Keresés

Részletes keresés

orca75 Creative Commons License 2006.01.31 0 0 744

Mielőtt kiadom a bélyeges téglákról írt könyvemet úgyis egyeztetünk!

Márcsak a krumplik miatt is!

:-))))))))))))))))

Előzmény: hb-tata (743)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.31 0 0 743

erősítsed meg: a megkövetlek a jó szó, és nem a meglövetlek

 

De: nincs miért bocsánatot kérni, a fiatalos hév inkább szimpatikus, mint nem az. (mint a fiatal bika esete a tehenekkel a tanmesében. Később már úgyis menekül a legöregebb)

Előzmény: orca75 (741)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.31 0 0 742

Raymund Graf von Montecuccoli 1661-1676 között várkapitány Győrben (tudjátok: mi kell a háborúhoz? pénz, pénz, pénz)

Szép darab, gratulálok!

Előzmény: svendor (735)
orca75 Creative Commons License 2006.01.31 0 0 741

A demizsonokhoz visszatérve:Ittam minden szavadat és megkövetlek!

:-)))

Előzmény: hb-tata (739)
maplesyrup Creative Commons License 2006.01.31 0 0 740
Ha be akarod kötteni őket, szólj. A férjem műveli hobbiból, nagyon szépen.
Előzmény: nyakashegyi (738)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.31 0 0 739

Ne vedd személyeskedésnek vagy kioktatásnak az alábbiakat. Ha komolyan gondoljuk, hogy ennek a mániának van egyfajta múzeológiai vetülete, akkor tartani kell magunkat néhány alapszabályhoz. Így elsősorban a pontossághoz és alapossághoz. Az, hogy valami olyan, nem azt jelenti hogy az is. Az oszágban az elmúlt kb. 400 évben -amióta a téglákon jeleket alkalmaztak- nagyon sok téglavető, később gyár működött. A jelek száma egyes becslések szerint meghaladja a 10000-t, betű ennél kevesebb van. ebből ugye az következik, hogy jó sok egyforma is lehet. Egy csomó, főleg a boksákban készült tégláról tán sosem fogjuk megtudni hogy a monogram mit takar, különösen nem, ha az a megrendelő neve kezdőbetűje. Ismerünk néhány gyártót, különösen a hozzánk közeli korszakokból, akik F betűvel jelölték a termékeiket (Faikusz, Friedrich, Feszl Frigyes, Feszt Ágoston, Fuchs, Frank stb). Aláírom, az ő jeleik mások, de ki tud mindent? Aztán nem tudjuk, hogy Építész téglája honnan van. a lelőhelyén, vagy annak környékén ki lehetett az F betű gazdája. Persze, mégha ráakadunk valamilyen vélt vagy valós összefüggésre, akkor is csak a feltételezések szintjén vagyunk.

Lővei (nem Lővey) cikke a győri téglákról szól. A hivatkozott tétel 16 századi. Valljuk meg, annek azért kicsi az esélye, hogy a bemutatott tégla azzal lenne azonos.

Óvok mindenkit a sematizmustól, minden esetet külön kell kezelni, több oldalról és több összefüggésben  kell megvizsgálni.

Egy ide illő szakállas vicc: Moszkvai hajnal. Dörömbölnek Szergej Szergejevics ajtaján. Kinyitja, hát csodák csodája, a KGB (vagy a jogelődje) az. -Nyugi Szergej Szergejevics, nem miattad jöttünk, hanem érted.

Előzmény: orca75 (712)
nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.31 0 0 738

:-)

Van egy rossz szokásom, a lomtalanításokon kidobott üvegdemizsonokat is gyűjtöm, nincs szívem otthagyni őket.

Előzmény: hb-tata (737)
hb-tata Creative Commons License 2006.01.31 0 0 737
a szép téglapadlón túl: sok-sok piás göngyöleg és savanyú uborka. Nem rossz párosítás!
Előzmény: nyakashegyi (732)
epitesz13 Creative Commons License 2006.01.31 0 0 736

Köszi a kedvességed s a tanácsot.

Már célegyenesben van az irodalom.

Előzmény: Ha-Jó (722)
svendor Creative Commons License 2006.01.31 0 0 735

GYőr, Káptalandomb

 

 

 

svendor Creative Commons License 2006.01.31 0 0 734
Iocis temperatis delectamur, immodicis irascimur.Insontes vanae rident mendatia famae.
Előzmény: epitesz13 (719)
epitesz13 Creative Commons License 2006.01.30 0 0 733

Hali.

Írtam neked mélt, de válasz nem jött rá.

Majd ha akt. lesz újra jelentkezem.

Előzmény: emmertg (699)
nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.30 0 0 732

Megaztán a kamrám egy részlete homokba ágyazott bontott téglás padlóval:

 

Előzmény: nyakashegyi (731)
nyakashegyi Creative Commons License 2006.01.30 0 0 731

Orca!

 

Csakhogy kicsit fájdítsam a szíved, a járdám egy másik részlete, avagy hogyan használjuk fel a nem egész téglákat:

 

orca75 Creative Commons License 2006.01.30 0 0 730

Figyelünk rád is ne aggódj! Cak közben el vagyunk foglalva a sajátunkkal is. :-))))

Szépek a tégláid, ha tudsz tégy fel minnél többet!

Én szívesen cserélgetek veled, bár szerintem mindannyian innen.

Ha gondolod küld egy telefonszámot a talastkukacfreemaiponthu-ra vagycsörgess meg: 30/9303-663

Előzmény: emmertg (728)
orca75 Creative Commons License 2006.01.30 0 0 729

Szia Tata!

Ludlumtól kaptam:

Lővei Pál: Győri téglák és téglabélyegek 1983

A 277-es ábrán az epitesz13 által feltett téglát vélem felfedezni.

Más.

Én is várom az újság következő számát!

Előzmény: hb-tata (723)
emmertg Creative Commons License 2006.01.30 0 0 728
Köszönöm szépen. Őrülök,hogy valaki észre vette a tégláimat. Lehet,hogy főlkel raknom mind a 300db, hogy komolyan vegyenek! Te legalább ismersz, ilyen nehéz be kerülni a bizalom csapatba. Nem hiszem,hogy olyan roszúl járnának velem!
Előzmény: hb-tata (723)
LUDLUM Creative Commons License 2006.01.30 0 0 727

Szeva!

 

Örülők a szervezésnek, illetve annak sikerének. Épitész után ki is a következő?

Előzmény: Ha-Jó (722)
LUDLUM Creative Commons License 2006.01.30 0 0 726

Szeva!

 

Niná!

Eddig ilyen sem volt még.

Előzmény: epitesz13 (718)
epitesz13 Creative Commons License 2006.01.30 0 0 725

Jelentem én feladtan.

Előzmény: hb-tata (723)
epitesz13 Creative Commons License 2006.01.30 0 0 724

Köszi mindent.

hb-tata Creative Commons License 2006.01.30 0 0 723

Sziasztok!

Most kevés az időm, de majd még részletesen fogok reagálni egy csomó dologra (HAJO felvetése egyesületről, katalógusról, net-ről. csak annyit elöljáróban, hogy nyitott kapukat döngetsz, a dolgok folyamatban vannak. Ezzel kapcsolatban jó volna, ha Lovassy Klára megszólalna ezen a fórumon is,- már csak azért is, ne végezzünk felesleges, párhuzamos munkát. Ugyancsak fogok írni fordított F betü ügyben is, most csak egy rövid kérdésem van Orcához: melyik Lővei tanulmányra hivatkozol? és Építészhez: hol találtad?)

Más: A jövő héten elkészül a Téglagyüjtők Fóruma 2. száma. A hét végén talán postára is kerül, de értelemszerűen csak annak a címére, akinek a megrendelése (befizetési csekkje) megérkezett. Bár tudomásom szerint mindenkinek küldtek az első számhoz mellékelve információt a megrendelés összegéről, mégis többeknek elkerülte a figyelmét, több telefonhívást kaptam ezzel kapcsolatban. Összefoglalom a teendőket, ha valakinek kétségei volnának. A sorozatot első körben egy évre terveztük. Ez 12 számot jelent. A 12 szám ára 1620 Ft + postaköltség egész évre 1330 Ft. (szubjektív megjegyzés: ennyi pénzért nálunk akár egy láda sört is kapni..)

A 2950 foritot belföldi pénzesutalványon kell Dr Szénássy Árpád postafiókja címére feladni: 2901 Komárom, pf 28. (megint csak szubjektív: ebből a folyóiratból olyan néprajzi, hagyományőrző, honismereti, identitásbeli stb információkhoz lehet jutni, melyek a hazai, Big Bránerektől, Győzikéktől túltengő sajtóból többnyire hiányoznak)

 

Nyakas! örülök, hogy kéz-láb és nyaktörés nélkül megúsztad, töretlen kedvvel itthon vagy. 

Emmertg! csak-csak sikerült a képeket csatolni, gratulálok!  

Ha-Jó Creative Commons License 2006.01.30 0 0 722

Építés és Ludlum!

Ma 18-kor adom át Építész leánykájának az irodalmi anyagot, tehát tovább indul hódító országos útjára a tudomány. Vigyázz vele, mert van benne egy cd is. A soproni helytörténeti anyag csak olvasható és jegyzetelhető, ne másold, mert gyenge a ragasztása a könyvnek.

S mégegyszer köszönet a kedvességedért.

 

Tatának annyi üzenetem lenne még, hogy feledtam az újságra a csekket.

Előzmény: epitesz13 (720)
orca75 Creative Commons License 2006.01.30 0 0 721
ok,köszönöm szépen,előtte egyeztetünk!
Előzmény: epitesz13 (720)
epitesz13 Creative Commons License 2006.01.30 0 0 720
Előkerestem a megígért téglát. Csináltam róla képet, hogy lássad addig is melyik lesz a tied. Félretettem a tied. Lehet, hogy február közepén megyek Pestre. Majd egyeztetünk előtte.

Üdv:

Előzmény: orca75 (712)
epitesz13 Creative Commons License 2006.01.30 0 0 719
Lehet, hogy nem jó sulit választottál?
Előzmény: svendor (715)
epitesz13 Creative Commons License 2006.01.30 0 0 718

A megígért tégla.

Ezt is viszed?

 

Előzmény: LUDLUM (709)
orca75 Creative Commons License 2006.01.30 0 0 717

Szerintem ez egy nagyon jó ötlet Ha-Jó (ha nem Jó.:-)) részéről.

Ha mások is úgy gondolják én összegyűjthetem az elérhetőségeket.

Előzmény: uskok (716)
uskok Creative Commons License 2006.01.30 0 0 716

Sziasztok Mániások!

Ez a topik úgy pörög, mint télidőben a gázóra. Mikor a harmincadik hozzászólást megejtettem, nem gondoltam volna, hogy megérjük a hétszázat. Nagyon örülök, hogy szépen szaporodik a hozzászólók létszáma is.

Lenne néhány javaslatom: -kellene valaki, aki még agilis és fiatal, ki összegyöjtené az elérhetőségeket. (Név, cím, tsz, e-mail) Ez akár alapja is lehetne egy virtuális egyesületnek.

A másik, hogy végre kellene kezdenünk valamit a sok összegyült információval. Rendszereznünk kellene a felrakott képeket, külön válogatva a még feloldatlan jelü téglákat. Irodalomjegyzéket kellene összeállítani, amiben minden helyt kapna, akár az én rajzos jegyzeteim is. Gondolom, másoknak is van hasonló.

Az ilyesmivel akár segíteni is tudnánk az avatott szakírókat, itt első sorban Józsi bácsira gondoltam, aki nagyon megérdemelné.

Szóval szervezkednünk kellene egy egyesület létrehozására, s egy regiszter megalkotására, mely felkerülne a netre.

A gőzhajós topik is így indult négy éve, s ma egy nagyon jól működő országos egyesület lett belőle, s csodálatos hajóregisztert készítenek a hozzáértő tagok, a többiek hathatós segítségével. Honlapunk is van már hajocsavar.hu néven, netes levlistánk stb.

Szóval várom a javaslataitokat, gondolataitokat a témával kapcsolatban.

Ja, elnézést, de megint elszúrtam a nick nevem. Ha-Jó vagyok.

Fájdalomdíjúl küldöm a kerítésem egy részének a fotóját.

oldalkarítés
svendor Creative Commons License 2006.01.30 0 0 715
VAlóban, abban az iskolában, ahol a négy osztályt elvégeztem, erről nem volt szó.
Előzmény: epitesz13 (704)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!