Keresés

Részletes keresés

krisztina.mexico Creative Commons License 2015.11.16 0 0 3678

http://mjksz.hu/hirek/uj-keknyelv-betegseg-kitoresek-magyarorszagon  Mi még tartjuk magunkat.... tudomásom szerint.

fecske+ Creative Commons License 2015.11.13 0 0 3677

Íme: :)

 

Előzmény: booerang (3676)
booerang Creative Commons License 2015.11.13 0 0 3676

Épp tegnap gondoltam,írok mailt,de ma megjött a leveled!

Köszönöm!

Igaz,a feleségem kicsit felizgattad,nem tudta elképzelni,ki írt nekem levelet,de miután kiderült,mi van benne,jót nevettünk:-))

Azt hiszem,ennél jobban nem is alakulhat a sorsa,kívánom neki és nektek is,hogy eredményes párosításokban vehessen részt!

Azért,ha egyszer hajlandó lesz modellt állni,majd kapjátok le!

A Barack is jól van,sokat szelidült már,de olyan nyugodt,mint a Guszti nem hiszem,hogy lesz.

Előzmény: fecske+ (3669)
krisztina.mexico Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3675

Derűs estét Mindenkinek!

 

Tarka színt kedvelők figyelem! Noha nem kecske, de talán ott is vállalható. Biztos receptnek tűnik.  :D:D:D

Íme egy kis színgenetika, fajtatannal párosítva:  http://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Akcio_novemberi_elvitellel___mudi_kiskutya_37337171.htm?first=1

euonymus Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3674
euonymus Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3673
euonymus Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3672

Tessék ez jobb kiállású, csak a füle nem stimmel:)

http://www.jofogas.hu/pest/Bakkecskek_eladok_38406362.htm?first=1

 

 

Előzmény: khirke (3670)
euonymus Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3671

Aztán meg káromkodsz amikor jönnek a hátszíjasok is.

Előzmény: khirke (3670)
khirke Creative Commons License 2015.11.11 0 0 3670

Miket nem találok.....

http://www.jofogas.hu/komarom_esztergom/Magas_minosegu_bak_38318093.htm?first=1

 

Igaz, már fehérrel "hígított" páva, nade páva! :)

Mondjuk 5 évesnek nem mondanám. Ahhoz kicsit kistermetűnek tűnik...(elsőre ránézésre cirka 1 évesnek tippeltem volna :)

fecske+ Creative Commons License 2015.11.10 0 0 3669

Az első kettőn a kecskék befejezettek - a bőrük van csak. Az agár és a bálán hasaló Morcos jelen időben is valós társunk, a többiek más udvarokba költöztek. :)

Előzmény: krisztina.mexico (3668)
krisztina.mexico Creative Commons License 2015.11.09 0 0 3668

Ez most hogy értendő? Egyszerű múlt , vagy  befejezett múlt idő (minta az angol nyelvtanban) ?

Előzmény: fecske+ (3667)
fecske+ Creative Commons License 2015.11.08 0 0 3667

  :) múlt...

fecske+ Creative Commons License 2015.11.08 0 0 3666

Hm, Ben, ennyire csak nem sikerült jól az a fesztivál... 365 napot végigaludni... mi lesz a kecskékkel??

Előzmény: ez-Ben (3665)
ez-Ben Creative Commons License 2015.11.07 0 0 3665

 

 :)) Drága Tincsesek !

 

 A II. Tincses seregszemle a várakozásnak megfelelően, jól sikerült !

 A Sereg ( A brigád, kicsi de ütőképes :) a többiek meg, bizonyára otthon kedvtelve szemlélték a kecskéket ! Így elmondhatjuk hogy a sereg+ szemle minden várakozást felülmúlt !

 Mint, minden nagy fesztivál után, most a pihenés időszaka következik.  Jó pihenést és jó felkészülést  a III. Tincses találkozóra. ( már csak 365 napot kell aludni !:)

ez-Ben Creative Commons License 2015.11.06 0 0 3664

 

 :)) Ködös, napos, szép napot !

 

 Programajánló :...amint felmegy a köd, feltűnik...A szürke szamár meg...? 

ez-Ben Creative Commons License 2015.11.05 0 0 3663

 

 :)) Szééép jóóóó reggelt !

 

...a Tincses szimpatizánsok nevében elsőként Aranka jókívánságait szeretném tolmácsolni a II. Tincses fórum seregszemle résztvevőinek. Külön is köszöntve "Tirpákot" aki a káposztadobálás útján az "Aranyka" becézéssel lopta be magát a szívébe.

 Megj. Aranka, nemcsak szavakban de gyakorlatban is tincses szimpatizáns. Amikor úgy volt, hogy Lacika Priciliája esetleg jegyet vált a nógrádi Hunorral...azonnal vásárolt egy olyan hajsampont, amitől az egyenes haj hullámosodni kezd. Mondván Lacika azzal mossa Pirike szőrét, hogy amikorra létrejön a légyott, már hullámosodó szőrrel vívja ki lovagja csodálatát.

 Sajnos, időközben Lacika elcserélte Pirit, de- háborgó lelkiismeretét nyugtatván- azóta a Piroskának szánt samponnal mossa a haját. Igaz, fejügyileg lassan úgy néz ki, mint Bol-Dog az úszó VB-re tervezett elhíresült kabalafigura, de...(... az életben néha le kell nyelni a keserű pirulát is :)

ez-Ben Creative Commons License 2015.11.04 0 0 3662

 

 :) Tisztelt Khirke dr-nő !

 

...szeretném megkérdezni, hogy, amikor majd értékeljük a II. Tincsesek és Tincses szimpatizánsok fórum seregszemléjét...megemlíthetem-e, hogy-anno a " Miért pont kecske ?!" 59540 hsz alapján -sikerült visszacsábítani a Tincses fórumra ? ( ez- még oda kivánkozna a slágerlistára !;)

 

 

ez-Ben Creative Commons License 2015.11.04 0 0 3661

 

 :)) Ünnepi beszédek a 10000. hsz után, ahogy megbeszéltük... ( és ha a Teremtő megengedi )

 

 ... meghirdetve a II. Tincsesek és Tincses szimpatizánsok fórumos seregszemléjét nov. 5-7, után

 már csak egy teendőm maradt, fogom a hangvillát és megadom az alaphangot : ti....

 

                         "Ruhám szőr és nem rövid,

                          Arcszeszem sem épp Denim,

                          De mindaddig még egy nyáj mekeg,

                          MINDIG LESZNEK TINCSESEK !!!"

 

                                                 ( Fecske+Katinka szerzeménye :)

 

 

 

Előzmény: fecske+ (3653)
ez-Ben Creative Commons License 2015.11.04 0 0 3660

 

 :)) Lehet olyat kérni, hogy hangosan olvass ? ( A fülemülének is a hangját csodáljuk...:)

 

Előzmény: Konok761 (3657)
euonymus Creative Commons License 2015.11.03 0 0 3659
Konok761 Creative Commons License 2015.11.03 0 0 3658

Na ez durva! Borzasztó dolgokat tud csinálni egy ilyen állat! Tudod, az agyam szétdurrant, de nem akartam ezt írni, mert a Ben még elnevez méregzsáknak!:-)

 

4 éve lakunk itt. Két évig a birkásokkal küzdöttünk! Mentek mindenfelé, nem számitott, hogy kié a.föld. Sőt sportot űztek abbòl, hogy lelegeltették az őszi vetést és mire jött tavasszal a gazda gyomirtozni, már nem. volt mit! Inkább eladták nekik a földeket, mint állandóan veszekedtek volna! Jó taktika, mi? A másik lovas öregnek, mindig elvágták a villanypásztor madzagjait és mikor szová merte tenni, hogy ne tegyék, akkor a pár fiatal birkásgazda őt és a fiát ugy elverték, hogy az öreg majdnem meghalt! Na velük küzdöttünk kulturált hangnemben tavalyig.

Tavaly a Nemzeti Park pályázat ùtján elvette az ittlakótól a földet és odaadta az 50 kmre lévő szmarhás muksinak! Most kezdhetjük elölről! Hurrá

Érdekes világot élünk az biztos!

Előzmény: fecske+ (3654)
Konok761 Creative Commons License 2015.11.03 0 0 3657

:-))) Kedves Ben, én mindig itt vagyok, legfeljebb csak csöndes olvasóként! :-))

Előzmény: ez-Ben (3648)
euonymus Creative Commons License 2015.11.03 0 0 3656
fecske+ Creative Commons License 2015.11.03 0 0 3655

Kérlek, mindkét szín igen ragaszkodó. Itt majd birokra kelhetnek és tavaszra kiderül. Az is lehet, hogy mindkét szülő letagadhatja őket a színük alapján. :)

És azért megettétek őket?

Előzmény: zebra-bara (3649)
fecske+ Creative Commons License 2015.11.03 0 0 3654

Részemről elég kevéssé élveztem volna ezt a találkozást... Anno egy magányos szürke bika jelent meg nálunk a dombokon átballagva, és első ránézésre beleszeretett kikötve legelésző tehénkénkbe. Párom a tanyán volt a kocsival és mivel a bika az autó láttán aktiválódott mint szerelemféltő, ezzel magáénak nyilvánítva a tehén mellett a patakon átvezető egy szem hidat is, Zsolt kénytelen volt a kocsit is túszul hagyni a marhájának. Jöttek a hivatalos szervek (tűzoltók - bár itt csak a szerelem tüzét kellett volna oltani, de bátor fickók voltak) és a helyi gulyás múltú emberfia meg a tehenünk segítségét igénybe véve elhárították a katasztrófát. 

 

Itt a közelben érdekes juh-legeltetők vannak... a közeli repceföld már csak a nevében az...

 

 

Előzmény: Konok761 (3646)
fecske+ Creative Commons License 2015.11.03 0 0 3653

Hajrá Ben, szépszavú tolladdal - akarom mondani, billentyűzeteddel - méltó ünnepi beszédet kell megfogalmaznod! :) Persze magadat se hagyd ki, hiszen igencsak aktív részes vagy! A tincses költő... :D Meg tincses statisztikus... :)

Előzmény: ez-Ben (3650)
fecske+ Creative Commons License 2015.11.03 0 0 3652

Nincs igazad, nézni kell! Ki tudja, mi kincsre lelsz?? De legalábbis követheted az aktuális kecsketartási divatot...

Előzmény: khirke (3640)
fecske+ Creative Commons License 2015.11.03 0 0 3651

Nekem se tetszett, de nem tudtam ilyen szépen megfogalmazni. :) Tincses kroki...

Előzmény: krisztina.mexico (3644)
ez-Ben Creative Commons License 2015.11.03 0 0 3650

 

 :)) " A szamárnak nagy a füle, mégse ő a fülemüle."

 

 Lelki szemeim előtt, mindig úgy érkezel- csinosan, diadalmasan- mint a lány a Csillagporban.

Éppen itt is az ideje is, hiszen 2013 november 5-7 meghatározó időszak volt a Tincses topik "feltámadásában". Kopogtatott Fecske+Mimóza, majd Te és Luciferi ! ( Ferike később az ablakodon is:)

 Így most a kétéves évforduló ünnepnapjai következnek !

Az őszvér lehet ám zebroid is ( mindent a Családért:) akkor aztán biztos kimegy még a falu TV is a csodájára járni.( Mindig a zebra a fiú- mármint a zebroidoknál !:)

Előzmény: zebra-bara (3649)
zebra-bara Creative Commons License 2015.11.02 0 0 3649

Ben, ez a versike az elmúlt idő legjobban sikerült gyöngyszeme! :)

 

A csacsikból megtartottam volna egyet szívesen. Bár a család újabban öszvért szeretne - most. Persze, 3 éve tudtam volna egy kancacsikót barterezni egy üszőborjúért, akkor életem párja hallani sem akart róla...

 

Nálunk meg úgy néz ki, a Tolnából vásárolt tincses kisasszony, Picur (új nevén MotyMoty, ugyanis mekegni nem tud, csak motyogni) lesz a banda legjobb tejelője. Amennyire nem néztem ki belőle semmit, a szikrázóan gacsos hátsó lábak meg a kétdimenziós kondija miatt, olyan pedáns csajszi lett, kigömbölyödött, hatalmas az étvágya, megtanulta a rendszert, a gyerekeket sem bántja, és még mindig ad napi 1-1,2 litert.

Itt lent még a nyári szőre, azóta mintha hosszabb lenne. Képet nem lehet róluk normálisat lőni, mert vagy a fényképezőben szimatolnak, vagy zabálnak :/

 

A kecskéknél a színek hogyan öröklődnek? Azaz, ez az alpesies barna mennyire ragaszkodó? Meg a fehér? Ugyanis idén fehér, 1/4 részben tincses fickók fedeztek, ketten is - levágni kaptuk őket, csak a fránya degek ivarérettek voltak már 4,5 hónaposan, így be is fedeztek mindenkit két nap alatt... Február elején elvileg már babázunk.

Előzmény: ez-Ben (3647)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!