Keresés

Részletes keresés

hypocampus Creative Commons License 2017.11.08 0 0 157165

Amióta szakítottam Freuddal, már nem! :)

Előzmény: BlackSwanR (157164)
BlackSwanR Creative Commons License 2017.11.08 -1 0 157164

Ezek a kimondatlan dolgok az életünk részei, csak most menő róla beszélni. Szex az ura mindennek..ez van. 

eperpálinka Creative Commons License 2017.11.08 -4 0 157163

Hánynom kell. Már bocs. Ja, mégsem. 

Előzmény: hypocampus (157162)

hypocampus Creative Commons License 2017.11.08 0 1 157162

Anno huszonvalahány évesen 30 valahány nővel dolgoztam, mint vezető, de eszembe nem jutott volna valamelyiket "előnyhöz" juttatni csak azért , mert elkapott a kangörcs vagy a hölgynek hiányzott a repülősó. A második eset jóval többször fordult elő. 

Amúgy meg hosszú távú tapasztalataim alapján nem nagyon figyelhettem meg ártatlan zaklatás áldozatát egyik nemből sem.

Előzmény: Törölt nick (157153)
eperpálinka Creative Commons License 2017.11.08 -2 0 157161

Jól beszélsz. 

Előzmény: kabóca 1.12 (157151)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.08 0 0 157160

észrevehető, mert ebben semminemű politika nem volt :D

Előzmény: hypocampus (157159)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.08 0 0 157159

a politikához még éretlen vagyok...:)

Előzmény: Törölt nick (157158)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.08 -1 0 157158

hát azért Lombroso elmélete lejárt lemez - beszélt valaki  bűnös-áldozatról?  mert én nem nagyon láttam ilyet -ellenben azt egyre többet, hogy emberek mennyire tudnak nyalni - és nem gondolkodni és  csak azért oldalakhoz csapódni, mert most azt tűnik értékesebbnek és igazolhatónak - és megveregethetik ezzel  saját vállukat, meg az "elv" társukét. - :) és ezt mindenki értse ahogy akarja.

Előzmény: hypocampus (157157)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.08 0 1 157157

Lombroso-ról nem is beszélve. 

Inkább arra gondoltam, hogy az ember bevonzza a számára szükséges helyzetet. Már ami a személyiség/egyéniség fejlődéséhez kell. A bűnös-áldozat páros nekem nem annyira szimpi. :)

Előzmény: Törölt nick (157156)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.08 0 0 157156

nem véletlen, hogy a  viktimológia külön tudományág

Előzmény: hypocampus (157155)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.08 0 2 157155

Magukon a történeteken talán nincs mit gondolkodni. 

- Azon viszont van, hogy valaki miért kerül ilyen helyzetbe? Pont annak van gondolkodni való, aki helyzetbe kerül.

Előzmény: Törölt nick (157154)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.07 0 2 157154

azért azon elgondolkodtam, h amikor anno az ún. Zsanett ügy volt  - hányan is támogatták a  fiatal lányt  - pedig na az aztán tényleg életszerűtlen, hogy valaki hajnalban arra kel, hogy elmegyek a rendőrségre és feljelentek 5 rendőrt.. valahogy hiányzott ez a nagy lendület akkoriban - de hát úgy tűnik változnak az idők.....!

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.07 0 0 157153

Ezt szerintem így nem lehet megmondani,  hogy  mit csináltam volna - nem tudom. Nyilván vérmérséklet kérdése - és az is biztos, h szitu kérdése is - épp a múltkor jutott eszembe, hogy anno 23 évesen kezdőként 30 ffi -vel  kellett  együtt  dolgoznom. Igaz, hogy én voltam a főnök- így aztán kicsit más volt a felállás :D 

az biztos, h nem tenném ki plénum elé a sztorit és a részleteket - de látom, hogy van aki igen. nem vagyunk egyformák.

Előzmény: kabóca 1.12 (157151)
romicorn Creative Commons License 2017.11.07 0 0 157152

miért  cc.10- 20 év múlva kerül nyilvánosságra ! ?

Vannak (lehetnek) olyan következmények amik csak ekkora távlatból válnak érzékelhetővé, felfoghatóvá. Ha egy embernek  egy-egy ilyen eset hosszú évekre megnyomorította a szexuális életét v a párkapcsolati "képességeit" akkor ez csak sokkal később tudatosulhat a számára, és a veszteség miatti "bosszúvágy" is ilyen késői lesz.

Sok olyan eset lehet amiben érthető ez a megkésettnek tűnő indulat.

Előzmény: tilosbananő (157138)
kabóca 1.12 Creative Commons License 2017.11.07 0 0 157151

Ha hallgatnak,az a baj,ha beszélnek,az a baj..... Szerintem egy ilyen ügyből csak akkor lehet ügy,ha nagy nyilvánosságot kap,különben csak eltakargatják,mert kínos. 

Te hogy csináltad volna,Glowy? Képzeld azt,hogy 20 éves pályakezdő vagy...

Előzmény: Törölt nick (157150)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.07 -1 1 157150

nincsenek ilyen kérdések, hogy bizonyíték nélkül? mert most sincs bizonyíték 

takarítónőként nagy ember ellen? anno abban az érában takarítónőként bárhol elhelyezkedhettél- tehát nem igen kellett mitől félni.  az más kérdés, hogy anno sokkal többet megengedtek maguknak egyesek - mert sokkal másabb is volt a rendszer - elnézőbb. és ezért van az is, hogy vannak elévülések - nemcsak ezen a területen nyilván- hanem sok más területen is- még egyszer mondom nem kívánom elbagatelizálni, de pl. a tartozások is elévülhetnek. még nem láttam olyat aki jelentkezne, hogy mégis fizet 

és nem értem, aki nem érti, hogy ezt így nem lehet helyeselni  - egészen addig, amig valakit nem érint egy alaptalan vád- de még mondhatom azt is hogy alapos - annak a családját / a hozzátartozóit nem lehet ilyen helyzetbe hozni.    

Előzmény: nyílméregbéka (157148)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.07 -1 1 157149

Ha igaz is az eset és van is hová menni akkor is meggondolandó mert bizonyítani nehéz.

Tanmese: Tanuló koromban nyári gyakorlaton a cég kirendeltségeire voltunk szétszórva az osztálytársakkal és csak iskolakezdéskor találkoztunk. Beszélgettünk a nyárról és kérdezi az egyik osztálytársam hogy ti megkaptátok az ösztöndíjat mert én nem... Kiderült, hogy vagy öten nem kaptunk. Mivel nekem nem voltak olyan gazdag szüleim mint a fiamnak ezért számított minden fillér, az elmaradt ösztöndíj miatt panaszt tettem az iskolaigazgatónál felsorolva kik nem kaptak. Meg is történt az intézkedés, behívott a cégvezető mindannyiunkat és megkérdezte ki nem kapott és ki akar panaszt emelni. 

Most jön a tanulság: mind a négyen bizonygatták hogy ők rendesen megkapták és nem is állították az ellenkezőjét... Nem maradt más hátra mint elnézést kérjek a félreértésért (mivel még két év volt hátra a suliból).  

Előzmény: nyílméregbéka (157146)
nyílméregbéka Creative Commons License 2017.11.07 -3 3 157148

Ha csak hallod, hogy beszélik a büfében? Bizonyíték nélkül? Mondjuk takarítónőként a nagyember ellen? Bátor vagy. 

Az eredmény viszont kiszámítható. Valamelyik csaj is azt nyilatkozta, hogy szólt, amikor már róla leszállt, de látta, hogy mást tapogat, de azt tanácsolták neki, hogy inkább fogja be a száját. 

Előzmény: Törölt nick (157147)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.07 0 0 157147

más a falhoz nyomkodás és más a tapogatás - tapogatás esetén azt hiszem a nagyfőnökhöz fordulnék - és megkérdezném, hogy mi az oka a tapogatásnak - mert vannak akik félreértik. falhoz nyomkodás esetén viszont máshová.

Előzmény: nyílméregbéka (157144)
nyílméregbéka Creative Commons License 2017.11.07 -3 2 157146

És nem? :)))

Amúgy ha biztosan tudod, hogy nem pletyka, akkor sem tudsz sehová menni. 

Előzmény: Törölt nick (157145)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.07 0 0 157145

Ha csak hallod, akkor jobb ha sehova sem szaladsz az információval mert azt bizonyítani is kell. Ezek a büfépletykák különben is jórészt kitalációk, én már kétszer is hallottam vissza hogy megdugtam minden jócsajt a cégnél. 

Előzmény: nyílméregbéka (157144)
nyílméregbéka Creative Commons License 2017.11.07 -3 4 157144

Mintha valami ilyesmit írtam volna én is, hogy azok hol voltak akkor... 

Szembe nem szoktam senkit köpni, már csak azért sem, mert adott helyzetben fogalmam sincs, hogy én mit tennék. Meg úgy egyébként sem. 

De most tényleg, játsszunk el a gondolattal! Állsz a büfében, iszod a kávédat, és közben meghallod, hogy két ember arról beszél, hogy a nagyfőnök néha megtapogatja a fiatal munkatársakat, netán fiatalkorúakat is. Mit tennél? Hová fordulnál, kinek mondanád el? 

Baromira nem könnyű helyzet... 

Előzmény: Törölt nick (157143)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.07 -4 0 157143

na  én pedig azokat tudnám szembe köpni, ha volt olyan, aki most mint bennfentes elmeséli, hogy mik voltak anno... vétkesek közt cinkos aki néma - hát hol voltak akkor, ők mitől rettegtek?  az egész úgy ahogy van a vicc kategória - és egyáltalán nem az a normális egy elvileg jogállamban, hogy nyilvános lincselést tartunk. mi lesz ha a jövő héten azokat " plakátoljuk ki "  akik anno mindenféle Tsz-ből és gyárból hazahordták a keritésnek valót, a téglát és az egyebeket- azoknak pedig "bontsuk  el a házát" mozgalmat kéne szervezni - még mielőtt valaki azt gondolná, h nem érzem át a súlyát a dolognak:  de nyilván - aminek súlya van - azt abszolút.  

Előzmény: nyílméregbéka (157139)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.07 0 2 157142

Már máshol bevallottam, elmeséltem, hogy amikor 17 és háromnegyed éves voltam, zaklatott egy színésznő. Panaszt szeretnék tenni, mert hamar abbahagyta.

Előzmény: nyílméregbéka (157141)
nyílméregbéka Creative Commons License 2017.11.07 -2 2 157141

Biztos sok ilyen is van, csak az én figyelmemet ezek elkerülték olvasás közben. 

Ha csak egyetlen egy gyereket, fiatal felnőttet molesztáltak volna ezek az urak, de az történetesen a megszólalókat elítélő olvtársé lett volna, akkor egész más lenne a helyzet meg(el)ítélése. 

Előzmény: szellemijáték (157140)
szellemijáték Creative Commons License 2017.11.07 -2 1 157140

Bizonyára igazad van az esetek többségében, amikor emberek a betöltött pozíciójukat kihasználva, szexuálisan zaklatnak többnyire nagyon fiatal, minden téren tapasztalatlan pályakezdőket. 

Harvey Weinstein esetében a fiatal színésznőknek arról szólt a történet, hogy keresek jövőre 15 millió $-t vagy fellépek egy ócska kis délutáni tv-show-ban ...

Én alapvetően jónak találom, hogy ezzel a mozgalommal egy évtizedek óta (Shirley Temple esetét nézve 90 éve is így volt ) "elfogadott" tabut feltárnak és sokak által rettegett/csodált sok hatalommal rendelkező emberek gyarló megtört emberként maradnak meg az emberek emlékezetében. 

A probléma ilyenkor a sok "Én is én is" emberrel van, aki esetleg szívesen leszopta volna ha megengedi, de még arra sem méltatták és most rikácsol, hátha évek múltán elégtételt kap.

Előzmény: nyílméregbéka (157139)
nyílméregbéka Creative Commons License 2017.11.07 -2 5 157139

Ezek szerint te is azon szerencsés nők közé tartozol, akit nem ért 16-18-20 éves korában semmiféle inzultus. 

Akit már igen, az tudja, hogy milyen az, amikor az ember megdermed, lebénul, köpni-nyelni nem tud, a félelemtől, az iszonyattól és az undortól, meg a bűntudattól, hogy biztos ő a hibás, és nem hogy tökön rúgni nem mer, de még szólni sem, senkinek, a saját anyjának sem. Sokan még 10-20 év múlva is hallgatnak, mert még mindig szégyellik magukat, meg úgysem fognak hinni nekik, pláne a nagyemberrel szemben, és még őt fogják elítélni, mint most is ugye, az a gáz, aki végre ki merte nyitni a száját, mert ha tíz éve nem merte, akkor most se tegye... a nagyember meg továbbra is molesztálhat gyereklányokat, kisfiúkat. 

Tegnap beszélgettem valakivel, aki az Operaházban dolgozott anno, azt mondja, minden úgy igaz, ahogy mondják. A büfében volt mindennapos beszédtéma, hogy nagyember most éppen melyik kiskölköt nyomkodja a falhoz. Tudod mi a legborzasztóbb ebben? Hogy felnőtt emberek tudtak róla, és senkinek eszébe nem jutott tenni ellene, se szóval, se tettel. Mert nem lehet bizonyítani, meg mert féltek a nagyember bosszújától, meg nem az ő dolguk. Ugyanakkor a kiskölköktől, gyereklányoktól meg elvárjuk, hogy ha nem tetszett nekik, hogy visszaéltek velük, akkor vagy tegyenek róla, illetve tettek volna akkor, vagy ha nem, akkor most már kussoljanak mindörökre. 

Akik MOST szellőztetik meg a 10 évvel ezelőtti, és azóta is folyamatosan zajló eseteket, azok a mai potenciális áldozatok érdekében teszik. Nekik lesz köszönhető, ha ezek az emberek holnaptól nem abuzálják a tizenéves fiúkat, lányokat. 

Előzmény: tilosbananő (157138)
tilosbananő Creative Commons License 2017.11.07 -1 1 157138

A közéletben sincs következménye, nem csak a művészvilágban. Időnként fölkapnak  1-1 foglalkozáscsoportot, hogy legyen min csámcsogni .....

Legutóbb, ha jól emlékszem,  a pilótákat vádolták, de tanárok, orvosok, minden volt már a palettán.

Amit én nem értek, hogy mindez, miért  cc.10- 20 év múlva kerül nyilvánosságra ! ?

Mit nevezünk egész pontosan erőszaknak ?  Mert ha nincs kedve , de érdeke fűződik hozzá, és hagyja magát, az nem erőszak.

Ott helyben tökön kell rúgni, hogy elájul, azonnal rendőrért visítani, azt megértem.......

de, hogy 10 évvel ezelőtt a falhoz szorított, és fogdosott, meg hasonlók,

és MOST megszellőztetni...... na  ne már.....:((

Előzmény: szellemijáték (157137)
szellemijáték Creative Commons License 2017.11.06 -2 0 157137

Azon, hogy még hányan ugranak fel a "Ki zaklatott kit szexuálisan" vonatra és milyen következményei lesznek ennek a közéletben, színház- és filmiparban ...

szellemijáték Creative Commons License 2017.10.28 0 1 157136

Legalább tömeg lenne ...

Előzmény: hypocampus (157135)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!