Keresés

Részletes keresés

LUDLUM Creative Commons License 2006.01.21 0 0 582

Szeva!

 

Ismered ma élő nagy gondolkodónk mondását? " Nekem is ! Nekem is !"

Előzmény: epitesz13 (576)
LUDLUM Creative Commons License 2006.01.21 0 0 581

Szeva!

 

Ha bp.-i ,lehet Hofhauser Alajos.

Előzmény: nyakashegyi (575)
nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.21 0 0 580
Gróf Esterházy Sándor.
Előzmény: epitesz13 (579)
epitesz13 Creative Commons License 2006.01.21 0 0 579

Ha már ott van előted az a szakirodalom ami nekem nincs.

Nézd már meg benne, hogy ez a monogram mit takar?

 

GES 1922 Ha jól látomGES 1928 nek nézem
Előzmény: nyakashegyi (578)
nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.21 0 0 578

Üdv.

 

Átnézve a Ludlum és Orca segítségével megszerzett szakirodalmat, a felső darab XVIII. századi barokk téglabélyegnek tűnik, az alsót nem tudom.

Előzmény: nyakashegyi (575)
nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.21 0 0 577

Részemről passz:-(

Szép darab.

Előzmény: epitesz13 (576)
epitesz13 Creative Commons License 2006.01.21 0 0 576

Üdv mindenkinek.

Ma nekem is szerencsém volt.

A szerzeményem.

Ki tud róla valamit?

nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.21 0 0 575

Szevasztok!

 

Lehet, hogy Stohl bucinak igaza van? 7 db téglával a hátizsákban (cca. 30 kg) jöttem vissza a hegyről:-)) Jól esett a hazaérkezve egy fröccsöt bedobni....

Ami még nem volt nekem eddig, és most már van:

 

hb-tata Creative Commons License 2006.01.21 0 0 574

Szia!

Mindíg nagy öröm, ha új tagok tisztelnek meg bennünket a hozzászólásukkal.

Kiváncsian várjuk a fotóidat.

Celldömölkről van egy ilyenem, az elbontott Fekete Sas vendéglőből. Tudsz-e segíteni a megfejtésben?

Előzmény: svendor (567)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.21 0 0 573

Ezek szerint én vagyok a keresztpapa? Ez meg itt az ajándékom a keresztelőre.

SJ =Somogyi József, Lovászpatona

Előzmény: nyakashegyi (572)
nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.21 0 0 572

Szevasz Orca(tlan) :-)

 

Ha feldobok egy BONYHÁD-ot, alá állsz?

nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.21 0 0 571

Nem tűrne nyomdafestéket:-)

 

Na nemsokára elindulok szokásos "egészségügyi túrámra", megpróbálok spájzolni BONYHÁD-ot, meg HIDAS-t:-)

Orca, BONYHÁD esetén konzultálhatunk, ha Neked még nincs. Korábban raktam fel róla fotót és a guruk egyből megmutatták, hogy van ilyenük is:-))

Előzmény: LUDLUM (570)
LUDLUM Creative Commons License 2006.01.21 0 0 570

Szeva!

 

Mindig tudtam, hogy többen vagyunk, mint akik eddig ismertük egymást.

Stohl Buci András egy tv műsorban őrültnek titulált bennünket. A mostani életvitelét elnézve nem is tudom milyen jelző volna a legmegfelelőbb, ami híven jellemezné Őt?

orca75 Creative Commons License 2006.01.21 0 0 569

Üdv a klubban svendor!!!

Várjuk a képeket!

Előzmény: svendor (567)
svendor Creative Commons License 2006.01.21 0 0 568
Bocsánat, valamilyen várakozási idő le nem tellte miatt a képek még nem  közölhetők, elnézést, később próbálkozom. Minden kezdet nehéz.
svendor Creative Commons License 2006.01.21 0 0 567

Kedves bélyeges téglagyűjtő társak!

Lovassy Klára, a veszprémi téglamúzeum igazgatója segített, hogy rátaláljak erre a fórumra. Sok egyéb hobbim mellett van egy-két bélyeges téglám - az egész gyűjtemény kb. 250-300 db. lehet - amelyek közül nagyon sokról fogalmam nincs, hogy ki készítette. Örömmel fedeztem fel, hogy ezzel a problémával nem vagyok egyedül, ezért örülök ennek a fórumnak.

Bemutatkozásul megpróbálkozom néhány Kis-Czelli - a mai Celldömölk - városi téglagyárában készült tégla bemutatásával.

 

 

epitesz13 Creative Commons License 2006.01.20 0 0 566

Hali.

Én csak ilyet tudok feldobni, de örülnék neki ha valaki megmondaná a párjának az eredetét.

orca75 Creative Commons License 2006.01.20 0 0 565

Jelentem, ha téglát dobtok fel szívesen aláállok!

 

orcátlan

Előzmény: LUDLUM (564)
LUDLUM Creative Commons License 2006.01.20 0 0 564

Szevasztok!

 

Mivel én csak estefelé férek a fórumhoz, mindig nekem marad a felismerés, hogy izzunk ismét.

INDEX. Figyelem!  Valamit nem kéne feldobni?

Minden nap királyok vagyunk!

LUDLUM Creative Commons License 2006.01.20 0 0 563

Szeva!

 

Itt az ország nyugati felében sem lesz másképpen. Először a csajokat kell elindítani az élet felé. Az ingyenes oktatásról most nem akarok beszélni. Azután jogsi és a többi nyalánkság. A tervek még távlatiak, de tervek. Persze közben spájzolok ezerrel.

Előzmény: nyakashegyi (562)
nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.20 0 0 562

Üdv. "Tesó":-)

 

No én ezt úgy gondoltam, ha (ami szerintem nem következik be) révbe érnek a dolgok a házam körül meg a munkahelyemen, a gyerekek nagyobbacskák lesznek, akkor rendelek (van egy jó helyem egyenlőre) szükséges mennyiségű bontott téglát. Három raklappal hoztak már nekem, ölég sok volt benne a pecsétes (kalapácsos, pajzsos TL, JL, HK) és nem is volt drága (25 Ft/db) szépen pucolva. Egyenlőre ebből lesz a kapuoszlopom. Ha marad a forrás, akkor bespájzolok (én nem lottózom, de valahogy megoldom:-)) és szépen lassan, ahogy Hildoceras taglalta, önerőből építgetem a kuckót. A lényeg, hogy az "anyag" ott legyen a telken, aztán szórakozhatok az üggyel.

Már említettem az asszonynak eme vágyam, sejteni lehet a reagálást, de csakazértis:-) Egyszerűen muszáj.

 

Tata! Mint említetted, eszembe ne jussod szőlővel foglalkozni, így a hordókban csak vásárolt minőségi borok lesznek, emiatt nem is lesznek nagy hordóim, de ez már részlet kérdés. A pince-présház projekt a lényeg egyenlőre.

 

Előzmény: LUDLUM (560)
LUDLUM Creative Commons License 2006.01.20 0 0 561

Szeva!

 

Egy a sok soproni közül: Anton Hasenöhrl / O=Oedenburg=Sopron német neve /

LUDLUM Creative Commons License 2006.01.20 0 0 560

Szeva!

 

Tesó!

 

Tudod milyen érzés az embernek a soha ki nem mondott , titkolt vágyát más által leirva , egy topicon olvasni? Mellbevágó.

Na most így vagyok én is. Ugyanilyen terveim vannak. Egy hiba akad: a lottón a számokat nem úgy húzzák, ahogy én számítok rá.

Előzmény: nyakashegyi (549)
LUDLUM Creative Commons License 2006.01.20 0 0 559

Szeva!

 

...gondolkodókat..

Előzmény: Hildoceras (546)
LUDLUM Creative Commons License 2006.01.20 0 0 558

Szeva!

 

Ma élő nagy gondolkókat csak szó szerint: "Nekem is ! Nekem is!"

Előzmény: Hildoceras (546)
LUDLUM Creative Commons License 2006.01.20 0 0 557

Szeva!

 

A soproni történet Csatkai Endre emlékére kiadott könyv egy fejezete ami a soproni téglagyártással foglalkozik. Horváth Zoltán nyugalmazott levéltáros munkájáról van szó. Ha elolvasod ne csodálkozz, hogy "deja vu" érzésed lesz. Ha a  már többször kritizált öntömjénezés kapcsán merül fel ez az érzés:bingó. Ha kronológiai sorrendet kellene felállítani,szerintem Horváth Zoltán előbb írt erről. 

Előzmény: hb-tata (556)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.20 0 0 556

Azóta beszéltem a könyvtárral, nincs már nekik a kiadványból. Annyit tudok az ügy érdekében tenni, hogy az enyémet felajánlom másolásra.

Már a múltkor is rá akartam mozdulni, de elfeledtem: Imi, a paksamétádban mi az a soproni irodalom?

Mindenféléről beszélünk, oszt' sehol egy téglakép. Hát nesztek!

Lovászpatona
Előzmény: Ha-Jó (542)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.20 0 0 555

Tényleg szép amit építettél. Abban viszont ne is reménykedj, hogy egyszer vége lesz. Általában sosincs véve, meg aztán ez egyfajta mazochizmus.

A mellékelt tégládból remélem, van egy raklapnyi. ORCA-talanság kérni, de ha jut egy azt köszönettel és örömmel elkérem, persze illő ellentételezéssel.

Előzmény: Hildoceras (547)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.20 0 0 554

Hogy itt most mindenki építkezik, vagy építkezni akar, eszembe juttatott két régi viccet.

-Tudod mit mondott Kőművész Kelemen? Asszony kell a házba...

 

- Édes fiam, hozzad gyorsan a maradék kaját, szólt Kőműves Kelemen, mert az a mohó anyád már FAL..

Bocs.

hb-tata Creative Commons License 2006.01.20 0 0 553
Szép tervek. Aztán ha netán boroshordód és benne bor is lesz a pincédben, meglátogatlak. Az építőanyag- gyüjtéshez valóban jó fórum a Nemsitt. Csak úgy ne járjál, mint egykori téglagyűjtő ismerősöm, -Isten nyugosztalja-, aki postai csomagban kapott téglát. Aztán úgy hozta sors, hogy másnap, sőt harmadnap is. Harmadjára meg is kérdezte tőle a postás: ugye nem így tetszik felépíteni az egész házat? 
Előzmény: nyakashegyi (549)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!