Keresés

Részletes keresés

uskok Creative Commons License 2006.01.17 0 0 487

A Szőlő utcában magam is jártam egy szép kármentős korcsmában. Volt néhány tégla a falban, amit nem ismertem.

A Katona József utcában, a Pozsonyi és a Hollán Ernő között az utca déli oldalán is nyilt egy kávézó, szép régi téglákkal kirakva.

Vándor, ki arra jársz!

Előzmény: másik kisfiú (479)
uskok Creative Commons License 2006.01.17 0 0 486
Ezeket már egyszer felraktad, azóta is vérzik a műtött szüem.
Előzmény: hb-tata (476)
uskok Creative Commons License 2006.01.17 0 0 485

Sajnos én eddig egyetlen horgonyos téglát láttam élőben, azt is Fiuméban, s azóta sem lelek egyet sem. Ez is gyönyörű, mint a Tatáé. Érdekes lenne kideríteni, hogy ki volt az elkövetője a három közel azonos horgonyosnak, melyek mind a Délvidékről (Bár, Mohács, Villány) kerültek elő?

Átvettem Orcátol a "nehéz tudományt", ha lemásoltam, beszkenneltem, stb, jelzem, s kérek diszpót, hogy hová, s mikor vigyem. Nagyon köszönöm!

Előzmény: LUDLUM (465)
uskok Creative Commons License 2006.01.17 0 0 484

Sajnos nem tudom, hogy honnan. Ezt már akkor kaptam valamelyik tanítványomtól, mikor már nem foglalkoztam annyira a dologgal, s nem írtam fel. A szívemmel voltam elfoglalva. Szégyenlem, de semmire nem emlékszem, hogy ki és honnan hozta.

A horgonyost nagyon köszönöm, s ha elfogadod érte a szivecskést, megköttetett az üzlet.

Előzmény: hb-tata (459)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.17 0 0 483
örülünk Neked ebben a topicban is, köszi az infot. Esetleg, ha képed is volna?...
Előzmény: másik kisfiú (479)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.17 0 0 482
vérzik a szívem, de nem.
Előzmény: nyakashegyi (480)
orca75 Creative Commons License 2006.01.17 0 0 481
Ja, főleg ha látnád milyen jól passzol hozzá a fehérműanyagkeretes ablak rézosztókkal.
Előzmény: maplesyrup (474)
nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.17 0 0 480

Szia!

 

A 472-es hozzászólásomban a tégláról nem tudsz valamit?

Előzmény: hb-tata (478)
másik kisfiú Creative Commons License 2006.01.17 0 0 479

Sziasztok.

A kereső nem dobta ki, így remélhetőleg még nem volt:

az óbudai Zöldkapu Étteremben a pult csupa ilyen téglából áll.

hb-tata Creative Commons License 2006.01.17 0 0 478

Sajnos ezt a méltatást én is láttam, kicsit keserű is a szám miatta.

 

Lektor-kérdés: próbáltam utalni rá, ez a szerző magánkiadása.

Felvetődik viszont egy másfajta felelősség is: a szerkesztő felelőssége. Álljon itt az Ő neve: Csudai Endre újságíró, aki egyébként családtag.

Előzmény: nyakashegyi (475)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.17 0 0 477
Még annyit, hogy Norbinak van Nagytemplom utcából egy horgonyos-szivecskés, nem volna érdektelen azt is látni.
Előzmény: hb-tata (476)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.17 0 0 476

Hogy tovább vérezzen HAJÓ szíve..(bocs) Albertirsa és Villány

 

Előzmény: LUDLUM (465)
nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.17 0 0 475

Egy kis méltatás az öregről:

 

http://www.vjrktf.hu/carus/honisme/Ho990631.htm

 

:-))

 

Az a furcsa, hogy ekkora tárgyi tévedéseket egy ilyen múlttal rendelkező ember nem követhet el. Lehet, hogy szándékos provokáció az egész? Vagy ilyen tényleg megtörténhet? Ilyenkor hol vannak a lektorok?

 

Ez olyan, mint az a nemrég megjelent hírhedt gombászkönyv (valami régi könyv reprint kiadása), amely hemzseg a hibáktól és emiatt életveszélyes annak, aki ez alapján próbálja beazonosítani a gombákat. Itt sem volt lektor.

Előzmény: hb-tata (473)
maplesyrup Creative Commons License 2006.01.17 0 0 474
Erre a házra mondanám: a kevesebb több!
Előzmény: orca75 (471)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.17 0 0 473

Pontosítanék, ha egyetértesz, nem a tartalmától, hanem a témájától (műfajától stb) függetlenül..

Egyébként tökéletesen igazad van, erre próbáltam utalni azzal, hogy nagy betűvel irtam a Könyvet. Mint azt a szóban forgó eset is bizonyítja, nem a témájával van baj, az érdekes, hiánypótló, hanem a tartalmával, annak szinvonaltalanságával.

Egy könyv kézbe vételekor az embert egyfajta áhítat tölti el. Nagyon fel tudok háborodni azon, ha valaki ennek ellenkezőjét vallja. Különösen bántó, ha maga a szerző nem tartja fontosnak a pontosságot és tényszerűséget. Szerintem ez az olvasó megalázása, semmibe vétele. (bár ez bizonyítja a szerző tudás- és műveltségbeli hiányosságait, a stílusa pedig a jellembeli fogyatékosságait is).

Álljon itt még, -az előzőekhez csatolandó-, néhány gyöngyszem Fodor tálalásában:

Fodor, mint födrajztudós: A magyarországi bélyeges téglák I. Dunántúl c. OMF-Építészeti Múzeum kidványában felsorolja a dunántúli téglagyárakat. Köztük szerepel Aszód, Karcag, Kecel, Mezőtúr, Pécel, Tiszaföldvár, Vác és Veresegyház gyára is...

Fodor, mint Kazinczy Ferenc: A volt Veszprémi Téglamúzeum emlékére c. kiadványból: EB jelű tégla lelőhelye "Brunswich kastély" (p.143)- ennyi erővel írhatta volna Sandwichnak is, mennyivel több értelme volna így, hiszen ez a hasa teletömését is vizionálja. Azon túl, hogy ez sértő a Brunszvik családra nézve, az elkövetője nagyfokú butaságára és igénytelenségére is bizonyíték.

Fodor, mint nyelvész: Ugyanezen kiadvány ugyanezen oldalán a CI jelű téglabélyeg (invalidus ház) magyarázataként a Casa in validorum (sic!) szerepel. A szerző valószínűleg hallotta, hogy német nyelvterületen az in elöljáró szó, és a tanulmányaiból tudja, hogy azt külön kell írni.....

Előzmény: nyakashegyi (469)
nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.17 0 0 472

Sziasztok!

 

Tegnap a kupacomban találtam az alábbi téglát. Valaki valamit tud-e róla?

 

 

Üdv.

orca75 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 471

Szia!

 

Az biztos hogy érdemes lefedni, méghozzá ráhagyással mert különben a viz kikezdi az oldalát is!

 

 

 

 

Előzmény: nyakashegyi (468)
nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.16 0 0 470

Orca!

 

Akkor holnap viszem magammal a téglát, majd telefonon egyeztetünk.

nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.16 0 0 469

a könyv tartalmától függetlenül nagy becsülete van a könyvnek

 

Ez így van. Én képtelen vagyok kidobni az apámtól örökölt elektronikai könyveket (van, amelyik 1930-as évekből való), szépen ott figyel a polcon:-))

Előzmény: LUDLUM (467)
nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.16 0 0 468
Nem rossz. Tavasszal én is meg kell csináljam a kapumat, kerítésemet. Az oszlopok tetejét viszont időtállóbb megoldással fogom készíteni, talán műkő fedlappal, esetleg téglával, de akkor is lejtéssel. Nekem gyanús ez a kialakítás, szerintem pár év múlva már a fagy megbontja az oszlopok tetejét.
Előzmény: orca75 (466)
LUDLUM Creative Commons License 2006.01.16 0 0 467

Szeva!

 

Mivel én már két könyvet betudtam  Fodor úrtól és továbbiakra nem nagyon vágyom, ezt a kettőt is passzolom azzal a csomaggal , amelyik most már országjáró körútra indult. Persze a passzolás után azért visszavárom, mert mégiscsak könyvről van szó és nálunk -szerencsére - a könyv tartalmától függetlenül nagy becsülete van a könyvnek. A további vásárlástól viszont eltekintenék. Nem mintha valakit is befolyásolni akarnék, de azért emlékezzetek az 1000-4000 ft-os tégla árakról szóló véleményemre!

Előzmény: nyakashegyi (450)
orca75 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 466

Néhány kép igéretemhez híven néhány bélyeges téglával díszített kerítés:

 

 

LUDLUM Creative Commons License 2006.01.16 0 0 465

Szeva!

 

 

Egy ilyen horgonyost láttél-e már? Iron cat=vasmacska Mohácsról.

 

Előzmény: Ha-Jó (452)
orca75 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 464

Szia Nyakashegyi!

 

Persze hogy kell, a beírás később született minthogy telefonon megbeszéltük.

Előzmény: nyakashegyi (463)
nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.16 0 0 463

Szia!

 

Kösz az infót. Igen, az ára kicsit borsosnak tűnt, de szeretem a szép könyveket és gyűjtögetem is, bár inkább antikvár könyvekért rajongok az általam kedvelt témákban. Na akkor nem megyek a kamrában elgurult krumpli után, meghagyom az irományt a családi vállalkozás logisztikai telephelyén:-))

 

Más:

Orca, akkor most kell vagy nem kell a mai téglám?

 

Üdv.

Előzmény: hb-tata (460)
orca75 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 462

"Magát (és feleségét) -eltelve magától- "kutatónak" állítja be, holott a "tudományos kutató" fogalomnak nem szinonímája az, ha valaki felkutatja a kamrában elgurult krumplit."

 

Muháháhá!!!!

 

:-))))))))))

 

Tata, kezdelek elrontani, bezzeg amikor én akartam rosszalkodni nem engedted!

orca75 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 461

Köszi, mostmár van.

Szerencsére megtudom hálálni, kapóra jött nekem ez a fertődi látogatás!

:-)))

Előzmény: nyakashegyi (457)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.16 0 0 460

Fodor Józsefnek vitathatatlan érdemei vannak a veszprémi gyűjtemény létrehozásában és bemutatásában. Ezzel azonban a puskaporát el is lőtte. Az írás számára ingoványos terület, az általam ismert két irománya kritikán aluli. Mint korábban írtam, hemzsegnek bennük a tárgyi tévedések, felületesek és ellenőrizetlenek az adatai. Magát (és feleségét) -eltelve magától- "kutatónak" állítja be, holott a "tudományos kutató" fogalomnak nem szinonímája az, ha valaki felkutatja a kamrában elgurult krumplit. Álljon itt a korábban említett melléfogásai mellett néhány, (korántsem teljes körű) tévedése.

A középkori, nedves kézzel bordássá tett téglákat Rómer Flóris "válús húzású"- nak nevezi. Később Lővei a kannelurált megnevezést javasolja bevezetésre. Fodor -talán nyelvújítónak képzelve magát- következetesen a kalegurált (sic!) szót használja.

Az említett könyvében közöl egy fotót Kokas Ferenc csornai gyárában készült tégláról. Szerinte a tégla keszthelyi, és a Kokas pedig Kakas.

Az  Kerámia Téglagyár ugyancsak közismert jelű téglája szerinte 16. századi (a tablón így szerepel)....Felmerül a kérdés: akkor mit ismer? Hasonló melléfogások számolatlanul szerepelnek az irományban.

Röviden ennyit a hozzáértéséről.

Ebben a topicban is olvashatod LUDLUM visszafogott -hasonló- véleményét, továbbá, de neveket nem mondva, elárulom, hogy számomra mértékadó emberek is így vélekednek.

A "könyv" családi vállalkozásban látott napvilágot, ráadásul szemérmetlenül drágán.

Ennyi pénzért Könyvet is lehet kapni.

Előzmény: nyakashegyi (450)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.16 0 0 459

szia!

 

Egy horgonyosra jó vagy nálam.

Honnan van a szivecskésed?

Előzmény: Ha-Jó (456)
orca75 Creative Commons License 2006.01.16 0 0 458
Ok, eltettem  a számodat, ha lesz egy kis időm hívlak!
Előzmény: Ha-Jó (456)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!