Keresés

Részletes keresés

ardian Creative Commons License 2008.02.14 0 0 730
....igen. Meg hogy már LEGALÁBB  10 éve ismert volt a terv. Mikor is parcellázták a Szemeretelepet?
Előzmény: Pepin (729)
Pepin Creative Commons License 2008.02.14 0 0 729
Nekem az volt a kedvenc részem, amikor valaki azt írta, hogy a Kőrös utcában lakók igazán tudhatták, amikor odaköltöztek, hogy mi fog ott épülni - nem érti, hogy akkor most miért reklamálnak.
Előzmény: ardian (728)
ardian Creative Commons License 2008.02.14 0 0 728

Tegnap láttam a Városképet, uram-atyám, mennyi óhéber duma! Hogy milyen jó lesz az ottlakóknak, különösen a fiataloknak, kisgyermekeseknek... Mert majd biciklizni, sétálni tudnak a jelenleg forgalommal sújtott Méta, Sallai, Honvéd stb. utcán..

 

Jelentem, Méta utcában senki sem akar sétálgatni, mert nincs is járda, egyik oldalon van egy sorházas lakópark, zajvédővel leválasztva, de döntően pusztaság, fatelepek, kertészet stb. van mellette.

 

Sallai, Honvéd most sem vészes, de tollasozni ezután sem lehet majd, mert a helyiek ezután is erre mennek az ósanba (most majd erre is, arra is fordulhatnak...), bricoba, kikaba, meg, gondolom, a buszjáratokat sem törlik el, ergo igazi csendes utcák sosem lesznek.

 

A KKK viszont olyan kertvárosi részen menne át, ahol valóban csend volt eddig és madárfütty.

 

(Tévedések elkerülése végett: Honvéd 3 háznyira van tőlem, KKK 4 utcányira, tehát elfogalatlanul írom ezt.)

 

A másik. Én már egyetemoista koromban foglalkoztam Bp légszennyezettségi problémáival, a forgalomcsillapítás lehetőségeivel. Minden nemzetközi tanulmányban alaptétel, hogy a széles, többsávos út FORGALMAT VONZ, forgalmat elirányítani kitiltással, a forgalom mesterséges lassításával (1 sávos út, fekvőrendőrök, útszűkítő eszközök, sebességkorlátozás stb.) lehet. Ezen alapelvek szerint a meglévő, állítólag túlterhelt utak nem vonzanak forgalmat, ellenben a tervezett KKK vonzó erővel fog bírni, így a kerületen áthaladó forgalom nyilvánvalóan nagyobb lesz, ráadásul nem oszlik el több utcában, plusz egy INTENZÍV KERTVÁRODSI részen haladát, kettévágva a szorosan össuzetartozó városrészt.

Előzmény: Pepin (723)
fater69 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 727
Bocsi, ez most mit jelent, nem lesz népszavazás, vagy új kérdés lesz feltéve?
Előzmény: Kazi2 (724)
Kazi2 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 726
Yoral Creative Commons License 2008.02.13 0 0 725

Felpörögtek bizony, a kerületi tvben is egyfolytában Mester úr mesterkedik, éjszaka röplapoznak (gondolom nappal nem vállalná a kihordó, de pénz beszél kutyasz*r táncol) ráadásul, már nem mint önkormányhat, hanem MSZP-s szinekben, persze a Fideszt osztva...

Most miért lett ilyen fontos a tájékoztatás?!?!?! 

Előzmény: Pepin (723)
Kazi2 Creative Commons License 2008.02.12 0 0 724
"Bíróság helyt adott kifogásainknak! Hatályon kívül helyezte az önkormányzat decemberi határozatát!"
Pepin Creative Commons License 2008.02.12 0 0 723
Csak szólok, hogy felpörgött az úthenger. A Városkép négy oldalon foglalkozik a kérdéssel. Itt-ott bicskanyitogatóan... de meglepő módon helyet adtak a hőbörgő véleményeknek is.
redhut Creative Commons License 2008.02.12 0 0 722
Igen, a választási kérdés nagyon szemét módon lett megfogalmazva, gratulálok a T. képviselő testületnek. Mindegy, hogy igennel vagy nemmel szavazol, mindenképpen támogatod az út megépítését. Ha nem szavazol, akkor meg biztos nem érdekel.
Utoljára szavaztam rájuk.
Előzmény: Yoral (706)
Yoral Creative Commons License 2008.02.11 0 0 721

Nemazafajta, szerintem figyel, bizony... Más topikokon is szokot ám ő szerepelni, lehet hogy új célcsoportot talált?!?!?

Nade kiváncsi vagyok, ebből a 18keres feljelentgetésből lessz e valami...

Előzmény: redhut (720)
redhut Creative Commons License 2008.02.11 0 0 720
Ment a levesbe! :o))))
Előzmény: Yoral (719)
Yoral Creative Commons License 2008.02.11 0 0 719
László holvan???
cssz74 Creative Commons License 2008.02.11 0 0 718

Én úgy éreztem, hogy nekem szólt.

Nem arról van szó, hogy így mehet a levesbe, hanem arról, hogy itt bármerre viszik fát kell kivágni, és a rövidebb úton, ahol mellesleg nem zavar lakóházakat ilyen állapotok uralkodnak, tehát nem tűnik értékesebbnek, mint az a rész, ahol ők szeretnék vinni a lakóházak közvetlen közelében, ami ráadásúl sokkal tisztább, bár itt is akad elég sok csuva az erdőben, de nagyságrendekkel kevesebb. Az erdő pont a két kerület határán fekszik, annak vagy az erdészet, vagy a kőbányai önk. a felelőse...

Valóban siralmas, hogy embereknek hogy jut ilyen az eszébe, ez a megdöbbentő, 3. évezred és az európai unió...

BoGar Creative Commons License 2008.02.11 0 0 717
Visszaolvastam. Azért tettem fel a kérdést. Úgy látom rosszul értelmezted ama hozzászólást. Ugyanis sehol nem írja azt, hogy konkrétan neked kellene!
Előzmény: cssz74 (715)
redhut Creative Commons License 2008.02.11 0 0 716
Ha magadra vetted, az a Te dolgod. Általános alanyt használtam. (= akinek a dolga lenne, akié az erdő, aki kezeli stb.)
Pusztán az a tény, hogy egy erdő ilyen szemetes, még nem azt jelenti, hogy mehet a levesbe. Mindannyiunk szégyene ez a kép.
Előzmény: cssz74 (710)
cssz74 Creative Commons License 2008.02.10 0 0 715

a 614-es hozzászólásban, hogy ne fikázzam az erdőt, hanem takarítsuk ki...

ez egyébként az erdő tűlünk eső másik fele, így másik kerület!

Előzmény: BoGar (713)
dodi77 Creative Commons License 2008.02.09 0 0 714
BoGar Creative Commons License 2008.02.09 0 0 713
Nem akarok nagyon beleszólni, meg kötekedni, de visszanéztem, hol mondta ő azt, hogy neked kellene kitakarítani?!?!
Előzmény: cssz74 (710)
cssz74 Creative Commons License 2008.02.09 0 0 712
Ezek a képek, a nekik megfelelő útvonalról vannak.
cssz74 Creative Commons License 2008.02.09 0 0 711
Ezek a képek az erdészeti hivatal átlal védett részről valóak.
cssz74 Creative Commons License 2008.02.09 0 0 710
Nos ez az amit szerinted nekem kéne eltakarítani?
Előzmény: redhut (614)
cssz74 Creative Commons License 2008.02.09 0 0 709
Nem, felszíni vezetéssel.
Előzmény: M8 (708)
M8 Creative Commons License 2008.02.09 0 0 708
Világos, innen kivülről nézve az eredeti nyomvonal szerintem nem fog megépülni. A Kozma utcai átvezetés számomra új, ebben a verzóban is alagútban jutna el odáig az út?

Előzmény: cssz74 (707)
cssz74 Creative Commons License 2008.02.08 0 0 707
Yoral Creative Commons License 2008.02.08 0 0 706

Viszont a választási "kérdés" miatt bírosághoz fordultak.

http://keletikorut.fw.hu/

Előzmény: tcm1976 (704)
PriceJ Creative Commons License 2008.02.08 0 0 705
Mondjuk ezért tennünk is kéne valamit..
Előzmény: tcm1976 (704)
tcm1976 Creative Commons License 2008.02.08 0 0 704
Március végén népszavazás lesz. Előre láthatóan alacsony részvétel melletti nagy arányú elutasító szavazattal.
Előzmény: M8 (703)
M8 Creative Commons License 2008.02.08 0 0 703

Én nem vagyok "bennszülött", de ez teljesen racionális érvelés, kivülről nézve ez az út eléggé fölöslegesnek tűnik, ezt a pénzt Duna hidak épitésébe forgatnám. Ez kevesebb embert életminőségét rontaná és sokkal hatékonyabban javitaná Budapest közlekedését.

Most egyébként hol tart a dolog, ahogy számomra a fórumból kiderült, az első körben az érintettek tiltakozása miatt leállt a dolog, történt valami új, lakossági fórum stb?

Előzmény: ardian (702)
ardian Creative Commons License 2008.02.08 0 0 702

Most volt időm elejétől a végégig végigolvasni a topikot. :-((

 

Szintén szemeretelepi lakos vagyok, akinek már a dédszülei is itt éltek, ezért a bicska kinyílik a zsebemben a stílusodtól és a tájékozatlanságodtól, amikor a "miért költöztetek ide? miért engedték, hogy ide építkezzenek" típusú kijelentéseiddel jössz...

 

Itt a telkek-házak 100 éve épültek ki, amikor még senkinek sem fordult meg a fejében se M0, se KKK. Vasúti pályának lett kihagyva az a 20-30 m széles sáv, azután vki ránézett a térképre és megállapította, hogy jé, itt van hely útnak. De a helyszínen még gondolom sosem járt, ahogyan te sem. Konkrétan az Üllői út-Sallai között alig 10 méter a távolság a két házsor között, de a tervekben ezt a területet volt pofájuk városiasnak minősíteni szemben a többi résszel, ami "intenzív kertvárosi" kategóriába esik. Gondolom, nem véletlenül, mert így olcsóbb lesz kisajátítani a házakat, telkeket, holott a terület SEMMIBEN SEM KÜLÖLÖNBÖZIK A KÖRNYÉKTŐL.

 

EU-s pénzzel kapcsolatban pedig rossz hírem van. Az EU nem támogat olyan beruházást, ami társadalmi ellenkezést vált ki az érintett lakosságból. Ez SZABÁLY. Mi, itt lakók mindent el fogunk követni, hogy tiltakozásunkat minden fórumon terjesszük, megismertessük, Budapesttől Brüsszelig.

 

Nem titok, hogy leginkábbis egyáltalán nem szeretnénk KKK-t, de ha igen, csakis alagútban, megfelelő szűrőberendezésekkel, és cserében a tömegközlekedés megfelelő fejlesztésével BEFELÉ, merthogy arra igyekszünk általában, nem a szomszédos kerületekbe. Kezdhetnék mindjárt a 3-as metró meghosszabbításával. :-)))

 

Előzmény: Törölt nick (691)
cssz74 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 701

Na legyen egy kis forgalom...

Engem pl. közvetlenül érint, itt a házunk mellett nem is szeretném, de nálunk, ha akarnák, tudnák olyan nyomvonalom vinni, ahol örülnénk az utnak.

Hamarosan teszek fel képeket az említett szakaszokról...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!