre. Jó szokásához híven szerényen elhallgatta a téglatörténet  nevéhez köthető számtalan kutatási eredményét. Akik jártak Nála ugyis tudják miről beszélek. Valami hihetetlen varázsa van az egész háznak, vagyis inkább egy kisebb házimúzeumnak. Azt csak szeretném, hogy ennyi évesen is legyen ennyi energiám!

Előzmény: nyakashegyi (429)
nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.13 0 0 429
nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.13 0 0 428

No lám, ily késői órában poénkodunk? :-) Ma délután átválogattam a kupacomat, viszek vasárnap jópárat.

 

Előzmény: orca75 (427)
orca75 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 427

Remélem is hogy visszafelé telekocsi lesz!

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: LUDLUM (426)
LUDLUM Creative Commons License 2006.01.13 0 0 426

Szevasztok!

 

Megjött az irodalom. Kapitány Úrnak sok szeretettel küldöm. Asszem Orcá-val meg van beszélve. Persze Béla tégláját is viszi. Ez olyan mint egy telekocsi szolgálat.

nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.13 0 0 425

Józsi bácsi most dolgozik az óbudai téglagyárakat bemutató könyvén. Én Óbudán laktam 5 évig, nagyon közel áll hozzám e városrész. Nagyon várom a könyv megjelenését, de szerintem pár év múlva esedékes.

A "Victoria" téglám is innen származik, neki is van egy db. Valamikor az 1800-as évek végén működött a Victoria téglagyár a Bécsi út - Vörösvári út sarkán a hegy felöli oldalon (ma Eurocenter).

orca75 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 424

Természetesen interneten is megrendelheted a könyvét kedvezménnyel:

 

http://www.ujmandatum.hu/belsok/konyvek/kadartegla.htm

Előzmény: orca75 (423)
orca75 Creative Commons License 2006.01.13 0 0 423
Inkább úgy fogalmaznék hogy ő az az ember aki 18 év munkáját beletette a nemrég megjelent Kőbányai Téglagyárak című könyvébe. Nagyon hasznos iromány azoknak, akik érdeklődnek a címeres téglák és azok eredete,története iránt.
Előzmény: SZÖCSKE (422)
SZÖCSKE Creative Commons License 2006.01.13 0 0 422
Hú, köszi a számot,de mégis mit kell tudni erről a Józsibácsiról? Ő lenne a címeres téglák atyja? :o)
Előzmény: orca75 (418)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.13 0 0 421

Örülök, hogy ismét jelenkeztetek, bár ezeket a képeket korábban már felraktátok.

Őszintén szólva nagyon várjuk (és nem csak én!) a gyüjteményed páratlanul szép tégláiról a fotókat- mindannyiunk okulására, ahogy azt a 195-ös hozzászólásban igérted.

 

Előzmény: Téglamúzeum Szany (402)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.13 0 0 420

szia!

 

A Duna túloldalán, Párkánytól nem messze található Csenke nevű település, téglagyárral, (most közigazgatásilag talán Muzslához tartozik).

A másik meg- a címerből ítélve -az Eggenhoffer gyár terméke, valamilyen dísz- vagy kerítésfedő tégla.

ez is Esztergomból való
Előzmény: LUDLUM (413)
LUDLUM Creative Commons License 2006.01.12 0 0 419

Szeva!

 

Az hát!!!

Amikor a zsigerek a szokásostól eltérően működnek: egy bontott épület, kerítés látványa, egy felállványozott új épület / nagy valószínűséggel egy régi helyére építik és ha már régi, akkor.../, egy betonkeverő zúgása, egy sittes konténer feltűnése a láthatáron, útszéli depók. Én nyaralni is úgy mentem Szarvasra, hogy a műanyag ládát vittem magammal.

orca75 Creative Commons License 2006.01.12 0 0 418

Ludlum, megelőztelek!  :-)))

Persze nem a tégláid számát illetően, de ami késik az nemjön időben.

 

Szeva Szöcske!

A Józsi bácsi telefonszáma:20/4136-979

Előzmény: LUDLUM (415)
SZÖCSKE Creative Commons License 2006.01.12 0 0 417
:o)) Köszi előre is, már közben böngésztem a fórumotokat. Nem,nem vagyok gyűjtő,de faterom nem hagyott békén, valakinek kellenek ilyenek meg őt is érdekli :o)

Tőletek miket lehet beszerezni?

Na majd még jövök (fenyegetőzni azért nem akarok)

Szöcske
Előzmény: LUDLUM (415)
nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.12 0 0 416

Üdv.

 

Lassan engem már mindenféle irodalom kezd érdekelni ez ügyben. Vajon az már függőség, amikor a kocsim csomagtartójában tartok egy nagy kartondobozt (a leendő tégláknak), benne egy véső és egy kőműves kalapács és amerre járkálok, lesek ki az autóból, hol van éppen épületbontás? :-)

Előzmény: LUDLUM (415)
LUDLUM Creative Commons License 2006.01.12 0 0 415

Szeva SZÖCSKE!

 

Üdvözöllek a többiek nevében is a topicon.

A legfrissebb könyv: Kádár József : KŐBÁNYAI TÉGLAGYÁRAK 2480 FT.

Ebben tokkal -vonóval mindent megtalálsz. Józsi bá' címe: Bp. Toronya u 1. A telefonszámát ha addig valaki meg nem előz, csak holnap tudom idevarázsolni, mert a címlistám útban van hazafelé.

További irodalom szerintem bármelyikünktől szerezhető. Hozzám fordulhatsz a Lővei-féle, győri téglákat feldolgozó katalógusáért.

Apropó: Te is gyűjtő vagy?

Előzmény: SZÖCSKE (414)
SZÖCSKE Creative Commons License 2006.01.12 0 0 414
Szia!

Ez milyen könyv?

Tudtok olyan irodalmat ajánlani, amiben leírások vannak ritkaságok,címeres téglák eredetéről,készítéséről? Böngésztem már könyvtárak oldalán,de hátha Ti többet tudtok! Az sem baj,ha fotók vannak.

Köszi

Előzmény: Ha-Jó (411)
LUDLUM Creative Commons License 2006.01.12 0 0 413

Szeva Béla!

 

Kénytelen vagyok vissztérni a normál megszólításhoz, mivel " keresztfaterod" sem használja már. No : mit tudnál mondani ennek a téglának az eredetéről? Esztergomban találtam ezt is , meg ezt a koronásat is.

 

A koronásat csak úgy küldöm azoknak akik szerertik az ilyeneket.

LUDLUM Creative Commons License 2006.01.12 0 0 412

Szeva !

 

A cserép jó lesz nálam.

A topic ismét izzik. Ennyire királyok vagyunk?!

Kapitány Úr !

Köszi a sajtót, igaz ezeket már egyszer elküldted. Lesz egy-két pontosítani való adat, amit nem egészen tudok kivenni.Ezt majd telefonon kérdezem meg.

Tatus!

A sümegi szívecskéd mellé kapod a már említett révkomáromi szívecskét / tükrös CF monogrammal /.

Orca!

Ha pénteken megkapom a postát, tudod vinni Kapitány Úrnak. / Bár ha nekem kéne a postásnak lennem előbb magamévá tenném, aztán vinném továb./

 Ha van még jelentkező az anyagra szívesen küldöm bárkinek.

Ha-Jó Creative Commons License 2006.01.12 0 0 411

Gyerekek!

 

A fiam meglepett a Józsi bácsi könyvével.

Minden elismerésem a szerzőnek! Szépen megírt és összeállítot munka. Estére ez lesz a pihentető olvasmányom.

 

Más. Egy haláleset miatt nem tudok menni Fiuméba, csak majd febr elején, tehát itthon leledzek, ha netán valami ügyben szükség lenne rám.

orca75 Creative Commons License 2006.01.12 0 0 410

hirtelen valami sürgős elintéznivalód akadt vasárnapra, mi???

 

 

:-)))))))))))))))))))))))

Előzmény: hb-tata (407)
orca75 Creative Commons License 2006.01.12 0 0 409

Anélkül el se indulj!!!

 

 

és most nem viccelek!!!    :-)))))

Előzmény: nyakashegyi (406)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!