Keresés

Részletes keresés

hb-tata Creative Commons License 2006.01.20 0 0 553
Szép tervek. Aztán ha netán boroshordód és benne bor is lesz a pincédben, meglátogatlak. Az építőanyag- gyüjtéshez valóban jó fórum a Nemsitt. Csak úgy ne járjál, mint egykori téglagyűjtő ismerősöm, -Isten nyugosztalja-, aki postai csomagban kapott téglát. Aztán úgy hozta sors, hogy másnap, sőt harmadnap is. Harmadjára meg is kérdezte tőle a postás: ugye nem így tetszik felépíteni az egész házat? 
Előzmény: nyakashegyi (549)
uskok Creative Commons License 2006.01.20 0 0 552

Ejnye Orca! Hát én senki vagyok? It iszom a szavaitokat.

Én is gratulálok a gyönyörű, és remélhetően használható házhoz. Legyen benne sok örömötök.

Sajnos keddig megint elvonulok, de akkor majd ujra írogatok Nektek.

Nem volt túl nagy sikere a cuclista ösmeretterjesztésnek.

Na szia mindenkinek, kellemes hétvégét.

Előzmény: orca75 (550)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.20 0 0 551

Jogggos a bőgés, hahaha!

Tudod, mint a néma leány, aki az egyik kezét használja, a másikkal meg sikít!

Előzmény: orca75 (550)
orca75 Creative Commons License 2006.01.20 0 0 550
Tata, láthatod, ezen a fórumon mindenki alszik. A kuka amiatt lett kuka mert néma volt. De akkor hogyan közvetített? Vagy jelbeszéddel? De akkor meg hogyan kapaszkodott? :-))))
Előzmény: hb-tata (502)
nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.20 0 0 549

Tényleg szép. Tetszik az ablak is.

Nagyon hasznos oldalnak tartom pl. a nemsitt.hu-t, összelehet vadászni dolgokat.

Én azon gondolkodok hosszabb távon, hogy a telkem végében építek majd egy borospincét, nem túl nagyot, persze nagyméretű, bontott téglából, és eléje egy kis présházat, szintén nagyméretű bontott téglából, szolid homlokzati ornamentikával. Persze fagerendás födém lesz és bontott cserép a tetejére. A présház bejárata hagyományosan boltíves lesz, vastag tölgyfa ajtóval, masszív kovácsoltvas vasalattal és az elmaradhatatlan komoly méretű pincekulccsal és zárral.

Ez a mostani ötéves tervbe nem hinném, hogy belefér, de utána mindenképpen lépni akarok ez ügyben:-)

 

Üdv.

 

Előzmény: Hildoceras (547)
orca75 Creative Commons License 2006.01.20 0 0 548

Szia!

Örülök hogy őszinte kritikámmal nem sikerült eltántorítsalak ettől a topictól.

Gratulálok a művedhez, büszke lehetsz rá!

Előzmény: Hildoceras (547)
Hildoceras Creative Commons License 2006.01.20 0 0 547
Köszi, büszke is vagyok rá, a saját munka miatt is. Sokan megállnak megnézni. Belül fafödém, 20x30-as régi gerendákkal. A vicc az, hogy kb nettó 4 hónap kemény saját melóval (alapásástól bádogozásig én csináltam, falazás közben egy kőmővessel dolgoztam, plusz az ácsmunka volt szakipar) - a téglákat a feleségem pucolta - elég költséghatékonyan lehetett kihozni. Az egész bontott téglából van, ami ott állt az udvaron, nyílászárók gyakorlatilag ingyen beszerzett szintén bontott darabok... Szeretem a régi, értékálló dolgokat, gondolom, vagyunk ezzel néhányan ezen a fórumon... Ha még egyszer építkeznék, csak régi téglából 45-ös falat, irgalmatlan fafödémet, miegymást csinálnék, de remélem, nem kerül rá sor... Nagymamámat kell idéznem: "Az építkezés nem játék!" Orca, 5 éve nálunk fel sem merült, hogy valaha ilyet fogunk csinálni, csak vágyálmok szintjén - aztán mégis. Igaz, éppen három éve mást sem csinálunk és még az idei is rámegy - nyaralás ohne. A kérdés tehát jogos!
Előzmény: orca75 (544)
Hildoceras Creative Commons License 2006.01.20 0 0 546
Még egy kép, Madarasról származnak, itt hevernek nálam egy éve, legalább lefotóztam őket. Üdv
Előzmény: hb-tata (539)
Ha-Jó Creative Commons License 2006.01.20 0 0 545
Gyerekek! Ez maga a gyönyörűség. Hogy miket tudtak eleink!
Előzmény: Hildoceras (541)
orca75 Creative Commons License 2006.01.20 0 0 544

Bár már írtam, de muszáj mégegyszer:

 

Gyönyörűek a téglák és a kivitelezés is! Gratula hozzá egy irígykedőtől! :-)))

 

Muszáj Csokibácsit idéznem az Üvegtigris1-ből:

 

"Milliárdok érted, milliárdok! Nekem mér nincsenek milliárdok?"

 

:-)))))

Előzmény: Hildoceras (541)
Ha-Jó Creative Commons License 2006.01.20 0 0 543
Megejtjük azt is. Ha nem várhat a dolog tavaszig, úgy a KOSSUTH múzeumhajó alkalmas lehet egy topistalira a hideg időben is. Itt ádigál a lánc-híd tövében a pestei ódalon.
Előzmény: hb-tata (509)
Ha-Jó Creative Commons License 2006.01.20 0 0 542
Nekem is! Nekem is!
Előzmény: hb-tata (507)
Hildoceras Creative Commons License 2006.01.20 0 0 541

Koszonom a reakciokat, itt most csak az eredeti kepekbol kimetszett verziokat tudom mellekelni, talan jobban latszanak valamivel. Kellemes hetveget!
Előzmény: hb-tata (539)
Ha-Jó Creative Commons License 2006.01.20 0 0 540

Bocsi, hogy nem figyeltem a nevemre. Egy másik topicból jöttem át, s nem váltottam.

Igen, a soproni anyagon látszik, hogy már kifordították. Nem hiszem, hogy szükség lenne a másolására, még csak ma este jutok hozzá, hogy átolvassam.

A nagyobbik részt már lemásoltam, a könyvekből csak szemelvényeket fogok, a sopronit pedid elolvasom, s a szükségeset kijegyzetelem.

Nagyon köszönöm egyébként, sokat tanultam belőlük.

S hogy csatlakozzak az ismeretterjesztéshez, küldök egy kisméretű töredéket a Dolgozó Ifjúsági Szövetség lobogójával, melyet egykoron Mohácson leltem.

disz
Előzmény: LUDLUM (488)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.19 0 0 539

Köszöntlek a sorainkban!

A záróköveid csodásak, ha van róluk közeli kép, tedd fel légyszi.

Előzmény: Hildoceras (535)
orca75 Creative Commons License 2006.01.19 0 0 538

 

 

A homlokzat szerintem yönyörű, a másik két képre inkább azt mondanám hogy  a kevesebb több. Természetesen a véleményem nem sértő szándékú!!!!

Nekem valahogy nem tűnik elég izgalmasnak ha sok ugyanolyan bélyeggel ellátott tégla van egy kupacba. De mint mondtam ez csak az én véleményem!

Előzmény: Hildoceras (536)
orca75 Creative Commons License 2006.01.19 0 0 537

 

Ez folyékony állapotában ihatóbb, de így meg szebb és erősebb!

 

Én tegnap ezzel a darabbal gyarapodtam:

 

 

Előzmény: hb-tata (534)
Hildoceras Creative Commons License 2006.01.19 0 0 536
Sorry, az imént képméret-gondok miatt lemaradtak a fotók. Íme:

fugázatlanulrészlet
Hildoceras Creative Commons License 2006.01.19 0 0 535
Üdvözlet Mindenkinek, a veszprémi Múzeum által kiküldött anyagból értesültem - jobb későn, mint soha - a Fórum létezéséről. Nagy örömmel néztem végig. Jómagam Szegeden élő, az utóbbi éveket építkezéssel töltő és közben párszáz típusból kb 3000 darabot összegyűjtő emberke vagyok. (Dél-Dunántúl, Alföld, Dunakanyar) Az anyag tekintélyes hányadát be is építettem a házikóba, kerítésbe (egy mester és én követtük el, szóval a saját munka öröme is megvolt). Tennék fel néhány képet belülről. A tégla egy másik vetülete, amit nem nagyon láttam a topicban, a klinker. Kb. 100 éve gyönyörű homlokzatok készültek, egy ilyet sikerült megmentenem jó pár éve Hódmezővásárhelyen (ahova éppen padlástéglát mentem ki venni, aztán inkább a homokzatot vettem meg - egyszer még jó lesz valamire alapon). Az építésügyi előírások miatt sajnos kissé magasra kellett építeni a garázsunk homlokzatát, de azt hiszem, nem lett rossz. Az eredeti épület 1918-ban épült, Hódmezővásárhelyen lehet sokat látni a cifra zárókövekből. Erről is két kép.
hb-tata Creative Commons License 2006.01.19 0 0 534

Hogy szomjan ne pusztulj amig nem jön létre a tali, küldök némi alkoholt, gyors segélyként. Akár intravénásan is használhatod. Medgyeskovácsiból való.

Előzmény: orca75 (510)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.19 0 0 533

Ludlum túlértékelsz! Ugyan FV 1777 téglám van Pápáról, de nem tudom mit lelent a két betű. Talán Dezső tudja, hiszen ő a környék jó ismerője, és tudomásom szerint Pápán is dolgozott.

A másik valóban gróf Esterházy Károly püspök monogramja, ugyancsak Pápa környékén található gyakrabban.

Előzmény: epitesz13 (516)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.19 0 0 532
Ez így van, hiszen a körüírt jelkép ősrégi buddhista szimbólum. Valami hasonló van Őcsényből és Debrecenből is
Előzmény: LUDLUM (529)
cyperus Creative Commons License 2006.01.18 0 0 531

Sziasztok!

 

Örülök, hogy ennyire pörög a topik. Minden nap nézegetem, de már egy ideje nem szóltam hozzá. Most hogy belépett építész 13 a fórumba, annyit tennék hozzá, hogy a CCE 1790 az Comes Carolius Esterházy, ha jól emlékszem püspök volt. Itt Ajkán az egyik ház kerítésében az 1804-es példánya látható. Úgy tudom Pápán gyártották. Az AI monogramos téglalap alapú benyomatban Arnhoffer Ignác gyárából való Veszprém környékéről. Nekem is van ilyen Nagyvázsony környékén találtam, sajnos nem teljesen épek. 1890 körül évszámmal is ellátták. A GEP 1870 már nem újdonság hogy Gróf Eszterházy Pál, Devecserből szereztem néhányat. Itt van egy-két kép az említett téglákról.

 

 

 

 

 

epitesz13 Creative Commons License 2006.01.18 0 0 530

Köszi.

Igazad van, a környékből valók.

Én is küldtem mailt, olvad el.

Köszi.

LUDLUM Creative Commons License 2006.01.18 0 0 529

Szeva!

 

Úgy tudom, mint oly sok mindent , ezt is koppintotta a keskeny bajszú.

Előzmény: nyakashegyi (526)
LUDLUM Creative Commons License 2006.01.18 0 0 528

Szeva!

 

Egypár azonosítás:

GEP= Gróf Eszterházy Pál

GEF= Gróf Eszterházy Ferenc

GEJ= Gróf Eszterházy Jenő

K CS= Kokas Ferenc Csorna

Előzmény: epitesz13 (524)
LUDLUM Creative Commons License 2006.01.18 0 0 527

Szeva!

 

Megint izzik a topic. Na ! Küldtem mélt Léccccci nézz oda.

A gyűjteményt  végig lapozva az az érzésem Balaton- felvidék , közelebb Tapolca környéke lehet a szűkebb környezet ahol ezeket találhattad. Én is onnan szereztem ilyeneket.

nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.18 0 0 526

Szia!

 

Kádár Józsi bácsinál jártamban láttam "szobafestős" keresztes téglát, amire azt mondta, hogy Indiából való.

Előzmény: LUDLUM (520)
epitesz13 Creative Commons License 2006.01.18 0 0 525
LUDLUM most is megnéztem az adatlapod s nem teszi ki azt a pontot a végére, nézd már meg nálad szerepel-e ott?
epitesz13 Creative Commons License 2006.01.18 0 0 524
Ennyi a gyűjtemányem. http://kep.tar.hu/ferenc8252/ nézd meg.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!