Keresés

Részletes keresés

puntik Creative Commons License 2008.01.09 0 0 998
Hat ez nem minden,a jacht-es a maganrepulo,meg kimaradt,meg a kilatas a villa-bol,ugy hogy nem pazarolja a idot,kemenyen dolgozik,mert ez mind millios-ertek,mire szert tett mind a tobbi politikus is a rendszervaltas,ota,,hiaba,csak kemenyen dolgozni.Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-
Előzmény: Törölt nick (993)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.08 0 0 997

Király a tankos Slota. ;DDDDDD

 

Még nem láttam.

Előzmény: Törölt nick (994)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.08 0 0 993

Szép kis firma a Ti Slotátok puntik.

 

Porshe, milla eurós villa a jutalma annak, aki arról gajdol éjjel nappal, hogy a kutya mongolok elveszik a levegőt szerencsétlen tótocskák elől, azért nem mennek egyről a kettőre.;))

 

Különben pedig mondanám, hogy nekem nagyon jó dolog az Adria, meg sok más hasonló magyar, nem túl nagyformátumú ügyeskedőnek is jó hely, jó a proliknak is, aki nem tudnak messze menni, de az aki számít, az nem az Adrián nyaral. Nem azért mert lenézné, hanem azért, mert annyira rövid az élet és annyira sok látnivaló van a világon, hogy vétek kihagyni más helyek meglátogatását.

 

Azt akarom kihozni a dologból, hogy Slotánál hiányzik az a bizonyos nüansznyi plussz.

Előzmény: puntik (989)
Lúdas Matyi Creative Commons License 2008.01.08 0 0 992

Puntik, szerinted

 

11. Milyen eszközei lehetnek a szlovák–magyar kiegyezésnek?

Előzmény: Lúdas Matyi (973)
benwerte Creative Commons License 2008.01.08 0 0 991
Az legyen a Jano baja , hogy belefullad a mongolok szagába.
Előzmény: puntik (988)
puntik Creative Commons License 2008.01.08 0 0 990

Nem,tudtam a kepeket berakni,de ha ezt kinyitod itt meglato ,hogy nyaral,SLOTA-a delszlav-testvereknel,-egy szigeten a,magyarok-al,es foleg,milyen szinten.

Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-

puntik Creative Commons License 2008.01.08 0 0 989
puntik Creative Commons License 2008.01.08 0 0 988

OLvasom,hogy vitatkoztatok,a jugo-tenger-rol.Mig a gyerekek,kicsik voltak homokos,rszre jartunk,OMIS-RAB,de nekem makarskai-resz a legszebb,ha kavicsos is

,csak uszni lehessen,podgora,makarska,baska voda.Azt akarom mondani,hogy RAB-szigeten,homokos resz van,es sok,MAGYAR-H-jelzesu kocsk vannak,kedvence aMAGYAR-ok,nak.CSak,eggy a bokkeno,hogy,SLOTA-ur,szinten ide RAB-szigetre jar nyaralni,itt a ,,bizonyitek.Puntik-CZECHO-SLOVAKIA-

puntik Creative Commons License 2008.01.08 0 0 986

Mar meg egy PUNTIK-van de ha magyarul olvasod,akkor-PUNTYIK-nak kell olvasni,ez volt eredetileg a kutya neve,a vasfuggony idejebol,a akkori NYugat-nemet-csehszlovak-hataron,hatarvadaszok,felderitok,meg egyebb-osztagok.A vasfuggonyon,a zoldhataron ugy jarkaltak,ide oda,-a szocializmus ellensegei,mind most a korzon,azt nem volt mindegy-hol es mikor vagjak att a torkodat.Hisz voltmeg a csehszlovak-osztrak,mindt nalatok a magyar-osztrak,es magyar-jugoszlav,a tobbi mindt mar barati orszag volt,es a Varsoi,szerzodes.

Előzmény: Törölt nick (966)
Somoza Creative Commons License 2008.01.08 0 0 985
Nevezhetlek-é patkánynak ?
Előzmény: nyilasokatabortonbe (875)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 984
Meggyből készül és nem cseresznye, mint ahogy az asszony kijavított.
Előzmény: Törölt nick (983)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 983

Döntsd el magad.

Mindenesetre pl. a Luxardo Marashino sokkal autentikusabb és hasonló alkoholfokú mint a vízezett törköly.

 

Biográdban cseresznyelikőrt kell inni, ha már az a cseresznye egyik őshazája.

Előzmény: nyilasokatabortonbe (982)
nyilasokatabortonbe Creative Commons License 2008.01.07 0 0 982

Én pedig aztat szokom inni.

 

Hülye vok?

Előzmény: Törölt nick (981)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 981

Igen, travaricát, de azt nem szoktam venni, mert kamu.

Aszalt fügét én is tudok tenni a törkölypálinkába.

Azt nem is saját maguk főzik, hanem kannásan veszik az alapanyagot és lehúzzák a mindenféle cukros-vízezett panccsal a hülyébb túristákat.

Előzmény: nyilasokatabortonbe (980)
nyilasokatabortonbe Creative Commons License 2008.01.07 0 0 980

Travarica?

 

Legjobb.

Előzmény: Törölt nick (979)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 979
>>[i]

A kecskesajt oké, amúgy puszta.

[/i]

 

Sajtot nem Isztrián kell venni, hanem a Zengget a Plitvicei-tavakkal összekötő út közepe táján levő útmenti faluban.Ki vannak rakodva a kofaasszonyok kis bódékban és mézet, pálinkát , sajtot árulnak.

Füstöltet és füstöletlent is.

 

Na, az a sajt, az egy szenzációsan finom.  

Előzmény: nyilasokatabortonbe (962)
nyilasokatabortonbe Creative Commons License 2008.01.07 0 0 978
Hazudsz.
Előzmény: Törölt nick (976)
nyilasokatabortonbe Creative Commons License 2008.01.07 0 0 977
Már mondtam: kopár puszta, néhány kecske és birkanyájjal megtűzdelve.
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 976

Nem látom értelmét a bizonyításnak.

Ugyanaz a gondolatmeneted, ugyanazokba a hibákba futsz bele.

 

Nagyon érződik a szocializációs különbség, (nem többet, vagy jobbat gondolok alatta) az, hogy másként tekintesz a világra, nem vagy kellően felvértezve egy két dologgal.

 

Ha pedig nem akarsz puntik lenni, akkor ne legyél. ;))))

Előzmény: nyilasokatabortonbe (972)
Amerigo61 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 975

Putnik hozzá képest egy művelt sokoldalú européer, ez meg csak egy sötét tahó :-) 

Előzmény: Törölt nick (971)
Amerigo61 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 974
Ennyi maradt meg Pag-ról? Novalja belvárosában és kikötőjében sem jártál? Lun-t kihagytad?
Előzmény: nyilasokatabortonbe (962)
Lúdas Matyi Creative Commons License 2008.01.07 0 0 973

Ezt viszont nem tudom, sikerül-e majd osztani, túl szépnek tűnik:(?)

 

11. Milyen eszközei lehetnek a szlovák–magyar kiegyezésnek?

A szlovák–magyar kiegyezés keretét aktív interetnikus kommunikáció, aktív kulturális külpolitika adhatja meg. Legalapvetőbb eleme egy olyan ismeretbővítő kiadvány lehet, mely az utóbbi évtizedek kutatási eredményeit közérthető formában és „célirányosan”, szemléletformáló céllal mutatja be mind a szlovák, mind a magyar társadalom számára. Az elektronikus és írott médiában való megjelenés, a téma provokatív felvetése is szükséges lehet, valamint a szlovák és magyar kommunikáció intézményesítése, aminek révén például a „Felvidék” szó használatát lehet tisztázni.
Természetesen tudomásul kell venni, hogy az identitás kevésbé a tudás, mint inkább a szimbólumok világa. Ezért leginkább szimbolikus lépések szükségeltetnek. Augusztus 20. nemcsak a magyarok, hanem a szlovákok számára is államalapítási ünnep. A Szent Jobb-körmenetnek hivatalos résztvevői lehetnének a szlovákok (hiszen egészen a legutóbbi időkig a Szent István- és Szent László-kultusz aktívan élt körükben, és mivel több esztergomi érseket is adtak). A Szent Korona hivatalos jelképük lehetne (ha már Nagy Lajos pecsétjét, egyben a magyar címer egyik alapelemét választották jelképüknek). Az esztergomi–párkányi hidat a magyar történelemben egyébként sem sok nyomot hagyó Mária Valériáról át lehetne nevezni Bél Mátyás-hídra.
Szlovák–magyar viszonylatban ez ideig is számos érdekalapú együttműködési forma alakult ki; ezeket tudatosan meg lehet tölteni hasonló tartalommal (például az eurorégiók vagy az Európai Parlament esetében).

Előzmény: Hierro Nyh. (969)
nyilasokatabortonbe Creative Commons License 2008.01.07 0 0 972

Merhogy?

 

Bizonyítsd!

Előzmény: Törölt nick (971)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 971
Az nem létezik.;)))
Előzmény: nyilasokatabortonbe (967)
Lúdas Matyi Creative Commons License 2008.01.07 0 0 970
 Bizonyára van, de én a leghírhedttebbről emlékeztem meg.

Utálja a nép.

Stimmel:D

Előzmény: nyilasokatabortonbe (965)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2008.01.07 0 0 969
De azért osztod a "magyarok szemében a szálkát is észrevenni, szlávok szemében a gerendát se" szemléletét. :)
Előzmény: nyilasokatabortonbe (967)
Amerigo61 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 968

A Polidilisek szerint eddig komcsi vótam, most meg Orbánka tanítványa ? :-))

 

Egyébként Horvátországban van jó néhány homokos strand, pl. ahol te megjelensz, az biztosan az :-D 

Előzmény: nyilasokatabortonbe (960)
nyilasokatabortonbe Creative Commons License 2008.01.07 0 0 967
Én nem a puntik vagyok.
Előzmény: Törölt nick (966)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 966

Puntik, puntik.

 

Ne hazugozzál, mert szénné égsz.

 

Medulinban közismerten homokos a part.

 

Odajárnak a sváb fiatalok.

 

Szerintem sokkal sokkal szebbek a Kamenjak öblei, én nem szeretem a homokos partot. 

Előzmény: nyilasokatabortonbe (960)
nyilasokatabortonbe Creative Commons License 2008.01.07 0 0 965

Bizonyára van, de én a leghírhedttebbről emlékeztem meg.

 

Utálja a nép.

Előzmény: Lúdas Matyi (963)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!