Keresés

Részletes keresés

hurkazsírosnápolyi Creative Commons License 2006.05.05 0 0 94
Műszaki előtt találkoztam a bringával. Kár a zacseszért. Lapozzatok előre a részletekért.
DenBesteSykkel Creative Commons License 2006.05.05 0 0 93
Lássuk, lássuk!:))
Kis öröm az éleetben, kaptam egy doboz retro-gyufát ajándékba, mostmár csak végighúzom a rozsdás kormányon és lehet is vele lámpát gyújtani..
Előzmény: extekergo (92)
extekergo Creative Commons License 2006.05.04 0 0 92
"még csak egy árva régi csepel fotó se.."
Szomorú, pedig csak koppintani kéne a nyugati honlapokat... dehát ennyit a mai "magyar ipar"-ról. :((
Na, nekem van egy csepel versenykerékpárról készűlt fotóm, ha megtalálom felteszem ide. Egy kiállítás alkalmával a Csepel standján volt kiállítva mint veterán kerékpár... türelem megkeresem...
Előzmény: DenBesteSykkel (89)
extekergo Creative Commons License 2006.05.04 0 0 91
Várjuk türelmetlenül a "csodát"! :))
Előzmény: netbalee (82)
extekergo Creative Commons License 2006.05.04 0 0 90
Élvezettel nézegettem! Köszi a linket!
Előzmény: netbalee (83)
DenBesteSykkel Creative Commons License 2006.05.04 0 0 89
Köszi a választ, azért reménykedtem a dologban mert pl a holland gyártmányú Gazelle-k ről ismerek ilyen katalógust, reménykedtem, hátha a WeissManfred is...persze sok minden eltűnhetett a háború alatt, sajna a Schwinn-Csepel web oldalon semmmi info, még csak egy árva régi csepel fotó se...:(((
Előzmény: netbalee (88)
netbalee Creative Commons License 2006.05.04 0 0 88

Szia!

 

Ezzel nekem is gondom volt. Ha találsz ilyen katalógust, akkor nagyon egyszerű, de én még ilyennek a létezéséről nem hallottam.

Az én Puch Styriámra rá van írva sok alkatrészére, hogy Styria8. Megkérdeztem egy osztrák faszit, hogy hányas évjáratú lehet a bringa, és erre azt mondta, hogy 38'-as.

Kicsit meglepődtem rajta, mert akkor a 48'-asokat mivel jelölték?:) Valszínűleg azért ért hozzá, a www.waffenrad.at szerkesztője.

Előzmény: DenBesteSykkel (87)
DenBesteSykkel Creative Commons License 2006.05.01 0 0 87
Sziasztok,

Egy Weiss-Manfréd Csepel bicikli korát szeretném meghatározni, van rajta vázszám.
Ismer valaki egy katalógust amiből a vázszám alapján meg lehetne határozni a gyártási évet?
Vagy bármi más módon pontosan meg lehetne állapítani,hogy mikor készült?
Konnektororrú Creative Commons License 2006.04.29 0 0 86
Köszi szépen!!! Külön atom, hogy nem valahol Rákosborzasztón van, a Telepy kábé 5-6 perc tőlem bringával:)))
Előzmény: netbalee (85)
netbalee Creative Commons License 2006.04.29 0 0 85

Szia!

 

http://www.cegszemle.hu/!hu-g/galvanizalas/galvanizalas.phtml, Röszler József.

 

Nagyon szépen megcsinálták, beadástól számítva 6 hét volt, míg elkészült. Csak ajánlani tudom őket. Dea képek amúgy is magukért fognak beszélni. Amúgy én a kormányt lehomokfúvattam, így 3000 Ft volt a krómozása.

Előzmény: Konnektororrú (84)
Konnektororrú Creative Commons License 2006.04.29 0 0 84
Hol krómoztattad, ha nem titok? Nekem is kéne ui. kormányt krómoztatnom.
Előzmény: netbalee (82)
netbalee Creative Commons License 2006.04.29 0 0 83
Jah, és még valami: a kép a www.waffenrad.at -ről származik. Ajánlom mindenkinek a figyelmébe, gyönyörű verdák, minde felújítva!
netbalee Creative Commons License 2006.04.29 0 0 82

Szia!

 

A kerékpár sajnos nem az enyém, a krómozáshoz tettem fel példaként. Amúgy azóta már le lett krómozva minden krómazandó része az enyémnek, ma pedig készen lett a festés: minden fekete, felnik közepén zöld csík, sárvédők közepén a dombornyomott csík ezüst. Remélem szép lesz egyben is:) Képek hamarosan, csak itt, csak nektek:))

Előzmény: extekergo (75)
DenBesteSykkel Creative Commons License 2006.04.28 0 0 81
ah ,leesett!
Előzmény: Konnektororrú (80)
Konnektororrú Creative Commons License 2006.04.28 0 0 80
Azért kell a csiga, hogy visszafordítsa a bovdent;-))) Mer'hogy a föntrőlfelől érkező bovdent a "toló"rúd valójában húzza;-))))
Előzmény: DenBesteSykkel (79)
DenBesteSykkel Creative Commons License 2006.04.28 0 0 79
Huh, ezt jó hogy értitek, én még ott leragadtam, hogy bovdennel tolni nem lehet, a tolórúd meg mint a neve is mutatja tol. De sebaj, nem nekem kell kivitelezni:)))))))
Előzmény: Konnektororrú (78)
Konnektororrú Creative Commons License 2006.04.27 0 0 78
Nagyon szépen köszi a tippet, megvalósíthatónak hangzik:))
Előzmény: karialankarhukoira (77)
karialankarhukoira Creative Commons License 2006.04.27 0 0 77
fékmegoldási javaslat:
régebbi tipusú hátsó canti féknél szokott lenni a vázhoz rögzítve egy kis csiga, azt pl ráaplikálod az első lámpa tartókonzoljára (feltételezve, hogy kellően erős a reá váró igénybevételek elviselésére), majd a felszerelt első fék bowdenjét által veted a csigán és rögzíted a régi fék tolórudazatán pl oly módon, hogy a rudat egy helyen ellapítva és kifúrva, a keletkezett lyukba csavart illesztve, a megfelelő anya segédletével biztosítasz a megfelelő fékhatás eléréséhez szükséges stabil kapcsolatot a rúd és a bowden között
uff
Előzmény: Konnektororrú (76)
Konnektororrú Creative Commons License 2006.04.27 0 0 76
Kösz a jókívánságot!:))) A fékdolgot meggondolom, azért vettem fontolóra az abroncsféket, mert szeretem, ha a bringáim autóhoz hasonló fékhatással állnak meg, erre meg a gumifék nem annyira alkalmatos:)) Ugyanakkor a minél autentikusabb megjelenés megtartása is fontos (az agyváltót leszámítva, valamiféle váltó számomra kihagyhatatlan), úgyhogy még nem igazán tudom, hogy fog végül alakulni a projekt:)))
Előzmény: DenBesteSykkel (74)
extekergo Creative Commons License 2006.04.27 0 0 75
Szevasz netbalee!
Most veszem észre a bicikliden a lámpát! Úgy tünik olyan mint az én karbitlámpám. Működőképes ez? Tennél róla be egy közeli nagyobb képet? Megköszönném. Sikerült már felújjítani a masinát?
Előzmény: netbalee (46)
DenBesteSykkel Creative Commons License 2006.04.27 0 0 74
Egyetértünk! :)
Sok sikert a felújításhoz! Miért akarod kicserélni az első féket, potom 200-300 forintért lehet bele új gumi blokkot kapni, és akkor azon sem kell törni az agyad, hogy hogy alakítsd át a féket, hogy a fékkart megőrizhesd.
Fékezni meg úgyis a kontrával lehet igazán..
Persze ez csak az én véleményem.
Előzmény: Konnektororrú (73)
Konnektororrú Creative Commons License 2006.04.26 0 0 73
Szerintem ezek a régi bringák a legszebbek! Megnézek egy-két szebb modern binyiglit is, de úgy igazán ezek dobogtatják meg a szívemet:)))

Most egy fekete női Csepelt szeretnék felújítani (ha minden igaz, a húsz éve halott dédnagymamámé volt, a házának a mostani tulaja találta a padlás lomtalanításakor). A nagymamám visszaemlékezése szerint az anyja úgy kábé 1955-ben vásárolta, újonnan. A hajtáslánc vszleg cserés lesz, mert agyonkopott, meg vszleg át is kell küllőztetni. És akkor már középcsapágynak egy monoblokkot szeretnék, hátulra bepakolok egy kontrás agyváltót, előre meg a gumifék helyett valami modernebbet - de a hajlított vaspálcából csinált fékkart meg akarom őrizni, ha lehet. A fából való kormányfogantyú meg a rugós bőrnyereg mindenképpen marad. Aztán ezzel a bringával fogok járni:))))
extekergo Creative Commons License 2006.04.26 0 0 72
Köszi a linket! Tényleg gyönyörű az a lámpa, s némileg hasonlít az enyémhez... kár hogy ezt már valaki villanyosra akarta alakítani és bizony megrongálta a "belét". De azért így is nagy becsben tartom.
Hmm kár hogy nem tudok svédül és módomban sem áll arafelé "tekeregni", de megnézném azokat a biciklimúzeumokat!
Előzmény: karialankarhukoira (71)
karialankarhukoira Creative Commons License 2006.04.26 0 0 71
Extekergő! itt válaszolok kérdésedre, hogy a másikat ne offoljuk szét.
ez a cím: www.cykelhistoriska.se
számos veteránbringa és néhány egészalakos karbidlámpás kép full frontal nudity :)
DenBesteSykkel Creative Commons License 2006.04.23 0 0 70
Kíváncsian várom a képeidet!
Én mostanság azzal borzolom a helyi járókelők idegeit, hogy tüzet kérek tőlük, hogy meggyújtsam a biciklikámpámat :)
lámpa
Előzmény: Törölt nick (69)
DenBesteSykkel Creative Commons License 2006.04.13 0 0 68
Köszi az infót! A francian-német határ német oldalán találtam (Maginot vonal).

Sok sikert a felújításhoz.
Az enyém sikeresen túlélte a téliszünetet, a lapos gumikon és a leporoláson kívül más munkám most nem volt vele.
Előzmény: Törölt nick (67)
DenBesteSykkel Creative Commons License 2006.04.08 0 0 66
bicohttp://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9119822
DenBesteSykkel Creative Commons License 2006.04.08 0 0 65
A lemaradt fotó:
DenBesteSykkel Creative Commons License 2006.04.08 0 0 64
Sziasztok,
Végre egy régibicajos topic!
Nemrég lomtalanítottam ezt a bicajt, nincsen rajta semmi felírat, tábla, logó kivéve a pedál fémrészén egy fogaskerékbe zárt W. Valakinek van ötlete, hogy mi lehet?
Lonci61 Creative Commons License 2006.04.03 0 0 63

Sziasztok!

Péntek óta van egy bringám, most rózsaszínűre van mázolva, és gőzöm sincs milyen márkájú lehet és hány éves, de biztos nem egy mai darab.

Ha teszek ide képet tudtok segíteni???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!