Keresés

Részletes keresés

minimal Creative Commons License 2004.10.21 0 0 303

Rarotonga

 

 

minimal Creative Commons License 2004.10.21 0 0 302

Atiu (a légi felvételen a kikötő)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: BOLOND (301)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.21 0 0 301

Mielott pakolnal, vedd szamitasba hogy minnel kisebb egy sziget, annal lassubb az elet. Nekem ez nagyon fekszik, de sokan az unalomrol panaszkodnak.  Nagyon sok fiatal kulfoldre megy tanulni vagy dolgozni, es nem ter vissza.

Meg egy par hangulat kep:

 

 

   Kokuszdio hermit rakokkal

 

  Viragzo cserje Mauke-n

 

 

 Templom belso Mitiaro-n

 

 

 Picnik kunyho Mitiaro-n
Előzmény: Cavalcanti (296)
minimal Creative Commons License 2004.10.21 0 0 300

Igen, de nem sokkal drágább a neten, igazából "csak" a szállítás, ami pluszban rákerül (kb. 7 font)! Ráadásul a neten jó kis akciók vannak, most például kapsz egy szép utazónaplót, ha rendelsz 25 fontért! :o)

 

Ha egyéb úton nem megy, szívesen kölcsönadom!

Előzmény: világutazó (299)
világutazó Creative Commons License 2004.10.20 0 0 299
Minimal!

Ezt akartam kérdezni, hogy te hol vetted meg az LP South Pacific könyvet. Vidéki lévén nincs is nálunk Libri könyvesbolt, de már Pesten is kerestem (igaz egy Libriben csak) és elég gyér volt a választék LP könyveket tekintve. Szóval akkor marad az internet...
Köszi.
Előzmény: minimal (297)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.20 0 0 298
Vanuatu mennyire biztonságos?Wallis & Futur szigeteken járt valaki?
minimal Creative Commons License 2004.10.20 0 0 297

Elfelejtettem említeni, hogy a South Pacific című könyvet érdemes az első kanyarban megvenned. A térség összes országának leírása benne van kissé rövidített változatban. De ez még mindig elég részletes, én ennek segítségével navigáltam Fr. Polinéziában.

 

Talán így tudod a legjobban összehasonlítani a helyeket, és tervezéshez tökéletes. Ráadásul a Lonely Planet honlapjáról teljes biztonsággal lehet rendelni.

 

Benne van Vanuatu is, ha jól emlékszem... :o)

Előzmény: világutazó (294)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.19 0 0 296
Hogyan lehetne letelepedni pl. a Cook-szigeteken?
minimal Creative Commons License 2004.10.19 0 0 295

Nos, az első lépés az volt, hogy bejelentettem a szabadságolási igényemet február elején! :o)

 

Utána lefoglaltam a repjegyet, és elkezdtem intézni az ami vízumot, mivel LA-en keresztül mentem. Az utazásra magára kevés dolgot vettem, hiszen nem kell hozzá túl sok speciális dolog. Gondolom fürdőruhád már van! ;o)

 

Igazából az LP könyv alapján tervezgettem, hogy mit mikor és hol fogok csinálni, valamint mit érdemes magammal vinni. Pl. a könyv nagyon ajánlotta a zseblámpát, és valóban igen hasznosnak bizonyult.

 

Szóval -ahogy írtam-, ezek igen biztonságos országok, és az infrastruktúra -a félreeső helyeket kivéve- mindenhol elégséges. Oltásra pl. nincs szükség.

 

Egy hátizsákkal indultam, és igazából semmi sem hiányzott a svájcibicskámon kívül, amit Rarotonga-n elhagytam.

Előzmény: világutazó (294)
világutazó Creative Commons License 2004.10.19 0 0 294

Kösz a tanácsokat. Majd körülnézek a neten. Neked mennyi idődbe kerültek az előkészületek? Tudom, vettél repjegyet, meg LP könyvet. De ezeken kívül?

Előzmény: minimal (293)
minimal Creative Commons License 2004.10.18 0 0 293

Vanuatu elég nagy és változatos, és több ország meglátogatása elég költséges -ahogy Te is írtad- nem beszélve arról, hogy a számomra rendelkezésre álló egy hónap elég kevés ehhez.

Nézd meg a lonelyplanet.com-on, érdemes. Ha több infó kell, keress a neten, vagy nézd meg a LP könyvet - ez nekem már meg is van! :o)

 

Az egy úticél meglátogatása mellett az is szól, hogy így eljuthatsz azon belül olyan helyekre, ahová csak kevesen. Ezért sajnálom, hogy az Északi csoport nem fért bele a Cooksba... Ráadásul Manhiki állítólag még szebb is, mint Aitutaki.

 

Szóval elég sok amolyan "South Pacific" őrülttel találkoztam, akik sok országban jártak már, és egyben mindeki egyetértett: Vanuatu az egyik legkülönlegesebb hely (ezt az egyik helyi lakos is mondta Huahine-n!).

 

Egy tanácsot viszont feltétlenül fogadj meg: mielőtt elmész egy ilyen helyre, legyen az DK Ázsia vagy a Csendes Óceán, feltétlenül tanulj meg búvárkodni, mert ezek a helyek a vízről szólnak... és fantasztikus élményt ígérnek!

 

Előzmény: világutazó (292)
világutazó Creative Commons License 2004.10.18 0 0 292
Minimal! Köszi a képeket! Téged '05-ben csak Vanuatu érdekelne? Mert én mennék minden olyan helyre, ahol Te az idén jártál. Vagy mixelünk? Mondjuk mindezek az anyagiaktól függenek... :o) Cavalcanti! Neked is köszi a happy birtday-ért.
Előzmény: minimal (290)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.18 0 0 291
világutazó:Happy Birthday To You.Persze az utazás a fontos,különben is ez a lényeg,tehát mint útitárs és testőr kísérnélek a hosszú Csendes-óceáni úton,beszéljük meg részletesen az útitervet,időpontot.
Előzmény: világutazó (289)
minimal Creative Commons License 2004.10.18 0 0 290

Íme a szülinapi ajándék, Isten éltessen sokáig! :o)

 

Aitutaki

 

 

 

 

Vanuatu '05 érdekel? :o)

Előzmény: világutazó (289)
világutazó Creative Commons License 2004.10.18 0 0 289

épp szombaton volt a szülinapom... a negyed 100.!!! ;o)

raksz fel még képeket??? olyan gyönyörűek!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: minimal (288)
minimal Creative Commons License 2004.10.18 0 0 288

Hadd kérdezzek vissza, ha nem vagyok indiszkrét:

 

Te hány éves vagy? :o)

Előzmény: minimal (287)
minimal Creative Commons License 2004.10.18 0 0 287

:o)

Előzmény: BOLOND (282)
minimal Creative Commons License 2004.10.18 0 0 286

Mi folyik itt? :oD

Előzmény: világutazó (284)
minimal Creative Commons License 2004.10.18 0 0 285

Nahát,

 

nekem idáig az volt a tapasztalatom, hogy a női szakasz nem vevő az ilyen jellegű utazásokra.

 

Pl. a szállásokon is erősen a férfivonalra korlátozódott a társaság. Elvétve volt egy-két barátnő, de egyedül utazó lányokkal nem nagyon találkoztam, kivéve:

- két kanadai lány (kb. 18-20 évesek) @ Rarotonga

- egy angol lány Mo'orea-n, neki eléggé érdekes stílusa volt... ("kiss my ass") :o)

 

DK Ázsia egyes részei tényleg rázósabb lehet egy lánynak (bár nem kivitelezhetetlen), viszont a csendes óceáni térség nagyja -legalábbis ahol most voltam- eléggé biztonságos.

Előzmény: világutazó (277)
világutazó Creative Commons License 2004.10.18 0 0 284

hey, hey... mire észbe kapok, márj férjhez is mentem??? :o)

előbb utazzunk és utána házasodjunk! :o) ez jobb sorrend, hisz lakva és utazva ismerjük meg egymást!

Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.17 0 0 283
Tényleg...azt hiszem ez a szokás,de utána irány a Csendes-óceán.
Előzmény: BOLOND (282)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.17 0 0 282
Nem akarod eloszor latni a portekat mielott ajanlatokat teszel;)?
Előzmény: Cavalcanti (281)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.16 0 0 281
Kedves vilagutazo-legfeljebb elveszlek felesegul elotte.
Előzmény: világutazó (279)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.15 0 0 280
Köszönöm a bizalmat és a megtiszteltetést...;-) Igyekszem kiváló és hűséges testőr lenni!Nincs más hátra mint előre...Let's go to Tahiti,Bora-Bora,Vanuatu,Fiji,Tonga,Samoa,Pitcairn,Nouvelle Caledonie,Solomon Islands,Easter Island,Kiribati,Tuvalu,Cook-Islands.
Előzmény: világutazó (279)
világutazó Creative Commons License 2004.10.15 0 0 279

OK! Lehetsz a personal bodyguard-om... ;o) Irány a Csendes-óceáni szigetvilág!!!

Előzmény: Cavalcanti (278)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.15 0 0 278
Én majd elkisérlek,mint személyi testőr;-)nekem is a Csendes-óceáni szigetvilág az álmom.
Előzmény: világutazó (277)
világutazó Creative Commons License 2004.10.15 0 0 277

minimal,

 

nálam dettó ugyanez a helyzet: a barátok egy része nem teheti meg, a többség meg nem eléggé motivált!!! néha néznek, hogy én mit pörgök állandóan, hogy ide meg oda el akarok utazni és minden megspórolt pénzemet egy következő útra teszem félre... de hát egyszer élünk!!!!!!!!!!!!!!!! mikor máskor tegyem meg??? ami engem még visszatartott egy hosszabb úttól (pl: ázsia, francia polinézia), az, hogy a gyengébbik nemhez tartozom és kicsit félek egyedül belevágni... :o)

Előzmény: minimal (276)
minimal Creative Commons License 2004.10.15 0 0 276

Ok, kiváncsian várom (várjuk)!

 

Sajnos nekem is egyedül "kell" abszolválnom az ilyen utakat. A barátok egy része nem teheti meg, a másik része nem eléggé motivált... De ennek megvan az előnye, az ember a saját maga ura! :o)

 

Hát igen. Mivel még otthon lakom, így minden megtakarított pénzemet az autóra és utazásra költhetem. 11 hónap munka, 1 hónap felejthetetlen élmény. Ez még egy pár évig így lesz...

 

Én is felküldök majd még egy pár képet, csak kevés időm van ezzel maszatolni... :o/

 

Ja, pár napja jött meg az Aitutakiról aug 24-én feladott képeslapom! :oD 

 

Előzmény: BOLOND (275)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.15 0 0 275

Nem konnyu ujra kezdeni egy eletet, de a vegeredmeny megeri. Te szerencses vagy hogy ilyen fiatalon ilyen gyonyoru helyekre eljutottal.  En is a melyvizbe ugrottam az elejen (India) de penz nelkul, angol tudas nelkul, baratok nelkul.

Aki most Magyarorszagrol a Csendes Ocean korul maszkal annak aldott sora van.

 

Majd osszeszedek kepeket amik nincsenek fennt a honlapomon es beteszem ide oket.

 

Előzmény: minimal (274)
minimal Creative Commons License 2004.10.14 0 0 274

:oO

 

Hogy sikerült?

Előzmény: BOLOND (272)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!