Keresés

Részletes keresés

munti Creative Commons License 2003.09.11 0 0 123
Az Ikea jo,csak az eég húzás az ára.
Viszont a KIKA se rossz, és ott valamivel barátibbak az árak.
És a műszaki cuccokat hol veszed?MediaMarkt?ElektroWorld?Tesco?Vagy márkakereskedés?
Előzmény: hype78 (122)
hype78 Creative Commons License 2003.09.11 0 0 122
munti: hát kövezzetek meg, de eddig az ikea nál jobbat nem találtam. Esetleg az ágyat veszem meg máshol, mert azok annyira nem jöttek be. A konyhában a tűzhely ugye whirlpool lesz, gondolkoztam rajta, hogy a többi is az legyen, de volt aki lebeszélt róla. Egyelőre ez még nyitott kérdés, eddig whirlpool, siemens, liebherr gépeket néztem.
Előzmény: munti (121)
munti Creative Commons License 2003.09.11 0 0 121
Hat igen,a modositas nekunk is volt legalabb 3 ora. A muszaki atadasnal ott hagynak minket egyedul a lakasba egy idore? Mert nem hinnem hogy az epitkezes vezeto ott fog allni addig mid mindent kiprobalok! Egyebkent a vezeto tok normalis volt velunk,mikor megneztuk a lakast.
Barbabas, nincs valami tipped hogy mire kell odafigyelni kulonosen,mikor atadjak (a kozos teruleteklen kivul,most a lakasra gondolok). Valami jellemzo hiba,vagy hasonlok.

Mas. Ti hol vasaroljatok a lakasba a butorokat meg a muszaki cuccokat(huto,mosogep, stb)? Valami tipp esetleg? En egy ideje mar jarom a butoruzleteket. Pl. amilyen jol neznek ki ar RS cuccok ujsagba, legalabb annyira undoritoak kozelrol.
Ja meg ilyet is hallottam, hogy hazhozszallitasnal hazhozszallitasi dij + emeletenkenti dij, ami kb.500 Ft. Az eleg sok lenne a 7.-re. Vajon fel tudom en azt vinni egy haverra pl.? Mert hat elegge szukos az a lepcso.

Előzmény: kirumiru (120)
kirumiru Creative Commons License 2003.09.11 0 0 120
Hali Barnabas100!

Koszi az infot meg a kepeket. Mit ne mondjak a kepek elegge lehangolok. :-((( Azt a csempet igy en is be tudtam volna rakni. Lehet hogy erdemes megfontolni hogy kiojavitassuk-e majd vagy sajat kezuleg berheljuk ossze?

Tenyleg jo lenne ha valaki elmenne a koos teruletek muszaki atadasara meghozza egy videokameraval. csak hogy kesobb lehessen hivatkozni ra...

mennyi ido all rendelkezesunkre a muszaki atadasnal? en mondjuk szeretnem kiprobalni az osszes konnektort es megnezni hogy a megfelelo kis megszakitokhoz vannak-e kotve. Meg megnezni a behuzo kabeleimet hogy jok-e, van-e hideg-meleg viz mindnhol, nem csopog-e a mosdo, ajtok megfelelo iranyba nyilnak-e es meg sorolhatnam. Megjegyzem hogy nekem a 3 ora modositasi ido nem volt eleg -> 4 orat toltottek velem.
mondhatni hogy szinte semmi sem maradt a helyen.
(a furdoszobat kiveve :)

Előzmény: barnabas100 (117)
fules74 Creative Commons License 2003.09.11 0 0 119
Szia Barnabás!

Mi a Juharligetbe költöztünk be három hete, és most a közös költségen megy a vita. Meg tudnád mondani, hogy nálatok ez hány Ft/nm, és mi van benne?

Segítségedet előre is köszönöm. Úgy is jó, ha a Juharos fórumba válaszolsz!

Előzmény: barnabas100 (117)
teveh Creative Commons License 2003.09.11 0 0 118
"Csak kene talalni valakit aki kicsit ert az epiteszethez nehogy itt bedumaljak majd hogy annak a repedesnek ott kell lennie mert igy szellozik alatta a teglafal... "

Ez igaz, de ha nem tudunk szakembert "szerezni" akkor a semminél az is jobb ha közülünk elmennek egy páran... bár nem tudom az Angyalföldi mit szólna ehhez.

barnabas100 Creative Commons License 2003.09.10 0 0 117
Szia kirumiru és Szomszédok!

A lift szerncsére működik :-)))

CSináltam pár képet, hogy értsétek mik a problémáink:
http://kep.tar.hu/teve-haz/index.phtml?aid=27593304

Ezekkel a képekkel nem az Angyalföldit akarom égetni, mert az átlagot szerintem így is felúlmúlják (leginkább adminisztrációjuk és az értékesítő Hölgyek kedves hozzáállását tudnám dícsérni). Egyszerűen csak vigyázzatok nehogy ugyanebbe a hibába essetek mint mi. Szerintem ha páran elmenetek a közös területek átadására azzal minden lakó érdekeit képviselitek.

A lakások műszaki átadása abból áll, hogy az értékseítővel felmentek a lakásba és összeírjátok a problémákat, illetve a még el nem készült dolgokat (nálunk a műszaki átadásra nem voltak 100%-osak a lakások, de ez nem is baj).

Nálunk a lakásokban a falakon sok apró repedés volt, de idővel megállt a szaporodásuk. Ezektől nem kell félni, állítólag lefestig gariba 1 év után (persze gondolom nem át pakolják ki a bútoraimat.

Üdv.:
Barnabás

kirumiru Creative Commons License 2003.09.10 0 0 116
tegnap neztem meg a hazat kivulrol.
kis jelentes:
- az udvarban a kovek meg nincsenek lerakva, de betonozva van
- a viragfold tobbnyire a helyere kerult
- a kocsi lejaro festve van
- a kor alaku ablaknal meg mindig! nincs 2-3 csembe a helyen es nincs levagva 1-2 (belelog az abklakba a kor forma miatt)
- az egyik torott ablakot(ajtot) a belso epuleten kicsereltek (epp ott voltam amikor csavo kinyitotta es betort az uveg -> akadt az ajto kinyitasnal)
- az ablakok az 5-ik szintig meg vannak pucolva

hetente egyszer tuti arra szoktam menni megnezni hogy all, bar mostmar nincs latvanyos haladas. (azert az ablakpucolasokat lehet kovetni :-)

munti Creative Commons License 2003.09.10 0 0 115
Jo otlet, viszont ez hogy 50% benne legyen az eleg nehezen lenne most meg kivitelezheto...
A masik az, hogy hozzaerto embernek kelle ezt megneznie.
Előzmény: kirumiru (114)
kirumiru Creative Commons License 2003.09.10 0 0 114
en is tamogatom az otletet.
Csak kene talalni valakit aki kicsit ert az epiteszethez nehogy itt bedumaljak majd hogy annak a repedesnek ott kell lennie mert igy szellozik alatta a teglafal...
Az a baj, hogy a lakasok felenek hozza kene jarulni ahhoz hogy igy legyen mert addig nem valami demokratikus hogy mi itt max. 10-n megdumcsizzuk ezt. :-(((
Pedig az otlet jo.
De hatha tanultak valamit az elozo utembol...
Előzmény: teveh (113)
teveh Creative Commons License 2003.09.10 0 0 113
Hi!

Én támogatom ezt az ötletet!

"Szerintem is el kellene mennük a közös területek műszaki átadására, vagy legalábbis az általunk meghatalmazott/megválaztott képviselő(k)nek. "

kirumiru Creative Commons License 2003.09.10 0 0 112
En az M lepcsohaz 5-ik emeleten leszek... Remelem minel hamarabb. Majd akinel megvolt a muszaki atadas az legyszi irja meg hogy hoygan zajlott, milyen problemak volta, hozzaallas, mennyi ido volt ra stb.
vlucas Creative Commons License 2003.09.10 0 0 111
Sutre és Én az R lépcsőház 3. emeletén fogunk lakni.
munti Creative Commons License 2003.09.10 0 0 110
En is O lepcsohazas vagyok...csak a 7.-en, a 6. lakas. A fenebe,varhatok...
Előzmény: kroll (108)
kroll Creative Commons License 2003.09.09 0 0 109
Érdekes amit a 3. pontban irtál, mivel a közös területek a lakástulajdonosok közös tulajdonában van. Ergo azt ugyanúgy a vevő részére kellene átadtni, mint a lakást.

Szerintem is el kellene mennük a közös területek műszaki átadására, vagy legalábbis az általunk meghatalmazott/megválaztott képviselő(k)nek.

Értékesítő néni azt mondta, hogy az átadás valószínüleg szintenként lesz alulról fölfelé haladva. (De jó nekem én a II.on lakom.)

Van valaki közületek O lépcsőházas?

Előzmény: barnabas100 (102)
kroll Creative Commons License 2003.09.09 0 0 108
Érdekes amit a 3. pontban irtál, mivel a közös területek a lakástulajdonosok közös tulajdonában van. Ergo azt ugyanúgy a vevő részére kellene átadtni, mint a lakást.

Szerintem is el kellene mennük a közös területek műszaki átadására, vagy legalábbis az általunk meghatalmazott/megválaztott képviselő(k)nek.

Értékesítő néni azt mondta, hogy az átadás valószínüleg szintenként lesz alulról fölfelé haladva. (De jó nekem én a II.on lakom.)

Van valaki közületek O lépcsőházas?

Előzmény: barnabas100 (102)
kroll Creative Commons License 2003.09.09 0 0 107
Nekem se kellett 750.000-ért. (Annak idején nekem azt mondták, hogy 400-600.000,-Ft körül lesz az ára.) Ugy hallottam szept. 20-tól indul az átadás.
Előzmény: kirumiru (106)
kirumiru Creative Commons License 2003.09.09 0 0 106
Nekunk is telefonalt ilyet. Megkerdezte kell-e garazs... Ugylatszik nem fogyott! Nekem se kell.
Ezekszerint mindenki bkvzik?

engem is erdekeln emelyik emeleten van. Az szeptember vegen az elsot adjak at vagy amelyiken mar te vagy? (felteve hogy az nem az elso...)

Előzmény: sutre (104)
munti Creative Commons License 2003.09.09 0 0 105
Es pontos datumot tudsz mar?
Sutre,te hanyadik emeleten leszel?
Előzmény: sutre (104)
sutre Creative Commons License 2003.09.09 0 0 104
Most telefonált az ügyintéző nénink, hogy szept végén megkezdik a műszaki átadást.
Meg hogy érdekel minket a kocsibeálló (750.000) vagy teremgarázs? (egy összegben 1.800.000, egy éven belül négy részletben kifizetve 2.000.000)
kirumiru Creative Commons License 2003.09.08 0 0 103
barnabas100:
koszi a tanacsot meg a leirast.
Meg mondanad, hogy a kozos teruleteknel milyen problemak jelentkeztek? Miket kell javitani?
Kivulrol en nem latok semmi rendellenesseget, persze ez nem zarja ki azt hogy belul hianyzik a lepcso, vagy kezzel kell hajtani a liftet stb.
De nem ertem, hogyha belul szepen megcsinaljak a lakasokat akkor a kozos teruleteket miert nem tudjak?

A szerzodesben nalam 2 het van a musz. atadas es a birtokbavetel kozott. Ennyi van maximalva.

Ez kocsokseg mondjuk hogy sajat maga veszi at az egeszet.

Előzmény: barnabas100 (102)
barnabas100 Creative Commons License 2003.09.08 0 0 102
Sziasztok Teve házas Lakók!

3. ütemes vagyok. Látom lassan eljuttok Ti is az átadáshoz. Néhány jó tanács:

1. Az Angyalföldi kiválképp korrekt a lakásokat illetően. Az átvétel után bejelentett problémákat is idővel kijavítják.

2. Az adminisztrációval is minden rendben van. Nekünk a műszaki átad. és a birtokbavétel között 2-3 hét telt el. Nálunk az OTP utolsó 5%-ot birtokbavétel után kapták csak meg.

3. Sajnos ennek a korrektságnak homlokegyenest az ellentéte érezhető a közös területeknél (amik a vételár egy nagy részét teszik ki). A minőség amit elkészítettek silány, átadás után a sokszor "nem Magyar" munkások (alvállalk.) sokat járnak be és pusztítanak, sőt a teremgarázsunkat mellékhelyiségnek nézik. A promléma mégsem ez, hanem hogy közös területeket az Angyalföld-Vizafogó vaygonkezelő Rt. veszi át aki ugyanabba az érdekeltéségi körbe tartozik mint az Angyalföldi Laskásépítő Rt. A közös területeket nálunk a vagyonkezelő (aki a közös képviseletet ellátta az első 3 hónapban) mindenféle megtekintés ill. hibák feljegyzése nélkül átvette. Gyakorlatilak az Angyalföldi L. átadta saját magának. Azóta a társasháznak új közös képv. van és próbáljuk kijavíttatni a garanciális hibákat, nagyon kevés sikerrel. Tudomásom szerint már többször felvetődött a per gondolata is.

Ha rám hallgattok páran keressétek fel közösen a beruházót és írásben jelezzétek hogy jelen szertnétek lenne a közös területek átadásánál. (Vigyetek műszaki ismerőst is)

Ha bármi más infó kell, írjatok.

Üdv.: Barnabás

Nőgyógyász Creative Commons License 2003.09.08 0 0 101
Ezt az ördögi kört úgy szokták feloldani, hogy az eladó nyilatkozatát, miszerint hozzájárul a tulajdonváltozás bejegyzéséhez, letétbe helyezi a közreműködő ügyvédnél vagy közjegyzőnél. Az erről szóló igazolás alapján fizet a bank.
Előzmény: kirumiru (97)
kirumiru Creative Commons License 2003.09.08 0 0 100
A jovahagyas ha jol ertem azt jelenti, hogy 254 lakonak kell alairnia? Es ha 1 nem irja ala akkor mar borul a bili?
Egyaltalan hol fogjuk majd tartani a lakogyuleseket? 254 ember hova a bubanatba fer majd be? :-))
Remelem hogy hamar lerendezi az Angyalfoldi a tarsashazza nyilvanitas teendoit(is).
Kivancsi vagyok hogy a III-s utemben mikor alakult tarsashazza.
Előzmény: kroll (98)
hype78 Creative Commons License 2003.09.07 0 0 99
Sziasztok!

Ha érdekel valakit egy profi kép a házról az nézze meg az alábbi linket:

http://index.hu/digicam/ad/Canon/EOS-300D/a/EOS-300D_0039_oa.jpg

hype

Előzmény: kroll (98)
kroll Creative Commons License 2003.09.07 0 0 98
A birtokbaadással még nem lesz albetétesitve a nevedre a lakás. Először társasházzá kell alkulni (alpitó okiratot elkészíteni) Ehhez a minden lakás tulajdonos jóváhagyása kell. Ezt követően történik a lakástulajdon albetétesítése. Ugy tudom, hogy a társasházzá alakítás proceduráját az Angyalföldi rt. vállalja
Előzmény: kirumiru (97)
kirumiru Creative Commons License 2003.09.07 0 0 97
Hali!
Minap elokotortam a szerzodesemet es beleolvastam ugy a muszaki atadasra vonatkozo resznel. Lassan mar ugyis aktualis lesz.
Azt mondja hogy a muszaki atadastol szamitva max. 2 het a birtokbaadas. Ekkor mar ugye a hasznalatba veteli engedely is megvan? Ekkor mar albetetesitve van az en nevemre?

A kovetkezo dolgok nem vilagosak:
1. Az OTP azt mondja hogy az utolso 5%-t akkor utalja ha mar az en tulajdonom a lakas az van lakhatasi engedely, meg utcanev igazolas
2. Az Angyalfoldi azt mondja hogy akkor engedi at a tulajdonjogot ha mar az utolso 5% is ki van fizetve.

Ordogi kor. Most akkor melyik lesz a ketto kozul? Nekem minel hamarabb kene hogy az en nevemen legyen es hogy bekoltohessek. (rogton sporolna az ember havi 25 ezret a kamattal) meg nem kene a vilagvegerol bejarni.

Erdekelne egy 1-2-3 utemes lako infoja hogy a musz.atadastol a bekoltozesig mennyi ido van.

Az OK. hogy kisebb hibak ellenere at kell vennem a lakast de ezek a kisebb hibak mikor lesznek kijavitva? bekoltozes elott/utan?
Bar remelem hogy minden franko lesz...

vlucas Creative Commons License 2003.09.03 0 0 96
Hali!

Ügyintéző néni mondta. Egyébként ez valami lakógyűlésen vagy hol a fenében fog eldőlni.
Legalábbis azt hiszem. Aki többet tud szóljon!

Lucas

Előzmény: munti (95)
munti Creative Commons License 2003.09.02 0 0 95
Vlucas:
Közös költség 100-150 / m2 között? Én még a 100/m2röl tudok!
Ez az info honnan jött?

Apropó költségek: Szerintetek egy 43m2-es lakásnál mennyi rezsivel számoljak? Mindennel együtt. Nem vagyok fázós,és nem is leszek sokat otthon...:)))

Munti

Előzmény: vlucas (93)
hype78 Creative Commons License 2003.09.02 0 0 94
Hali,

Azért erre kérdezz rá, nekem az Akvarell nívósabbnak tűnik és nem is lesz annyi lakás. A csak fehér falat itt a sok lakással indokolták. Az a kis pénz azért a konyha árának 30% -a, annyiért lehet fóliás frontot kérni. Monddjuk mi is kértünk, mert a sima tényleg nem volt valami nagy szám.

Előzmény: lacpajti (92)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!